2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

baktım resimlereeee...
görünce heyecanlanıyor insann valla.
defneciğim dua edelim hayırlısı olsun canım.
sağlıklı olsunlar da bi şekilde çıkıyolar dışarı nasılsa!

çiğdemcim hiç sıkma hayatım canını hakikaten eğer zamanı gelince bebişler ne yaparsan yap durmuyorlar zaten birde bu sıcakta ne kadar durursa o kadar iyi valla sonra sucuk oluyorlar valla bizimki emerken ne terliyor yavrucum

çisem hayırlısı neyse o olsun senin için bak didoba ne kadar sancı çekmiş oğlunda ama sonra sezeryan olmuş hayırlısı neyse o olsun önemli olan senin ve oğlunun sağlığı düşünün ben 27 yaşındayım abim normal doğum ama annem beni sezeryanla doğurmak zorunda kalmış belli olmuyor bu işler şimdi bana drum bebeğin sıkıntıda sezeryan dese ne diyebilirim hemen kabul ederim sonuçta bu bebişler çıkıcak karnımızdan yada başka yerimizden :))

Hoşgeldin canımm opuyorumnanaktan, ben de uyuyamadım gece, sağa,sola döndüm durdum. Sonra kalktım evde dolandım.Saat 4 olmuştu. Balkona falan çıktım. Sonra tekrar yatağa döndüm. Önceden hiç bu kadar rahatsız olmamıştım.

şeymacım bu gerçekten doğru canım bak aynesasyanın doktoruda demiş.
ben heryerde de duyuyorum okuyorum dr.lar neden sez.tercih ediyorlar bilmiyorum
ama büyük bir kısmı bunu tercih ediyor...
sabırsızlık ta etmiyorum hatta cumaya yani tahm.doğum tarihimize kadar bekliycem
kararlıyım ama mantıklı düşünürse insan gerçekten zor bir doğum olacaksa niye
zorlayayım ki...

evet nurcancım haklısın ben klimaya yapısık yaşıyorum nerdeyse bu aralar...
gelince klimada açamıycaz dursun az daha..kaydirigubbakcemile2
benim doktorum dedi ki sıcaklarda doğumlar erken olur genelde 40 ı geçiren
olmaz dedi.ama benimki istisnaymışkaydirigubbakcemile3

hakikaten seninki enteresan ilk sen doğuracaksın sanarken o sancılarla en son sana denk geldi valla doruk bebek ilk başta korkuttu şimdide düşündürüyor ne zaman gelcek diye :))

hoşbuldum tatlım opuyorumnanaktan
ya ben zayıfım göbeğim de yok önceden ben bunla ilgili sanıyordum ama 2 canlı olduğumuz için kan basıncımız hararet yaparmış. eriyorum ya.uykum varken bile yatmak işkence geliyor bi an önce sabah olsun diyorum.esmiyor hiç.artık klima bile sıcak üflüyor gibi geliyor yetmiyor bana

Kızlar gerçekten benim bebişimn kafası oturmamış daha epey mesafe var
oturması gereken yeri gösterdi yusyuvarlak bi bölge ve bizimki az daha yukarıdaydı.
o yüzden doğum yakın görünmüyor dedi..ilginç bi durum bi korkuttu bizi o zaman
kafası tam oturmuş demişti nöbetçi dr.

Bu arada ben cidden normal doğumu çok istiyorum sunni sancı verip başlatın dedm
önümüzdeki hafta içi bir gün istedm ama bu açıklıkkla serumu versem de açılman zor cvp vereceğini
sanmıyorum sancıya dedi.boşuboşuna sancı çekmiş olursun o zamanda sezeryana almak
zorunda kalırım dedi.

damlacım gelseydin yaa konuşurduk ben de 5 gibiydi anca uyuyabildim nasıl
serin nasıl serin içersi tam uyunacak gibi kociş pofur pofur uyuyor ama benim sıpa
karnımın sol tarafını mahvetti şimdi dokununca çürümüş gibi acıyor...

Ben şimdi evde kullandığım yerlerin kapısını açıyorum..kullanmadığım odaların kapısını kapatıyorum ve oturma odamdaki klimayı açıyorum..derecesini biraz düşükte tutuyorum ve kullandığım heryer rahat oluyor. Çok sıcak sıkıntısı çekmiyorum. Ve doğum yapınca da aynısı yapmayı düşünüyorum. Bebişle benim yanımda klima çalışmayacak ama bulunduğumuz oda normal bi sıcaklıkta olacak. Bi zararı da olmaz heralde.

kısmet canım herşeyin hayırlısı
o an gelmeden kimse bilemez zor mu kolay mı doğum olacağını. herşey doğum zamanı değişebiliyor. kilolu olcak diye normal doğamaz diye bişiy de yok. benim annem erkek kardeşimi 4.5 kilo normal doğurdu bişiy olmamış rahat doğurmuş. kişiden kişiye değişir bu. kimi en olmayacak zor şartları kolay atlatır kimisi en rahat doğumda bile zorlanır.psikoloji bile çok önemli.
kaderinde ne varsa hakkında ne hayırlıysa o olsun canım bnm.

nasıl yanii benim 1cm açılmam vardı suni sancı verildi doğurdum nasıl açılma olmaz dedi senin doktorun çiğdemcim anlamadım valla

nasıl yanii benim 1cm açılmam vardı suni sancı verildi doğurdum nasıl açılma olmaz dedi senin doktorun çiğdemcim anlamadım valla

hiçbilmiyorum nurcancım yaa 3-4 cm olmadan sunni sancı vermiyorum ben
pek işe yaramıyor çünkü dedi.kendiliğinden açılmaya başlaman gerekiyor sanırım
benimki kaldı öyle günlerdir 2cm.şu an aktif bir açılma sancı falan yok e bebeğin kafası
da tam oturmamış işe yaramayacağını düşünüyor bilmiyorum ki valla bir doktora daha
bile görünmeyi düşünmedim değil.ama çok ta güveniyorum ben bu kadına....

merhaba kızlar nasılsınız defne 25 sen nasılsın doruk seni bekletiyor .aslında gerçekten içerde kalmaları daha iyi ama işte bir an önce onlara kavuşmak istiyoruz napalım demi...Kızlar bu sıcakalrda bebeğini kucağına alan arkadaşlar ne giydiriyorsunuz.

Kizlar merhabalar hepinize,

Betul ben..Uzun zamandir takip ediyorum hepinizi ama ben genelde okumayi tercih ediyorum :1rolleyes: Bugun 39.haftama girdim ben de, carsamba gunu doktor henuz bebek dogum kanalina girmemis dedi, beklemedeyim normal dogum istiyorum ben.. Ama henuz ne sanci var ne bisi :bbo: Bizim bebisler cok sevdi yerini heralde, ya da esime diyorum ki bizim cocuk rahatina duskun olacak heralde sicaklarin gecmesini bekliyo, biliyo isini alkisalkisalkis Neyse saglikla dogsunlar da insallah gerisi bos..
Bu arada bebisleri dogan tum anneciklere hayirli olsun diyim, gule gule saglikla buyutsunler insallah.. Darisi basimiza insallah :Saruboceq:

evet cnm yaa bekletiyor valla niyeti yok...
bu arada kızlar dr.alttan baktı ya yine açılmama kasıklarım ağrıyor
hafiften şimdi 3 gündür tık yoktu..ben her gün aşşağdan mı muayene olsam..kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…