2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben geldimdoğurdum doğurucam bir bakıyım size dedim 4te son kontrolüm var artık çok zor yürür oldum oturamıyorum kalkamıyorum dua edin bana ptesi 12de sezeryanım.

çiğdoş gitme kuşum seni anlıyorum ama bebişi düşün

hoşgeldin didemim...
başıma gelenleri bilmiyorsun kuşum idrar yolu enf.bağırsak enf.kusma ishal sancı ağrı
ne ararsan vardı 2 gün önce ama bugün gayet iyiyim.ve dedemi görmek istiyorummafoldumben

hastane çantası
bebek için
2 tk hastane çıkışı
1 çıtçıtlıbody
2 adet ağız mendili
1 battaniye(topitos) hastane çıkışlarınında iki battaniyesi var ???
Bebek bezi (kaç tane koyayım)
ana kucağı
ıslak mendil
125ml biberon
1 çorap
benim için ve genel
3 gecelik
1 sabahlık
kişisel bakım( toka,cımbız diş mac. Vs vs)
3 adet çamaşır
1 emzirme sütyeni (biride giderken içimde olur)
göğüs kremi
göğüs pedi( 4 tane)
ped (gece)
1 çorap
terlik
kağıt havlu-peçete
yastık kılıfı-çarşaf(hast. Var ama sıcak ter olur)
kolonya
süs eşyaları
şeker ve çikolata
foto makinesi
şarj aletleri
2 adet alt değiştirme( kendim için gerekiyormuş)
1 küçük havlu

ben bebek bezini küçük paketlerden 1 pkt koydum onun dışında özel hast. Ve temiz oldugu için yastık kılıfı filan koyamdım onun dışında hasta bezide koymadım

birde biberonları nasıl dezenfekte ettiniz ben kaynatmayı düşünüyorum da nasıl oldugunu bilemiyorum siz nasıl yaptınız?

ben geldimdoğurdum doğurucam bir bakıyım size dedim 4te son kontrolüm var artık çok zor yürür oldum oturamıyorum kalkamıyorum dua edin bana ptesi 12de sezeryanım.

çiğdoş gitme kuşum seni anlıyorum ama bebişi düşün

hg cnm.
ay valla yazının başını okurken gözlerim bi pörtledi.doğurdum yazmışsınya devamını okuyana kadar kısa bi şok geçirdim ama doğurmamışsın:KK1:
neyse cnm az kaldı bi kaç gün daha sık dişini.bizim daha günümüz bile belli değil.hayırlısıyla alırsın inş cnm kucağına bebişini.

didemcim p.tesi de benim kontrolüm var bakalım ne diyecek dr.açılman 3 cm falan olursa
eve göndermem demişti.yatıracakmış hastanede sunni sancı mı verir acep?inşallah daha doğurmam
sana gelmeyi haala isitorum kuşum kocişe söyliycem p.tesi iyi olursam akşam saati gelsek ayıp
olur mu kız??2 gece mi kalıcaksın yoksa 1 gecemi?ağrın falan olur diye de ilk gün gelmek istemiyorum
2.günün akşamı hastanede olur musun ki?malum gündüz kociş yok...

kızlar doktorumu aradım şimdi konuştum.Yolculuğun sana ve bebeğine
bir zararı yok 3 3buçuk saatlik bir yol hemen doğurmazsın zaten okadar sürede
ama yolda suyun gelirse sancın tutarsa panik oluursun onu söyliym dedi.
açılman var çünkü dedi.
ama yolda doğuracağını sanmıyorum.bunu göze alıyorsan gidebilirsin dedi..
ne yapayım yavv aklım karıştı bir de ağrılarımı sordu çok fazla yok dedim daha
azaldılar 2 gün öncesine göre dedim.sen bilirsin tabiki sana bırakıyorum dedi.
üfff bir de gitmeden buradakilere dert anlat.k.valideme söylerim bitek diğerlerine
demeden sabah erkenden gideriz diye düşünüyorum ama bilmiyorum da yaaa.
offf kocişim dedi zaten doktorunla konuş bişey demezse gidelim dedi.o da çok
üzülüyor diğer dedeni de görememiştin dedi.bakalım ne yapacağımı bilemiyorum haaala????

cnm zaten yolda doğurmazsın.keşke doğum okadar kolay olsada.dr haklı suyun gelir kanaman olur yada sancın tutar panik olursun.ama kar zarar durumunu iyice tart öle çık yola.ama yola çıkarsan hastane çantanı sakın ha yanına al.nolur nolmaz.gerçekten zor bir karar.inş herkes için en hayırlı kararı almış olurusunuz cnm.dualarımız sizinle.

didoşş bir de sen genel anestezi olacaksın kuşum ya
beni tanımazsanakannehir
sen kimsin be dersenohaoldumsmile ya da kovarsananestzinin etkisiyleohaoldumsmile
yok yok ben 2.gün geliym en iyisiohaoldumsmile

kızlar doktorumu aradım şimdi konuştum.Yolculuğun sana ve bebeğine
bir zararı yok 3 3buçuk saatlik bir yol hemen doğurmazsın zaten okadar sürede
ama yolda suyun gelirse sancın tutarsa panik oluursun onu söyliym dedi.
açılman var çünkü dedi.
ama yolda doğuracağını sanmıyorum.bunu göze alıyorsan gidebilirsin dedi..
ne yapayım yavv aklım karıştı bir de ağrılarımı sordu çok fazla yok dedim daha
azaldılar 2 gün öncesine göre dedim.sen bilirsin tabiki sana bırakıyorum dedi.
üfff bir de gitmeden buradakilere dert anlat.k.valideme söylerim bitek diğerlerine
demeden sabah erkenden gideriz diye düşünüyorum ama bilmiyorum da yaaa.
offf kocişim dedi zaten doktorunla konuş bişey demezse gidelim dedi.o da çok
üzülüyor diğer dedeni de görememiştin dedi.bakalım ne yapacağımı bilemiyorum haaala????
canım o zman karar sana kaldıı nasıl için rahat edeceksee öylee yapp.

ben bebek bezini küçük paketlerden 1 pkt koydum onun dışında özel hast. Ve temiz oldugu için yastık kılıfı filan koyamdım onun dışında hasta bezide koymadım

birde biberonları nasıl dezenfekte ettiniz ben kaynatmayı düşünüyorum da nasıl oldugunu bilemiyorum siz nasıl yaptınız?
bende bezi 5 tane koymayı düşünüyorum.yastık kıfınıda çok terlerim diyee koyuyorum benim de özel hastene ama ne bilim . biberonu bende kaynatıcam zaten üzerindede kaynatın yazıyorr

HASTANE ÇANTASI
BEBEK İÇİN
2 tk hastane çıkışı
1 çıtçıtlıbody
2 adet ağız mendili
1 battaniye(topitos) hastane çıkışlarınında iki battaniyesi var ???
Bebek bezi (kaç tane koyayım)
Ana kucağı
Islak mendil
125ml biberon
1 çorap
BENİM İÇİN VE GENEL
3 gecelik
1 sabahlık
Kişisel bakım( toka,cımbız diş mac. Vs vs)
3 adet çamaşır
1 emzirme sütyeni (biride giderken içimde olur)
Göğüs kremi
Göğüs pedi( 4 tane)
Ped (gece)
1 çorap
Terlik
Kağıt havlu-peçete
Yastık kılıfı-çarşaf(hast. Var ama sıcak ter olur)
Kolonya
Süs eşyaları
Şeker ve çikolata
Foto makinesi
Şarj aletleri
2 adet alt değiştirme( kendim için gerekiyormuş)
1 küçük havlu

hımm bebiş için olanlar neredeyse aynı.zaten bu zamanda doğan bebeklere doktorlar çok parçalı hastane çıkışı istemiyorlar. şapka ve eldiven giydirmiyolarmış mesela. ben bebişime 10-15 tane bez koydum lazım oluyomuş. ama kendim için yazdığın eşyalardan benim baya eksiğim var. ben yastık kılıfı falan koymadım mesela. aklıma gelmemişti hiç.foto makinesi hep aklımda ama çantama koymamıştım o gün telaştan unuturm onu da koyayım. bize alt değiştirme bezini hastaneden vermiyolar mı ki?

ayy meryem aklınla bin yaşa arkadaşım hastane çantası hayatta aklıma gelmezdi.
çok haklısın canım arabaya atıveririz ne olacak ki???

sağolun kızlar valla çok heyecanlıyım.

çiğdemcim istediğin zaman gel canım adımı biliyorsun zaten 7. yada 8.katta olucam suit odayı ayarlayabildik çok mutlu oldum kapıda zaten kızımın adı yazacak. seni orada görmekten çok mutlu olurum canım ama sakın zorlanırsan gelme ben gerekirse video kayıtlarını bile yollarım sana.

hımm bebiş için olanlar neredeyse aynı.zaten bu zamanda doğan bebeklere doktorlar çok parçalı hastane çıkışı istemiyorlar. şapka ve eldiven giydirmiyolarmış mesela. ben bebişime 10-15 tane bez koydum lazım oluyomuş. ama kendim için yazdığın eşyalardan benim baya eksiğim var. ben yastık kılıfı falan koymadım mesela. aklıma gelmemişti hiç.foto makinesi hep aklımda ama çantama koymamıştım o gün telaştan unuturm onu da koyayım. bize alt değiştirme bezini hastaneden vermiyolar mı ki?

veriyorlardır da canım sanırım didem (didoba) demişti kendimiz için lazım olabiliyormuşş hani geçmesin falan diyeee. ben Allah naip ederse 1 gün kalıcam bir aksilik olmasa 15 bej çok olmazmıki neyse fazlalaştırayım barii. hastane çıkışlarımda tam set gerel olmazmıkii aman olmazsa geitirirm napimm. birde jelatinlere koyuyorumm ee 3 hafta sonra olursa pislenmesin diyeee

ayy meryem aklınla bin yaşa arkadaşım hastane çantası hayatta aklıma gelmezdi.
çok haklısın canım arabaya atıveririz ne olacak ki???

cnm ne demek.ya sende haklısın insan dedesini görmek istemezmi.ama inş daha çok görüceksin cnm.içini ferah tut.negatif düşünme.allaha emanet olun dedende sende bebeğinde.

veriyorlardır da canım sanırım didem (didoba) demişti kendimiz için lazım olabiliyormuşş hani geçmesin falan diyeee. ben Allah naip ederse 1 gün kalıcam bir aksilik olmasa 15 bej çok olmazmıki neyse fazlalaştırayım barii. hastane çıkışlarımda tam set gerel olmazmıkii aman olmazsa geitirirm napimm. birde jelatinlere koyuyorumm ee 3 hafta sonra olursa pislenmesin diyeee

bez bana da fazla gibi gelmişti ama annem de koy artarsa geri getirirsin dedi. bebişler sadece süt içtiği için sıvı kaka yapıyolar ya bol bol kaydirigubbakcemile3 pişik olmasın diye sık değiştiririm diye düşündüm ben. ben de normal düşünüyorum ben de fazla kalmam hastanede sanırım. ama eksik olmasın da diye düşünerek önlem alıyorum canım.
kıyafetleri sarıp sarmalaman da iyi fikir ama arada bi havalandır istersen gidene kadar.

çiğdemcim istediğin zaman gel canım adımı biliyorsun zaten 7. yada 8.katta olucam suit odayı ayarlayabildik çok mutlu oldum kapıda zaten kızımın adı yazacak. seni orada görmekten çok mutlu olurum canım ama sakın zorlanırsan gelme ben gerekirse video kayıtlarını bile yollarım sana.

tabiki p.tesi gününe bağlı cnm herşey 1 günüm 1 günümğ tutmuyor biliyorsun.birde
dr un dediği geliyor aklıma açılmam 3 cm olursa hast.de tutacakmış ya.p.tesi erkenden gel
dedi hast.gidip te birdaha gelemezsem diye de korkuyorum tabii.ama çok gelmek
istiyorum canım masalı mı çok merak ediyorum bi de senin iyi olduğunu gördüm mü
zaten tamam:)))

Canım ben de çok heyecanlandım .... Dualarımız seninle inşallah sıkıntısız yavrunu kucağına alırsın. Çok öptümmmm

Şimdden kolay bir doğum ve sonrasında da bebeğinizle sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum. Kesinlikle çok heyecanlı bir durum :) a.s.

X