2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınn.
Ayaz emekleme pozisyonundan oturma pozisyonuna geçmeyi keşfetti. Ama desteksiz dik oturamadığı için elini yere koyup öyle duruyor
Deli bebe önce oturmayı becerde sonra kendin oturmayı öğrenemye çalış dimi ama yook.
Sabah da gene kafayı gömdü parkeye, bu sefer burnunu da çarptı çığırdı gene..

MEhlika, zambak arabalarınız hayırlı olsun.
Dimple beni de 9 aydır 3 kere adet gördüm hepsi de 3'er ay aralıkla oldu. Hala düzene giremedim. Şu an adetliyim son günü gelsin doğum kontrol hapı almaya başlayacağım düzenlemek için.
Endişelenme normaldir bence.
Örtmenim; ben gece muhallebilerini gün içinde de veriyorum. Uykuyu getirdiğini falan düşünmüyorum pek ama bi dene genede. Ağır gelmez, bi zararı yok.
Yemezse sen yersin, tadı çok güzel

kızlar ben hala regli olmadım artık bir sorun olduğunu düşünmeye başladım doktorda gidemiyorum vakit bulup endişeliyim yani.
Bu aralar Kuzey geceleri çığluk atarak uyanıyor ama nasıl bir çığlık sanki bir yerine bişey batırmışlar gibi gözleri kapalı ağlıyor sallıyorum emziriyorum su veriyorum susmuyor böyle yarım saat filan sürüyor bu ağlaması.sonra yine bişey olmamış gibi uykuya daliyor.gecede 1-2 kere yapıyor bunu sebebini bulamadım.dün konuşulmuş bende gece yatarken saat10:30 da gece maması veriyorum kaşıkla acaba omu ağır geliyor anlamadım.
Birde benim sütlerim iyicene azaldı zaten Kuzeyde emmek istemiyor eskisi gibi tabi böyle oluncada süt gelmiyor.Moralim bozuluyor çalışmasaydım 2 sene rahat rahat yeterdi sütüm böyle sağmakla olmuyormuş git gide azaldı sütüm ya.gündüz hiç sağmasam akşama toplanırmı sütler.ben şimdi gündüz bir kere sağıyorum ondada taş çatlasa50 ml çıkıyor acaba sağmakmı iyi yoksa akşama birikmesini beklemekmi.bana bir akıl verin

Oferta; regli içn endişelenme bence. Az da olsa hala emziriyorsun, sütün var. 1 sene içinde düzene girer zaten.
Süt konusunu bilmiyorum; beni aşar :1no2:

Günaydın kızlar.

günaydın esmerim senin ayaz alem çocuk haaa tersden gidio bak emeklemeden yürümeye başlayabilir sonrada emekler kaydirigubbakcemile3

Günaydınlar,

oferta regl konusunda bence endişe etme ben daha ilk defa pazar günü oldum mesela annemin 1 seneyi geçtiği olmuş herkesin yapısı farklı

süt konusunda bana kalırsa sağmak beklemekten daha iyidir diye düşünüyorum

esmer bizimkide oturmaya başladığında bir elini üstten iki bacağının arasına alıp yere koyuyordu çektiremiyorduk ordan bir türlü elini... kendisini sağlama alıyor bu veletler

ceyce 2-3 gündür feci emeklemeye başladı zaten. Ama henüz diz-dirsek koordinasyonunu sağlamayı pek beceremedi, arada karıştırıyor. Karıştırınca da işte yüzünü parkeye gömüyor

bende aynı sekik temmuzda ilk adetimi gördüm..hala yok gelen giden...
ama normal bence 3-4 ayı bulur düzene girmesi

bebek cereali ne canım....
maşallah ayazıma anası gibim değil velet..hızlı ve atik

ibrahiç saracoğlunun kürü var...
1. hafta dereotu her gün sık sık ye
2. hafta beyaz üzüm...
3.hafta kuru incir suyu

ceyce 2-3 gündür feci emeklemeye başladı zaten. Ama henüz diz-dirsek koordinasyonunu sağlamayı pek beceremedi, arada karıştırıyor. Karıştırınca da işte yüzünü parkeye gömüyor

hee şekerim o diz dirsek problemide bizde var popoyu attıra attıra evin içinde dolanıo ama safım elini kullanmayı öğrenemedi bi öğrensek tam emekleyecez.aaa kıyamam ben ona ozaman kız harbiden bu bebe sana benzemio pek bi hareketli juli dediyse sempatiksalakcinni

ne bebek cereali harbiden bende merak ettim.juli sende süt tamamen bittimi kız? ben gıdım gıdım emziriodum tek göğsümden dün işte bir salakla atıştık sinir oldum oda akşamdan beri yok offf off emzirememek değil derdim göğsümle oynaması hoşuma gidiodu.

nan bakmayın iri kıyım olduğuma pire gibiyimdir ben
ben gibin hareketli işte bebem :1closedeyes:

hee bu arada bizim dişimiz yok esra diş macunu bile kullanmaya başlamış iyi mi
utan oğlum utan millet dişini fırçalayacak sen hala bişeyleri kemirip kaşıntını geçirme derdindesin:mymeka:

bitti hacı...kendi sütünü kendi bitidi deli bebe....
bakın ben cok faydasını görmüştüm..dere otu...beyaz üzüm...
incire baslamadan emmeyi bıraktı zaten..
hal böyle olunca ne yesem fayda etmedi...

ney kim efendim....
piremi sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

ceyce cereale baktım da abd varmıs. rana ablede abd yazıyo yasadığı yerde..
bizim sütlü irmikli mamalar varya o tarz bişi galiba...

doğru söylüyorsun cadı ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca alaba tarihi eser ama bana passat gibi görünüyo :jeyyar:
dimple valla sana güldümmü naptım bende tekrar hamiş kaldım bende en son 8 temmuzda olmuştum lülülülülülü şaka biyana düzensizliktir merak etme
bu arada hasta olan bebislere gecmis olsun diyorum
kiyamam ben onlara
benim kiziminda 3-4 gundur burnu tikali
bazen nefes alirken zorlaniyor
atesi yok diye dr a goturmedim
saglik sighatle ins.
ya banada bi akıl verin benimde bebişimin gece burnu tıkanıyor mama yemekte zorlanıyor gündüz bişey yok acaba neden yada niye böyle (her gece değil bi kaç gündür )
merak etme bişey yoktur İnşallah canım süt içinde dut kurusunu haşlayıp üzerine tereyağ gezdiriyosun onu birazcık eziyetle yiyosun

esmer kıs bırak geç çıksın çocuğun dişleri napcan benimde 1 yaşımdan sonra çıkmış ama çok şükür doktor yüzü görmedim şimdiye dek. oğluşumunki ise cumartesi günü çıkmıştı İnşallah onun dişleride sağlam olur

mehlika
hayirli olsun insallah
kazasız belasız kullanin insallahhh
tşk ederim,amin:Saruboceq:
sağol cnm,bilmukabele,
haklısın bebişli aileler için çok büyük ihtiyaç,
utkunun ateşi öğlen 35,5 a çıktı fitil verdim düştü ama isali geçmedi ve boğazında hırıltı var..şimdi uyuyo uyanınca dr a götürcem..

ben de 35,5 ateşten sayılmıyor dicektim ki sen yanlış yazdığını ifade etmişsin zaten,
tekrar geçmiş olsun cnm,berilin ateşi artık yükselmiyor ama 2 gündür çok mızmız,ağlayıp duruyor,

cnm çok az alıyormuş,Allah yardımcınız olsun:Saruboceq:
eşimin maaşı çok düşüktü ama ikramiye+fazla mesai+yol+yemek parası 1'i geçiyordu,şimdi net maaşı 1000 ama ikramiye vs ile 1600-1700 falan oluyor bildiğim kadarıyla
maşaallah eceye cnm,yayla iyi gelmiş
banada mılupa geceyı tavsıye ettıler bıkac kasık zorla yedırdım bakalım kac kez uyanıcak.delıksız uykuyu ozledınız mı?
özlemez olurmuyum:çok üzgünüm:
bıktım temizlikten valla hergün sil süpür yoksa bütün parkeleri yalıyor velet....
al benden de o kadar,beril emeklemediği için yalamıyor ama evim cadde kenarı olduğu için çok çabuk kirleniyor,
aynennnn benım kızda ole tum lamınantları yalıyorrr.bebek deterjanı aldım tavsıye ederım bak.gunde ıkı kere sılıyor supuruyorum spor oluyor bıze kılo verırırız:):):)
günde iki kere miakannehirnasıl zaman bulabiliyorsun cnm,ben 2-3 günde bir temizleyebiliyorum,işten gelince temizlik yapmayı hiç cnm istemiyor ama mecbur yapıyorum,
onu bırakta büyük temizliğe acayip ihtiyaç var,camlar,halılar,banyonun fayansları berbat durumdakafamçokkarıştı:gitme:
cnm ilk aylarda düzensizlik olabiliyor,arkadaşlarda da öyle olmuştu..
maşaallah cnm ,kızının hem yemesi hem uyuması çok güzel
bu arada hasta olan bebislere gecmis olsun diyorum
kiyamam ben onlara
benim kiziminda 3-4 gundur burnu tikali
bazen nefes alirken zorlaniyor
atesi yok diye dr a goturmedim
saglik sighatle ins.
geçmiş olsun cnm,inş. ilerlemeden iyileşir..
maşaallah ayazaalkisalkisalkis
birde habire kafayı gömmese daha iyi olacakyerimseniben
cnm ben de olmadım ,rahat ol ,no problem,okeeyyyerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…