2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

herkese selam....

bende çalışan anneler kervanına katıldım p.tesi gününden itibaren off ne zormuşş aklım hep evde...

benim oğlumda çok iştahsız bu sıralar çok üzülüyorum mememden nefret ediyo sanki çocuk ağlıyo hemen 3 gündür öğlenleri emzirmek için gidiyorum eve ama moral bozukluğu ile dönüyorum 10 gün sonra dr.kontrolümüz var bakalım durum ne olmuş merak ediyorum banada zayıflamış geliyor bu arada üstten 2 diş yeri beyazlamış annem gösterdi buda iştahsızlık yaparmı acaba? annemin ev 30 derece en üst kat maalesef sanırım buda bir faktör tabi birde kakamızda mikrop çıktı yemyeşil yapıyordu geçen hafta pazar gününden beri antibiyotik kullanıyoruz daha öncede idrarda enfeksiyon yüzünden kullanmıştık oysaki o kadar temiz bakmaya gayret ediyorum ki nerden alıyor mikropları anlamıyorum dr. banyo suyundan olabilir dedi :KK43:

hoşgeldin rapunzel, geçmiş olsun.
ama diş iştahszlık ve huysuzluk yapar.

bu arada cumartesi süreyya plajında buluşuyoruz saat 11:00'de. cumartesileri de çalışıyor musun?
gelsene sende.

herkese selam....

bende çalışan anneler kervanına katıldım p.tesi gününden itibaren off ne zormuşş aklım hep evde...

benim oğlumda çok iştahsız bu sıralar çok üzülüyorum mememden nefret ediyo sanki çocuk ağlıyo hemen 3 gündür öğlenleri emzirmek için gidiyorum eve ama moral bozukluğu ile dönüyorum 10 gün sonra dr.kontrolümüz var bakalım durum ne olmuş merak ediyorum banada zayıflamış geliyor bu arada üstten 2 diş yeri beyazlamış annem gösterdi buda iştahsızlık yaparmı acaba? annemin ev 30 derece en üst kat maalesef sanırım buda bir faktör tabi birde kakamızda mikrop çıktı yemyeşil yapıyordu geçen hafta pazar gününden beri antibiyotik kullanıyoruz daha öncede idrarda enfeksiyon yüzünden kullanmıştık oysaki o kadar temiz bakmaya gayret ediyorum ki nerden alıyor mikropları anlamıyorum dr. banyo suyundan olabilir dedi :KK43:

hoşgeldin canım sende aramıza benim 4.ayın içindeyim çalışmaya başlayalı alışırsın canım alışırsın saatler bir an önce geçsede oğluma gitsem diye can atıyorum ben. bu iştahsızlık son günlerde havalardanda olabilir hepimizin yaklaşık bebişinde var canım.çok geçmiş olsun canım.bizim oğlanda yeşil yapıyor kakasını ama ek gıdaya geçtiğimiz için biz ondandır diye düşünüyorum ben.

yani???

zambak yazdı sandım ondan soru işareti koydum ama baktım merveymiş.

noldu kız, paranoya yapmıyor musun :))

hadi hadi
artık seni tepeleyecez diye bize sormadan hemen doktoru ararsın sen bundan sonra zaten :roflol:

yaa bilmiyorum ben belkide çok fenasını gördüğüm için daha rahatımdır.
ama ben genel olarak soğukkanlıyım çok panik değilim sanırım.
herkesin yapısı farklı.
ama bebekler gerçekten de hasta olacaklar, bu kaçınılmaz.
daha hasta olmadan evhamlanırsak gerçekten hasta olduklarında kontrolümüzü kaybederiz.

soğuk kanlı karı seni.doğru söylüyorsun öyle öyle büyüyecekler bizde onlarla beraber dahada olgunlaşacağız

Canım seni sevgiyle alkışlamak istiyorum alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis doğru söze ne denir.

bizim topiğin paranoyak anne sayısı iki oldu sempatiksalakcinni

herkese selam....

ben zati pinpiriğin biriyim Allahtan evde net yokda kafanıuzı pek şişirme fırsatım olmuyo kafamçokkarıştı
bide bende Allahtan bişey çıkmazsa 26 temmuzda iş başı yapıcam şimdiden kara kara düşünüyorum nasıl ayrılcam diye o zaman gelince ne yapmam lazım huyu değişirmi ödüm kopuyo vallahi

ben zati pinpiriğin biriyim Allahtan evde net yokda kafanıuzı pek şişirme fırsatım olmuyo kafamçokkarıştı
bide bende Allahtan bişey çıkmazsa 26 temmuzda iş başı yapıcam şimdiden kara kara düşünüyorum nasıl ayrılcam diye o zaman gelince ne yapmam lazım huyu değişirmi ödüm kopuyo vallahi

ooo daha 1,5 ay var. o zamana kadar bin kere huyu değişir zaten bebenin.
ilk zamanlar zor oluyor ama alışırsın merak etme.

hoşgeldin rapunzel, geçmiş olsun.
ama diş iştahszlık ve huysuzluk yapar.

bu arada cumartesi süreyya plajında buluşuyoruz saat 11:00'de. cumartesileri de çalışıyor musun?
gelsene sende.

sağol esmercim inşallah hemencecik geçer sıkıntılarımız, annemden dönebilirsek cuma akşamı inşallah gelmek istiyorum senin tel var bende ararım seni...

hoşgeldin canım sende aramıza benim 4.ayın içindeyim çalışmaya başlayalı alışırsın canım alışırsın saatler bir an önce geçsede oğluma gitsem diye can atıyorum ben. bu iştahsızlık son günlerde havalardanda olabilir hepimizin yaklaşık bebişinde var canım.çok geçmiş olsun canım.bizim oğlanda yeşil yapıyor kakasını ama ek gıdaya geçtiğimiz için biz ondandır diye düşünüyorum ben.

sağol ceyce valla şirketin kapısından girdim oğlun nasıl dediler tutamadım ağlamaya başladım böyle olacağını tahmin etmiyordum bende akşamı iple çekiyorum...
canım bizim yeşil ve sümüklü idi geçer dedim ama ben sürekli her bezini incelerim hatta bunu evde alay konusu yaptılar altını açaraçmaz bokunu incelemiyecekmisin diyorlar neyse son bezde ufak ufak kan görünce bezini aldı eşim tahlile götürdü idrarınıda götürdü hatta...kakada mikrop çıktı ateşide 3-4 gün hep 36.9 ile 37.1 idi fazla değil ama çok normalde değildi

daha zaman varmış canım hiç karaları bağlama birlikteliğin tadını çıkar yavruşunla...

bu arada seninki yaramazmı kordonu bağlamıştı boynuna içerideyken şimdi dışarıda nasıl merak ettim :))

bakma aslında ateşli hatınımdır ama arasıra zapturapt altına giriyorum işte kaydirigubbakcemile3

hee ondan ayaza kardeş getirionuzdelikafadulden kız neyaptın gittinmi sen doktora?

gel gel sen aramıza ozaman görcem ben seni şimdi süper kuzucuğun yanında ozaman başlayacan ağlamaya çook özledim diye. biz neyapalım daha 2,5 aylıkken bırakıp geldim oğluşumu çook huyu değişiyor daha da değişir bazen eve gidince benle ilgilenmeyince günümde kötü geçtiyse başlıyorum ağlamaya bu beni unuttu beni annesi bilmiyor artık diye.

sağol esmercim inşallah hemencecik geçer sıkıntılarımız, annemden dönebilirsek cuma akşamı inşallah gelmek istiyorum senin tel var bende ararım seni...

sağol ceyce valla şirketin kapısından girdim oğlun nasıl dediler tutamadım ağlamaya başladım böyle olacağını tahmin etmiyordum bende akşamı iple çekiyorum...
canım bizim yeşil ve sümüklü idi geçer dedim ama ben sürekli her bezini incelerim hatta bunu evde alay konusu yaptılar altını açaraçmaz bokunu incelemiyecekmisin diyorlar neyse son bezde ufak ufak kan görünce bezini aldı eşim tahlile götürdü idrarınıda götürdü hatta...kakada mikrop çıktı ateşide 3-4 gün hep 36.9 ile 37.1 idi fazla değil ama çok normalde değildi

heee çok geçmiş olsun canım.analizci ana alkisalkisalkis

daha zaman varmış canım hiç karaları bağlama birlikteliğin tadını çıkar yavruşunla...

bu arada seninki yaramazmı kordonu bağlamıştı boynuna içerideyken şimdi dışarıda nasıl merak ettim :))

ooo daha 1,5 ay var. o zamana kadar bin kere huyu değişir zaten bebenin.
ilk zamanlar zor oluyor ama alışırsın merak etme.

gel gel sen aramıza ozaman görcem ben seni şimdi süper kuzucuğun yanında ozaman başlayacan ağlamaya çook özledim diye. biz neyapalım daha 2,5 aylıkken bırakıp geldim oğluşumu çook huyu değişiyor daha da değişir bazen eve gidince benle ilgilenmeyince günümde kötü geçtiyse başlıyorum ağlamaya bu beni unuttu beni annesi bilmiyor artık diye.

rapunzelcim şimdide yaramaz bi görsen şebekliğin bini bi para çokta sinirliyiz mamayı gördüğü an ağzında istiyor hele bi iki dakka geçsin aradan basıyor yaygarayı inandından biberonu bile almıyor
ceyce çok kötüsün ya :1no2:

şimcik pınarın ilk adım sütünü aldım 6-12 ay diyo
ondan yoğurt yapcam
ama nası yapcam bilmiyimmm :uhm:

kızlar ben evhamlı olmamında sebebi var mafoldumben
sebepsiz değil yani
taha doğduğu zaman 1 hafta yoğun bakım da kaldı
o sebep oldu böyle olmama
esmer beni anlar bebişleri hastanede kalanlar
eve eli boş dönmenin ne demek olduğunu

zambakcım senin psikolojini alıştırmaya çalışıyorum ben yaşasın kötülük:eek: oyüzden şuanın tadını çıkar bırak ogün gelecek zaten öylede böylede.

kızlar ben evhamlı olmamında sebebi var mafoldumben
sebepsiz değil yani
taha doğduğu zaman 1 hafta yoğun bakım da kaldı
o sebep oldu böyle olmama
esmer beni anlar bebişleri hastanede kalanlar
eve eli boş dönmenin ne demek olduğunu

evet çok zor birşey, çok iyi anlıyorum.
ama senin evhamlı değil daha soğuk kanlı olman gerekir bence bu duurmda.
çünkü daha kötüsünü yaşamışın, küçücük şeylerde rahat olman gerekir.
o zaman başkaydı, şimdi başka.
bebekler şu anda ha deyince yoğunbakıma girmezler.
senin gerginliğin bebeğini de huzursuz eder.
o hastayken -ki çok şükür hasta falan değil- sen çok huzursuz olursan o da hissedip daha gergin geçirir bu süreci.

şimcik pınarın ilk adım sütünü aldım 6-12 ay diyo
ondan yoğurt yapcam
ama nası yapcam bilmiyimmm :uhm:

julicim sana nasıl yaptığımı tarif edeyim. bu hazır kavanoz mamalarının cam kavanoz atmıyorum ben onlara mayalıyorum sütü kaynatıyorum. sonra o kavanoza koyuyorum elini yakmayacak kadar sıcaklığa geldiğinde yaklaşık bir tatlı kaşığı yoğurt koyuyorum birkere karıştırıp ağzını iyicene kapatıp sıkı sıkı kat kat sarıyorum sonra 3,5-4 saat sonra açıyorum baktım mayalanmış hemen buzdolabına koyuyorum akşamdan mayalıyorum malum çalışıyoruz. ben yoğurt yapma makinası alacaktım mayalamayı öğrenince gerek bile duymadım.dışarıya giderkende sütaşın baybmixini veriyorum.

MERHABA KIZLAR ne var ne yok bakalım?
bende sabah anneme geldim annemle biraz temizlik yaptık çok yoruldum....
MERVETALHA bnm ecede 3 gün kaldı yoğun bakımda sarılıktandı ama....o kadar kötüydüm ki lohusalığım nasıl geçti anlamadım....o 3 gün boyunca beni hastaneden zorla götürüyordu eşim annem....gerçi evde durmuyorduk annemlerde sabahlıyordum dua ede ede...

X