2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Merhabalar,
Benim oğlum 4 ay 1 haftalık oldu. 1 kaç kez elinden tutup oturma denemesi yaptık. O zamandan beri delileler gibi oturma heveslisi. Ana kucağında, yatağında hatta yolda giderken arabasında bile başını kaldırıp oturmak istiyor. Doktora göre daha erken 6 ayda destekli sonrkai aylarda ise tamamen oturabilir demişti. Ama çocuk bu kadar hevesliyken bende arada kucağımda oturtuyorum. Aksi durumda da ağlıyor zaten. Çok da zararlı olacağını düşünmüyorum açıkcası ama sizlerinde bu konuda fikirlerinizi almak isterim.
Dönme olayımızda başladı geçen haftadan beri fıldır fıldır dönüyor. Ama ilerleyemediği için onada ayrıca kızıp ağlıyor. parmak uçlarına basıp popoyu kaldırıyor ama kafayıda yere göüp biraz ilerliyor ama perişan oluyor tabiki :)

merhaba canım
maşallh öncelkle hareketli senin oğluşun destkli oturt sen yinede 5 ayın içinde tam oturt istersen gerçi bebeler o kadr akıllı istedkleri gb yönlndiryorlar benim ki kendi yattığı yerden yarıya kadr kalkıyor az duryor geri yastığa pat düüşüyor derdi hep dik otrma sevdasında .otrma istemesi çok normal

ben gece hiç emzirmiyorum..
yoksa uykusu kaçıyor zaten emse de doymaz bnmki...
o yüzden gece mama veriyorum...
gündüzleri az az sık sık emiyor ama...

elinden geldiği kadr gecede emzir ayça ne kadr çok emerse o kadr iyi herm emdikçe sütün artar bak akşam milupa veriyorum diyosun biskuvi atıp geca uyanınca emzir bnce gece sürekli uyuduğu için daha iyi toplar yarar yani sütün

günaydın herkese....
esmercim ..üzülme...allah ayazcığın rızkını başka bir kapı açıp verir,endişelenme...
kızlar..geçenlerde ticker nasıl yapılır diye sormuştum..baktım da hiç muattap alan olmamış...:umursamaz::umursamaz:..

günaydın herkese....
esmercim ..üzülme...allah ayazcığın rızkını başka bir kapı açıp verir,endişelenme...
kızlar..geçenlerde ticker nasıl yapılır diye sormuştum..baktım da hiç muattap alan olmamış...:umursamaz::umursamaz:..

algor bnde hiç anlamam canım geçn yazdığını gördüm bilmediğim için öyle kaldı bnde yardım alarak düzenlemiştm

MEHLİKASU BERİLE YATMADAN ÖNCE ANNESÜTÜNDEN BAŞKA BİŞEY VERMEYİ DENEDİN Mİ?
hani karnı tok olsun iyice rahat rahat uyusun diye...
cnm tek emmek için kalksa amenna ama gazı oluyo,gaz sancısından kıpır kıpır,ayaklarını kaldırıyor pat geri bırakıyor,uyutmuyor beni,gece de 3 kere kalkmasına razıyım yoksa..
mehlikasu hoşbulduk canım Allah yardımcısı olsun kervandakilerin zor iş...

bizde öyle gec kaç kere uyandığımın sayısını hatırlamıyorum artık bi mızmızlık var acaba benim yokluğumunda farkındamı diyorum...ayrıca gündüzde hiç uyumuyor eve gittiğimde annemin tüm işleri duruyor ve yemeği halen yapılmamış oluyor :))))
evet cnm zor,ama katlanmamız lazım malesef..Allah yardımcımız olsun..
ben gece kalkınca merak ediyorum kaç saat uyuduğumuzu saate bakıyorum o yüzden,
bu gece kesintisiz 3 saat uyumadık,2 saat,1,5 saat,45 dk vs öyle uyuduk,
Merhabalar,
Benim oğlum 4 ay 1 haftalık oldu. 1 kaç kez elinden tutup oturma denemesi yaptık. O zamandan beri delileler gibi oturma heveslisi. Ana kucağında, yatağında hatta yolda giderken arabasında bile başını kaldırıp oturmak istiyor. Doktora göre daha erken 6 ayda destekli sonrkai aylarda ise tamamen oturabilir demişti. Ama çocuk bu kadar hevesliyken bende arada kucağımda oturtuyorum. Aksi durumda da ağlıyor zaten. Çok da zararlı olacağını düşünmüyorum açıkcası ama sizlerinde bu konuda fikirlerinizi almak isterim.
Dönme olayımızda başladı geçen haftadan beri fıldır fıldır dönüyor. Ama ilerleyemediği için onada ayrıca kızıp ağlıyor. parmak uçlarına basıp popoyu kaldırıyor ama kafayıda yere göüp biraz ilerliyor ama perişan oluyor tabiki :)
cnm maşaallah bayağı hareketliymiş oğluşun:nazar::nazar:
kucağında oturtmanda sakınca yok bildiğim kadarıyla,artık 4 ayı da geçmiş,
bir de bebek oturmak istiyorsa oturtabiliyormuşuz...bebeğe bağlı,her bebeğin gelişim hızı farklı sonuçta..
mehlika 6 ay sadece anne sütü vermek istyor o yüzden mama vermiyor canım

evvet,
battı balık yan gider:lepi:delikafadulden
ne diyeceğimi bilemedim:çok üzgünüm::gitme:sositososito

kızlar şimcik ben yoğurt mayaladım ya
ilk defa vericem bir iki kasık mı veriyim
yoksa kavanozun hepsini veriyim

julii ilk başta 5 kaşık ver....ben ilk başlarda hep öyle vermiştm...şimdi yarım kavanozu geçiyyor....az kalıyor....

juli ilk vericen ya biraz biraz ver gerçi benim bebe sütaş babynix i ilk etapta nerdeyse dibine getirdi
sonraki verdiğimdede 5-6 kaşıktan fazlasını yemedi isteğe bağlı ama ilk etapta az ver

Teşekkürler, tüm bebişlere de maşallah. Hepsi kendi çaplarında birer mucizeler zaten. :)
Evet oğlum hareketli. Ama bana çekmemiş, tip ve huy olarak babasının bir kopyası zaten. Ben üşengeç biriyim bebekliğimde öyleymiş. Ben kendisine bu kadar uğraşmamasını eninde sonunda zaten yapacağını anlatıyorum, bakıp bakıp sırıtıyor :)

esmer cnm Rabbim ayazın ve sizin rızkınızı mutlaka gönderecektir,
inş. eşin en kısa zamanda çok iyi ve kalıcı bir işe girer:Saruboceq:
hıı Ayaza ben nazar atmadım ha maşaallah dedim,
ben yine uykusuzumsenağlama
saat 4'e kadar 3 defa kalktı 5'e çeyrak kala yatırdım 5,5 olmadan geri kalktı ağlayarak,
burnu tıkanmış,gözleri çapaklanmış,gazdan kıvranır halde,
6:40'a kadar onunla uğraştım ,burnunu açtım,çapağını temizledim,
altını aldım kaka yaptı tekrar aldım,gazını çıkarıp kaka yapınca bir de burnunu açınca rahatladı uyudu,
ben de tam dalıyordum ki işe gitme vakti geldi:a015:
ben kalktım hanım mışıl mışıl uyuyordu babası da işten gelmişti ,babasının sesini duyunca hemen gözleri açıp gülmeye başladı,
yav çok babacı bu kız uykusundan bile uyanıyor sesine,emziriyorsam emmeyi bırakıyor şirinlik yapmaya başlıyorguclubacismile

teşekkür ederim canım. inşallah bulur bi an önce
biliyom canım sen nazar etmezsin. o cadı kadını nazar eder ancak. kaydirigubbakcemile3

günaydın güzel anneler....a.s.

rengarenk hemşirem çok çok geçmiş olsun ..:teselli:

esmer inşallah şimdiki işinden çok daha güzel bir iş bulur cnm bnm.:Saruboceq:..

YA KIZLAR OH SİZ BULUŞUN BULUŞUN.:1no2:..BEN NAPİ TEK BAŞIMA BURDA:sinifsinif:

Günaydın esmer inş . en kısa zamnda iş bulur stresi yaşamk çok kötü .olumlu düşün canım

inşallah, inşallah..

bizde böyle gece hep uyanıyoz
şimdi bide huy geliştriyo
uyuyo ama fıtır fıtır bi sağa dönüyo bi sola ayağını besikten cıkartmaya calısıyo
huzursuz uyuyo
sıcaktan mı dişten mi anlamadım

ayca dediğin gibi yoksa gece mamamı versem :uhm:

aynını benimki de yapıyor juli.
gece kıpır kıpır geberdi kıpraşmaktan.
sıcaktan olabilir.

sütünü sağıp içine 3 cicibebe atıp biberonla versen olmaz mı??
mama vermek istemiyosan

Merhabalar,

canım bebekler kendileri belirliyolar aslında.
biz çoğumuz oturtmaya başladık bebeleri. sen bilirsin yani.
4.ayı dolan çocuk için çok da zararlı olduğunu sanmıyorum. uzun süre oturmadıktan sonra

günaydın herkese....

inşallah canım.
ben görmedim yazdığını daha önce. ama şimdi smh link vermiş zaten

esmer canını sıkma tatlım Allah büyük

merto maşallah bebişine bizimki daha totosunu kaldıramıyo

algorburdan http://www.kadinlarkulubu.com/sohbet-bolumu/198325-evlilik-takvimi-vs-vs-nasil-yapilir-anlatimi-burada.html

bir an önce bulur inşallah canım

kızlar şimcik ben yoğurt mayaladım ya
ilk defa vericem bir iki kasık mı veriyim
yoksa kavanozun hepsini veriyim

ben ilk gıda verdiğimde itiraz edene kadar vermiştim valla.
gerçi benimki 5-6 kaşık sonra yeter demişti ama demeseydi kavanozu bitirirdim.

ben geldim herkese merhabaaaa:)))

hoşgeldinn
bitti mi taşınma işleri canım

teşekkür ederim canım. inşallah bulur bi an önce
biliyom canım sen nazar etmezsin. o cadı kadını nazar eder ancak. kaydirigubbakcemile3

inşallah, inşallah..

aynını benimki de yapıyor juli.
gece kıpır kıpır geberdi kıpraşmaktan.
sıcaktan olabilir.

sütünü sağıp içine 3 cicibebe atıp biberonla versen olmaz mı??
mama vermek istemiyosan

canım bebekler kendileri belirliyolar aslında.
biz çoğumuz oturtmaya başladık bebeleri. sen bilirsin yani.
4.ayı dolan çocuk için çok da zararlı olduğunu sanmıyorum. uzun süre oturmadıktan sonra

inşallah canım.
ben görmedim yazdığını daha önce. ama şimdi smh link vermiş zaten

bir an önce bulur inşallah canım

ben ilk gıda verdiğimde itiraz edene kadar vermiştim valla.
gerçi benimki 5-6 kaşık sonra yeter demişti ama demeseydi kavanozu bitirirdim.

hoşgeldinn
bitti mi taşınma işleri canım

valla bitti ama bene bittim canım çıktı bugun işe geldim sırf dinlenebilmek için :))eve kaldıkça rahat durmuyorum ama yerleştim çok şükür 3 günde:)))

günaydın kızlar

esmercim rızkı veren allah ayazı rızıksız bırakacak değil ya inşallah daha iyi bir rızık kapısı açacaktır size yeterki sen inancını yitirip isyan etme..

julii biraz dolapta beklesin dahada katılaşır yogurt.
bende hiç mayalamadım. haftaya anneme gidiyorum inşallah kızım doğal yogurt yiyecek annem hep kendi mayalar yoğurtunu .
ayy bu saat oldu uyanmadı daha kızım hiç bu kadar uyumazdı bişeymi oldu bidaha bakayım kızıma...

fatma ankarayamı geliyosun ne kadar kalıcan annnler nerede oturuyolar

esmer sütüme cicibebe ezip vermek benim de aklıma gelmedi değil,
aslında dondurucuda 3 poşet sütüm var birini bugünlerde deneyem bakem ne tepki verecek..

tickerfactory den herşeyi yaptım..ama kopyalayıp yapıştırdığım zaman uygun formatta değil diyor yaaa.....kafamçokkarıştı

X