2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

zeynop acıbademe gelmeden solda alışveriş merkezi var. dönüşte uğrarsanız köprünün üstünden geçin carrefouru görürsünüz orada var. hem yolunuzun üstü.

Hımm sağol Özlemcim. Bir eksiğim gecelik kaldı. Yazın pijama hiç giyemem zaten, sanırım sezaryenden sonra pijama da zor olur. Şöyle önden komple çıtçıtlı falan bi gecelik bulsam mis gibi... dikiş kabiliyetim olsaydı keşke :/

Belki aranızda bilen vardır ama bbeklere "şşşşşş" diyerek sakinleştirenin bilimsel bir açıklaması varmış. "şşşşşşş" sesi anne karnındaki gürültüyü hatırlatıyormuş bebeğe ve sakinleşiyormuş. Way be...

maşallah zeynop ya, benim hala eksiklerim var, sıcakta çıkamıom da...
ateş ölçer, fırça - tarak, emzik, biberon...
ooo daha da var, göğüs kalkanı, oda termometresi...

özlem sen bursanın neresindesin?
hangi hastaneye gidiyosun?

ben şuan bursadayım ancak dr um izmirde. biz her ay izmire gidiyoruz. kısmetse haftaya da izmirdeyim. acil birşey olursa naparım hiç bilmiyorum. acıbademden fiyat aldım. izmirdeki hastaneye yakın bir fiyat verdiler. sen doruktan memnunmusun. doruk bey doruk ta doğacak o çok hoş olmuş.

Belki aranızda bilen vardır ama bbeklere "şşşşşş" diyerek sakinleştirenin bilimsel bir açıklaması varmış. "şşşşşşş" sesi anne karnındaki gürültüyü hatırlatıyormuş bebeğe ve sakinleşiyormuş. Way be...

evet canım hatta o teoriyi ortaya atan dr. harvey karp... dünyayı kasıp kavuruyor. ben de kitabını aldım ve onun hakkında çok yazı okudum ve video izledim...
bu sese de beyaz gürültü diolarmış, anne karnında iken duyduğu seslere benziyormuş. hatta ultrasonda da vijuu, vijuuu die bi ses çıkıo ya, o sesi tekrar duymak, bebeğin dış dünyaya uyum sağlama aşamasında yardımcısı oluyormuş...

maşallah zeynop ya, benim hala eksiklerim var, sıcakta çıkamıom da...
ateş ölçer, fırça - tarak, emzik, biberon...
ooo daha da var, göğüs kalkanı, oda termometresi...

Ya o göğüs kalkanı bende de yok. Nedir ne işe yarar bilmiyorum. Kimse de demedi al diye :/ Burada okudum ilk defa onu. Ne faydası var ki?
Benim ihtiyaç olarak almadığım eksikler mutlaka vardır da listemdeki her şeyi aldım :)) Listem eksik kalmış da olabilir.. Dediğim gibi kalkan falan nedir bilmiyorum bile :/

ben şuan bursadayım ancak dr um izmirde. biz her ay izmire gidiyoruz. kısmetse haftaya da izmirdeyim. acil birşey olursa naparım hiç bilmiyorum. acıbademden fiyat aldım. izmirdeki hastaneye yakın bir fiyat verdiler. sen doruktan memnunmusun. doruk bey doruk ta doğacak o çok hoş olmuş.

evet memnunum.ama isim konusu tamamen tesadüf oldu yani zemuszemus

ben de bursada jimerde yatmıştım, 27-28 haftalık hamileydim. gayet güzel bi hastane. acıbadem kalitesinde... bebek dostu, jale hn vardı çok memnun kalmıştım.

Özlem, acıbadem size ne kadar fiyat verdi sormasıayıp ama :/

Bu arada ben de dr. harvey karp'ın 5S makalesinden öğrendim :) Süpermiş adam. Acıbadem Maslakta konferans vermiş. Yakınlarda olsam mutlaka giderdim. Buralarda öyle konferanslar bin yılda bir oluyor, oldumu da benim hiç haberim olmuyor zaten :/

ben de bursada jimerde yatmıştım, 27-28 haftalık hamileydim. gayet güzel bi hastane. acıbadem kalitesinde... bebek dostu, jale hn vardı çok memnun kalmıştım.

jimer den bursada pek memnun kalan yoktur aslında.jale gürlüler ii bi dr.
üstelik jimer le acıbadem bence kıyaslanamaz.bursa lı biri olarak söliyim.

Ya o göğüs kalkanı bende de yok. Nedir ne işe yarar bilmiyorum. Kimse de demedi al diye :/ Burada okudum ilk defa onu. Ne faydası var ki?
Benim ihtiyaç olarak almadığım eksikler mutlaka vardır da listemdeki her şeyi aldım :)) Listem eksik kalmış da olabilir.. Dediğim gibi kalkan falan nedir bilmiyorum bile :/

göğüsler emzirmekten dolayı yara olduğunda ve göğüslerden süt sızdığında, meme ucu göğüs pedine yapışıyor ve yara geçmek yerine daha da büyüyor o yüzden. kalkan meme ucunun hava almasını sağlayarak yaranın daha çabuk geçmesini sağlıyor ben de alıp almamak arasındayım... ihtiyaç olursa eşim de alabilir diorum ama kararsızım yanii...

göğüsler emzirmekten dolayı yara olduğunda ve göğüslerden süt sızdığında, meme ucu göğüs pedine yapışıyor ve yara geçmek yerine daha da büyüyor o yüzden. kalkan meme ucunun hava almasını sağlayarak yaranın daha çabuk geçmesini sağlıyor ben de alıp almamak arasındayım... ihtiyaç olursa eşim de alabilir diorum ama kararsızım yanii...

hımm koyayım listeme ben de bari. bakim neymiş araştırayım biraz...

epidural sezaryene 4750 tl dedi. extra bişey yokmuş.

Nerden çıkarıyor insanlar 9000TL'yi yahu.. Benim acıbadem doğum paketine de 2 sendir ödediğime yakın neredeyse bu para... Peki kaç gün yatış? bebeğin riskli durumlarını kapsıyor muymuş bu ücret?

Son düzenleme:
Nerden çıkarıyor insanlar 9000TL'yi yahu.. Benim acıbadem doğum paketine de 2 sendir ödediğime yakın neredeyse bu para... Peki kaç gün yatış? bebeğin riskli durumlarını kapsıyor muymuş bu ücret?

riskli durumları kapsamaz herhalde. prof istersen 7000 küsür oluyo fiyat. süit oda falanda istersen bulur tabi 9000 tl yı. standart tek kişilik oda fiyatı aldım ben.

yani kötü bi yer demiyim yinede.

ben de ailemi ziyarete gitmiştim bandırmaya, yolda kanamam oldu, meğer böbrekte taş varmış, erken doğum riski de olunca bandırmadaki doktor jimere yönlendirdi... ama bize de öle bi anlattı ki acıbadem kalitesinde falan diee... ve fiyatları da gayet yüksekti... bilmiorum bi gece yatış ne kadar acıbademde ama 500 verdik biz jimere ama dr çok ilgiliydi hakkını yemem:).

X