2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bende alıyım bari hasta bezi bulunsun zaten pahalı bişiyde değil. ben büyük beden külotla pet koymuştum külot olarak bikini tipi olanları kesinlikle giydirmiyorlarmış ama illa kasık kısmı bol büyük beden afedersiniz kocakarı donu giydiriyolarmış ben onlardan aldım doğumdan sonra anneme transfer edecem

Size tavsiyem WATSONS'da 100% pamuklu kullan at iç çamaşırları satılıyor. 5'lisi 4.99. Süper bir şey. Ben hastaneye giderken onlardan koyacağım yanıma 2 paket. Denedim, şimdi bile çok rahat bu koca göbeğe, Large'ı. Hem de terletmiyor, sıkmıyor. Bol bol, sezaryen dikişine de zarar vermeyeceğini söyledi tecrübeli bir anne arkadaşım.

ya ne sorcam kızlar benim bebiş ilk başlarda önde gidiyordu şimdi 1 hafta geriden geliyor dr um ilk 3 ayki ölçümler gerçeğe yakın sonrakilerde yanılma bnüyük oluyor dedi ama benim gibi olan var mı aranızda hani kilosu falanda iyi gidiyor int.teki ortalamayla uyumlu boyuda kilosuda ama neden usg 1 hafta geriyi veriyor anlamadımm

ya ne sorcam kızlar benim bebiş ilk başlarda önde gidiyordu şimdi 1 hafta geriden geliyor dr um ilk 3 ayki ölçümler gerçeğe yakın sonrakilerde yanılma bnüyük oluyor dedi ama benim gibi olan var mı aranızda hani kilosu falanda iyi gidiyor int.teki ortalamayla uyumlu boyuda kilosuda ama neden usg 1 hafta geriyi veriyor anlamadımm

cnm çok takma 1 hft iler veya geri olabiliyor.dr ölçüm yaparken 1 mm bile oynatsa farklı sonuçlar çıkıyo.sağlıklıysa sorun etme sakın.

tamam sagolasin ben de koyayim bir tane :)
biberon ve emzigimi kaynatayim

bir de pompamiii :)

yikama utu felan bitti simdi yerlestiriyorum da son eksikleri tespit edeyim dedim :)

:eek:

bende geçen hafta ütüledim odasını kurup yerleştirdim şimdi işim yok şükür bitti hepsi 1-2 eksik var özellikle bıraktım bide bana yarım işi kalsın dediler yaşlılar bende kazak etek takım örüyordum kazağı bitti eteğini yarım bıraktım sizde yapın isterseniz bide düğmeli şeylerini ilikleme açık bırak dediler bende herşeyinin düğmesini çıtçıtını iliklemedim batıl inanç ama işte duyunca zararsız şeyler diye uyguluyorum :KK70::KK70::KK70:

sizede böyle şeyler diyen yaşlılarınız varmı :KK70:
babaannem ilk defa torun çocuğu görecek ilk ve tek evlenen torunu benim diğerleri hepsi erkek tek kızda benim bu arada ama anlatamam nasıl heyecanlı bana sürekli nasihat veriyor bişiyler diyor karnım için has zeytinyağı verdi bol bol sür dedi ben 3 tane doğurdum ne kaşındım nede çatladım dedi bende yaptım ama gerçekten ne kaşıntım oldu ne çatladı doğru dürüst gerilmedim bile hala karnım yımışakkk

babaannem ilk defa torun çocuğu görecek ilk ve tek evlenen torunu benim diğerleri hepsi erkek tek kızda benim bu arada ama anlatamam nasıl heyecanlı bana sürekli nasihat veriyor bişiyler diyor karnım için has zeytinyağı verdi bol bol sür dedi ben 3 tane doğurdum ne kaşındım nede çatladım dedi bende yaptım ama gerçekten ne kaşıntım oldu ne çatladı doğru dürüst gerilmedim bile hala karnım yımışakkk

Bizim miniğin tek büyüğü anneannesi olacak. Eşimin de annesi, babası, onların anne babaları vefat etti... Benim de babam, anneanne, babanne ve dedeler yok...

Hurafelerimiz de pek yok :/ Kıymetini bilin walla.. Özlüyorum... Dedesiz çocuk olur mu? Olacak işte, napalım, Allah yavrularımıza sağlıklı uzun ömürler versin.

Eşimin yengesi bir tek hurafeci bizde, o da daha 32 yaşında genç kadın ama dolmuş taşmış hurafelerle resmen...

yaşlı deilde herşeye maydonoz olup karışanlar oluyo cnm :eek:

canım benimde bebişin babaannesi ve dedi yok canım ama anneanne ve dedesi şükürki sağlar allah başımızdan eksik etmesin.canım benim doğum kadar ölümde gerçek birgün bizde onların yanlarındaki yerimizi alacağız malum herşeyin dermanı varda malesef ölümün bi hal çaresi yok allah sizlere uzun ömürler versinnnnn

yaşlı deilde herşeye maydonoz olup karışanlar oluyo cnm :eek:

onları hiç sorma neden oda yaptığımıza bile karışanlar oldu onlara çöp i,nsan diyorum ve kaile almıyorum ama yaşlılar tüm saflıklarıyla söyleyince çokkk tatlı oluyorlar kıyamıyorum ben yaşlı ve çocukları çokkk severimm belkide ondan hiç kırmadım babaannemi ne derse tamam dedim yaptım yapınca ağlıyor yaa görmeyin insanın içi eriyorrr

onları hiç sorma neden oda yaptığımıza bile karışanlar oldu onlara çöp i,nsan diyorum ve kaile almıyorum ama yaşlılar tüm saflıklarıyla söyleyince çokkk tatlı oluyorlar kıyamıyorum ben yaşlı ve çocukları çokkk severimm belkide ondan hiç kırmadım babaannemi ne derse tamam dedim yaptım yapınca ağlıyor yaa görmeyin insanın içi eriyorrr

bende çok severim yaşlıları ve çocukları.ya ii niyetli insan belli oluyor zaten.bide çok bilmişler var boğasım geliyooooooo.:eek:klava:

aman öylesinden nefret ediyorum ve öylelerine hiçbirşeyi düzgün söylemiyorum nazar değmesin diye

sitare82, Soho, guldrm, Zeynop, hecababe, meryem_m, ozlemkg, evaa, bluspirito

kızlar nirdesini z ayol ses verin yaaaaaa

bende çok severim yaşlıları ve çocukları.ya ii niyetli insan belli oluyor zaten.bide çok bilmişler var boğasım geliyooooooo.:eek:klava:

Çok bilmiş ve illa onun dediği doğruymuş gibi yapanlara sinir oluyorum. Sanki mavi sevmek yanlış beyaz sevmek doğru gibi yaklaşımları var bazısının. Yahu kardeşim sen kendi çocuğuna öyle yap, benim zevkim öyle değil.

Ben herkese saygılıyımdır, her görüşe de... Ben de aynı saygıyı beklerim... Mesela bebek mevlüdü okutmak istemiyorum. Mevlütler bana ölümü çağrıştırıyor, ben bebek duası okuturum, ona lafım yok, ama mevlüt demem ona.. Dua derim...

ağrım çok yatıyorum ara ara girip okuyabiliyorum sadece. kızım bugün çok hareketli

Geçmiş olsun canım. Benim de yavru az nce sol kaburgama öyle bir girişti ki, eşim bile panik oldu. Ben de yatak odasında uzanarak katılıyorum size :) Uyur kalırsam şaşırmayın ama sağolsun yavru uyutmuyor beni, ve bir de sıcaklar...

X