2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ulaşamadım dra gerçi doğumda olabilir arar müsait olunca idrarda protein artı yüksek tansiyon preeklamsi belirtisi yani gebelik zehirlenmesi bebek ve anne açısından oldukça tehlikeli gerçi 36. haftaya fazla kalmadı olmadı sezeryanla alırlar ama yinede kötü insan korkuyor ani bebek ölümlerine neden oluyor allah korusun off o kadarda dikkat ettim neden oluyor anlamış değilim

canım benim ya.cıkmaz inşallah aksi bi durum.zaten sonuna gelmıssınız nerdeyse.sağlıcakla alırsın kuzunu kucagına..dualarmız senle haberdar et..

çok sağol canım darısı sizlerin başına inşallah allahım hepimizi bir avazda kurtarsın:Saruboceq:

canım benim günüm geldiği için herhalde suyun falan gelmesini beklemeyecek doktor yok nişan olayı falanda yok bencede 4 cm açılma olana kadar çok sancı çekmeyeceğiz asıl olay ondan sonrasında hakikatende acımadı kızz doktor kendini sıkma dedi bende sıkmadım aferin diye diye yokladı valla alttan sempatiksalakcinni

kız niye günüm geldi diyorsun 40 mı bitiyor sanki ama dr.başlatıcam dediyse
doğumu bişey diyeem tabi bekleten bekletiyor 42 .haftaya kadar.hayırlısı olsun arkadaşım.
p.tesi haber et mutlaka bak ay ben de gelemezsem hastaneden ya göndermezse doktorum beni de yatırırsa.ararım telden kız seni açarız koyarız dibimize hadi hep beraber:roflol:
sonra bir bakmışız doruk la mert ciyak ciyak:roflol::emir_bebek::emir_bebek:

Fahriye'cim nst de bacak macak açmıyoruz. Sadece karnını açıyosun , jel sürüyolar, iki tane de kemer bağlıyolar. Ben 2 kere girdim şimdiye kadar, pazartesi tekrar giricem. Doktor tok karnına gir nst ye dedi.Ve de sola doğru yat bebek daha çok hareket etsin dedi.Aklında bulunsun canım. opuyorumnanaktan

Haticecim maşallah kızınaaa. :nazar: Ben de pazartesi doktora gidicem bakalım ne kadar büyümüş bizim kız. Nurcancım güzel haberlerini bekliyoruz pazartesi. Biri normal doğursa da ayrıntılarıyla öğrensek diye bekliyoruz. sempatiksalakcinni Çisem senden de bekliyoruz güzel haberler, seninki de gelebilir her an değil mi ? ay ben de doğurmak istiyorum artık. Bu sıcaklar çekilmiyo.Doğsa da sevsek bebişlerimizi.Burcu geçmiş olsun canım, doktor neden yükseldiğini falan söylemiyo mu? Yani dikkat etmen gereken şeyleri . Doktorla görüşünce yaz bize de. Onat'ın oğlu da pek tatlı maşallah.:nazar: Sonunda bebişlerimizden birinin doğduktan sonraki resmini görebildik gayet açık şekilde. :)) Ben doğurur doğurmaz eklerim resmini kızımın. kaydirigubbakcemile3 Tabi eve gelince. kaydirigubbakcemile3

canım evet 2 gün önce bugüne kalmaz doğururum diye düşünüyordum ama
yok anam sindi benim velet geri çekildi gelmeyecek heralde sancı mancı kalmadı
ben de bitti gitti.kanamamda yok gibi artık enteresan bi durum yani bu çatı muayenesi
altüst ediyor herşeyi..bakalım ama ay kaçoldu yazıyorum açıklığım 2 cm yok daha ama
3 cm filan olursa daha da eve göndermem yatırırım dedi dr. o yüzden randevuya bile
gitmeye korkuyorum hadi çisemcim dooooğğğruu çatala diyooo bana:kedi:

fahriyecim eşimin kuzeni hemşire bana tam takım koyma dedi
Bazen geri gelmeyebiliyor haberin olsun dedi.hast.
çıkışını ben ayırdım iç zıbını varya onu koydum altüst pijamasını
eldivenlerini ve de şapkasını bir de battaniyesini koydum.tulum mendil vs.koymadım.
onlar bizde olacak ihtiyaç olunca verilir zaten...

nası bazen geri gelmeyebiliyomus anlamadımkı..ne koyalım peki?

nurcancım ben 4 kez çatı muayenesi oldum 1 den 4 e kadar sırayla daha
az acıdı valla senin 2.3. daha az acı olacak haberin ola..
en çok merak ettiğimde kaçkere parmaklanacağım sayıcam valla
doğurana kadar kaç olacak bakalımlaelaelaelaelae...

asspirin

korkma. sen bebeğini bu haftaya kadar getirdin dr unda sürekli takipte hiç endişe etme erken de değil okadar. 36. haftadaymışsın. geyet sağlıklı bir şekilde alacaksın inşallah bebeğini kucağına. kötü düşünceleri at rahatla.

missgrafik teşekkür ederim hayatım iyi dileklerin için ayriyetten berrakçım sende sağol hayatım yaaa
çiğdemcim benim bebişin hareketleri azaldı o yüzden doktor pazartesi son artık dedi her halde korktu adam birşey olur diye

nası bazen geri gelmeyebiliyomus anlamadımkı..ne koyalım peki?

yani parçalar diyorum canım hepsi yapmaz tabii ama yapanlarda var.
alıp geri vermeyebiliyorlarmış kaybolabiliyormuş falan hastane çıkışını tam
takım koymayın demek istedim.didoba da öyle demişti.ben yazdım ya
orya koyulacakları has.çıkışında tulum oluyor bir de alt pijaması ve üst içdış
zıbını tuluu flan koymayın demek istedim.göbekten dolayı giydirilmiyormuş
ya çdış zıbınını pijamasını eldiveni şapkası battaniyesi yeterli yani.onları
ayrı bir poşete koyup verin...

Fahriye'cim nst de bacak macak açmıyoruz. Sadece karnını açıyosun , jel sürüyolar, iki tane de kemer bağlıyolar. Ben 2 kere girdim şimdiye kadar, pazartesi tekrar giricem. Doktor tok karnına gir nst ye dedi.Ve de sola doğru yat bebek daha çok hareket etsin dedi.Aklında bulunsun canım. opuyorumnanaktan

anladım canımmmm. iyi o zamann . valla çok bıktımm zaten göremiyorummm hiçbiryerimiiilaelaelaelaelae

missgrafik teşekkür ederim hayatım iyi dileklerin için ayriyetten berrakçım sende sağol hayatım yaaa
çiğdemcim benim bebişin hareketleri azaldı o yüzden doktor pazartesi son artık dedi her halde korktu adam birşey olur diye

hmmm hareketleri azalınca doğumu başlatma taraftarı oluyorlar anladım..
hıııı ondan benim doktorda bana diyor.(ben dedim yaa ben hareketlerini fazla
hissetmiyorum falan diye)doktorum da diyor ki doğurtayım diye elinden geleni
yapıorsun diyor anladımmkaydirigubbakcemile3
bu arada kaç gram olmuş mert bebiş?????????

kızz kendini kasmadığın müdettçe hiç bir sorun yok valla adam daldırdı elini bende relax ama kocam ne düşündü orasını bilemem ben arka tarafa geçtim bizimki odada oturdu kont bitene kadar içi içini yemiştir herhalde kaydirigubbakcemile3

yani parçalar diyorum canım hepsi yapmaz tabii ama yapanlarda var.
alıp geri vermeyebiliyorlarmış kaybolabiliyormuş falan hastane çıkışını tam
takım koymayın demek istedim.didoba da öyle demişti.ben yazdım ya
orya koyulacakları has.çıkışında tulum oluyor bir de alt pijaması ve üst içdış
zıbını tuluu flan koymayın demek istedim.göbekten dolayı giydirilmiyormuş
ya çdış zıbınını pijamasını eldiveni şapkası battaniyesi yeterli yani.onları
ayrı bir poşete koyup verin...

hııı olabılır canım haklsıın.ozaman oraya verecegımız bir poset hazırlayalım.ama içinde ne olsun sen söle :ecrin_bebek:

canım evet 2 gün önce bugüne kalmaz doğururum diye düşünüyordum ama
yok anam sindi benim velet geri çekildi gelmeyecek heralde sancı mancı kalmadı
ben de bitti gitti.kanamamda yok gibi artık enteresan bi durum yani bu çatı muayenesi
altüst ediyor herşeyi..bakalım ama ay kaçoldu yazıyorum açıklığım 2 cm yok daha ama
3 cm filan olursa daha da eve göndermem yatırırım dedi dr. o yüzden randevuya bile
gitmeye korkuyorum hadi çisemcim dooooğğğruu çatala diyooo bana:kedi:

Kaç gün önce gitmiştin en son ? Bence o günden itibaren en fazla 1 hafta içinde doğurursun sen. İçime öyle doğdu yani. kaydirigubbakcemile3

Ben daha çatı muayenesi olmadım hiç, doktora da sormuyorum korkudan.Hiç çatı muayenesi olasım yok. kaydirigubbakcemile3 Normal doğum istediğim için ne zaman geleceğini de bilmiyorum, sabırsızlanıyorum. sempatiksalakcinni

bende dun haberlerde gördüm.ne yedırcem cocuğa bilmiyorum artıkkafamçokkarıştı

çok zor hakkaten canım ya Allah bize kolaylık versin... ben şimdi bi kitap okuyorum, ispanyalı bi çocuk doktoru, "Çpcuğum Yemek Yemiyor" diye tavsiye ederim. orda da bahsediyor mamalardan, ve meyvelili mamadan ziyade meyvenin kendisini yemesini tavsiye ediyor...

kızlar, az önce okuduğum bi haberi hemen sizinle de paylaşmak istedim, inşallah gönlümüzce emzirebiliriz. bebek mamalarına zaten güvenmiyordum bu haberle iiden soğudum...

çok haklısın mama konusunda ancak yinede iyi araştırmak ve tüm kapıları kapatmamak lazım.
ben oğlumu 17 ay emzirdim 1 damla bile mama vermedim ama her gebelik farklı her bebek farklı belkide kızımda okadar sütüm olmayabilir bilemeyiz. tüm mamalar kötü değildir herhalde araştırmak lazım. inşallah kimse kullanmaz ama mecbur kalırsak da tabiki inek sütü değil mama vermek zorundayız.

defnecim valla bilmiyorum doktor söylemedi bende anlamadım niye söylemedi ama dediğim gibi kilosunu bilmiyorum o heyecanla unuttum sormayı :)))

X