2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar
gecmişe gidemedim herkesler iyidir insallah
misafir odasına tasınıyoz öldüm bittim dünden beri
oturduğumuz oda cok küçüktü melisa hep koltuğun altına girmeye calısıyodu dedik en iyisi tasınamalım diğer odaya biraz evin düzeni bozuldu ama oldun hersey kızım için ......

kolay gelsin cnm..yerimseniben
bebişler için zaten artık herşey bzm papuçlar damdaeyvahedigeldismile
bir de yürümeye başlayınca zaten düşünemiyoum...

kızlar bana bi akıl verin bakiiimmmboshayallersmile
1. olarak
bizim kız bırak yatmayı oturmak dahi istemiyor
ayaklarının üstüne bassın ayakta kalsın ondan iyisi yok kahkalar gülmeler konuşmalar bi sevindirik oluyor sorma gitsin 1 dk önce ağlayan bebeden eser yokboshayallersmile
her zamn alamıyorum kucağıma:umursamaz:
dün yere yatrdım 4 gündürde gırtlaktan gelen bi sesle eeeeggggg der gibi bişey öğrendi bağıra bağıra sürekli onu söylüyor yalancıktan öksürüyor
kendi sesini tanımaya mı çalışıyor bilmiyorumkismile
ve bu gidişle bağırmakyan ses telleri zarar görecek bu arada face koyarım nasıl bir ses çıkardığını

2. olarak
bu tarz seslenme ve yalandan öksürk ağlamayla kucağına aldırıp galibiyeti kazanmak istiyor:KK3: ama ben öyle alıştrmak istemıyorum her ağladığında gelip alcağımı sanmasın diye çoğu zamn almıyorum ama öyle bağırrak konuşuyorki ses telleri zarar görecek diye kokrkuyorum.

bu konular hakkında yardımcı olmanızı i rica ediyorum canım arkidişlerim:asigim:

cnm o garip sesler çığlıklar bizde de mevcut ...kafamçokkarıştı
demekki her bebek yapacak bunu...aslında olabilir galiba kendi sesine alışma durumuCADIARZU
hele o yalancı öksürük yokmu ben yapma kızım yapma ece dedikçe hem öksürüyor hem gülüyor...
bu bebeler çatlak ya-tatlicadiarzu-

günaydınopuyorumnanaktan
sinemis bizimkide öyle oldukca sesli ve zorlayıcı bi şekilde bagırıyor
evet eeeeeegg gibi bişey oluyo
sonunuda bi uzatıyoki ...delikafadulden
bagırdıkca bagırası geliyo
o konuda cocugu durduramayız
bagırsın dursun.

ayy evet evet aynen sonunu öyle bir uzatıyorki çığlık atıyor ssempatiksalakcinnionunda da

yaa ben yürüteç almak istiyordum dr.muz çok karşı yürütece çok isterseniz 8.aydan sonra belki dio herşeyin zamanı var dio o herşeyi kendi zamanı geldiğinde yapar zorlamaya gerek yok hem erkek çocuklar için yumurtalıkları sıkıştırdığı için sakıncalı buluyor hemde kalça çıkıklığı bile yapıyor yürütec diyor.neyapacam bilemedim sizce alsammıkı yürütec.

bende var yürüteç ece hanım bayılıyor ona...
bazen uyutacağım zaman alıyorum nasıl uzanıyor kendini eğiyor kucağımdayken neymiş efendim almayın beni ben dikilecem diyorsempatiksalakcinni

yanına yatırıp alıştrma ceyce her zamn yatmak ister ablam alıştrdı 6 yaşına girdi hala ortalarnda yatıyor ben alıştrmak istemyorum inş kendide ayaz gb gelmek istemezkaydirigubbakcemile3 beşiğinde aklıllı akıllı yatr

he seni koceni deyimde görrsempatiksalakcinni sanki koca çok lazım diyon hemii:eek:lmaz:

lan benim oğlumu niye kötü örnek olaark gösteriyon sne bakiim :mymeka:

amaaan koceme benden bi de selam deyiver zemuszemus

günaydınopuyorumnanaktan
sinemis bizimkide öyle oldukca sesli ve zorlayıcı bi şekilde bagırıyor
evet eeeeeegg gibi bişey oluyo
sonunuda bi uzatıyoki ...delikafadulden
bagırdıkca bagırası geliyo
o konuda cocugu durduramayız
bagırsın dursun.

bilmıyorum ki o öyle bağırdıkça ben üzülüyorum öyle bi ses akşam kafam şişti yemn ederim televizyonu kapttım aynı anda ikisnn seini kaldıramdım düşünün yanii

yaa bende 1-2 kere aldım. ateşli olduğu gece almıştım yanıma, bir de kocam işe gitmek için 05:30'da kalkıyor o sırada uyanırsa tekrar uyutmak için alıyorum. 1 saat daha yatalım diye.
yaa koceyi at çöpe zaten de; ben oda ayırmaya hazırlanırken küçük böcük koynuma sızdı.
10 gün sonra da ankaraya gidecez. 1 hafta birlikte yatacaz. döndüğümüzde nasıl sepetleyecem ben bunu yaa

canım eğer kullanmaya karşı değilsen yürüteç al. buğlem bayılır ona herhalde.

yalancıktan ağlama öksürme çığlık bizde de var.
ben gözünden yaş gelmediği sürece kanıp kucağıma almıyorum, yoksa tüm gün kucak istiyor çünkü. annemin beli rahatsız olduğu için taşıyamaz onun için mecbur kalmadıkça almıyoruz.
ayaz da garip bir ses çıkarıp öksürtüyor kendini.
ses tellerinin zarar göreceğini hiç sanmam

yürüteçi 3 aylıkken eşim aldı geldi meraklı zaten ama bindirmeyin diyolar benimde tüm yiğenlerim yürüteçde büyüdü bişey olmadı bu gidişle bindirmeyi düşünyorum .20 gün önce deneme bindirdm geri geri odada turladı zaten

aynen irem biizmkide hep parkenin üstünde
bizi anca diğer oda paklar

feyza ayy pardon sinemis bende esmere katılıyorum.yürütecek olabilir ayaklarını yere bastırmassın dikilip durur buğlem hanım

aynen canım bugün denemek istıyorum bakalım ne yapacak

Canım bence ilgi çekmek için yapıyor keremde çığlık atmayı öğrendi bırak yere çığlık çığlıga gidiyor ve sonunda o galip oluyor.bu zıpcıklar şimdiden bizi ellerinde oynatıolar kızım. bizim dr.muz şimdiden ayakta dikmeyin dedi c.tesi günü kerem oturmak yada yatmak istemiyor dedim oda yeni birşey keşfettiği için hep ayakta durmak ister ondan dedi

hee anlamışım seni söyleyecem k.validene rahat seni çekiştirmek için nickini değiştirdi dicem.sempatiksalakcinni

ayy ne bileyim böyle yazınca esmer canmı çekti biz hiç öyle yan yana yatmadıkki uykusu gelsin hemen oyun parkına yatırıyorum ben onu.sevgimiz bütünleşir oğlumla.ayy arada bir alırım kocişimi koynuma oda üzülmesin. :KK1:

günaydın canım.melisaya desene odalarda dar gelmeye başladı.

ayakta durmayı keşfetmeyi bırak konuşmayı sesini keşfetti çenesi 2 dk durmuyor çıldırcam eşim bi feyza vardı hiç susmayan birde buğlem çıktı neki bu böyle diyor hihoyyyt
heee kayınvalidem nede anlarya internetten bırak googleyi açmayı bilmez sende havanı aldın bu arada :dilcikar:

senin oğlun kötü örnek oluo kızım kardeşlerine kaydirigubbakcemile abi olceekk bide... sende dünden razımışsın koceyi satmayı..

Günaydin kizlar,
biz dün eve geri döndük, bissürü is beni bekler :KK43:

bu arada bir ara burda Aptamilde genetigi degistirilmis bisey var mi GDO var mi diye konusmustuk ben de Aptamile mail atmistim, cevap vermisler uzuuunnnn bir mail dösemisler bana sormadigim seyleri de cevaplamislar.
kisaca cevaplarini özetlersem:

Aptamilin hicbir ürününde GDO yokmus

bu arada Face`e bizim istanbul bulusmasindan bir foto cekmistim onu ekledim

günaydıın..
uykusuz bir gecenin sabahından merhaba..
dün pasta yapıym dedim elime yüzüme bulaştırdım..
expres pudink yerine başka bişey almışım çalkaladım çalkaladım hatta mixerle çırptım birtürlü koyulamadı,
son anda hadi bakalım pudink pişir,onu hallettik bu sefer de kremşantı nasıl olduysa cıvımış..
öyle cıvık cıvık sürdüm kenarlardan aktı,dolaba koydum donmuş ama bugün akşam bir krem şanti daha süreceğim..
berile sabah balgam sökücü şurubu güç bela döke saça verdim ağzına giden kızmı da kusarak çıkardı malesef:KK43:
kreşe gelince ordaki bir personelle antibiyotiği verdik zor oldu ama bu sefer çıkarmadı şükür..
oyy biran önce iyileşseydidi şu şurup kabusundan kurtulsaydı yavrucak

senin oğlun kötü örnek oluo kızım kardeşlerine kaydirigubbakcemile abi olceekk bide... sende dünden razımışsın koceyi satmayı..

amaan koceyle 10 yıl biti koceyle. eskidi o artık :dilcikar:

benimki çakma abi. ufacık boyuyla kim takar bizim abiliği.

doğan görünümlü şahin gibi bizimkisi :roflol:

Günaydin kizlar,

bu arada bir ara burda Aptamilde genetigi degistirilmis bisey var mi GDO var mi diye konusmustuk ben de Aptamile mail atmistim, cevap vermisler uzuuunnnn bir mail dösemisler bana sormadigim seyleri de cevaplamislar.

hoşgeldin canım.

kuş gibisin.
bi gün burda bi gün orda :KK1:

yusuf sakinleşti mi o gün gittikten sonra, aklımız sende kaldı

hee ne demezsin senin yanına yatmak isteyen buğlemdi sanki kaydirigubbakcemile3sen kendin yazdınya ayaz bnle yatmak istıyır diyeee.en erekn o doğdu örnek oluyor bizim bebelere
senide kocene diycem yalandan gece yarısı sepetliyor ayazı bahane ediyor deycem görürsün .o zman selam vermeyi gör bakiyim sen :dilcikar
:

Günaydin kizlar,

hoşgeldin evine canım a.s. bir yğın iş seni bekler insan tatilden dönünce evde durmak istemyor seni çok ii anlıyorum
bnde aptamili bıraktım bebelac alıyorum ama sanki buğlem doymuyor bebelacla

günaydıın..
uykusuz bir gecenin sabahından merhaba..
dün pasta yapıym dedim elime yüzüme bulaştırdım..
expres pudink yerine başka bişey almışım çalkaladım çalkaladım hatta mixerle çırptım birtürlü koyulamadı,
son anda hadi bakalım pudink pişir,onu hallettik bu sefer de kremşantı nasıl olduysa cıvımış..
öyle cıvık cıvık sürdüm kenarlardan aktı,dolaba koydum donmuş ama bugün akşam bir krem şanti daha süreceğim..
berile sabah balgam sökücü şurubu güç bela döke saça verdim ağzına giden kızmı da kusarak çıkardı malesef:KK43:
kreşe gelince ordaki bir personelle antibiyotiği verdik zor oldu ama bu sefer çıkarmadı şükür..
oyy biran önce iyileşseydidi şu şurup kabusundan kurtulsaydı yavrucak

beril inş bir an önce iyileşir canım ya
pastada evde nie yapıyosun al pastaneden bi pasta ne uğraşırsın acaba :roflol: hem beril hasta hem uykusuzsun birde pastyla uğraşıyorsun
ben bu doğum gügünde hazır pasta aldım gerçi her zamn hazır pasta alıyorum oda ayrı bi konu :jeyyar:

eşim dün alışveriş yapmış yine aptamil almış buğlem hiç farketmyor ne bulursa onu yiyor karnı doysunda ama ben aptamile geri döncem galiba çünkü doymuyor gb geliyor bana yaa

ben bankaya çıkıyorum ben yokken arkamdan atmayın özellkle esmer sen .birazda geziyım geliym ne var ne yok bakınıyım hadin görüşürük

bilmıyorum ki o öyle bağırdıkça ben üzülüyorum öyle bi ses akşam kafam şişti yemn ederim televizyonu kapttım aynı anda ikisnn seini kaldıramdım düşünün yanii

yürüteçi 3 aylıkken eşim aldı geldi meraklı zaten ama bindirmeyin diyolar benimde tüm yiğenlerim yürüteçde büyüdü bişey olmadı bu gidişle bindirmeyi düşünyorum .20 gün önce deneme bindirdm geri geri odada turladı zaten

aynen canım bugün denemek istıyorum bakalım ne yapacak

ayakta durmayı keşfetmeyi bırak konuşmayı sesini keşfetti çenesi 2 dk durmuyor çıldırcam eşim bi feyza vardı hiç susmayan birde buğlem çıktı neki bu böyle diyor hihoyyyt
heee kayınvalidem nede anlarya internetten bırak googleyi açmayı bilmez sende havanı aldın bu arada :dilcikar:

Buğlem demekki sana benzemiş çene yönünden kaydirigubbakcemile3 olsun komşusuna baktırır kaynanan :eek:

kızlar geçmiş olsun dilekleri ileten herkese tşk ederimopuyorumnanaktan
alıntı yapmıştım ama bir türlü gitmiyor,

dün saçım dökülüyor diye yazmıştım
şimdi geçmişe bakamıyorum ama kk da dolaşırken
şöyle bişey buldum yarım lt suya bir avuç karanfil koyup
kavanozda karanlık bir yerde 1 gün bekletip
haftada 4 gün bu suyla saçları ıslatıp saç derisine masaj yapmak çok iyi geliyormuş.
akşam karanfilleri suya koydum bugün deneyeceğim 2-3 haftada etkisini gösteriyormuş.
dün yazmaya çalışmıştım ama nette problem oldu yazamadım.

pınarcım ben de priorinin tabletini kullanmıştım 3 yıl önce bende işe yaramadı
umarım sen faydasını görürüsün.
rapunzel demir ilaçlarımı tekrar kullanmaya başladım
aslında bi fırsat bulsam da gidip tahlil yaptırsam çok daha iyi olacak

mehlika ne uğraşıyon bacım yaa pastanedeki tüm pastalar senin :KK1:

berilin de ilaç illaki biraz inmiştir midesine, kuusa da ver sen genede

sced sağada günaydın
yanlız karanfil kokmazmı kafa :uhm:
ben kokusunu hiç sevmem ama işe yararsa yaparım benimde cok dökülüyo

X