2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

valla kakası kusmuğu oy oy oy hele bir sağlıkla gelsinler kucağımıza hayırlısı ile inşallah. en çok ayaklarını yiyeceğim. ayakları ile sürekli sağ kemiğime baskı yapıyor. o baskı yapan ayağını yicem onun ham yapıcam =))

evet kızlar sohbet süper ama kocişim geldi. yarın görüşürüz inşallah doğurmazsak tabi =)))))
allaha emanet olun kendinize dikkat edin. sancınız tutarsa panik yapmayın nefes egzersizi yapın kızlar. çok işinize yarar emin olun. çok derin olmadan burundan nefes al ağızdan ver. hepinizi öptük kocaman...

BYEEEE

evet kızlar sohbet süper ama kocişim geldi. yarın görüşürüz inşallah doğurmazsak tabi =)))))
allaha emanet olun kendinize dikkat edin. sancınız tutarsa panik yapmayın nefes egzersizi yapın kızlar. çok işinize yarar emin olun. çok derin olmadan burundan nefes al ağızdan ver. hepinizi öptük kocaman...

BYEEEE

güle güle canımm

darısı benim kocama :KK70:

sıcak geçmedi hala ya :KK43:(((
birde kızım sürekli yukarıda kasılıp poposunu itiyor sanırım sığmıyor aşkım:KK43:
bide alt taraf komple ağrıyo acayip yani
yarın doktor kontrolude var insallah yine kilo almamıştırda hemen sezeryan demez

herkese iyi akşamlar bir haftadır giremiyorum malum izindeyim evde doğum temizliği derken ancak girebilim ama sizleri cok özledim sanki herkes doğurmuş bir ben kalmışım gibi :KK43:

ayyyyy ayyy panik panik panik
kızlaaar çok korktum birden
az önce wc ye gittiğimde çamaşırımda bi akıntı vardı ama normal akıntım gibi değil.normalde ben akıntım olduğunda anlardım ayıptır söylemesi ıslaklıkta olurdu. bu seferki beyaz yumurta akı gibi çook yoğun sümüksü yapıda ama pembe yada kanlı değil nişan olabilir mi???

evet bakalım hayırlısı

ben hep sona kalcam gibi geliyor :KK70:

bi de yarin cati muayenesinde dogurummusum :KK70:

az önce wc ye gittiğimde çamaşırımda bi akıntı vardı ama normal akıntım gibi değil.normalde ben akıntım olduğunda anlardım ayıptır söylemesi ıslaklıkta olurdu. bu seferki beyaz yumurta akı gibi çook yoğun sümüksü yapıda ama pembe yada kanlı değil nişan olabilir mi???

canım benim iki günden beri öyle sanki böle hani sey gibi yapış yapış dimi birde koy kıvamda

biz geldik yine

azcık uyumuşuz yemekte yedik bi bakalım dedik

hoşgeldin

valla bi kaç gündür benimde oluyor öle ama beyaz oldugu için nişan olarak yorumlamadım

bende beyaz diye nişan demedm ama yarın yine doktora gidicem söylerim doktorumuz artık 3 günde bir cagırıyor benim enson 10 ağustos diyo dpgum için ama gerçekten artık sıkıldım biraz önce kızımı görmek istiyorum birde bizim yakınımızda aynı zamanlarda doğuracagımız 2 kişi daha vardı bir dün doğurdu (sezeryanla ) diğeride dğn akşan normal doğurdu

bende beyaz diye nişan demedm ama yarın yine doktora gidicem söylerim doktorumuz artık 3 günde bir cagırıyor benim enson 10 ağustos diyo dpgum için ama gerçekten artık sıkıldım biraz önce kızımı görmek istiyorum birde bizim yakınımızda aynı zamanlarda doğuracagımız 2 kişi daha vardı bir dün doğurdu (sezeryanla ) diğeride dğn akşan normal doğurdu

haftamız aynı senlen
neden en son 10 agustos diyor doktorun :uhm:

canım benim iki günden beri öyle sanki böle hani sey gibi yapış yapış dimi birde koy kıvamda

evet koyu kıvam ıslak değil neredeyse ele gelecek kıvamda ama jelimsi rengide koyu beyaz.
nette baktım bi sümüksü tıkaç diye bahsediyo bide pembe kanlı nişan 2 ayrı şey gibi. tıkaç rahmin açılmaya başladığını gösteriyomuş. kanlı nişan da açılan rahimde kılcal damarlar çatlayınca oluyomuş. ama ben şimdi ne düşünmeliyim bilemedim???

herkes doğurunca sanki ben hic dogurmayacakmıaım gibi geliyo ya 9 ay gecti su son 15 gün birtürlü geçmiyo heran bekliyorum sancım gelsin gideyim diye azıcık sancı vuruyo bekliyorum 2. 3. gelsin diye ama yok :KK43:

Doğumunuzun yaklaştığını gösteren 6 belirti

1. Rahatlama: Bebeğin karnınızın alt kısmına (pelvis) doğru yer değiştirmesi ile diaframınız üzerindeki basınç azalır ve daha kolay nefes alabilir hale gelirsiniz. Ancak bu kez idrar kesesi üzerindeki basınç artışına bağlı olarak tuvalete gitme ihtiyacı artabilir.

2. Nişan gelmesi: Gebelik boyunca rahim ağzını kapatan kalın mukus tabakası rahim içine bakterilerin girişini engeller. Doğuma yaklaştıkça rahim ağzındaki incelme ve gevşemeye bağlı olarak bu mukus tabakası atılır. Bu olay tüm gebelerde görülmeyebilir; genellikle kanlı koyu kıvamlı bir akıntı şeklindedir ve doğum eyleminin başlamasından dakikalar, saatler ya da günler önce atılabilir.

3. Su gelmesi: Bazı gebelerde amniotik kesenin doğum eyleminden önce yırtılması sonucu genellikle az miktarda su vajenden dışarı doğru akar. On kadından birinde ise yoğun miktarda su boşalabilir. Özellikle gebeliğin son dönemlerinde idrar kaçırmaya sık rastlandığından gelen sıvının amnion sıvısı mı idrar mı olduğunun kesinleştirilmesi için doktorunuza başvurmanız gerekir. Çünkü membranların erken yırtılması halinde rahim içi enfeksiyon gelişme riski artabilir.

4. Doğum ağrıları: Gebeliğin son aylarında görülen düzensiz aralıklarla gelen, alt karın ve kasıkta hissedilen, şiddeti değişken, karında sertleşme ile birlikte olan, pozisyon değişikliği ile azalan ya da kaybolan, kısa süreli kasılmalar yalancı doğum ağrıları olarak bilinir. Doğuma yaklaştıkça yalancı doğum ağrıları yerini gerçek doğum ağrıları denen daha şiddetli, sırtın alt kısmından başlayıp karna yayılan ve karında sertleşmenin eşlik ettiği, daha uzun süren (30-60 saniye), düzenli aralıklarla gelen, dinlenmekle geçmeyen, aralıkları ve şiddeti giderek artan kasılmalara bırakır. Beş dakikada bir gelen ve 1 dakikadan uzun süren kasılmalar ya da su gelmesi halinde doktorunuza başvurmanız önerilir.

5. Rahim ağzında incelme: Gebeliğin son ayında rahim ağzı incelmeye başlar. Doktorunuz bu durumu kontrole gittiğinizde vajinal muayene ile anlayabilir ve yüzde .. olarak ifade eder. Rahim ağzındaki incelme, rahim ağzının daha kolay genişlemesine olanak tanır. Gebeliğin son iki ayında hissettiğiniz yalancı doğum ağrıları da denen kısa süreli, şiddeti az kasılmalar incelmede rol oynar.

6. Rahim ağzında genişleme: Gebeliğin son aylarında rahim ağzında genişleme başlar. Doktorunuz bu durumu vajinal muayene ile anlar ve cm olarak ifade eder. Doğumun gerçekleşebilmesi için rahim ağzında tam genişleme (10 cm) ve tam incelme (%100) olması gerekir.
Gebeliğin son zamanlarında bebek hareketlerinin bir miktar azalması normal kabul edilir. Ancak bebek hareketlerinde belirgin azalma varsa (saatte 10’dan az) veya bebek hiç hareket etmiyorsa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Hazırlayan: Ankalife Tüp Bebek ve Tedavi Merkezi Opr. Dr Tolga Ecemiş

haftamız aynı senlen
neden en son 10 agustos diyor doktorun :uhm:

benim sata göre hesaplanıyo o yüzden ben doğum kontrol yöntemini bıraktıktan sonra hiç adet görmedim onun için yalnış hesaplanıyo normalde kızım 15 gün daha büyük ve gelişimi de en başından beri 15-20 gün önceden gidiyo oyüzden en son 10 austos

10 ağustosa kadar olmassa suni sancı olucak ama bende suni sancı yerine sezeryanı tercih eddiyorum bakalım allahım bu yakında göndersin kızımı sanki onu görmüşüümde cok özlemişim gibi bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

evet koyu kıvam ıslak değil neredeyse ele gelecek kıvamda ama jelimsi rengide koyu beyaz.
nette baktım bi sümüksü tıkaç diye bahsediyo bide pembe kanlı nişan 2 ayrı şey gibi. tıkaç rahmin açılmaya başladığını gösteriyomuş. kanlı nişan da açılan rahimde kılcal damarlar çatlayınca oluyomuş. ama ben şimdi ne düşünmeliyim bilemedim???
,

ben yarın doktordan gelince yazarım ay heyecan yaptım simdi

selam kıslar
tekrar geldim sıcak kavurucu bir ankara akşamı eriyip buhar olmak üzereyim
sürekli uyuyasım geliyor biraz önce kuaföre gittim ağda yaptırdım herzamankinden çok acıdı kız bu zamanlar normal dedi sıcaktada da hiç çekilmiyor ama kendimin yapması mümkün değil:)
1 haftadır evdeyim çok rahatım :)) kızımın çamaşaırlarını yıkadım 2 gündür artık ütüleyip yerleştirmeye başlıcam ayy çok güzel hepsi yaa kızım çok süslü olucak :))
yarın doktora gidicem bakalım neler sölücek benim daha 20 günüm faan var sanırsam son zamanlar hiç geçmiyor annemler her sorduğumuzda 1 ay diyosun diyolar:)))
sizler nasılsınız

X