2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın cnm,ege nasıl,ateşi çıktı mı?

canım gunaydın. çok şükür 37.5 u geçmedi. hiçbirşey vermedim bile. 1 yaşına kadar rahatız :))
iyi sayılırım canım yorgunum sadece bugün aşıya götrmedim perşembe götrcem buğlemi öksüryor bugün ıhlamur kaynatıp içircem

günaydın delfcim

işte herkes çocuk bakmayı bilse bilmyolar onu oraya koyanda suç insanın içinden gelecek ki doğru düzgün bakacak
beril ,buğlem yavrularım ya biz çalıştığımız için onlar böyle sefil oluyorlarla resmen kahroluyorum sabah öksüryordu gece boyu öksürdü çok terlyor sürekli değiştyorum ama nasıl üşütyor anlamdım öyle bırakıp geldim aşıya da götrmedm aradım perşembe getrcem dedim tamam dedi .işe bile gelmek istemedim

canım gunaydın. kıyamazlar yaa valla bir şekilde üşütüyorlar işte. hassaslar. ahh ahhh çalışan hatunlar olarak dertliyiz desenize. benim birde bakıcı bakıyor biliyorsunuz. ama Allahıma bin kere şükür çok memnunum. kendi evladı gibi bakıyor inanın. zaten Egeni tepkilerinden de belli bazen balkonda bekliyoruz bakıcımızı aşağıdan görünce ayakları kolları çırpmaya başlıyor onu görünce

canım gunaydın. çok şükür 37.5 u geçmedi. hiçbirşey vermedim bile. 1 yaşına kadar rahatız :))

canım gunaydın. kıyamazlar yaa valla bir şekilde üşütüyorlar işte. hassaslar. ahh ahhh çalışan hatunlar olarak dertliyiz desenize. benim birde bakıcı bakıyor biliyorsunuz. ama Allahıma bin kere şükür çok memnunum. kendi evladı gibi bakıyor inanın. zaten Egeni tepkilerinden de belli bazen balkonda bekliyoruz bakıcımızı aşağıdan görünce ayakları kolları çırpmaya başlıyor onu görünce

maşaallah cnm,1 yaşa kadar olan aşılarınız bitti demek,
bu zaman da güvenecek insan bulmak zor,bir maşaallahta bakıcıya:nazar:

geçmiş olsun cnm,o kadar dikkat ediyoruz yine üşütüyorlar ,anlamıyorum..
inş. öksürü bir an önce geçer,
ben son zamanlarda hemen hemen hergün ıhlamur yapıyorum,beril de alıştı artık,
küçük bir suluğu var onu dolduruyorum içiyor,
bir tane kök zencefil atıyorum içme suyuna onu kaynatıyorum biraz sonra yıkayıp süzdüğüm ıhlamuru katıyorum biraz da öyle kaynatıyorum sonra üstünü kapatım 5 dk demlenmeye bırakıyorum,
süzüp pekmezle tatlandırıp,ılıyınca veriyorum,
inş. doğru yapıyorumdur..
dün akşam antibiyotiğe ve balgam sökücüye tekrar başladık,6 gün kullanacaz sonra tekrar kontrole götürecem..

sağol cnm,beril sesten çok etkileniyor,berilin haricinde içeride bir bebek daha uyuyordu,
biz çıtımızı çıkarmıyoruz bebekler uyanmasın diye,bebek bakıcısı olan kadın ağlayan bebeği soktuğu gibi,kendi koca çenesiyle ninni söylüyor,
çocuğum uyuyamadı onun yüzünden..
ha bu arada ben hiç uyansa da sevsem demiyorum,aman uyusa da ben de uyusam diyorumkaydirigubbakcemile3
beril iki gündür gece de 3 kez kalkıyor emzirip tekrar yatırıyorum,son kalkışında babasına emanet edip ben diğer odaya geçiyorum eken uyanıyor çünkü,
ben hiç olmassa 1 saat kadar fazladan yatmış oluyorum..
bende daha fazla olmadan yapıyım bugün.doğru yapıyosun bnde pekmezle tatlandıyorum hem içi yumuşuyor iyi gelmişti bugün hemen yapıyım bnde eve gider gitmez.inş düzelirle bir an önce

yok calismicam ama günde en az 3 saat odaya kapanip ders calismam gerek, evin alt katinda kres var esim de sicak bakmiyor ben de sizi görünce hic icimden gelmiyor krese birakmak. ablami da getiremedim buraya o bakardi ne güzel olurdu

anladım 3 saatten bişey olmaz diye düşünyorum bizim gb gün boyu değil süt iznim bitincede 6da çıkıcam 6 bucukta evde olcam tam aklının yettiği zamn geç gideceğim şimdiden stresi bastı beni

bakıcının iyi olmsa için rahat etmesi çok önemli allah kalbine göre vermiş ege nasıl seviyor ki öyle çırpınıyor bak sen yaramaza
çok güzel yaa böyle olunca insanın içi rahatlar

bakıcının iyi olmsa için rahat etmesi çok önemli allah kalbine göre vermiş ege nasıl seviyor ki öyle çırpınıyor bak sen yaramaza
çok güzel yaa böyle olunca insanın içi rahatlar

sağol canım evet tabii gönül rahatlığıyla bırakıyorum. pedagog bir arkadaş söylemişti çocuğunun hal ve tavırlarından bile bakıcının iyi olup olmadığını anlarsın diye. hakikaten sabahları görme bir gülücükler bir gülücüklerr kadına akşam da giderken kafayı çevirip çevirip bir bakışı var . biraz daha büyüsün belki de ağlayacak kadının arkasından

günaydın kızlar..beril ve bugleme geçmiş olsun üzüldüm ya..ayrıca kreşteki personelde gıcık oldum...
ayris çok geç yatıyordu dun akşam uyutmadım erken uyusun diye 9 da uyuttum 11 de uyandı 5 de uyandı 10 da uyandı offf zor oldu ama bi kaç. gun böyle ugraşmalıyım.eskiden erken uyurdu ne oldu bilmem buna:)

günaydın kızlar..beril ve bugleme geçmiş olsun üzüldüm ya..ayrıca kreşteki personelde gıcık oldum...
ayris çok geç yatıyordu dun akşam uyutmadım erken uyusun diye 9 da uyuttum 11 de uyandı 5 de uyandı 10 da uyandı offf zor oldu ama bi kaç. gun böyle ugraşmalıyım.eskiden erken uyurdu ne oldu bilmem buna:)

günaydın cnm,ayrisin uyku düzenisıcaklardan değişmistir belki...
peki 11 de kalktığında ne kadar süre sonra geri uyudu?
beril de artık 8,5-9,5 arası uyumuş oluyor,önceden 7-8 gibi uyurdu..
ilk yatışta 3 saat uyuyor sonra emmek için uyanıyor sonra bir 3 saat daha uyuyor..
sonra 2 saat daha uyuyor,en son da 1,1,5 saat kadar uyuyup kesin uyanış yapıyor,
gece 3 kez beslenmeye kalkıyor yani..

mrb kızlasr nasılsınız
berile ve buğleme geçmiş olsun
ayy sinmis bende okudum bloğunu ağladımmm sarılık postunda:KK43: Rabbim dermansız dert vermesin yavrularımıza

sinemiz az önce bloğunu okudum çok duygulandım,
çok güzel olmuş,yüreğine sağlık,güzel bir anı olarak kalı buğleme..

günaydin

zombi gibiyim bu bebe beni uyutmamaya basladi geceleri, hep emzik atiyor saat basi agzina emzik tikmaya kalkiyorum.

Juli verdigin sebze corbasi tarifinde hic su yok mu ne kadar su eklemeliyim,?
canım sebzeleri rendeliyorum sonra göz kararı su kokuyom üstünü gececek gibi..
ayy bugün kreşteki personelin birine çok sinirlendim,şöyle ki;
berili bebeklerin uyuduğu odaya götürdüm,üzerini değiştirdim,emzirdim emerken uyudu,
uyuyarak emmeye devam ediyordu,
personelin biri 3 tane bebeği uyutmak için getirdi,
biri avazı çıktığı kadar ağlıyor,koca çenesiyle ee eee diye bağırıyor kadın uyutmak için,
beril onların sesine uyandı,ben de keşke ağlayan çocuğu getirmeseydin dedim,
1 saattir uğraşıyorum dedim,uyansın cnm sallarız uyur diyor,
ağlayan çocuk uyuyan çocukların yanına sokulur mu,diğer odada sakinleştir öyle getir,
hiç bebek bakımını bilmiyor,2 tane çocuğu var üstelik,
çok palam pastık biri,kaş yaparken göz çıkarıyor...
ben de sinirlendim berili öylece bıraktım geldim..
kreş sorumlusu ben çıkarken uyudu mu dedi,
ben de uyumuştu uyandı dedim,.... ağlayan çocuğu odaya getirdi onun sesine uyandı dedim...
mehlikecım yaa kusura bakma ama ben senin yerinde olsan 1 sn tutmam orda
ne olursa olsun
iş güç bir yere kadar
ama orası bana cok sağlıksız geliyor
yanına gelebilecek kimse yokmu anne abla hala baktır bi yakınına sen bu cocuğu sokakta bulmadın..

biizmde akşam cok gec uyudu palladiuma gitmiştik saat 9.30 olmus farkında diikiz melisanın uyku saatiydi. e geince biizmkide öylemi bende 12 de uyucam dedi :KK1:

sağol canım evet tabii gönül rahatlığıyla bırakıyorum. pedagog bir arkadaş söylemişti çocuğunun hal ve tavırlarından bile bakıcının iyi olup olmadığını anlarsın diye. hakikaten sabahları görme bir gülücükler bir gülücüklerr kadına akşam da giderken kafayı çevirip çevirip bir bakışı var . biraz daha büyüsün belki de ağlayacak kadının arkasından

Ayy yerim onu ben maşllh egeye o zman .kadın iyi bakıyor ilgilenyor demkki bu devirde öyle bakıcı bulmak zor canım çok şanslısın ve egede şanslı.bu gidşle ağlar senin oğlun çok ilgi görüyor demkki ayrılmaz istemyor anlaşılan
maşallh allah nazarlrdan korusun

canım sağol gece çoğalıyor öksürüğü gündüz yalandan öksürmkten boğazı tahriş oldu galiba .benle ilgilensinler die mahsus öksüryor
buğlem akşamrı en geç 10 bucukta derin uykuda oluyor sabah 5 e kadr uyur:nazar::nazar::nazar: bnde o arad dinlenyorum .gündüz fazla uyumuyor
sende fazla uyutma akşam 6dan sonra erken yatsın
mrb kızlasr nasılsınız
berile ve buğleme geçmiş olsun
ayy sinmis bende okudum bloğunu ağladımmm sarılık postunda:KK43: Rabbim dermansız dert vermesin yavrularımıza

teşkkür ederim canım sağol elimden geldiği kadr hazırladım .doğum öncesi hazırlık-ilk drkontrolüm yazdım, doğumu hastanede yatışı felan derken bişeyler yapmaya çalıyorum ileride hatıra kalır inş.o zman aklımızda kimbilr neler olcak o yüzden oraya bakar okur en azından .tüm bebeklerimie dermnsz dert vermesin rabbim .sende yapsana cssa zevkli oluyor
sinemiz az önce bloğunu okudum çok duygulandım,
çok güzel olmuş,yüreğine sağlık,güzel bir anı olarak kalı buğleme..

sağol mehlikacım elimden geldiği kadr yaptım .sende berile yap çok zevkli, ileride hatıra olur

mehlika uyanmıyor aglıyor bende mama veriyorum uyuyor geri..ya ayris nezamandır akşam 7 de uyuyordu 8 de uyanıryordu ozaman uykusunu almış oluyordu gece 12 1 de uyuyordu dun uyutmadım 5 de uyudu yarım saat sonra 10 gibi uyutmayı düşnüyordum ama uykusu geldi çok engelelyemedim 9 da uyudu bu akşam 10 çekersem iyi olcak.gece uyanındıgında tam aglamıyordu yani mama verince uyuyordu.ama 5 uyanıp yarım saat oynadı sonra uyudu.

duru grup gizli pamuk yada meltem abşlaya msj atman gerekli onlar ekleyecek seni.ama ben seni hiç hatırlamıyorum.

mehlikacım seni üzmek istemem ama
bende juliyle aynı fikirdeyim bi süre ev ortamında
kalsa beril daha iyi olur ki 2 yaşından öncesi önerilmiyor
tabiki en doğrusunu sen bilirsin
ama söylemeden geçemedim

duru grup gizli pamuk yada meltem abşlaya msj atman gerekli onlar ekleyecek seni.ama ben seni hiç hatırlamıyorum.

ecrin cevap verdiğin için teşekkür ederim bende ocak annesiyim hamileyken burayı takip ediyordum arada çok az yazdım hatırlamaman normal canım

Ayy yerim onu ben maşllh egeye o zman .kadın iyi bakıyor ilgilenyor demkki bu devirde öyle bakıcı bulmak zor canım çok şanslısın ve egede şanslı.bu gidşle ağlar senin oğlun çok ilgi görüyor demkki ayrılmaz istemyor anlaşılan
maşallh allah nazarlrdan korusun
amin canım sağol

günaydın kızlar öncelikle berille buğlem kışıma geçmişler olsun diyerek konuya başlıyorum
1 mehlika ben o bakıcıyı önce yolarım sora bide parçalarım ayu karıı koca sesiyle birini uyuturken birini uyardığının farkında değelmi acep tamam oda bebe ama başka oda var diyosun gitsin başka odada uyutsun tepkisiz kalma bacım etkiye tepki benim felsefem bu dişini gösterki bu dişsiz demesinler neticede bi meblah karşılığı bu işi yapıyolar hayır işi değil ayrıca juliiye katılıyom bende olsam tutmam orda ver bakıcıya evede kamera koy mis gibi sen rahat ben rahat en azından tek kişi berille ilgilenir
gelelim çağan beyin uyku düzenine çağan herakşam 9da yattım 11de uyunaıyodu ondan sorada 2 3 bekle çağan uyucak dün akşam gezmeye çıktık sahile gittik 11 buçuğa kadar eyledik uyutmadık adam 12.5 a kadar zor uyudu bi uyanıdı sabaha kadar memede sabahladı çok gazlıydı dün gece bas bas baırdı bende saat 5 gibi babasına çekiştim öküz gibi uyuyon acık al daha dedim belim dayandı dedim gezdirmekten uyumuyo dedim bu arada ( bel fıtığım azmış durumda 2 gündürde) oda kalktı 10 dakka gezdirdi uyudu bıraktı beşiğine geri uyudu yarım saat olmadan yeniden uyandı sabah 7.30da mıçtı ve hala uyanık şimdi attım yere çok terliyo yaa terden eli kolu hep buz gibi terden hasta oluyo atletle yatırdım dün gece çok emdiği geceleerde hep terliyo napcam bilemiyom vallaha
mehlika ben ıhlamuru kaynatmıyorum canım kaynamış suda poşet çay misali demliyorum 10 dakka süzüp veriyorum çağanında bu aragene çoğaldı öksürğü terden mahvoluyo bebem

X