2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bugün 10 yaş yasladım herhalde
sabah 6.00 da bir düşme sesi arkadan bas bas ağlama
oraya bakıyom yatağın kenarlarına bakıyorum melisa yok
yok işte bi yere düşmüş ağlıyo görünürde yok

yatağın kenarında bir karıslık acıktık vardı oralara yastık koymuştum orda tepetaklak gel bas yerde ayaklar yukarda ayaktan cekiyom kafa sıkısmış
hayatımda böyle kötü bir gün gecirmemiştim...tam 1 saat ağladı kuzum :2:

rabbim bebişlerimizi korusun...:Saruboceq:

geçmiş olsun julicim...

o bizim başımızada geldi....

geçen sabah oğlum yatağında ağladı ve yanıma aldım emzirdikten sonra yanıma yatırdım benim yatağımda duvara bitişik ve arada boşluk var ayağını kaktıra kaktıra yan tarafa düşmüş nasıl becerdi bilmem...

bide sıkılmış çıkmaya çalışıyo çıkamayıncada başladmış ağlamaya ben uyandım şok oldum yanımda olmayınca...

eşim kalktığı gibi tüm gücüyle yatağı çekti....

aynı şeyi şimdi yapmak istesem yapamam di,yo....

bide oğlan benim suratıma bakıp sırıtmazmı...

benimde bi 10 yılım gitmiştir heralde...

maşallah canım tatlı kızına..

canım utku yeni doğduğunda bile gece sadece bir yada iki kez kalkıyodu..şimdi ne oldu bilmiyorum..diştenmidir,sıcaktanmıdır,doymuyomu anlamıyorum..kendi yatağında hayatta uyumuyo zaten benim yatağımdada uyuyo ama çok sık uyanıyo..
gece yatmadan muhallebi veriyorum o gaz mı yapıyo acaba..

cnm dişten de olabilir sıcaktan da,sütün azalmadıysa doyuyordur bence,
bir de dönüyomuş ya gece o şekilde de kendini uyandırıyor olabilir,
utku gazlı bir bebek değildi,muhallebinin gaz yapacağını sanmam..

günaydın kızlar nasılsınız ne var ne yok
günaydın cnm hoşgeldin,
buğlem nasıl oldu,öksürüğü geçti mi?sen nasılsın?
ayy canım çook geçmiş olsun.girebileceği kadar aralıkmıydı orası mevlam korusun bebişlerimizi. bende akşam markette kucağımdaydı bir ürüne bakıodum belinden tuttuğum elimi ürünü almak için uzandım oda raflara saldırdı iki büklüm kaldı düşüodu kucağımdan kocada bıraktı alışverişi bana söylenmeye başladı ya beli kırılsaydı ya düşseydi beline bişey olmuşmudur hadi acile gidelim ömrümü tüketti. akşam ömrümü.

ay bu kocalar insanın ömrünü tüketiyor,bizim ki de aynen anlattığın gibi,
dikkat et çocuğu ezecen vs vs...

ayy dün sağlık ocağında farklı bir doktor varmış.
bunun kilosu çok az beslenmiyor mu demiş. 7 aylık bebeğin alt sınırına ancak ulaşmış, niye bu kadar küçük kalmış demiş.
kocam da bir kızmış adama, "bebeklere bakmadan önce dosyasına bakma huyunuz olsa prematüre odluğunu bilirdiniz" demiş.
"hem küçük de olsa önce bir sorun mu var diye sorup, sonra da doğru yolu göstermeniz gerekmez mi" demiş almış Ayaz'ı diğer odaya götürmüş, kendi doktoru gelsin demiş.
kendi doktoru gelip o doktor yeni kusuruna bakmayın falan deyip kendi ilgilenmiş.

çattık valla durduk yerde.
eşin ne güzel vermiş ağzının payını
oh olsun...
ayy canım çook geçmiş olsun.girebileceği kadar aralıkmıydı orası mevlam korusun bebişlerimizi. bende akşam markette kucağımdaydı bir ürüne bakıodum belinden tuttuğum elimi ürünü almak için uzandım oda raflara saldırdı iki büklüm kaldı düşüodu kucağımdan kocada bıraktı alışverişi bana söylenmeye başladı ya beli kırılsaydı ya düşseydi beline bişey olmuşmudur hadi acile gidelim ömrümü tüketti. akşam ömrümü.
ah şu kocalar nerdeyse her akşam eve geldiğinde kızımı inceliyo bi yerine bişey olmuş mu diye
ben gezicem diye çocuğa dikkat etmeyebilirmişim.... halbuki ondan daha dikkatliyim

tutku ve mehlikasu sağolun kızlarda dr kilosu az deyince kafama takıldı

bir karıs var yok
nasıl girdi bilmiyorum
bide yanlızdım zaten daha kocenin habarı yok duyunca yer ömürümü

geçmiş olsun julicim...

geçen sabah oğlum yatağında ağladı ve yanıma aldım emzirdikten sonra yanıma yatırdım benim yatağımda duvara bitişik ve arada boşluk var ayağını kaktıra kaktıra yan tarafa düşmüş nasıl becerdi bilmem...

bide sıkılmış çıkmaya çalışıyo çıkamayıncada başladmış ağlamaya ben uyandım şok oldum yanımda olmayınca...

sanada cok gecmiş olsun sivrişim
ayy okurken tüylerim diken diken oldu..geçmiş olsun canım..benim ev küçücük zaten utku düşse kesin kafayı gözü bi yere çarpar..allahtan hımbılda fazla hareket etmiyo..kıyamama meloşuma..allahım kuzularımızı korusun.
amin canım...
napıyoz görüşüyoz mu

oyy çok geçmiş olsun canım.
bebeler coştu patır patır düşmeler başladı. tekrarı olmaz inşallah bacım

B]
öyle hacı gecen gün aklımdan geciyordu daha hiç düşmedi diye ne şom ağzım varmış :kızgın:
kızlar dün kontrolümüz vardı kızım 700gr almış
boy 68 cm
kilo 7110
boy normalde kilo az dedi bişey olur mu
en idealı bence canım....
az değil tam aına göre kararı..
700 gr mda küçümsenecek bi kilo değül dahaa ne olsun

ayy dün sağlık ocağında farklı bir doktor varmış.
bunun kilosu çok az beslenmiyor mu demiş. 7 aylık bebeğin alt sınırına ancak ulaşmış, niye bu kadar küçük kalmış demiş.
kocam da bir kızmış adama, "bebeklere bakmadan önce dosyasına bakma huyunuz olsa prematüre odluğunu bilirdiniz" demiş.
"hem küçük de olsa önce bir sorun mu var diye sorup, sonra da doğru yolu göstermeniz gerekmez mi" demiş almış Ayaz'ı diğer odaya götürmüş, kendi doktoru gelsin demiş.
kendi doktoru gelip o doktor yeni kusuruna bakmayın falan deyip kendi ilgilenmiş.

çattık valla durduk yerde.
senin herifte hee anası yimekten bebeme vermiyo deseymiş ya :dilcikar:
günaydııın..

he hacı ben yiyomakannehir
ama sabahki tostlarım kepekli tost ekmeğiyle,ekmekler küçük bir tanesi asla karnımı doyurmaz..
öğlen ve akşam da genellikle ekmek yemiyorum..
sen de çok az yiyormuşsun be hacıCADIARZU
doyuyor musun onlarla,bir de sütünü etkilemiyor mu:uhm:
:
doyuyorum cok tok tutuyor
içine tarcın ve yaban mersinide atıyom
miss oluyo hemde sağlıklı...

günaydın kızlar..
esmer delf maşallah bebişlere..benim oğlumda uyusun artık ya..hiç huzurlu uyumuyoooo:sinifsinif::sinifsinif:

julii ikeadan 130 a aldım canım..katlanmıyo ama çok yerde kaplamıyo..
ecrin in dediğinden yokmuş bir ay sonra gelcekmiş ama çok basit bişey..30 lira

bi ara foto cekte bi görem tutkucum...merak ettim..
bugün arıyım bi adamları
ne gelmez tırmışş

örtmenim demsa neeee

geçmiş olsun julicim...

size de geçmiş olsun cnm,artık çok dikkatli olmak lazım,
Rabbim kimseye yaşatmasın:Saruboceq:

bebişlerin çamaşırları için hangi deterjanı kullanıyosunuz?
ben omo baby kullanıyorum ama lekeler çıkmıyo acaba deterjandan mı düşük ısı da yıkamadan mı

rengarenk ben dalin sıvı kullanıyom...
beyazları 60 a kadar yıkıyom
meyve ve kaka lekesi cok zor cıkıyor...
hemen anında yıkaman lazım...

bebişlerin çamaşırları için hangi deterjanı kullanıyosunuz?
ben omo baby kullanıyorum ama lekeler çıkmıyo acaba deterjandan mı düşük ısı da yıkamadan mı

canım ben hacı şakir granül matik kullanıyorum bizimde lekeler pek çıkmıyor 30 drecede yıkıyorum. julinin dediği gibi beklediği için oluyordur .

dalin sıvı ben kullandım hiç memnun kalmadım şuan dalan roxy toz sabun kullanıyorum 2 haftada 1 yıkamama rağmen hiç leke bırakmıyor,tavsiye ederim,

X