2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

julicim biraz sulu oluyor zaten tadı ekşi değilse 3-4 kaşıkla başla canım hatta içine sen 1-2 damla limon sık ilk defa vereceksin yoğurdu gaz yapabilir melisaya ben o şekilde başladım şimdi 1 kavanoz mamalarının kavanozu kadar yiyor bazen içine meyve ekliyorum meyveli yoğurt yapıyorum oğluşuma baktım çok sulu tutmuş yoğurt hemen biberona koyup biraz su koyup ayran gibi veriyorum.

kızlar dün kızımı emzirmeye gittim bir baktım ki biri kızımı emziriyor,
napim dayanamadım emzirdim diyor,kızım da emiyordu beni görünce güldü bıraktı..
daha öncede bir arkadaş emzirmişti,2 tane süt annesi oldu kızımın..
dünkü emziern arkadaşın da 9 aylık kızı var,bugün kızına çorba yedirirken parmağıyla kızıma yalatmış,
hay Allah'ım yaa,anam bunlar ne meraklı kızıma bişeler yedirmeye,
anlamadım gitti,çokmu yalattın dedim yok parmağımla ağzına değdirdim diyo,
yaladımı peki dedim yalamış,benim kız farklı tatlara açık,
dvit,metsil damlatacağım zaman şişeyi elimde görünce ağzını açıyor..

günaydın herkese....
esmercim ..üzülme...allah ayazcığın rızkını başka bir kapı açıp verir,endişelenme...
kızlar..geçenlerde ticker nasıl yapılır diye sormuştum..baktım da hiç muattap alan olmamış...:umursamaz::umursamaz:..

tickerfactory den herşeyi yaptım..ama kopyalayıp yapıştırdığım zaman uygun formatta değil diyor yaaa.....kafamçokkarıştı

cnm doğum tarihi ne zamandı...birde ben deneyim...

dünkü emziern arkadaşın da 9 aylık kızı var,bugün kızına çorba yedirirken parmağıyla kızıma yalatmış,

cnm sen böyle müsade ediyormusun başkalarının emzirmesine...
ben hayatta izin vermem gibi geliyor bana...:umursamaz:

rapunzel hoşgeldin canım

hoşbulduk canım sağol a.s.

:nazar: maşallah iştahlı olacak beril seninki milleti görünce ağzını falanmı şaplatıyorda dayanamayıp tıkıyorlar bişeyler acaba :)))

fatma ankarayamı geliyosun ne kadar kalıcan annnler nerede oturuyolar

canım annemler etlikte oturuyorlar iki gün kalıp ordanda eşimin annesine erzuruma geçecegiz adalete bak benım anama ıkı gun onun anasına 10 gun bak gene sınırlendım :mymeka:

ya kızlar ben şimdi 16 ocakta doğum yaptım 16 sından 16 sına ay hesabı yapmıyormuyum ama tıcker sanki 3-4 gün öndemi gidiyo ne anlamadım..

ya mehlikacım kusura bakma ama ben çok kızardım ne demek emzirmek hani aklına bişey gelmesin ama ne hastalıklar var sütle bile geçen hem kreştekiler senin çocugunu başkasının emzirmesine neden izin veriyorlar..

mehlika iyi dayanmışsın ben kadının üzerine atlarım valla
bi kere görümcem şaka yollu emziriyim emiştide kıyametleri koparmıştım şakası bile hoşuma gitmemişti
millette bi tuhaf anacım hay allahım ya

bu arada bebek telsizi alan kullanan varmı tavsiyeleriniz bekliyorum

cnm sen böyle müsade ediyormusun başkalarının emzirmesine...
ben hayatta izin vermem gibi geliyor bana...:umursamaz:
cnm biri kızımı hayırlamak için evime geldiğinde emzireyimmi dedi,
baktım çok istiyor emzir dedim,beril önce aldı beğenmedimi artık bilmiyorum ama ağladı bıraktı ama bir kaç damla gitmiştir ağzına,
diğerinden haberim yoktu kreşe gidince gördüm,
müsade edermiydim ederdim hayır diyemem ki:çok üzgünüm:
hoşbulduk canım sağol a.s.

:nazar: maşallah iştahlı olacak beril seninki milleti görünce ağzını falanmı şaplatıyorda dayanamayıp tıkıyorlar bişeyler acaba :)))
cnm bilmiyorum ki,biz yemek yerken hiç ağzını şapırtadmıyor,
ama kreşteki personel bir kere su verdik diğer çocuklara verirken ağladı dediler,
o kızına yedirirken beril baktıysa o da canı istedi sandı herhal,
ordaki personel verme annesi kızıyor demiş ama genede vermiş,bana öyle diyor,
zaten o bana diyip duruyordu az az ver herşeyden damağı alışsın diye ben de 5,5 aylık olunca verecem diyordum,
o illa ver diyordu ben kızıma verdim şimdi herşeyi yiyor hiç sıkıntı çekmiyorum diyordu...

herkese iyi günlerr
mehlika nasıl müsade ediyorsun:uhm:

cnm ikincisinden haberim yoktu,olsa da emzireyimmi dese emzirme diyemezdim..
demekki içlerinden geliyor,mesela benim hiç içimden gelmiyor başka bebeği emzirmek..
bir de kreşteki bebeklerden en küçüğü beril,diğerlerinin hepsi 7-8 aydan büyük ondan mı bilmem..

gunaydinnn arkadaslarrr sengözlerimebaksanab

tam geçmişi okuyamadim ama baktigim ve bir kariş havada ki aklimla yazimi yorumlarimi buyrunnnnnnnnn

esmer şekerim, insallah daha iyi ve sizin için daha hayirli olan bir işe girer de biter bbu sıkıntılariniz...

eeee başka ne okudummm:1shok:

ben de yogurt yapmaya basladim juli ama gunluk sutle...
fena da olmadi ama tadi bir degişik baby mix ile mayaladim dogal olsun diye...yogurt mak.kullandim

dun 2-3 kaşik kayisi suyu verdim :))
bir de benimkisi numaradan agliyor yanindan gidince ama biraktim artık bugun uykusu vardi diye...bira agladi uyudu yanindayken uyumuyor eee hep basında olmuyor.

delff sut urunu tuketimi nasıl gidiyor bakimm.hadi içiyoruz arkadaslarrr:içelim:

Son düzenleme:
meraba kızlar nasılsınız biz daha ek gıdaya geçmedik ama bende bişeyler denemek istiyorum tadımlık ne versem acaba :sm_confused: bide biberon alabilcekmi onu merak ediyorum bugün bi kaç damla su koyup vericem bakim napıcak

çilek hayirli olsun evin:))

mehilka ben de sutten mikrop kapaagini sanmam çok saisrtii nasıl istiyorrlar başka bebegi emzirmek anlamadimm.ama bence de hiiç hoş degil emzirmeleri helede sormadan...

canım annemler etlikte oturuyorlar iki gün kalıp ordanda eşimin annesine erzuruma geçecegiz adalete bak benım anama ıkı gun onun anasına 10 gun bak gene sınırlendım :mymeka:

yakınmışız ben keçiörendeyim etliğe yakın tarafı

ya mehlikacım kusura bakma ama ben çok kızardım ne demek emzirmek hani aklına bişey gelmesin ama ne hastalıklar var sütle bile geçen hem kreştekiler senin çocugunu başkasının emzirmesine neden izin veriyorlar..
ay inş. hastalık falan yokturbilmiyorumkismile
kreşte kimkime dumduma cnm,mesaimiz dolsada gitsek deyi herkes,
bizim kreş öyle özel kreşler gibi değil,
kurumun personeli çalışıyor öyle eğitimli falan değiller aralarında sadece 2 tanesi çocuk gelişimi mezunu o da lise..
onlar aylık memur maaşı neyse onu alıyor biz ekstra ücret vermiyoruz..

mehlika iyi dayanmışsın ben kadının üzerine atlarım valla
bi kere görümcem şaka yollu emziriyim emiştide kıyametleri koparmıştım şakası bile hoşuma gitmemişti
millette bi tuhaf anacım hay allahım ya

evet ya benim içimden başka bebeği emzirmek gelmiyor hiç,
bunların içinden nasıl geliyor anlamıyorum,
ama ben hayır diyemem karakterime ters,
çilek yedirdiklerinde tepkimi belli etmiştim birtek..
bu arada bebek telsizi alan kullanan varmı tavsiyeleriniz bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
X