2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

benimde canım nar suyu çekiyor pazar gunu eşimle katı meyve sıkıcagıyla sıktık ama bir yudum aldım sadece nar hamilelere önerilmiomus erken kasılmalardan dolayı erken doğuma neden oluomus canım.. greyfurttuda cok canım cekio ama az yiyebiliyorum oda vitamini yok edio canım.dogurayım bak nasıl yicemmmm :)

ne çektik bu parmaklardan sen ben SENAYAHU=)
inşallah geçecek yoksa çocuk doğduğunda kucağıma dahi alamam bebeğimi
kırılır herhalde çıt diye parmaklarım=)

Papatyacım canım inan hergün aynı ağrilarla uyaniyorum alıstim artikson bi haftadir daha ağrili uyuşuk hissiz bide sabahlari ellerim çok kaşiniyor neden acaba gün içindede uyusuk ve ağrili canim sen nasil oldun iyileştinmi biraz az kaldi canim sabir gerçi artık günler geçmez olduya

Ay hiç duymadim ben yiyordum valla bugün doktora gidicem unutmzsam sorayim

tünaydın kızlar yeni uyandım başımda dehşet bi ağrı

eller acıyoreeeee.... rüyamda görmedim kimseyi kendimle ilgili rüyalar gördüm durdum hep :)

ben yokken doğuran var m?

Kizlar yaa kafama takilan bişi var ben muayenelerime özele gudiyorum sezeryanimi devlette yapicam sezeryan gunü almak icin gittigimde haftasini doldurmadan alamayiz deyip 13 araliga verdi 14 aralik beklenen dogum tarihimdi yani bi gun önce alacaklar geç degilmi benim bildigim bikaç gun veya bi hafta önce alinir fikri olan varmıı

ben nar yiyorum, yarım nar yedim iki gün önce.. dünde greyfurt yedim biraz. greyfurt gerçekten vitamini mi yok ediyormuş? hiç duymamıştım. 37.haftamdan sonra hurma yemeye başlamayı düşünüyorum aslında, doğumu kolaylaştırdığı için, eğer narda kasılmayı sağlıyorsa oda iyi olabilir

cok geçmiş olsun, bir iki gunu cıkıcak merak etme.aslında 36.haftada ciğer sooruunu olmaması lazım bebişin demekki bireysel farklılık gösteriyor canım.sakın kafana takma , kritik dönemi atlatıp doğum yapmışsın ...

Resulullah S.A.V söyle buyuruyor: Hamile kadinlara, cocuklarinin iyi ahlakli olmalari icin ayva yemelerini tavsiye edin. Ayva yemek, akil ve zekayi fazlalastirir Ayva cocuklarda sagligi korur, büyümeyi ve gelismeyi hizlandirir Bircok hastaliga sifa olan ayva, kalp akciger, bogaz, migde ve bagirsaklari zararli mikroplardan koruyarak hazimsizlik gibi sorunlari önler. Cilde ve tirnaklari zinde, parlak ve daha saglikli hale getirir Grip ve nezle de iyilesmeyi hizlandirir

Kaynak Linki : Hamilelikte Narin / Ayvanin Faydalarini Biliyormusunuz Meleklerim | Hamilemiyim Moda Sağlık Gebelik Kadın Sitesi - Melekler Mekanı

alınıtıdır..

ayva ile ilgili çok güzel şeyler var.. ben daha toplamda iki tane yedim sanırım hamileliğim boyunca.. bu akşam alacam hemen.. narla ilgilide çok güzel şeyler yazıyor bu linkte.. bence aşırıya kaçmadıkça zararlı olduğunu sanmıyorum

öyle bir yöntem varsa bizde deneyelim o zaman
güzelmiş
göğüs ucu aldım avent
o işe yarar mı acaba
ondan bende aldım göğüs ucum olmadğı için ama genelde anneler yara olmasın diye alıyor
o da dursun ama uç yara olursa soğan suyu gerçekten çok iyi geliyormuş.kızlar öyle yazmıştı.

vay be greyfurtla ilgili dikkat edilmeliymiş gerçekten.. vücutta ilacın emilimini geiktirip birikmesine neden oluyormuş.. teşekkür ederim bilgi için.. ben çok severim greyfurtu, haberim olmasa yerdim mutlaka.

ama doğumdan sonra karındaki çatlaklarada çok iyi geliyormuş, iyi bari biz güzel zamanda doğum yapacaz greyfurtun bol olduğu mevsimde. artık doğumdan sonra yeriz bol bol.

vay anasınııı=))
ben sadece 1 tane yedim bu güne kadar.o da annem doğradıda getirdi=))

senin gene iyi benim 36. haftada 3300 işte.neyse olsun ya sağlıklı olsunlard a
hem 200 aşağısı olabiliyormuş makişnaya göre belli olmazmış.

ohooooo kızlar kasılma olsa bende olurdu
biliyorsunuz hiç sancı ağrı sızı hiç birşey yok tabi bünyeden bünyeye değişir ama
ben her gün 1-1,5 nar kesin yiyiroum eşim ayıklıyo.ohh miss=)
normalde de yoktu yemeden önce yedikten sonra da olmadı..
yok canım ne iyileşmes,=(
min 20 gün sürermiş.azalma falan da yok..aynı çarpıklıkla gidiyorum.
uyuşukluk bende yok işte sadece eklem ağrısı var kapanmıyo ellerim..
kaşıntı da eğer şişliğin varsa oluyordur bence ama gene de bilemice.alerji falan mı var?
35.haftam biticek hiç şişmem yok , ileriki haftalarda olur mu bu zamana kadar olmadı cunku...
o bünyeyle alakalı yediklerinle alakalı canım
ben geçen ay çok şiştim mesela bu ay o kadar değilim daha bi indi şilerim ödemim..
şeker tansiyon ve damar hastalığın yoksa tek başına ödeminin bi önemi yok demişti dr um bana

ay öylemiymiş ben ayva 5-6 tane yemişimdir severim ayvayı ben :)) bi kaç tane daha vardı dolapta onlarıda yiyim bari artık çocuğumun ahlaklı ve sağlıklı olması için niyet ederek yicem saolasın canım paylaşım için :)

sanada çok geçmiş olsun canımcım sıkma canını bozma moralini inş geçici bi durum bu... bizlerde dualarımızla destek olacağız inş.

35.haftam biticek hiç şişmem yok , ileriki haftalarda olur mu bu zamana kadar olmadı cunku...

ccanım bendede yoktu ama şimdi ayaklar hafif tombiklendi ellerde cabası yememe içmeme de özen gösteririm yani tuzu kestim mesela 5. aydan sonra yemedim hamileliğin son zamanları ister istemez biraz şişme yapıyor doktoruma sordum olur o kadarcıkta demişti

hayat_ask

canımdoğum yapmışsın Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olmasını nasip etsin inş. çabucak kavuşursunuz bebişinize... sütünede bol bereket :))))

kızlar göğüs uçlarından bahsetmişsiniz

benimkilerde leblebi gibi oldular memişler 75 i doldurmaz ama başları dik! fakir ama gururlular

ben bu doktorun verdiği pomat ı sürerken acıyo diyodum ya? şimdilerdede uçlarına hafif dokunuyorum iğne batıyomuş gibi batıyo acıyo meme ucum neden acaba? süt kanalları ile ilgili bi durum olabilir mi?

daha emzirmeye başlamadan o kadar bakımla hala acıyo bu memiş te hiç bişi anlamadım ben bu işten:44:

öyle bir yöntem varsa bizde deneyelim o zaman
güzelmiş
göğüs ucu aldım avent
o işe yarar mı acaba

Ablamlar çok çrkti bende öyle. Soğan işr yaramıştı göğüslerimden nerdeyse kan geliyordu Rahmetli yengem bizim tarafta biraz arnavutluk var ve çoğu hamıle kadın doğuma gitmeden sürür ve doğumdan sonra kreme dwvam edilir

Ayy bu arkadaşım deli yaa
Bgn ona dedimki perşembe dr doğuma alabilir belli diil falan
Hemen olaya girişmiş işten gelince
Az önce bana attığı fotoya bakın
Eki Görüntüle 873307

çokkk güzeller yaaa kalmışmı böyle arkadaşlar takdir ettim kendisni canikommmm :))))

canım hiç 75 kilo gibi durmuyorsun. maasallah sana gayet iyisinn

tatil canım.. ama sadece okullarında sınava olacak oklullar tatil.
bizim okul da büyük olduğu için sınav varmış
bizede sınav görevi varrr

esrooş okulda doğurcan ne zaman çıkıyosun izne ne kaldı şurdaa doğumunaa:26:

gözün aydın canım :))

ben dün öğleden sonra nörologa gittim, yüz felci geçiriyormuşum.

ay inanmıyorum ya Allah acil şifalar versin bi an önce düzelin inş canımm benimmm moralini yüksek tut başka hastaneyede gidebilirsin bence bi :/
çok geçmiş olsunnn :/

canımm gözün aydın çok kalmaz heralde gelir bikaç güne o zaman doya doya yaşarsın sevincinii maşallah onaa :))

1-pembegri
2-ocakn
3-damla17
4-angelif
5-moiraia
6-guelbeyaz
7-cnnm
8-browny
9-mdaa
10-ecemsu1
11-kayraneren81
12-eylül2807
13-mhsezer
14-umut_iklimi
15-uzay100
16-ercelf
17-hevuk
18-lusnica
19-agresifmelek
20-hayat_ask
21-miges

Son düzenleme:
doğuran var mı kaynanamları postaladım bu evi nasıl toparlıcam o var işte dün tüm gün mutfagı temizledim 2 ayda 2 yıllık pislenmiş resmen bu kadar olmazzz yaaaa !!! bi sürü işim var kızım gelmeden hallederim inş.
denizzzzz kuzum bi kaç foto daha buldum attım bak cnm gelinliklerden filan bulamıyorum deli kocam laptop a format atmış ya hamişkenden fazla foto çekmedim sevmiyorum bu hallerimi ya yine de attım ama ilk insan gibiyim korkma

BU ARADA DOĞURAN VAR MIIIIII ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…