2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Esmerim
Ara ögünler nasil?

işte bi kavanoz meyve, çorba ya da yoğurdu zorla bitiriyor. sonunda bağır çağır kavga ediyoz.
aralarda kafasına göre süt içiyor. 60-90 falan. kaç gündür azalttı.
dün akşam 150 cc sütü 1 saatte ancak içti.
azalttı bugünşlerde beslenmeyi. bu ay 250 gr alsa yeridir, onu bile beklemiyorum.

bugün bizim nikah yıldönümümüz 4 sene önce bugün güneşli ama azcık çiseleyen bir havada feriköy evlendirme dairesinde kıyılmıştı,
heyecandan elimi tutan eli titriyordu,ne çabuk unuttu ki bugün ikimiz de uykusuz berilimiz de hasta olunca bağrıştık,unuttu yine anlaşılan nikah yıldönümümüzü..
ben de bugün eşim geç gelecek eve gidince pasta yapayım dolaba koyayım ertesi gün kutlayayım diyordum:sinifsinif:

Nicki degisenler face de de belirtin düzeltelim canlarim

Feyzacim merhaba bu arada nasilsiniz?

Ben kactim benimki kaka yapma derdinde kakasini yapsin öglen yemegi yiyecek bu gün balkabagi var menüde yeni bi tad yeni bi lezzet :)))))))

Esmerim
Bizim doktor tüm ara ögüne toplam 150cc yeter diyor iyiymis sizinki.Yavas yesin acele ettirme.

Mehlikasu
Nice yillara bizimkide 7 temmuz gecen sene ikmizde unutmustuk :)

evet cnm yüksek değil çok etkilememişti gece ateşini ölçerken uyandı hareketlendi ses falan çıkarıyordu neşesi yerindeydi,
ateş fazla etkilememişti,ama 6 saat emmedi,akşam 8'den sabah 8,5'a kadar 2 kez emdi sadece
sabahki emdiğini öksürecem diye kustu,asıl sorun bunlar:KK43:(
mehlika alemsin canim ya 6 saat araykla emmis iste gece 6 saat arayla ememsi normal uyku duzeni kurmaya calisyor kendine uyumzzken niye uyumuyor saat basi kalkiyor diydoun simdi bebisin uyku duzeni oturtmaya calisiyor burka da bezen geceelri 5-7 saat kalkmiyor emmek icin doktora sordum 6 saati gecmesin problem degil gun icinde tamamlar alacagi sutu dedi bu akdar herseyi dert etme canim cok takiyosun kafaya boyle zor buyutursun yipranirsin cok bebk bunlar gunelri gunelrine uymaz ki
:emir_bebek:aynı çağanı anlatmışın canım ben artık pıjama değele kısa kollu pıjama şort giydiriyom o halde bile tepeden tırnağa değiştiriyom gündüz okdar değilde gece çok terliyo yavrımm ama daha bizim çağan hiç banyodan sora kendi uyumadı bende dün gece yaptırdım 11de 12de babası uyuttu anneannesi mama yadirdi bu bebe 5e kadar uyur dedi çağan 2.5ta uyandı memeye ayyy bide memelerim bi yarık bi acıyooo off offf offff yaniii annem daha diş belirtiside yok dedi :2:pöffff
cok mu giydiriyosunuz acaba ben geceleri tek kisa kollu citcitli body ile yatiriyorum ustunu de sadece bacakalrini ortuyorum gerci aciyor onu da evler sicak artik kat kat giydirmeyin 2 kat fazla gelebilri evde disarda 2 kat giydiriyorum ben atlet arti tshirt gibi

buldum kız buldum bende gruptayım artık hihoyyyt
hayırlı olsun cnm biz de daha bişi yok

ben de seni merak ediyodum geçmişe bakamadın galiba sormuştum sen online değildin
Allah yardımcın olsun cnm
bende de hipoglisemi çıktı gizli şekermiş,henüz başlangıç aşamasındaymış ilaç verdi ve diyetisyene yönlendirdi karbonhidrat kısıtlı diyet yapıcakmışım

hoşgeldin ecrincm

Allah kavuştursun cnm tez zaman da

geçmiş olsun

sana da hayırlı olsun
yaw negüzel herkes yavaş yavaş dişleniyo benim kuzum da tık yok
ama benim yegenim falan hep 10 aylıkken falan çıkardı bizde demi öle olur acaba

bence de 37.2 yüksek ateş degil
belki hanımefendinin keyfi emmek istememiştir :)
benim dr de bebişin keyfi erindeyse gülüyosa halsiz degilse, sebepsiz bi şekilde feryat figan aglamıyosa kesinlikle endişelenme diyo
hosgeldin canim face e
herkese günaydın a.s.
dün yağmur demedik camur demedik akşama kadar gezdik
babası kızına bi sürü seyler aldı
üç kağıtçı kızıda ilk kelimesini söyledi
alısveriş merkezinde BABAAAA diye bağırdı

oldumu şimdimi doğur besle pakla büyüt
2 biberonla tişörte kansın....:dilcikar:
aa demek melisa konustu nankor bu veletler besle buyut baba desin :)
Günaydınlar herkese oh be anca kurudumm -tatlicadiarzu-
ne ıslandım ne ıslandım anlatamam üstelik şemsiyemde vardı ama şirekete girebilmek için ayaklarımı dereye sokmam gerekiyordu resmen dere olmuş ırmak olmuştu emanet ayakkabı ile oturuyorum pantolu saç kurutma mak.ile kurutabildim

mehlika benim oğlanında birkaç haftadır ateşi hep 36.5 ile 37,1 arasında dr.önemli değil dedi bir daha olursa için rahat etsin diye söylüyorum...

oh melisa baba demiş sadece kızlarmı benim oğlumda sırf babacı gıccık oluyorum haaaaaaaaa
ay canim yazik sana sabah camdan bakiydoum bend e ortaligi sel goturuken ise gidenlere allah yardim etsin dedim sizler de zor durumdaymissiniz
valla yaa.
ağzı açık ayran budalası gibi bakıyor millete.
bi de bazen buna bakmıyorlar, kafayı çevirip gene bakıyor zavallım :roflol:

hee uyuyor adam uyuz oluyom napim :dilcikar:
duymuyormuş gece, naapsaymış.
duysun babane. nasıl telfonunun alarmını duyuyo bebenin ağlamasını da duycek.
duymuyorsa uyumasın yoksa her sabah kavga etcem böyle :umursamaz:

canim kocanin cok uztuien gitme bu aralar belki isten dolayi cani sikkin olabilir

kızlar ya kuzey gece uyanıpta asla emmiyo ben kalkıyorum emzirmek için ama tutmuyo emmek istemiyo bende kıyamıyorum fazla zorlamıyorum doğduğundan beri kalkmıyo geceleri

dentinoxjel kullandım sürdüğümün ertesi günü dişi cıkardı
rahatlattı
şimdi sürmüyorum artık üstten daha pek bişi yok hafif bi kabarıklık var ama daha var gelmesine
ben ağrı kesici surup fazla vermedim 2 kere vermişimdir

biizmkide ağlarken anneee diye ağlıyo ama bilinçli değil dediğin gibii
bütün gün anne calısması yapıyom
babayı nerden duyduysa :dilcikar:

biberon sorunu bizdede var arkadaslar
hiç bir sekilde almıyor
zaten sütüm cok azaldı gece mama verem diyom almıyo
uyandırıyo kendini
gece maması yapıp kasıkla verşyorum ne edicem bilmiyorum
[/QUOTE

ya biberonu tutmaması kötü ben aventin yenidoğan setini almıştım geçen gün 1 tne daha avent ldım dha büyükçe ağzına dayadım hooopp bi anda süt doldu ağzı hemen çektim 4 delikliymiş ben 2 delikliyle veriyorum yavaş yavaş çekiyo çektikçe geliyor biberonu tutmk zorunda kalmıyorum ben çok memnunum avent alsan sende 2 numara emzik taksan azar azar belki çeker tutmazmı acaba kaşıkla gece vermek zor olur çok

bugün bizim nikah yıldönümümüz 4 sene önce bugün güneşli ama azcık çiseleyen bir havada feriköy evlendirme dairesinde kıyılmıştı,
heyecandan elimi tutan eli titriyordu,ne çabuk unuttu ki bugün ikimiz de uykusuz berilimiz de hasta olunca bağrıştık,unuttu yine anlaşılan nikah yıldönümümüzü..
ben de bugün eşim geç gelecek eve gidince pasta yapayım dolaba koyayım ertesi gün kutlayayım diyordum:sinifsinif:

canım mutlu yıllarınız olsun inşllah nikah-düğün ayrımıydı
erkek milleti bi kerede hatırlasalar ölürler:)

hakoperi daha ne istiyosun sen de yat uyu ne dürtüyosun çocuğu karnı aç olsa zaten kalkar
biz uyusun diye gözünün içine bakalım sen uyansın da emsin diye :)))

Ben kactim benimki kaka yapma derdinde kakasini yapsin öglen yemegi yiyecek bu gün balkabagi var menüde yeni bi tad yeni bi lezzet :)))))))

benim nickim değişeli epey oldu eski anneolmakistiyoruuuum um ben:)

çilek taşiınmışsın hayırlı olsun yeni evin..
esmer eşin istedigi gibi bir iş bulur inş.

bu arada yarın kuzenim evleniyo bu akşamda kına var oraya gidicez demir yukarda annemde uyuyo bende evdeki işlerimi bitirdim laklak yapıyorum sizinle :) işi astım bugun

sağol canım iyiyim sen nasılsın .nick değişrse belirtirim artık .sen nasılsın oğluşların ne yapıyor .okullar kaçında kapanıyor alamanyada

Esmerim
Bizim doktor tüm ara ögüne toplam 150cc yeter diyor iyiymis sizinki.Yavas yesin acele ettirme.

Mehlikasu
Nice yillara bizimkide 7 temmuz gecen sene ikmizde unutmustuk :)
bizde 7 temmzuda evlenmiştik 7.7.07 kaydirigubbakcemile2
kızlar ya kuzey gece uyanıpta asla emmiyo ben kalkıyorum emzirmek için ama tutmuyo emmek istemiyo bende kıyamıyorum fazla zorlamıyorum doğduğundan beri kalkmıyo geceleri
kilosu yerindeyse hiç zorlama keske benimkide öle deliksiz uyusa
ya biberonu tutmaması kötü ben aventin yenidoğan setini almıştım geçen gün 1 tne daha avent ldım dha büyükçe ağzına dayadım hooopp bi anda süt doldu ağzı hemen çektim 4 delikliymiş ben 2 delikliyle veriyorum yavaş yavaş çekiyo çektikçe geliyor biberonu tutmk zorunda kalmıyorum ben çok memnunum avent alsan sende 2 numara emzik taksan azar azar belki çeker tutmazmı acaba kaşıkla gece vermek zor olur çok

canım mutlu yıllarınız olsun inşllah nikah-düğün ayrımıydı
erkek milleti bi kerede hatırlasalar ölürler:)

canım zaten ilk biberon aventindi şimdi onuda almıyo

X