2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar.genel olarak ii haberler almışsınız dr lardan.çok sevindim.inş bende pazartesi kontrolde ii haberler alırım.

bende de süt önceleri azdı anlamazdım bile bakardım biraz akıp kurumuş ama bugün baya fazla şaşırdım o yüzden. göğüslerim süt dolu gibi gergin hiç bi müdahale etmeden kendiliğinden akıp duruyor bilmiyorumkismile

Benim bildiğim normal cnm süt akması filan..endişelencek bişey değil..ama sakın sıkma ve oynama erken doğumu tetikliyormuş ki sende mutlaka biliyosundur bunu

Odamda televizyon yok :/ Çok üşendim salona gitmeye de ne anlatıyorlar? Önemliyse gidip bakıcam ben de..

Cnm şimdi bitti doğumla özellikle normal doğumla ilgili konuşuyordu bi bayan da..ama bitti biraz önce çok uzun bişey değildi..genelde normal doğumu destekleyen şeyler bildiğimiz şeyler konuşuldu merak etme

Odamda televizyon yok :/ Çok üşendim salona gitmeye de ne anlatıyorlar? Önemliyse gidip bakıcam ben de..

bitti program canım reklam var şimdi. aktif doğum gibi bi konudan bahsetti. müdahale olmadan kendi başına doğum yapabilmek..doğru doğum pozisyonundan falan. ilginçti. ben de duymuştum şuan hastanlerde uygulanan yatararak doğum pozisyonu kadını en zorlayan pozisyonmuş. kadının çömelmesi gerekliymiş. köylerde ebeler bu şekilde doğurtutrmuş kadınları. programdaki kadında buna benzer şeylerden sözetti.

Benim bildiğim normal cnm süt akması filan..endişelencek bişey değil..ama sakın sıkma ve oynama erken doğumu tetikliyormuş ki sende mutlaka biliyosundur bunu

biliyorum canım dokunmuyorum hiç ama zaten ondan biraz endişeliyim. bizim kız meraklı erken gelmeye bu sütün çoşması bebişe delalet değildir inş diyorum

biliyorum canım dokunmuyorum hiç ama zaten ondan biraz endişeliyim. bizim kız meraklı erken gelmeye bu sütün çoşması bebişe delalet değildir inş diyorum

Yok cnm süt gelmesinin bebeğin erken gelmesiyle alakası yok..merak etme sen..

Cnm şimdi bitti doğumla özellikle normal doğumla ilgili konuşuyordu bi bayan da..ama bitti biraz önce çok uzun bişey değildi..genelde normal doğumu destekleyen şeyler bildiğimiz şeyler konuşuldu merak etme

Normal doğum :/ İyi ki izlememişim.. yine sızlardı içim...

Ya bazen pek bilen yardımsever(!) hanımlar çıkıyor karşıma, nasihat ediyorlar, bak sakın sezaryen yapma, normal doğur diye...

Ya zaten doktorum bana durumumu açıkladığında, plasenta previada normal doğum girişiminde bulunmanın anne ve bebeğin hayatını çok büyük risk altına soktuğunu anlattığında hüngür hüngür ağlamışım normal doğuramayacağım için..
Bir de böyleleri çıkınca hepten sinirlerim geriliyor... Plasenta Previa desemi anlatsam anlamayacak... He he desem ben kudurcam...
Gözlerimden ateş fışkırdığını hissediyorum öyle zamanlarda.. Çok üzgünüm çoook

canım salla gitsin onları çöp insan onlar gereksizler ama malesef varlar takma dalganı geç niye kasıyorsun kendini bu kadar banada diyolar normal doğur diye bebek ters diyorum sen niyet et doğar o diyolar eskiden nasıl doğuyordu diyolar iyide eskiden bebek kayıplarının çoğu ters olup doğum kanalında kaybediliyor şimdi böyle bir seçenek varken neden bebeğimi riske atayım ki dimi ama sende böyle düşünnnnnnn ama düşün artık takma kafana

canım benim üzülme sen.
boşver öyle patavatsızları..
sanki bebeğini senden daha iyi mi düşüncekler?
doktorum bundan 1 ay önce bana da plasenta previa teşhisi koymuştu ama ileri safhası değildi kanamam falan yoktu yani.ama bebeğin eşi aşağıdaydı ağrım vardı.böyle giderse normal doğum zor bakalım belki ilerde yukarı çıkar demişti. istirahat vermişti.dediği gibi oldu canım.şimdi yukarda.sen de öyle bi ihtimal yok mu? yada ciddiyeti nedir?

kızlar çokkkkkkkkkkk sıcakkkkk yaaaaa klimayla mı yaşıcaz yaaa azıcık hava alalım diyorum kapıyorum yanıyorummm yahuuuuu

Cnm boşver hiiiççç takma kimsecikleri..hele eskiler zaten herşeyi biliyolar..günümüzde artık anneye ve bebeğe daha çok değer veriliyo..en ufak bi riski göze almıyolar..sonuçta ortada iki canlı var..eskiler dr a bile hiç gitmiyolarmış ama bi bak hepsinde ölü doğum hikayeleri bolca vardır..şimdiki zamanı anlamaları mümkün değil o yüzden hiç takılma.önemli olan bebeğin ve senin sağlıkla bu işi atlatman cnm..

Bende valla bebeğimi en ufak bi riske sokmam..herkesin bünyesi durumu farklı sonuçta..ben kimseyi takmıyorum.dr um ne derse o olcak..dualarımda hayırlısı neyse öle olsun şeklinde..

kızlar çokkkkkkkkkkk sıcakkkkk yaaaaa klimayla mı yaşıcaz yaaa azıcık hava alalım diyorum kapıyorum yanıyorummm yahuuuuu

evde açık olmayan kapı pencere yok nerdeyse canım
bi ceryandayım ki sorma ama dayanamıyorum başka türlü. essin diye uğraşıyorum.
bu nem yok mu bu nemklava:

kızlar bana biraz müsade
bişiyler hazırlıyım midem kazınmaya başladı
size güzel haftasonları
görüşmek üzere..

ya benim ev tek cephe güneye bakıyor sabahtan akşam batana kadar güneş evde heryer açık ceryan bile yok yan komşum evdeyken oda açıyordu heryeri ceryan oluyordu oda köye gitti bayramdan sonra gelcek yanıyorum yani klima var ama oda bi yere kadar dışardaki doğal hava gibi değil ki biraz doğal oksijen almakta nemde almak lazım diye düşünüyorum zaten dışarı çıkamıyorum tansiyondan dolayı bari eve dışardan hava girsin dedim öldüm bittim eridim resmen ayol bu kadar terle zayıflıcaz son haftalarda yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…