2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

mehlika uyanmıyor aglıyor bende mama veriyorum uyuyor geri..ya ayris nezamandır akşam 7 de uyuyordu 8 de uyanıryordu ozaman uykusunu almış oluyordu gece 12 1 de uyuyordu dun uyutmadım 5 de uyudu yarım saat sonra 10 gibi uyutmayı düşnüyordum ama uykusu geldi çok engelelyemedim 9 da uyudu bu akşam 10 çekersem iyi olcak.gece uyanındıgında tam aglamıyordu yani mama verince uyuyordu.ama 5 uyanıp yarım saat oynadı sonra uyudu.
cnm maşaallah iyi uyuyor bence,
gece beslenmek için kalkmış sadece,geri uyumuş,buna uyandı denilemez,demekki gece uykusuna 9'da geçmiş,
saat 5'ten sonra da 10'a kadar uyudu demiştin diimi,öyleyse çok iyi,
daha ne istiyon ecrin:sm_confused:
sağol mehlikacım elimden geldiği kadr yaptım .sende berile yap çok zevkli, ileride hatıra olur
bizim için zamanı geçti artık,o duygular yaşandığı zaman içerisinde kaleme dökülünce daha güzel olurdu,geçmişe dönüp o duyguları tam anlamıyla ifade edemem artık,

slm kızlar nasılsınız biz bursaya ananemize geldik giremedim bayadır geçmişede bakamıyorum ecrinim özet geçmiş iyi olmuş herkes iyi heralde

bu arada bugün ek gıdaya çorbayla başladık vatana millete hayırlı olsun sırnaşık şey çok şükür korktuğum gibi olmadı doktor bi çay kaşığıyla başla dedi ama benimki 4-5 kaşık aldı bakalım şimdilik

beril'e ve buğlem'e geçmiş olsun

merhaba sced bence 6 aydan sonra ek gıdaya mecbur geçiyorsun anne sütü 6 aydan sonra gümüş değerinde derler dr bize öyle ilk 6 ay altın, sonra gümüş demişti
ek gıdadan alır vitamini üzülme canım

posicim ben kabak ve havucu haslayıp blendırdan geciriyorum..1 cay kasığı zeytinyağı koyuyorum yarın bu karısıma pirinçte eklicem sonra her hafta yeni sebze...

sced. benim doktorumda aynı feyzanın doktoru gibi konustu.artık coğu vitamini ek gıdadan alacakmış..bana sadece akşamdan sabaha kadar emzir dedi tabi emene ...

bu akşam üstü kasık maması bitmişti pirinç unu ile nisastayı 1 bardak suyla karıstırıp verdim... 5 saatin sonunda hala acıkmamıstı emmedi bende mama vermedim uyuttum..uyuyunca emdi biraz..gece uyurken emzirmeye calış..

teşekkürler kızlar
dün bütün gün emmemişti gece uykusunda emdi
bugün daha emzirmeyi hiç denemedim
uyansın denicem

juli sen bu havuç-kabağı çorba olarak mı veriyorsun
ben patates, havuç ve pirinle başladım çorbaya
şimdi içine kabak ve 1-2 tane taze fasulye koyuyorum
bir de bizim dr kıymaya başlattı
her öğüne yaklaşık 1 çorba kaşığı olacak şekilde
yağsız çift çekilmiş dana kıyması ekliyoruz

sağol canım evet tabii gönül rahatlığıyla bırakıyorum. pedagog bir arkadaş söylemişti çocuğunun hal ve tavırlarından bile bakıcının iyi olup olmadığını anlarsın diye. hakikaten sabahları görme bir gülücükler bir gülücüklerr kadına akşam da giderken kafayı çevirip çevirip bir bakışı var . biraz daha büyüsün belki de ağlayacak kadının arkasından

slm canım nasılsın? ege nasıl?
ayyy ağlamasın bakıcının arkasından insan çok fena olur

ayy bugün kreşteki personelin birine çok sinirlendim,şöyle ki;
berili bebeklerin uyuduğu odaya götürdüm,üzerini değiştirdim,emzirdim emerken uyudu,
uyuyarak emmeye devam ediyordu,
personelin biri 3 tane bebeği uyutmak için getirdi,
biri avazı çıktığı kadar ağlıyor,koca çenesiyle ee eee diye bağırıyor kadın uyutmak için,
beril onların sesine uyandı,ben de keşke ağlayan çocuğu getirmeseydin dedim,
1 saattir uğraşıyorum dedim,uyansın cnm sallarız uyur diyor,
ağlayan çocuk uyuyan çocukların yanına sokulur mu,diğer odada sakinleştir öyle getir,
hiç bebek bakımını bilmiyor,2 tane çocuğu var üstelik,
çok palam pastık biri,kaş yaparken göz çıkarıyor...
ben de sinirlendim berili öylece bıraktım geldim..
kreş sorumlusu ben çıkarken uyudu mu dedi,
ben de uyumuştu uyandı dedim,.... ağlayan çocuğu odaya getirdi onun sesine uyandı dedim...

senin bu kreştekilere çok sinir oluyorum
başka alternatifin yok mu
kreşe bırakmak yerine bakıcı tutsan
ya da görümcenin gelebileceğini söylemiştin diye hatırlıyorum
beril için daha iyi olur sanırım
tabi en iyisini en doğrusunu sen bilirisin

ay ne yapsam fayda yok uyumiiii delirecem kafayı yiycem yavv

ivett çoğaldı zatenn saçlarım dmküldü yakında kel kalacam
ya sizdede saçı dökülen varmı acayip akıyto saçlarım serum şampuanlar hak getire tık yok her elimi saçıma atışımda hapazıyla geliyoo kel kalcam resmen hapaz hapaz gidiyo evi hergün süpürüyom dökülmüyo akıyo diyim o dereceyanii

offffffffffff bu konudan çok dertliiyim
zaten çok az saçım var
bi de deli gibi döküülüyor
normalde bioxin serum iyi gelirdi ya da rogaine kullanırdım
emzirirken ikisi de kullanılmazmış
karanfilli suyu denedim işe yaramadı
yılan yağı alıp onu denicem

cadı benimde öyle çok dökülüyordu bioblas mı ne ondan kullanıyorum azaldı gibi ama bilmem.

bioblas ın şampuanını almıştım ama yanımda getirmeyi unuttum
sen şampuan mı serum mu kullanıyorsun?

iyiyim canım sen nasılsın?Kuzeyde çok iyi ama bu aralar emmek istremiyor kafasını hep geriye itiyor nerdeyse zorla tıkıyorum ağzına memeyi .sütten sıkıldı yavrum galiba.memeyi bırakacakmı acaba.

Ayris nasıl peki sıcaklarla nasıl gidiyor

ece de aynısını yapıyor
gece uykusunda emiyor sadece

cadı
hoya annesine hala 1ay sonra dönecekmiş
esmer de ankarada hatta yarın biz buluşacağız

kızlar sağolun,
kreşteki tüm personel öyle değil,2 tane 40 yaş üstü var,tecrübeliler iyiler,
1 tane kreş sorumlusu var o da iyi ama onun bizle işi yok o 3-6 yaş grubuyla ilgileniyor,
ben diğer 2 tane genç personel var onlara gıcığım,
biri bugün asbah berilin uyanmasına sebep olan,aynı zamanda berile memesini veren,
2 çocuğu var ama onları kim büyütmüş bilmem,çocuk bakımından hiç anlamıyor,
diğeri de süsünde püsünde vs vs..
neyse bizim kreşin sorunlarıyla kafanızı şişrmeyim
beril sonradan uyumuş,11,30 gibi uyanmış beni çağırdılar,
emiştik ,oynaştık,bir geldim saat 1'e 10 var,
yemek saati gelmiş geçiyor,yemeğe gittim geldim,şimdide çayımı içiyorum..

ecrin çok sağol anacım esmer karısında o azimi görüyorum ben almanya belçika hollanda gezer o gezengeçtir
havakarısınında minderi kalın geldi sanırım gelemedi buralara gıcık karı ben burda pişem sıcaktan o gezsin haset smile:KK43:(
vallaha seni bilmem emme ben caliiu gibi olcam kesin bu gidişle 1 ayı geçti ne zaman biticek bu dökülme yavv sinir oluyom evde heryer saç kılı bide bağlıyom bağlamasam mahvolcek ev cağzım kocama bu ara sinirliyim gıcık manyak delü herşey derimalsanaalsanasmile
zaten annemde gitti gece hep ben bakıyom çağana bunalımdayım gelmeyin üstüme çok uykusuzum çokk ahh anam ahhhhh ne vardıdında kocaya gitmiyeydim anamın evinde sefa süreydim
ecrincim alyansında adını ilk defa sende duydum baktım epey kalın bişiy parmakta hoş durur emme kullanışını bilemecem ben şu sıralar taşlı alyansımı kullanıyom diğeri sıkıyor çünki:))) ama dediğin alyans hoş duruyo

günaydın kızlar öncelikle berille buğlem kışıma geçmişler olsun diyerek konuya başlıyorum
1 mehlika ben o bakıcıyı önce yolarım sora bide parçalarım ayu karıı koca sesiyle birini uyuturken birini uyardığının farkında değelmi acep tamam oda bebe ama başka oda var diyosun gitsin başka odada uyutsun tepkisiz kalma bacım etkiye tepki benim felsefem bu dişini gösterki bu dişsiz demesinler neticede bi meblah karşılığı bu işi yapıyolar hayır işi değiayrıca juliiye katılıyom bende olsam tutmam orda ver bakıcıya evede kamera koy mis gibi sen rahat ben rahat en azından tek kişi berille ilgilenir
gelelim çağan beyin uyku düzenine çağan herakşam 9da yattım 11de uyunaıyodu ondan sorada 2 3 bekle çağan uyucak dün akşam gezmeye çıktık sahile gittik 11 buçuğa kadar eyledik uyutmadık adam 12.5 a kadar zor uyudu bi uyanıdı sabaha kadar memede sabahladı çok gazlıydı dün gece bas bas baırdı bende saat 5 gibi babasına çekiştim öküz gibi uyuyon acık al daha dedim belim dayandı dedim gezdirmekten uyumuyo dedim bu arada ( bel fıtığım azmış durumda 2 gündürde) oda kalktı 10 dakka gezdirdi uyudu bıraktı beşiğine geri uyudu yarım saat olmadan yeniden uyandı sabah 7.30da mıçtı ve hala uyanık şimdi attım yere çok terliyo yaa terden eli kolu hep buz gibi terden hasta oluyo atletle yatırdım dün gece çok emdiği geceleerde hep terliyo napcam bilemiyom vallaha
mehlika ben ıhlamuru kaynatmıyorum canım kaynamış suda poşet çay misali demliyorum 10 dakka süzüp veriyorum çağanında bu aragene çoğaldı öksürğü terden mahvoluyo bebem
evet başka oda var,git orda sakinleştir getir,çocuk bas bas bağırıyor,
o da bağıra bağıra ninni söylüyor,uyuyan çocuk uyanır tabi..
cnm annem doğumda geldi 1 ay kaldı daha da berile bakmak için gelemez,
kaynanam yok zaten,görümcem gelecekti ama beril emdiği için yakınımda olsun istiyorum,
bir de beril kreşe alıştı artık,görümcem gelse bile geçici gelecek,
beril eve alışınca tekrar kreşe alışması zor olacak,
onun için öyle yada böyle idare edecez..
çağanımın gazı bitmedimi daha,inş. bir an önce düzelir cnm..
berilinki büyük oranda azaltı,gazını daha raht çıkarıyor artık,ama bazı geceler gaz sancısı oluyor yine..
ıhlamuru aktardan alırken sormuştum kaynat demişlerdi,bir de uzman tv de mi dinlemiştim hatırlamıyorum pek ama biraz kaynatıp 5 dk demlemek gerekiyormuş..

ay ne yapsam fayda yok uyumiiii delirecem kafayı yiycem yavv

ivett çoğaldı zatenn saçlarım dmküldü yakında kel kalacam
ya sizdede saçı dökülen varmı acayip akıyto saçlarım serum şampuanlar hak getire tık yok her elimi saçıma atışımda hapazıyla geliyoo kel kalcam resmen hapaz hapaz gidiyo evi hergün süpürüyom dökülmüyo akıyo diyim o dereceyanii
benim de saçlarım çok dökülüyor,her elimi atışımda bir kaç tel geliyor elime,
evin heryerinde benim kıllarım geziyor,hemide süpürüp sildiğim gün bir bakıyorum yerler gene kıl:sinifsinif:

bu arada bugün ek gıdaya çorbayla başladık vatana millete hayırlı olsun sırnaşık şey çok şükür korktuğum gibi olmadı doktor bi çay kaşığıyla başla dedi ama benimki 4-5 kaşık aldı bakalım şimdilik

hayırlı olsun canım.

slm canım nasılsın? ege nasıl?
ayyy ağlamasın bakıcının arkasından insan çok fena olur
canım iyiyiz bizde . egecikte iyi. ohh buluşun bakalım. iyi eğlenceler size. gelde artık sen ben esra tekrarlayalım

sced canım ben şampuan kullandım bence iyi geldi gibi ve bimde çok ucuz realden aldık şok olduk arada 2 katı fark vardı resmen.
hava çok kötüğ sanırım yagmur yagacak.yarın çıkıp bi bakayım kuyumculara.
rylai gez bakaalım annende ohh.bu arada hayırlı olsun ek gıda bişeycik olmaz öyküye merak etme canım..

anam sced yarın buluşuyonuzmuuu anammm kıskanç smilelerim tavan yaptı
ay hep beraber caliu olcez bu gidişle:)
esmer karısına söle ankaradan buraya gelsin yoksa yolarım onu:)
yarınki resimleride sakın ekleyip beni delişrtmeyin
ben bioblasın şampuanına başlayalı 15 gün oluyo serumu varmı bilmiyom olmadı bide ondan alamm gitti canım saçlarım:KK43:(

kızlar ben geldim fabrikada net göctü sabahtan beri bir gitti gidiş o.çook şey kaçırdımmı?

buğlemle berile çok geçmiş olsun.mehlikacım sabah kreşle ilgili yazdığnı okudum ama cevaplayamadım ayar oluyorum senin o kreştekilerine sen görümceni getirttir bari kız 20 yaşında demiomuydun hem evde rahat rahat berile bakar hemde senin için rahat olur benim fikrim bu canım.

kız mehlika ne bir ikisi her elimi atışımda hapaz hapaz dökülüyo o derece ciddi anlamda saçım çok azaldı bugün kaynatam gelcek doktora o gelsin gitsin ben gitcem doktora
beril konusundada en iyi kararı sen verirsin annesi
ıhlamuru bende acık kaynatım ozaman

scedcedu,ceyce:
görümcem gelse bile geçici gelecek,
beril kreşe alıştı,eskisi gibi ağlamıyor artık,
görümcem gelirse eve alışacak,sonra hoop yine kreş..
alışması zor olucak,bir de aklı ermeye başlıcak daha da zor olacak,
canlı örneği var,bir hemşire kızını 11 aylıkken getirdi çocuk sürekli ağlıyordu,
sonra görümcesi bakmaya geldi 1 ay kadar evde baktı,
dün itibariyle tekrar kreşe getirdi,
her kreşe gidişimde çocuk ağlıyor oluyor,annesi gelince bırakmıyor gitmesini istemiyor..
beril hazır alışmışken düzeni bozmayalım diyorum..

5.gün....Zeytinyağından da bişey çıkmadı :sm_confused:

buğlemde 6. gün yaptı fitilden az ve ince bir şeklde sabun koy popoya annem öyle yapmış anında kakasını yapmış hemde 2 bez dolusu .ben pek önermedim ama yağ verdik popya yağ sürdk fitl verik duş aldırdık yapmadı sabunla yaptı

sced canım ben şampuan kullandım bence iyi geldi gibi ve bimde çok ucuz realden aldık şok olduk arada 2 katı fark vardı resmen.
hava çok kötüğ sanırım yagmur yagacak.yarın çıkıp bi bakayım kuyumculara.
rylai gez bakaalım annende ohh.bu arada hayırlı olsun ek gıda bişeycik olmaz öyküye merak etme canım..

sağol cnm değişiklik oluyo valla burda yağmur başladı bile bu hafta hep böyleymiş

scedcedu,ceyce:
görümcem gelse bile geçici gelecek,
beril kreşe alıştı,eskisi gibi ağlamıyor artık,
görümcem gelirse eve alışacak,sonra hoop yine kreş..
alışması zor olucak,bir de aklı ermeye başlıcak daha da zor olacak,
canlı örneği var,bir hemşire kızını 11 aylıkken getirdi çocuk sürekli ağlıyordu,
sonra görümcesi bakmaya geldi 1 ay kadar evde baktı,
dün itibariyle tekrar kreşe getirdi,
her kreşe gidişimde çocuk ağlıyor oluyor,annesi gelince bırakmıyor gitmesini istemiyor..
beril hazır alışmışken düzeni bozmayalım diyorum..[/QUOTc

canım yaaa sen böyle anlatınca ayar oluorum ortaki kadınlara.beril alıştıysa tabi sen bilirsin

X