2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benımde pazar gunu doluyor 40, haftam pazartesı kontrol hersey normal ama bebıs terstı donmesınıo beklıyoruz her aksam yuruyus ve ardından sıcak dus ınsallah fayda eder..
gecen randevuda en fazla nekadar beklerız dedım pazartesı dedı saat 9 a randevu verdı acmı gelım tokmu dedım tok gel dedı belkı bende salı gunu koklarım bebısımı :Saruboceq:

açılmam az ilerlemiş 2.5 cm gibi bişeymiiş.tam 3 değil ama sancı deneyebiliriz
dedi doktorum..çok yoruldum artık kızlar dedim açılabilir miyim sancıyla kesin birşey
diyemem dedi.olmazsa sezeryana alırız gene de dedi.
benim en çok korktuğum şey vakum olayı ve ben epidural istiyorum dedim.bazen
kullanmak zorunda kalabiliorlarmış vakumu.epiduralden dolayı ama riskler ihtimaller
sıkıldım doktorumda açıkçası daha fazla ısrar etmedi..hatta hak verdi bile diyebilirim..
yalnız hiç aklıma getirmediğim şey genel anestezi olucam tansiyonumdan dolayı..
biz epidural-spinal istedik ama anestezi doktorum tansiyonumu ölçtü 9 5 buçuk çıktı
bu durumlarda spinal önermiyoruz dedi..benim en iyi halim 10 6 dır zaten.8 4 bile oluyor.
o yüzden genel olma ihtimali daha yüksek dedi..yarın sabah tekrar bakıcaklar...

çisem gözün aydın yarın doruk bebek yanında haa senmi istedin doktorunmu dedi bu arada kaçta gideceksin hastaneye

herseyde bı hayır vardır cısemcım normal ıstıyordun en bastan berı belkıde boylesı ıkınız ıçınde ıyıdır canım hayırlısıyla kurtulursun ınsallah

hakkında hayırlıısı olsun tatlımmmm zemuszemus

merhaba canım canın sağolsun sağlıkla bebeğine kavuşta gerisi önemli değil....

nurcancım sunni sancı dedi doktorum yani sancı vermese haala gelmeye niyeti yok.
e sancı işe yarayacak mı o da belli değil..doktorum çok umutlu konuşmadı bu konuda.
denemek lazımdı belki de ama istemedim artık sıkıldım yoruldum üsteli sancı isteyip
normal doğum deseydim en erken pazartesi dedi bana cumartesi olmaz doğumun çok
uzayabilir o yüzden pazartesi sancı verip başlatabilirim dedi.e pazartesiye kadar beklemek te
bir risk sonuçta..yani ben sonuna kadar beklediğimi düşünüyorum.karar vermem öyle zor
oldu ki..annem-babannem kesinlikle sezeryan dedi.ben haala hayır normal diyordum.babannem
bebeğe yazık çok hırpalanıcak kendiliğinden olmadı diye böyle söyledi durdu ama ben kendi
içimdeki sesi dinledim ve eşime fikrini zorla söylettirdim o da acı çekmem den korktuğu için
zor da olsa sez.dedi.neyse işte böyle bir karar verdim ve geriye bakmıyorum artık...inşallah
en hayırlısı budur çünkü karar vermeden önce dedim ki hep allahım hangisi hayırlısıysa onda
karar kılayım diye dua ettim...

pufff hepimiz sağlıkla doğuralım inş yaa artık kavuşalım kuularımıza

Pelin ve demet aldı bebişlerini :)

Ficil ve defne de şimdi sıra
Arada olan süprizleri bilemeyz tabi :)

Yaa bu arzdz 10 gün olcak bnm oğlum 10 gnde 100gr aldı nie durdu kilo artışı

son zamanlarda az kilo aliyorlar

takma kafani pelincimmm zemuszemus

KIZLAAAR sezeryan olacaklarrr.
ya ben bu konuda hiç hazırlamadım kendimi..
çantam da eksik var mıdır acep???
süt için boza aldırayım eşime bu akşam...
2 gece kalacağımdan hastanede ne gibi eksiğim olur acaba
ay hiç hazırlıksız gibiyim...
su falan içmemiz gerekli mi bol bol acaba???
gece 12 den sonra birşey yemeyeceğim...
pufffff genel anesteziiiiii uyanırken saçmalamaktan ve tuhaf şeylerden korkuyorum..
bi de sonda daaaaan....

benım oğlumunda kılo alması durdu hatta kılo verırmı acaba dıye dusunmuyor değilim yanı

peliiin sık sık gittiğimiz için muayeneye az gibi gelirmiş benim dr.um bu konuda
bişler söylemişti ben de takılmadım açıkçası ki bir de ölçümde 100 gr be cnm
çok küçük bi el titremesiyle 100 gr oynayabilir kimbilir belki 200 gram aldı bebeğin
ama dr.örneğin fl kemiğini ölçerken minicik bi nokta geriden ölçtü 100 gram hemen
farkeder cnm.benim dr.en son baya baya inceleyerek ölçmüştü gerçeğe en yakın
kiloyu vereyim demişti...yani çok ta fazla belli olmuyor..100 gram

ay ben bu gece ne yapmalıyım nasıl hazırlanmalıyım ki???
ay şimdi başladı heyecaann terlemeye başladım..
fahriyeee nerdesinn unuttuğum bişiler var sanki hatırlat bana ayy
kafam çok karışık benim beyaaaa.

eğer olurda kendı gelmez sezeryana kalırsam bende sacmasapan seyler soylerım dıye cekınıyorum acıkcası

bıdee sondaa tabıı..

evınız hastaneye yakınsa esın alır canım ..ben okonuda hıç dusunmuyorum hemen dıbımızde ama cok terlıyceğimiz kesın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…