2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

gece mamalari aldimm geldim amaa uyudu yiyemeden hipp ugruna geç kaldim....bakalim bu gece kaç kez kalkıcaz...

hahaha nıye almıyosun hayırdır?
julı hayat benıde yoruyorrr uykusuzluk hak getıre hergun temızlık yapmak offffffffffffffff

benım gozler kapanıypor kızlarrrr her aksam kız yatınca gırıp sohbet edıcem dıyorum ama sabahın korunde kalktıgım ıcın dayanamıyorum artık bende erken yatıyorum.hepınıze ıyı gecelerrr allah rahatlık versın heponızeeeeeeeeeee

günaydın kızlar..uykusuz bi geceden merhaba herkese..
utkunun ateşi en fazla 38,5 u gördü..gece 2 kere ılık duşa soktum aradada nemli bezle sildim..
ishalde olmuş dişten heralde..dr a götürsemmi bilmiyorum şimdi iyi gibi ama..

esmer sağol canım 38 çok eğilde işte biliyosun beni..daha önce hiç ateşlenmediği için panik yaptım..çocuk sanki alev alıyomuş gibi geliyodu:2:
julii hiç sorma ya yeni eve yeni bebek olursa tam olur..bugün test alcam bakalım..bir sen bir ben ikide bebek dicem sonrakaydirigubbakcemile3

başta zor oluyo ama alışınca çok rahatlıyosun..utku şimdi 5 dk da kendi kendine uyuyo yatağında ben sadece yanında oturuyorum..
süpürge benimki arnica su filtreli..hem ucuz hem çok güzel..bi bak derim..

nasıl alışırım bilmiyorum bugün hiç yatır yapamadık hep ayak istedi sallamadım huysuzlandı durdu birde bana küsmeye başladı en ufak sesimi yükseltsem onunla ilgilenmesem dudaklarını büzüp arkasından ağlamaya başlıyor
süpürge benimde şuan arnica su filtreli çok memnundum ama 1 aydır koku yapmaya başladı önceleri önemsemedim herhalde yıkadıktan sonra tam kurumadan kaldırdım nem kokuyor dedim ama değil ancak nefesim tıkanınca anladım kokunun ağırlığını

öğretmenim
gece kaşık maması zor olmazmı ben akşam öğününde kaşık maması gece biberon maması veriyorum

meraba kızlar nasılsınız bayadır yoktum teyzemin kızı rahatsızlandı geçenlerde sürekli geçmeyen bi ateş sık sık grip oluyo 5 yaşında kızı doktora götürdük kan tahlili istedi bi değeri çok düşük çıktı 1 hafta sonra tekrarlıycaz dedi 1 hafta stres içinde bekledik bu arada teyzemle aramda 5 yaş var sadece abla kardeş gibiyiz 1 hafta sonra baktık ddahada düşmüş hemen istanbula yönlendirdiler orda ileri tetkikler yapıldı ve sonuç lösemi :1no2: allahtan iyi derecede ilaç tedavisiyle geçicek inşallah şimdi istanbulda acıbademde yatıyo çocuk olunca daha bi dayanılmıyo görseniz kızlar ne haldeler o yavrucaklar ben hastanede çalışıyodum ama kendi canına gelince başka oluyo diyceğim öyle basit hastalıklara üzülmeyin grip soğuk algınlığı hepsi geçici allah böyle dertler vermesin ben artık eskisi kadar pipiriklenmiyorum allaha emanet demek lazımmış birazda mafoldumben

çok geçmiş olsun...

biz traş olduk kel olduk çokta tatlı olduk

sıhhatler olsun...

gunaydinnnnn

esmer ayaz insallah daha iyidir.
beril de mi hasta
utku da ateşlenmiş
her brinine geçmiş olsun bir an once sagliklarini kavussunlar insallah...

sanirm sira ben de...benim de bogazim berbat.çocuga da mı geçirdim ne hapşiriyor burnuda akiyor arada....tuzlu su ile gargara yaptim ama epey aciyor.saatte bir kalktik gece doymuyorda

melisayi anladim niye bisey yicyip içmiyor juliiii...

çok geçmiş olsun, bütün hasta bebeklere geçmiş olsun...

valla siz akşamları görüyosunuz bebişlerinizi ben onuda göremiyorum sadece haftasonları görüyorum allahtan az kaldı bi an evvel şu sıcaklar bitsinde dönsünler istiyorum saolsun kızkardeşim resim video yolluyoda görüyorum ama yanında olmak gibi olmuyo tabi.napalım onlar için çalışıyoruz:KK43: çok özledim ya :KK43:

Allah tez zamanda kavuştursun, özlenmez mi ya...

öğretmenim kaçırmışım sanada geçmiş olsun başlamadan bitsin diyelim...soğuk suları ben içtim olan sanamı oldu ?:KK43:(

tutkucum alem benim oğlum dün akşam uyuttum kapısını kapattım gittim mutfağa aklımdan da geçirdim uyanırsa beşikte ayağa kalkarsa diye sonra ufaktan bir ses duydum girdim odaya üzerine tül örtüyorum oda kapkaranlık tülü kaldırmış ayağa dikilmiş beşikte beni bekliyor küçücük boyuyla o pozu çok komikti

:)))

2 gün takip et devam ederse reflor ver dedi....birde bol bol su içsin didi..yemesine dikkat et dedi hep mıctığı için geri takviye yap didi ne yer yaa melisada..
işhat surubu falan vermedi gerek yok didi...

çook geçmiş olsun...

tutku beril geçen gece sık sık uyanıyordu bir baktım ateş gibi,
ateşini ölçtüm 38,9 calpol verdim elini yüzünü falan yıkadım düştü,şurubun etkisi geçtiğinde tekrar ateşlendi,dün gündüz ve bu gece hep ateşli geçti,

çoook geçmiş olsun...

ben devit vermiyorum bu kızın dişleri o yüzden mi çıkmadı yaaa

ben düzenli veriyorum, bizim de yok merak etme, dişler için acele etme,
ne kadar geç çıkarsa o kadar sağlam olur demişti doktorumuz...

utkunun ateşi öğlen 35,5 a çıktı fitil verdim düştü ama isali geçmedi ve boğazında hırıltı var..şimdi uyuyo uyanınca dr a götürcem..

çok çok geçmiş olsun...

kızalr size çook ÖNEMLİ bi soru sorucam lütfen herkes cevaplasın

şimdi ben doğumdan sonra ilk defa geçen ay regl oldum
geçen ay ayın 11 inde ldum
ama bu ay hala tıkyık
dün test aldım yaptım tek çizgi
fakat ben niye hastalanamadım
tam bir hafta oldu gecikeli yarın da olmazsam dr arıycam

benim merak ettiğim sizlerde de böyle düzensizlikler oldumu

kızalr size çook ÖNEMLİ bi soru sorucam lütfen herkes cevaplasın

şimdi ben doğumdan sonra ilk defa geçen ay regl oldum
geçen ay ayın 11 inde ldum
ama bu ay hala tıkyık
dün test aldım yaptım tek çizgi
fakat ben niye hastalanamadım
tam bir hafta oldu gecikeli yarın da olmazsam dr arıycam

benim merak ettiğim sizlerde de böyle düzensizlikler oldumu[/QUOT

öncellikle selam canım nasılsın nasıl bebelerler güreş :)))

dur şimdi heyecan yama saki ol sen gibi acaba hamilemiyim korkusunu hepimiz heray yaşıyoz canını sıkma hemen tabii ciddi bi korkun yoksa:))

ben ilk 2 ay oldum sorasında 3 ay olmadım 3aydırda anca düzene girdi ilkinde ayın 1inde 2.cide 5inde buayda 5inde oldum yani 2 aydır düzene girdi ben düzene girene kadar korkum olmadığı halde 5 kere gebelik testi aldım tek çizgi çıkmış rahat ol derim ben hayırlı sahurlar canım

selam arkadaslar

onceki sayfalarda beslenme duzeni konusulmus
face de yazdim bizimki su sekilde:

sabah 7 - 8 arasi 180 cc devam sutu
10-11 kahvalti, ihlamir yada devam sutu + 2 tatli kasigi labne yada 1 tatli kasigi labne ile1 tatli kasigi beyaz peynir + 1 tatli kasigi dogal dut pekmezi yada dogal uzum pekmezi + 1 cay kasigi zeytin yagi yada 1 cay kasigi tereyagi + 6 cicibebe + 1 cay kasigindan fazla ezilmis ceviz + azicik meyve puresi ekleyerek kivamini sagliyorum
gun asirida 1 yumurta sarisi muhakkak ekliyorum karisima

oglen 1 - 2 arasi corba, donusumlu tavuk yada kiyma ekliyorum, hala sebze corbasi yiyoruz diger corbalara gecemedik daha
4 - 5 arasi el yapimi yogurt bi kaseyi bitiriyor cok seviyor yogurdu yogurt fazla doyurmuyor bir saat sonra falan karisik meyve puresi veriyorum

aksam 8 - 9 arasi 180 cc devam sutu
11 gibi 150 cc devam sutu ile gece uykusuna tam geciyor

evde degilsem corba yerine hazir sebze pureleri veriyorum
birde devam sutunun icine bebek cereal 'leri var ben princli olani ekliyorum cok besleyici
ortalama 9 saat deliksiz gece uykusu var
gun icinde 2-3 kez uykuya gidiyor ortalama 3 saat uyuyor

bu arada hasta olan bebislere gecmis olsun diyorum
kiyamam ben onlara
benim kiziminda 3-4 gundur burnu tikali
bazen nefes alirken zorlaniyor
atesi yok diye dr a goturmedim
saglik sighatle ins.

X