2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

süpermiş deryaa..
yanii annenden olması. bende evde oluncayemek yapma mecburiyeti hissediyorumm

duygucun saol hayatım çıkmamış yazım.
serpilcim yemek yapmıycam canım bugün temizlik günüm eşiminde nöbeti var

bizimde babamız geç geldiğinden yemek aramaz bende defne için yapıyorum kıymalı yeşil mercimek yaptım bide makarna yaparım

ıspanağın yarısı yemek yarısı börek oldu. erişte yaptım bide. erişteye soğanla kıyma kavuruyorum eriştenin üstüne döküyorum sonra da sarmısaklı yoğurt döküyorum al sana mantı tadı..
ıspanakta yarına artık. yarın gezmeye gitcem yemek yapamam..
çağanın başında müzik açtım bu kezde uyanmıyo iyi miii..

kızlar selam herkese,nasılsınız ,bişey sorucam
sizinkilerin yemekle arası nasıl acaba?
berrağın kilosu yerinde ama biz hala sulu yemek yemıoruz,çorba,makarna pilav,balık sadece ya,
kahvaltıyı çok güzel yapıo,yumurtası balı sütü pekmezi peyniri ama iş yemeğe gelince hala eskisi gibi

kızlar ya bi sorum var size evde tv açıyomusunuz açıyorsanız günde kaç saat seyrettiriyorsunuz bizim duru çizgi film delisi aç aç aç yiyip bitiriyo beni yaa istemiyorum ama huysuzlanıyo açmayınca mecbur kalıyroum bazen.

hoşgeldin esra
maşallah diyim benimki herşeyi yiyo yemediği sütlaç,irmik helvası bide bişey daha vardı ama unuttum

sevdacım ben evde olduğumdan sıkıntıdan bütün gün açık tv yalnız iki yaşına kadar daha az açıyodum ama bizimkinin düşkünlüğü yok pek bakmaz eğer bakıyosa hemen çizgi film açıyorum ama onlada öle çok ilgilenmez sadece bitince abla nerde başkamı başlıycak falan der ama ben oyun oynayalım falan desem veya bi yere gitçez desem hemen kalkar yani pek alakası yok tvyle

aman nazo maşallah senin kıza. ben çağan için neyi yapar veya yapmaz dediysem bi gün sonra tam tersi oluyo
tvde bizimkinin kayu takıntısı var. onun dışında zaten tw pek izlemiyoruz açık olsada bakmıyoruz o orda ses yapıyo sadece...

maşallah nazocum aman nazar değmesin:))
bizdede tv açık ama berrakta hiç ilgilenmez,kendi kendine oynar hiç bi ilgisi yok,arada ben baby first açıorum yarım saat bir saat,oda hergün değil ama izlediği zamanda ordaki şarkıları ezberlio bana söylüo sonra

bizimkide çizgi film olunca bakıyo onun dışında pek bakmaz ama ben tam bi tv kolik olduğum için dizi hastasıyım o nedenle açıyorum ama ne bilim içim rahat deil sankii

ayy o callio takıntısı bizdede var hemde ne takıntı artık eşim tamam kızım alcam callioyu sana diyo bende ayy ala ala o keltoşumu alcan kızıma diyorum ama kızım seviyo sevginin karşısında durmam ben diyo :)))

hoşgelsin esracımm özletiyosun kendinini berrakda ii yiyomuş canım maşallah valla okadar sıkıntı olurr sıkma canını

hoşbulduk sedacım,
walla bende pek takmamaya çalışıorum,nasılsa eninde sonunda yer herhalde

valla yemeyen yemiyo. her yeni güne umutla uyanıyorum ama nafile. hakkını yemiyim bugün biraz yedi..

sevda eşin o kadar başedemiyo yani. hani babalar kızlarına kıyıp kimselere veremez yaa o kadar yani kayu sevgisi..

gerçi pek izlemiyo diyorum ama arada bir tw dekinin taklidini yapıyo yerden yere atıyo kendini bi düşüş sahnesi için..

HOsgeldin esracim
ezgidede var yeme problemi bugün ispanak vardı mesela blenderdan çektim çorba diye yedirdim görsen zehir yiyor sanki ben çizgi film yemek yerken acıyorum sonra değiştiriyorum ezgide izlemez öyle arada müzik reklama takılır

hoşbulduk derya,
berrak daha ıspanak yemeğini ağzına koymadı,çorbalarında karışık yemiştir hep,
akşam tavuklu nohutlu pilav yapmıştım,nohutlarını ayırıp kaşıkla öle yedi uyanık

merhaba..
esracım yararlı şeyler yiomuş berrak çok da takma..arada önüne koy baka baka alışır.nil mantar sevmeye başladı ,bugün bana ne yaptın dedi okuldan gelince,ben de ne isterdin dedim,mantar dedi,halbuki gitmeden pilav istemişti,bende pilavın yanına tavuk -mantar sote yapmııştım denk geldi,hahha..
nil sabah kalkıp çilek yio.uyumadan mutlaka danette bitter yio.aslında ben de bunu sorcaktım,nası sizce,ne kadar iş görür bu danette?
ben de sizin gibi düşünüorum,kaliteli ailelerle ve çocuklarıyla büyümek,ii öğretmenlerden en azından ilk eğitimi almak çok önemli ama bu cemaat okulları,zengin !! çocukları,orta okulda başlayan uyuşturucu..amannn off ...

yokk kıyamaz o kızınaa vercem demiyoki alıcam callioyu kızıma diyo içgüveysi alcaz hayatımm :))

Günaydın kızlar,
Esracım berrak maşallah güzel yiyormuş.Takma fazla yavaş yavaş alışır.
Egehan bal, pekmez gibi tatlıları kesinlikle yemiyor.Öksürdüğünde filan limonla balı karıştırıp şurup diye veriyordum, o yüzden şurup bile içmek istememeye başlamıştı.Ben de bıraktım artık.Biraz daha büyüynce yer sanırım.
Bizde evde olduğumuzda tv açık oluyor ama egehanda fazla bakmaz.Sadece trt 4 te çocuklar için çizgi filmler var, orada çufçuflar diye bir çizgi film var, onu koltuğa oturup seyreder.Ama hiç sonuna kadar seyretmedi.10-15 dk sonra sıkılıp başka şeylerle oynamaya başlıyor.Bittiğinde anne bitti tekrar aç diyor, yarın tekrar oynayacak o zaman seyrederiz dediğimde tamam, başlıycak diyor tekrar oyununa dönüyor.

günaydın hanımlar
hava nasıl ama
sabah kalktım erkenden işlerimi toparladım bugün yatışşşş :))) tembellik günü

Gunaydinlar
Ohh nazli bitirmissin isleri,hicbisey yapasim yok
Ece bu sabah daha evden cikmadan aglamay basladi,oyunevi istemiyom diye oysa sabah sordum gitmek istiyormusun eet dedi hazirlanitken aglamay basladi.biraz oturduk ogretmeniyle ikna cabalari falan ama aglamaya devam etti.ayyy bende agliyacaktim nerdeyse
Yemek konusunda bizim kiz daha hicbiseyin tadini bilmiyo desem yalan olmaz.bugunlerde tavuk kanat kemirmeye basladi.dun aksam 3tane yedi inanamadim.sirf babasi yemesin diye yedi.
Her yemekte babanneyle cekisiyor sen yeme ben yicem diye inada yiyor yani

günaydın hanımlar
hava fena sabah kardan göz gözü görmüyordu burda neyseki yollar acık...
gidiş gelişte sorun yaşamıyoruz.

ezgicimde sıcacık evinde ananesiyle keyfi yerinde bugun aglamadan ugurladı bizi...
elinde balıyla birlikte :))

reklamlarda varya honeybana mı ne küçük tüplerde onlardan almış babası onu yiyor yemekten sonra ödül olarak...

bal pekmez ilaç diye içiriyorum ben ezgiye hergün... öksürüyor diye karabiberli pekmez bile içiriyorum yazık sesi çıkmıyor ... alıştı hasta olmaya ve ilaç içmeye artık... bir ara içmezdi ilaç ay ne çok ugraşırdık..

birkaç kelimesini yazıyım size bizçok guluyoruz

çikolata: kukulata

bıyık: bıdıt

ağlama: anamaaa anamaa gelcem vercem der çok komik söylüyor onu

balık: bıdık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…