2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben de 2gün evvel gittim, nst.de ağrılarım varmış diye gene alttan muayene etti, geçen 10gün önceki muayenede de ultrasonda kafası çok iyi basıyor diye alttan muayene etmişti, ne o zmn ne de dün, açılmam yokmuş.. bolbol yürü ve su iç dedi.. bol suyu da netten öğrendim ki; bu yalancı kasılmalar susuzluktan da olabiliyormuş..belki ondan öle dedi.. benm korkum bebek doğma raddesine gelir de ben anlamazsam ve Allah korusun aksi bi durum olursa filan.. ama heralde henüz 10dk da 3kasılma olmuyor.. en belirgin belirti o sanırım.. aramızda 1gün olan bi arkadaşım da pzr doğum yaptı, kız onunki:) onun belirtisi de tuvaletini tutamamak imiş, artık ped takmıştım demişti.. sonra bunu birine anlatınca, aa onun suyu gelmiştir filan dedi.. bilemiyorum artık..ama kanaması filan olmamış hiç.. suni sancıyla doğurdu:KK43:
sen neden öyle bir umutsuzluk içindesin acaba.. erken doğum riskin mi yüksek ki? Rabbim yardımcın ola...

Plasenta Previa yüzünden 38. haftadan sonrasını beklemek kanama riskini arttırıyormuş. Bebek rahim çıkışına oturamıyori plasentaya baskı yapıyor ve normal doğuramadığın gibi doğum erken başlıyor. Bebeğin fazla kilo almadan alınması hem anne hem de bebek için en sağlıklısıymış sanırım. Benim de plasenta kısman kapatıyor rahim ağzını. Pazaresi günü 35. haftaya giriyorum ve doktor kontrolüm var. O zzaman netleşecek bakalım.

Allah hepimize yardımcı olsun, güç versin.

güzel anneler bana biraz müsade. annemle ananem gelcekler birazdanzemuszemus. akşama yine girerim inş. hepiniz kendinize ii bakın. süpriz bi doğum olursa burda paylaşılır heralde. opuyorumnanaktan

kızlar yaa bişiy sormak istiyorum
ayıptır söylemesi ben 1 hafta öncesine kadar kabızlık çekiyordum ama bugünlerde rahatladım sanki hatta hani böyle wc ye koşturarak gitmesemde cırcır oldum gibi. bunun doğumla bi ilgisi olabilir mi yada magnezyumun böyle bi etkisi var mı. önceleri 1 doz alırken sancı çıktı diye doktor 2 ye çıkardı da dozunu???

Evet magnezyumdan. Ben de bacağımda şiddetli uyuşma olduğu için çok erken haftalardan beri günde 3 doz kullanıyorum ve hep ishal kıvamında dışkım. Endişelenme.

güzel anneler bana biraz müsade. annemle ananem gelcekler birazdanzemuszemus. akşama yine girerim inş. hepiniz kendinize ii bakın. süpriz bi doğum olursa burda paylaşılır heralde. opuyorumnanaktan

Ben sanırım bütün gün burada nöbetçiyim bu gün, ne gelenim var ne gidenim :/ Tamamen sizlerleyim olumunekankayizsmile

Evet magnezyumdan. Ben de bacağımda şiddetli uyuşma olduğu için çok erken haftalardan beri günde 3 doz kullanıyorum ve hep ishal kıvamında dışkım. Endişelenme.

Way beee.. ben 5. aydan önce tam bir afedersiniz kabızdım. bir seferinde 4 saat ağlamaktan helak oldum. Korkunçtu. Ama 5. aydan sonra magnezyuma başladım, düzene girdiğim yetmiyor gibi bazen ben de koşuyorum resmen malum yere :)) Ben de bilmiyordum magnezyumun bu etkisini.

o kadar liste yazdımm valla bir iki kişi haricinde cvp veren olmadı gideyimde hazırlıyayımm

hayırlı cumalarr herkeseee .gözüm yerse dışarı çıkmakda istiyorum ama çok sıcak eşim çıkma dedi bakalımmm. öncelik çanta ve çamaşır yıkama:) öptük

o kadar liste yazdımm valla bir iki kişi haricinde cvp veren olmadı gideyimde hazırlıyayımm

hayırlı cumalarr herkeseee .gözüm yerse dışarı çıkmakda istiyorum ama çok sıcak eşim çıkma dedi bakalımmm. öncelik çanta ve çamaşır yıkama:) öptük

dur kız ben bakıcaktım k.validem geldi hastalık muhabbetinden kopamadı bi türlü
yine o yüzden bakamadım...listemi paylaşayım da ona bi bak sen...

benimm listemede bakınnn hazırlAmaya gidicemm birazdannn

kız daha yenimi alıcan anlamadım ben.eksikler var heralde ondan...neyse..

DOĞ. GİDERKEN ANNE İÇİN GER.OLANLAR
doğum&bebek çantası
1 adet gecelik önden düğmeli
1 adet pijama
2 adet emzirme sütyeni
Diş fırçası
Diş macunu
5 adet kilot
Sabun
Havlu el havlusu küçük
Tarak/fırça
Loğusa tacı havuzlu handan
Makyaj çantası
Deodorant/parfüm
El aynası
5-6 adet ped
Islak mendil
Kuru peçete
Hırka ya da şal
1 adet terlik
2 çift kısa çorap
Göğüs pedi 6 çift
Hastane için nevresim takımı
Lansinoh lanolin krem ve + avent göğüs kalkanı
Hasta bezi 4 adet
evden gecelik koydum ben yedek 1 adet
lohusa tacı
humana emzirme çayı steel tee

DOĞ. GİDERKEN BEBİŞ İÇİN GER.OLANLAR
En küçük boy bebek bezi birsürü koydum valla sayısını bilmiorm hastaneden de veriorlarr bizim
Bebek poposu için ıslak mendil
Bebek şampuanı
Bebek losyonu
Hastane çıkışı tak.olarak
biberon
Yüz bezi
Başlıklı Havlu
Araba koltuğu--ana kucağı
iç dış zıbın takımı 1 tk.
Fotoğraf makinesi/kamera
bebeğe 2 takım alt üst ne olur ne olmaz sez.dönerse fazla kalırsak lazm olur dedim
1 adet daha hastane çıkışı aldım ben bütün parçalarını koymadım tabii.
Pişik kremi nivea s.o.s.
emzik birkaç çeşit götürüyorum hangisini emerse umarım hiç emmez.

fahriye gitmiş ben de kaçarr.bi duş alayım gece gündüz duş artık valla başka türlü
çekilmiyor sıcak...

herkese merhaba nasılsınız bakalım
çok sıcak yaaa işlerim var yapmam gerken ama cnm hiç sıcaktan bişey yapmak istemiyo

kız daha yenimi alıcan anlamadım ben.eksikler var heralde ondan...neyse..

Doğ. Giderken anne için ger.olanlar
doğum&bebek çantası
1 adet gecelik önden düğmeli
1 adet pijama
2 adet emzirme sütyeni
diş fırçası
diş macunu
5 adet kilot
sabun
havlu el havlusu küçük
tarak/fırça
loğusa tacı havuzlu handan
makyaj çantası
deodorant/parfüm
el aynası
5-6 adet ped
ıslak mendil
kuru peçete
hırka ya da şal
1 adet terlik
2 çift kısa çorap
göğüs pedi 6 çift
hastane için nevresim takımı
lansinoh lanolin krem ve + avent göğüs kalkanı
hasta bezi 4 adet
evden gecelik koydum ben yedek 1 adet
lohusa tacı
humana emzirme çayı steel tee

doğ. Giderken bebiş için ger.olanlar
en küçük boy bebek bezi birsürü koydum valla sayısını bilmiorm hastaneden de veriorlarr bizim
bebek poposu için ıslak mendil
bebek şampuanı
bebek losyonu
hastane çıkışı tak.olarak
biberon
yüz bezi
başlıklı havlu
araba koltuğu--ana kucağı
iç dış zıbın takımı 1 tk.
Fotoğraf makinesi/kamera
bebeğe 2 takım alt üst ne olur ne olmaz sez.dönerse fazla kalırsak lazm olur dedim
1 adet daha hastane çıkışı aldım ben bütün parçalarını koymadım tabii.
Pişik kremi nivea s.o.s.
Emzik birkaç çeşit götürüyorum hangisini emerse umarım hiç emmez.

bende aşağı yukarı aynı seyleri koydum havlu filan koymadım peçete de koymadım artı olarak kendime kolanya ve ıslak mendil koydum bebişe de pişik kremi ni koymadım iki günde pişik olmaz herhalde acep koysam mı ???

X