2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

juli
Burcu güzel yorum yapmis :))) Saka bi yana benim esim büyük oglanda bu seni daha cok seviyo bari baba dese demisti bende ugrasip oglana baba dedirtmistim ilk kelime olarak ama oglan bana daha düskündür o ne dedigine hic bakmiyo canim yorum yapanlara söyle.Bu ufaklikta bazen aglarken anneee gibi bi ses cikartiyor bana göre bilincli diil ama esim kiskaniyor

julli anam kızın konuştu haaa baba dedi benim büyükte baba dedidi kesin ufaklıkta öle der benim sarı kızlar parçalansın emzirecem diye onlar baba desin hakmı bu adaletmi annneeee demek neden bu kadan zor en son sölüyolar gıcıklar
rengarenk hoşgeldin facce canım kızında sende çok tatlısınız yorumlarımı yaptım zaten
feyza bende cadıdan çok sıkıldım baaada birileri güzel bi nick bulsun yada ismimi kullanırdım evren yada çiğdem ama evren hoşuma gitmedi bura için çiğdem de cıgddem oluyoo baanda bulun eyce güzel bi isim yavvv

heç adalet değil hacı :dilcikar:
tosurdak napii
vahh vahhh 11 kilo olmamıs napcaz şimdi hacı sempatiksalakcinni
1 boğumu getti cağanın ohaoldumsmile

aycacım gözünüz aydı
inciler gelmeye baslamıs
jel sürüyorsun diimi

günmaydın kızlar erken kalktım evi sildim süpürdüm bulaşık çamaşır makinalarını çalıştırdım ayrise mama yedirdim geldi,m:))
esmer niye kavga ettin kocenle ben bilmiyom:))emaneti yollarken canım ödemeyi biz ödeyecek şekilde gönderirsen sevinirim:))
juli babamı dedi ayris önceki gün anne demiş ama ben duymadım yengem dedi.pekte sanmıyorum anne dedigini ama:))
mehlika gaziosmanpaşa özel hastanesi sana yakınsa ordaki dç dr avni bey iyi ilgileniyor birde bayan dr var onlara götür istersen.
yagmurda ıslananlarada geçmiş olsun..
hamarat hatunun hali başka oluyor:hulya:
gaziosmanpaşa bize yakın sayılır,bizim ev aliybeyköyde ,küçükköy yolu üzerinde,
49G oraya gidiyor mu acep,tavsiyen için sağololumunekankayizsmile
cnm aç olsa mutlaka emer...
sen bugün ara ara sık sık git bak emzirmeye çalışki tam aç olduğu zamanı bulabilesin..
cnm ne söyledin o kadınlara?:mymeka:
ayrıca dalütfen hiç takma sallama sensin berilin annesi onu sadece ve sadece sen emzirirsin...:1closedeyes:

cnm sadece yaptığın hoş değil ,bir daha olmasın lütfen dedim,çok demişim herhal surat yapii,
diğer emzirene de söylemiş olacakki kreşte karşılaştıkta, kadın suratıma bile bakmadı,
normalde beni görünce mutlaka laf atardı,konuşurdu..

kızlar yaw bizim ki de biberonla bişey içmiyo elma suyunu falan hep kaşıkla veriyorum
ne yedirip içirmeye çalışsam heryerimiz batıyo eli kolu hiç durmuyo

heç adalet değil hacı :dilcikar:
tosurdak napii
vahh vahhh 11 kilo olmamıs napcaz şimdi hacı sempatiksalakcinni
1 boğumu getti cağanın ohaoldumsmile

aycacım gözünüz aydı
inciler gelmeye baslamıs
jel sürüyorsun diimi

yok cnm hiç sürmedim..
geçen günde burda bir arkadaş doktorum kesinlikle jel sürme falan dedi dedi..
bende daha kontrole götürmediğim için bişey yapmadım..
dün akşam yatmadan önce calpol verdim biraz mız mız dı...baya da ağladı ilk defa..
sonra uyudu neyseki..
sen sürüyormusun ya da ilaç veriyormusun?

hamarat hatunun hali başka oluyor:hulya:
gaziosmanpaşa bize yakın sayılır,bizim ev aliybeyköyde ,küçükköy yolu üzerinde,
49G oraya gidiyor mu acep,tavsiyen için sağololumunekankayizsmile

cnm sadece yaptığın hoş değil ,bir daha olmasın lütfen dedim,çok demişim herhal surat yapii,
diğer emzirene de söylemiş olacakki kreşte karşılaştıkta, kadın suratıma bile bakmadı,
normalde beni görünce mutlaka laf atardı,konuşurdu..

boşver mehliha tınnnn de geç...:lepi:

günmaydın kızlar erken kalktım evi sildim süpürdüm bulaşık çamaşır makinalarını çalıştırdım ayrise mama yedirdim geldi,m:))
esmer niye kavga ettin kocenle ben bilmiyom:))emaneti yollarken canım ödemeyi biz ödeyecek şekilde gönderirsen sevinirim:))
juli babamı dedi ayris önceki gün anne demiş ama ben duymadım yengem dedi.pekte sanmıyorum anne dedigini ama:))
mehlika gaziosmanpaşa özel hastanesi sana yakınsa ordaki dç dr avni bey iyi ilgileniyor birde bayan dr var onlara götür istersen.

Maşallh hamarat hatunsun ecrincim

cnm geçen haftadan beri otobüsle geliyorum,önce kurumdan biri bırakıyordu,ben ve bir kaç bayanı,ama artık bırakmıyor hafta sonları çalışıyor çünkü..
1 hafta taksiyle geldim,baktım hergün hergün taksi,nereye kadar güç yetecek..
otobüsü deneyeyim dedim,otobüs artık eskisi gibi kalabalık değil,evimizin yakınındaki duraktan binebiliyorum,
yer de veriyorlar sağolsunlar,şimdilik böyle denicez çok zorlanırsam görümcem gelecek,
ama beril emdiği için evde bırakmakta istemiyorum..

yes canım,önce kart basıyorduk,imzada neymiş ne kadar banel..
bu arada sen bizim kurumda mı staj yaptın yoksa??

ana melisa konuşmaya mı başladı,maşaallah:nazar:
beril ne dicek acaba ilk,çok merak ediyorum,ama bazen anneye yakın sesler çıkarıyor..
yiğenim ilk Allah demişti,kızkerdeşim uyuturken falan esmaülhüsnayı melodili okurmuş,ondan olsa gerek,ben de berilin ilk Allah demesini çok isterim..

bizim kullandığımız solunum yolu enfeksiyonu için olan şurup aynı zamanda ağrı kesici atel düşürücü,
hayret ,ona rağmen ateşi çıktı,
ıhlamuru ben de denicem inş.şurubun bir faydası olmadı:KK43:

neyseki kurumuşsun..
benimde çoraplarım ıslandı çıkardım çıplak ayakla duruyorum..
dış kıyafetim de ıslanmışt biraz,astım kuruyor..
evet o ateş yüksek değil ama insan yinede panik oluyorbilmiyorumkismile

taksiyle hergün gelip gidemezsn haklsın canım
halası gelirse rahat edersin .eve süt sağar bırakırsın çocuk evde daha raht olur yollarda perişan olmaz

hiç sorma
kabar kabar kabardı herifsempatiksalakcinni

yok hacı sanmam sabahta bababa diye cığrıp durdu
bende anne anne diyon yok o bababa diyo :dilcikar:

haklısın bu konuda canım
bencede değiştir

1 hafta evde oturduk ya kıızm patladık sıkıntıdan

örtmenim jokerde ve zara cok güzel seyler var coğu indirimli
hele jokerde nike ve puma lar %50 indirimki 25 tl lik tisörtler 12 tl esofman takımları 30 tl falan bi bak derim

bende gıcık oluyorum
hele babasını görünce hep anlatıyo avazı cıktığı kadar
kaynanamla kayınpederde bi akşam babasını cok seviyo dedi
o kaa sinirlendim ki
ne demek yani anasını sevmiyo mu ne biçim laf o dedim

adam sok oldu ana baskadır sevmez olurmu ben öle demek istemedim dedi
ama genede sinir oldum

aynı sorun bendede var tatlım
hiç bir sekilde biberon almıyor ve aksi gibi artık sütüm pek yok

o kadan tası veletler ilk baba desin ohaoldumsmile

sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
hadi insallah o zaman

ne güzel yaa
biizmki çingene pilici herkese gider sempatiksalakcinni

benim eşim güldüğünde bile şımarıyor bab dese kalpten gider herhalde:dilcikar:

julli anam kızın konuştu haaa baba dedi benim büyükte baba dedidi kesin ufaklıkta öle der benim sarı kızlar parçalansın emzirecem diye onlar baba desin hakmı bu adaletmi annneeee demek neden bu kadan zor en son sölüyolar gıcıklar
rengarenk hoşgeldin facce canım kızında sende çok tatlısınız yorumlarımı yaptım zaten
feyza bende cadıdan çok sıkıldım baaada birileri güzel bi nick bulsun yada ismimi kullanırdım evren yada çiğdem ama evren hoşuma gitmedi bura için çiğdem de cıgddem oluyoo baanda bulun eyce güzel bi isim yavvv

bnde mesaj attım kazene bakalım ne zamn değişcek boshayallersmile

rengarenk bnm face de adım nida akkaş olarak geçiyor...kızkardeşim o bnm...sana davet göndereeyim sen kabul et cnm...

Bebisi ac diye düsünenler bizim doktorun listesi söyle yalniz listeye bakarken adamin zayiflik taraftasi oldugunu düsünün bi parcada kafadan ekleme yapin abartmadan oki?
Sabah öglen aksam ana menü ek gida varsa öglen verilyor ve 250 cc olacak her biri.Sabah ve aksama anne sütü diyor gene.
Ögle önce ögle sonra ve gece ara menü 50cc anne sütü.

Tahminen bundan daha azsa bence ac diyin bebislere yoksa iciniz rahat olsun.Büyük oglanda ben bu listeye uymustum güzel kilo alan cocuk durmustu sonradan kahvaltisina pekmez filan ekleyip kilo aldirmistim bu sefer pek takmiyorum bu listeyi yinede temel olsun elimde duruyor.

Birde ben bu bebekte kötü oldum diger oglumda herkesi sever gider baktim sinir olduklarimada gidiyor Ufaklikta bi sefer öyle gitti kadin diyorki beni cok sevdi nasil sakin duruyor.Ne sevecek canim cikmis cocugu pamuk gibi yapana kadar.Artik gazi varken kaka öncesi uyku öncesi vs durumda veriyorum kucaklarina aliyorlar agizlarinin payini :)))) Pamuk gibiyken bisi uydurup yanlarindan gidiyorum birakmiyorum.Yasasin kötülük :))

gözüme çok batıyo bugünlerde ondan kavga ettim.
uykusunu alıyor her gece, ben zombi gibi gezince daha da gözüme batıyor.
kanım kaynamii hiç son zamanlarda kendisine :dilcikar:

ne güzel yaa
biizmki çingene pilici herkese gider sempatiksalakcinni

hee benimki de öyle.
markete gidiyoz, ona bakmayan yanından geçen insanlara bile cilve yapıyor, sırıtıyor.
ya da iki kişi konuşursa bu üzeirne alınıyor onlara baka baka bişeyler anlatıyor.
deli lan bu bebeler

bende kaşıkla yediriyorum biberonu ne yaparsam yapim bitürlü tütmuyo ben sadece meyve suyu veriyorum

kızlar yaw bizim ki de biberonla bişey içmiyo elma suyunu falan hep kaşıkla veriyorum
ne yedirip içirmeye çalışsam heryerimiz batıyo eli kolu hiç durmuyo

kaşıkla yerken bizimki de batırıyor her yerini.
face'de gördün mü yoğurt yerken ki fotomuzu :KK1:

bnde mesaj attım kazene bakalım ne zamn değişcek boshayallersmile

hee ne olacak şimdi adın.

kazen şehir dışında galiba. o yüzden bikaç günü bulabilir.

Bebisi ac diye düsünenler bizim doktorun listesi söyle yalniz listeye bakarken adamin zayiflik taraftasi oldugunu düsünün bi parcada kafadan ekleme yapin abartmadan oki?
Sabah öglen aksam ana menü ek gida varsa öglen verilyor ve 250 cc olacak her biri.Sabah ve aksama anne sütü diyor gene.
Ögle önce ögle sonra ve gece ara menü 50cc anne sütü.

Tahminen bundan daha azsa bence ac diyin bebislere yoksa iciniz rahat olsun.Büyük oglanda ben bu listeye uymustum güzel kilo alan cocuk durmustu sonradan kahvaltisina pekmez filan ekleyip kilo aldirmistim bu sefer pek takmiyorum bu listeyi yinede temel olsun elimde duruyor.

Birde ben bu bebekte kötü oldum diger oglumda herkesi sever gider baktim sinir olduklarimada gidiyor Ufaklikta bi sefer öyle gitti kadin diyorki beni cok sevdi nasil sakin duruyor.Ne sevecek canim cikmis cocugu pamuk gibi yapana kadar.Artik gazi varken kaka öncesi uyku öncesi vs durumda veriyorum kucaklarina aliyorlar agizlarinin payini :)))) Pamuk gibiyken bisi uydurup yanlarindan gidiyorum birakmiyorum.Yasasin kötülük :))

benimki bu az dediğin menüyü yese başka bişey istemem zaten :lepi:

ek gıda 250 cc mi akannehir
biizmki 125cc'yi kavga dövüş bitiriyor hatta 4-5 kaşık yani 20-30 cc bırakıyor.
demek benim bebişim aç ohaoldumsmile

esmer ayaza bayılyom yaaa ...
şimdi dedin ya merkettekiler konuşuyor bu üstüne alınıyor...o halini gözümün önüne getirdim dekaydirigubbakcemile3

Esmer
Sendemi kocaya taktin :)) Bi haftadir ayni dertten bende benimkine takmistim dün bi giristim sonra dedim herhalde regl zamanim geliyo yada menapoz artik hangisiyse sinirler üstümde ama benimki haketmisti özürünü diledi :))

yok cnm hiç sürmedim..
geçen günde burda bir arkadaş doktorum kesinlikle jel sürme falan dedi dedi..
bende daha kontrole götürmediğim için bişey yapmadım..
dün akşam yatmadan önce calpol verdim biraz mız mız dı...baya da ağladı ilk defa..
sonra uyudu neyseki..
sen sürüyormusun ya da ilaç veriyormusun?
dentinoxjel kullandım sürdüğümün ertesi günü dişi cıkardı
rahatlattı
şimdi sürmüyorum artık üstten daha pek bişi yok hafif bi kabarıklık var ama daha var gelmesine
ben ağrı kesici surup fazla vermedim 2 kere vermişimdir

juli
Burcu güzel yorum yapmis :))) Saka bi yana benim esim büyük oglanda bu seni daha cok seviyo bari baba dese demisti bende ugrasip oglana baba dedirtmistim ilk kelime olarak ama oglan bana daha düskündür o ne dedigine hic bakmiyo canim yorum yapanlara söyle.Bu ufaklikta bazen aglarken anneee gibi bi ses cikartiyor bana göre bilincli diil ama esim kiskaniyor

biizmkide ağlarken anneee diye ağlıyo ama bilinçli değil dediğin gibii
bütün gün anne calısması yapıyom
babayı nerden duyduysa :dilcikar:

biberon sorunu bizdede var arkadaslar
hiç bir sekilde almıyor
zaten sütüm cok azaldı gece mama verem diyom almıyo
uyandırıyo kendini
gece maması yapıp kasıkla verşyorum ne edicem bilmiyorum

kaşıkla yerken bizimki de batırıyor her yerini.
face'de gördün mü yoğurt yerken ki fotomuzu :KK1:

hee ne olacak şimdi adın.

kazen şehir dışında galiba. o yüzden bikaç günü bulabilir.

benimki bu az dediğin menüyü yese başka bişey istemem zaten :lepi:

ek gıda 250 cc mi akannehir
biizmki 125cc'yi kavga dövüş bitiriyor hatta 4-5 kaşık yani 20-30 cc bırakıyor.
demek benim bebişim aç ohaoldumsmile

ben mail atarken online gözüküyordu başka biri değiştiremiyormu yani illa kazen şartmı beklemeyi hiç sevmem :dilcikar:
ne mi olcak olunca görersin yerimseniben

yav bu çocuk aç durii,11'e doğru emzirmeye gittim bu sefer de kaka yapma sevdasına doğru düzgün emmedi:KK43:
ha bu arada kızımı emziren kadına yaptığın hoş değil bir daha olmasın demiştim,diğer emzireni diyor,onun yaptığı da hoş değil dedim,
ikisi de surat yapıyıyor şimdi,bağırıp çağırsam nolacaktı acep,
amaan çokta tın,çokta fifi vs vs...

kızım kibar davrandığın için surat yapıyolardır biraz fırçalasaydın bari yerinde olurdu suratları. sert çık kızım yaa ben hala düşündükce yaptıklarını onların sinir oluyorum benim gibi biri bile bu olaya sinirlendiyse demekki herşeyi haketmiş onlar.

canım günaydın nerelerdesin sen özlettin valla kendini gördük facede şekerinin kirazlı görüntülerini bu yılın kiraz güzeli ayris canım :lepi:

esmer ayaza bayılyom yaaa ...
şimdi dedin ya merkettekiler konuşuyor bu üstüne alınıyor...o halini gözümün önüne getirdim dekaydirigubbakcemile3

valla yaa.
ağzı açık ayran budalası gibi bakıyor millete.
bi de bazen buna bakmıyorlar, kafayı çevirip gene bakıyor zavallım :roflol:

Esmer
Sendemi kocaya taktin :)) Bi haftadir ayni dertten bende benimkine takmistim dün bi giristim sonra dedim herhalde regl zamanim geliyo yada menapoz artik hangisiyse sinirler üstümde ama benimki haketmisti özürünü diledi :))

hee uyuyor adam uyuz oluyom napim :dilcikar:
duymuyormuş gece, naapsaymış.
duysun babane. nasıl telfonunun alarmını duyuyo bebenin ağlamasını da duycek.
duymuyorsa uyumasın yoksa her sabah kavga etcem böyle :umursamaz:

X