2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ceyce ben k.k yı her türlü kullanıyorum canım:)zemuszemus sen benimi takip ediyon bakim:)bilmiyorumkismile

benimde yakın olduya dedim kız öyle tutturduk boshayallersmile
senin kocen istıyosa sen ne düşünyosun

en az 3 yıl canım ya mevlam vermediği sürece öyle düşünüyorum.ben çok yıpranırım kocaya bişey olmazda olan bana olur gene.sen düşünüonmu peki?

ceyce ben k.k yı her türlü kullanıyorum canım:)zemuszemus sen benimi takip ediyon bakim:)bilmiyorumkismile

heee bilmemmi şekerim heryerde sen varsın laelaelaelaelae evvveeeeeeeetttt seni takipp ediyorum bakem nerelere girion kimlerle neler karıştırıon diye kocan tuttuu beni. sempatiksalakcinni

buyrun size uzuun bir şiir kıvamında bir yazı.
iyi okumalar..

Ben Anneyim

Seni, bir hücreden yaşamaya layık bir canlı haline getiren benim. Seni ıstırapların en büyüğüyle doğurdum; sevinçlerin en büyüğüyle kollarıma aldım. Sana ilk davranışı, ilk gülüşü, ilk bakışı, ilk heceyi ben öğrettim. Seni karşılıksız, menfaatsiz, tertemiz ilk ben sevdim. Sana hayatta ilk lazım olacak dersleri ben verdim. Senin yüzünden ilk acıları ben duydum. İlk ağlayışlarını benim göğsümde dindirdin. İlk sırrını bana açtın. İlk dost beni edindin.

Ben anneyim!

Bana her zaman güvendin. İlk aşkını ben hissettim. Üzüntülerin benim üzüntülerim oldu. Seni pencerelerde bekledim, gelişinde kapılara koştum. Seni her zaman aynı duygularla bağrıma bastım, seninle iftihar ettim, seninle taçlandım, şereflendim.

Ben anneyim!

Ben, Tanrı'nın en büyük lütfuna layık görülmüşüm. Ben bereketim. Ben Tanrı gibi insan yaratabiliyorum. Ben yeryüzünde iyi ve güzel, kötü ve çirkin herşeyin mesuliyetini taşıyorum. Medeniyet benim, mazi benim, gelecek günlerin ümidi benim.

Ben anneyim!

Ben insanlığın başı ve sonuyum. Ben hayata şekil veren sanatkarım. İstediğim renkleri kullanır, istediğim gibi yontarım. Beynine ilk nakşolacak sözler benim, kalbe ilk yerleşecek duygular benim duygularımdır. Ben cennet ve cehennemim. Ben istersem sevgi kardeşlik ve dostlukla büyütürüm; istemezsem kinle, düşmanlıkla içini doldururum. Ben dünyaya nizam veren iradeyim.

Ben anneyim!

Ben sabır ve tahammülüm. Ben en yumuşak ve en sertim. Cesur olmayı nasıl benden öğrendinse, korkuyu da ben sana öğrettim. Seni ilk öpen ve ilk döven benim. Sevmek, aşık olmak, şefkat, kin, dostluk ve düşmanlık duygularının hepsi bende.

Ben anneyim!

Bir acı duyarken beni çağırırsın. Ben teselliyim. Ölsem bile gözüm arkamdadır. Ben endişelerin derin kuyusuyum. Kendi içime düşerim. Ben bütün alakaların mihrakıyım. Cömert olduğum kadar hasis, kıskanmaz göründüğüm derece de kıskancım.

Evet, seni kıskanırım. Sen benim eserimsin, sen benim emeğimsin. Sen benim güzel günlerim, geçen ömrüm, bütün hatıralarımsın. Seni kıskanırım. Seni bu duygumla bunaltır, isyan ettirir, üzerim. Seni kendime hasretmek isterim.

Bunun için kıskanırım seni.

Ben anneyim!

Ben saygının mihrabıyım. Önümde diz çökmeni isterim. Gönlünde yer etmeyi isterim. Hakkım ödensin isterim. Unutulmaktan korkarım. Baş üstünde ve baş köşende yerim.

Bu benim hakkım.

Ben anneyim!

Ve son nefesimde...

Her zaman...

Sütüm ve hakkım helal olsun yavrum derim.

slm kızlar bebişinin ağzında pomucakmıdır nedir beyaz beyaz bişi olan oldumu hiç aranızda????

en az 3 yıl canım ya mevlam vermediği sürece öyle düşünüyorum.ben çok yıpranırım kocaya bişey olmazda olan bana olur gene.sen düşünüonmu peki?

heee bilmemmi şekerim heryerde sen varsın laelaelaelaelae evvveeeeeeeetttt seni takipp ediyorum bakem nerelere girion kimlerle neler karıştırıon diye kocan tuttuu beni. sempatiksalakcinni

o kocama selam söyle o anlar :kahve: şakkıdı

k.k.nın etinden sütünden yününden faydalanıyorum işte:roflol: :teytey:

anammm esmer sen ne ettin aldın götürdün beni annemi düşündüm kayınvalidemi düşündüm kendimi düşündüm baı yaptıklarıma kızdım bazılarından ders aldım içim acıdı ama heyecanlada doldu kız sen ne ettin ne güzel ettin mucckk sana

blu bizdede oldu pamukla karbonatla sil.ama bize dr ilaç verdi geçti onula.mikostatin mi ne öle bişiydi:)

anammm esmer sen ne ettin aldın götürdün beni annemi düşündüm kayınvalidemi düşündüm kendimi düşündüm baı yaptıklarıma kızdım bazılarından ders aldım içim acıdı ama heyecanlada doldu kız sen ne ettin ne güzel ettin mucckk sana

bunu zamanında annem vermişti aban çerçeveletip.
çok etkilenmiştim.
demin de bir yerde okudum şans eseri size de yazayım dedim.

slm blue benım kızımda oldu ama yenıdoğdugu zamanlarda olmuştu karbonatlı suyla sıldım ben.
bu arada kızlar mens oldum artık daha ıyı korunmam gerek bı kazaya kurşun gıtmeyeyım zaten eşimin niyeti bozuk önceden hamile kalma günlerini hesaplayıp dururdum şimdide hamile kalmamak için günleri takip edecem..iki yaşına gelsin herşey serbest:lepi:

blu bizdede oldu pamukla karbonatla sil.ama bize dr ilaç verdi geçti onula.mikostatin mi ne öle bişiydi:)

kız bunca zaman hiç bişi olmadı milletinin bebeleri yeni doğduğunda olur benimki 2 gün önce küçük beyaz bi nokta oluştu annemde karbonatla suyla sil dedi sildim ama bence iyi etmedim yayıldı bütün ağzını kapladı bide ilacı deneyim deneyim bakim çocuk güldükçe içim acıyo ağzı bembeyaz oldu iki günde

iyi okumalar..

ne güzel ettin de paylaştın yalnız herkes kapıdan bakıp bakıp gidiyor bu ağlama sesi benim odadan mı geliyor diye:bbo:
slm kızlar bebişinin ağzında pomucakmıdır nedir beyaz beyaz bişi olan oldumu hiç aranızda????

bizim ilk doğduğunda olmuştu canım. dr karbonatla sil demişti ancak biz başarılı olamadık ve mikostatinle 2 günde geçirdik.

bunu zamanında annem vermişti aban çerçeveletip.
çok etkilenmiştim.
demin de bir yerde okudum şans eseri size de yazayım dedim.

iyi ettin bacım :))

slm blue benım kızımda oldu ama yenıdoğdugu zamanlarda olmuştu karbonatlı suyla sıldım ben.
bu arada kızlar mens oldum artık daha ıyı korunmam gerek bı kazaya kurşun gıtmeyeyım zaten eşimin niyeti bozuk önceden hamile kalma günlerini hesaplayıp dururdum şimdide hamile kalmamak için günleri takip edecem..iki yaşına gelsin herşey serbest:lepi:

karbonatla sildimde iyiden yayıldı canım ya :KK43: aman dikkat canım daha bebişlerimiz çok küçük ilgiyi bu kadar küçükken bölmemekte fayda var bence

ne güzel ettin de paylaştın yalnız herkes kapıdan bakıp bakıp gidiyor bu ağlama sesi benim odadan mı geliyor diye:bbo:

bizim ilk doğduğunda olmuştu canım. dr karbonatla sil demişti ancak biz başarılı olamadık ve mikostatinle 2 günde geçirdik.

karbonat banada yaramadı baki şu ilacı kocama sipariş edem inşallah iyi gelir

aman fatma dikkatli ol yaa.ben 2.artık hiç düşünmüyorum ilerde belki fikrim degişir..en iyisi ayrı yatmak en garanti çözüm:)

valla ben rüyamda gebelik testi yapıyodum ve iki çizgi çıktı sevinsemmi üzülsemmi bilemedim birden uayndım bir hafta etkisinden çıkamadım adamı yanağından bile öpmedim :)

o kocama selam söyle o anlar :kahve: şakkıdı

k.k.nın etinden sütünden yününden faydalanıyorum işte:roflol: :teytey:

Vayy vayyyy çirkef karı seni.... adam iyi çekio canım seni..delikafadulden

iyi okumalar..

Ben Anneyim

Seni, bir hücreden yaşamaya layık bir canlı haline getiren benim. Seni ıstırapların en büyüğüyle doğurdum; sevinçlerin en büyüğüyle kollarıma aldım. Sana ilk davranışı, ilk gülüşü, ilk bakışı, ilk heceyi ben öğrettim. Seni karşılıksız, menfaatsiz, tertemiz ilk ben sevdim. Sana hayatta ilk lazım olacak dersleri ben verdim. Senin yüzünden ilk acıları ben duydum. İlk ağlayışlarını benim göğsümde dindirdin. İlk sırrını bana açtın. İlk dost beni edindin.

Ben anneyim!

Bana her zaman güvendin. İlk aşkını ben hissettim. Üzüntülerin benim üzüntülerim oldu. Seni pencerelerde bekledim, gelişinde kapılara koştum. Seni her zaman aynı duygularla bağrıma bastım, seninle iftihar ettim, seninle taçlandım, şereflendim.

Ben anneyim!

Ben, Tanrı'nın en büyük lütfuna layık görülmüşüm. Ben bereketim. Ben Tanrı gibi insan yaratabiliyorum. Ben yeryüzünde iyi ve güzel, kötü ve çirkin herşeyin mesuliyetini taşıyorum. Medeniyet benim, mazi benim, gelecek günlerin ümidi benim.

Ben anneyim!

Ben insanlığın başı ve sonuyum. Ben hayata şekil veren sanatkarım. İstediğim renkleri kullanır, istediğim gibi yontarım. Beynine ilk nakşolacak sözler benim, kalbe ilk yerleşecek duygular benim duygularımdır. Ben cennet ve cehennemim. Ben istersem sevgi kardeşlik ve dostlukla büyütürüm; istemezsem kinle, düşmanlıkla içini doldururum. Ben dünyaya nizam veren iradeyim.

Ben anneyim!

Ben sabır ve tahammülüm. Ben en yumuşak ve en sertim. Cesur olmayı nasıl benden öğrendinse, korkuyu da ben sana öğrettim. Seni ilk öpen ve ilk döven benim. Sevmek, aşık olmak, şefkat, kin, dostluk ve düşmanlık duygularının hepsi bende.

Ben anneyim!

Bir acı duyarken beni çağırırsın. Ben teselliyim. Ölsem bile gözüm arkamdadır. Ben endişelerin derin kuyusuyum. Kendi içime düşerim. Ben bütün alakaların mihrakıyım. Cömert olduğum kadar hasis, kıskanmaz göründüğüm derece de kıskancım.

Evet, seni kıskanırım. Sen benim eserimsin, sen benim emeğimsin. Sen benim güzel günlerim, geçen ömrüm, bütün hatıralarımsın. Seni kıskanırım. Seni bu duygumla bunaltır, isyan ettirir, üzerim. Seni kendime hasretmek isterim.

Bunun için kıskanırım seni.

Ben anneyim!

Ben saygının mihrabıyım. Önümde diz çökmeni isterim. Gönlünde yer etmeyi isterim. Hakkım ödensin isterim. Unutulmaktan korkarım. Baş üstünde ve baş köşende yerim.

Bu benim hakkım.

Ben anneyim!

Ve son nefesimde...

Her zaman...

Sütüm ve hakkım helal olsun yavrum derim.

ben ağlarım ben anneyim varya çook yoğun ve duygusal birgünün üstüne bu şiir bitirdi beni.çooksağol canım bunu güzel bişekilde yazdırıp oğlumun odasına asmam lazım.opuyorumnanaktan

ben ağlarım ben anneyim varya çook yoğun ve duygusal birgünün üstüne bu şiir bitirdi beni.çooksağol canım bunu güzel bişekilde yazdırıp oğlumun odasına asmam lazım.opuyorumnanaktan

ağlattım herkesi iş vakti sempatiksalakcinni

ben 40 derecede yıkıyorum boya atıyorum.
kıyafetler çok dandirik de değil, niye bitek bende boya atıyor ki?
bir de bizde lekeli kıyafet çok nadir oluyor. o yüzden yüksek ısıda yıkamadım hiç.
ben hiç ayrı atmadım utkunun kıyafetleri hep 40 ta yıkıyorum bazen 50 de bile yıkıyorum...hiç boya çıkmadı bugüğne kadar..yanlış programdamı atıyosunki..:uhm:
ay durun kimsekafamı karıştırmasın alıntı yapmayı unuttum aklımda kalanları yazıyım öncelikle hereze günaydın
juliiicim çok geçmiş olsun birine bi sadaka ver bide başından bi paket tuz çevirde ver bebek düşünce öle yaparlar bizde
esmercim adamı bi dövmediğniz kalmış adamcağız bilememiş prematüre oldunu allah karı koca sdizin elinize düşürmesin:)))
rengarenk doktorların herdeğiğni takma kafana çağanın kilosuda ayına göre kilo olarak sınırda emme anamı ağlatıyo uslu olsun sağlıklı olsunda heçç özenmeyin kilolu bebeğe
tutku utkuya pirinç unu gazyapmaz neden derse çağanın en rahat saati pirinç unu yediği zmaan oluyo zaten utku gazlı bi bebek değildi yanında yatmasına gelince benim canım yokmu bacım yaa gecede hiç kalkakmasa 7 8 sefer kalkıyo yinede ısrarla beşiğine koyuyorum yoksa bebek hemen alışıyo ilk oğlumdan tecrübeliyim 4 yaşına kadar yanımızda yattı diyim eşler çok problem yapıyo şimdi iyi ama ilerde sorun olcak bence yol yakınken acık uykusuz kal ama ayrı yatır derim ben
diğer bütün arkidişlerimede günaydın derim atladığım varsa kusurakalmasın gene bakınırım
canım bilemedim neden böyle geceleri huysuz tahmin yürütüyorum gazdan olabilirmi diye..bende yanmda yatırmak istemiyorum tanıdıklarımın çocukları var hala anne babasının yatağına gece yarısı giden..sevmediğim bi durum ama beşiğine sığmıyo..şaka gibi ama sığmıyo..çok deli yatıyo kenarlara çarpıyo uyandırıyo kendini..sende haklısın ama baştan beri böyle olsaydı bende dayanırdım uykusuzluğa ama utku hiç alıştırmadı beni huysuzluğuna şimdi yadırgıyorum o yüzden..alışamadım daha.
geçen ay kastamonuya gittik orda 10 gün yanımda yattı gelince bi daha iflah olmadı yatağını kabul etmedi..olmadı adama çift kişilik yatak alıcaz..çünkü benim yanımda yatarkende babası zaten salonda yatıyo..bende yatağın ucunda kıvrılıyorum..koskoca yatakta utku döne döne yatıyo yinede sığamıyo..kaydirigubbakcemile3
kızlar julinin yazdıklarını okurken gördüm buluşmamı var

aa benim niye haberim yok, gündüz mü buluşuyonuz yavv
aşkolsun size ben nasıl gelcem :gitme:
kızlar sizsiz buluşma olurmu..ben ayarladım işlerimi yarın buluşabiliriiz..esmer ayarla canım sende gel..
cnm dişten de olabilir sıcaktan da,sütün azalmadıysa doyuyordur bence,
bir de dönüyomuş ya gece o şekilde de kendini uyandırıyor olabilir,
utku gazlı bir bebek değildi,muhallebinin gaz yapacağını sanmam..

evet canım hiç gazlı değildi utku..ahh herşey olabilir..ısrarla yatağında yatırmam lazım..ama ben yarım saat içinde 5 kere daldığım uykudan uyanınca pes ediyorum yatırıyorum yatağımaalsanaalsanasmile

X