2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın hanımlar ayyyy bu sabah uyumuşuz kızımla sabaha karşı yanımıza geldi 9.30a kadar uyumuşuz ay ama çok uyku gelmiyo bana başım ağrıyo yaaa

günaydınlarr.
fazilet 1 haftalığına geliyoruz eşimin kongresi var. o nereye gitse götürür bizide. o derslere gircek biz gezcez bakalım bilmeden nasıl gezceksek. 21 martta orda oluruz kısmetse diyeyim. yine nolur nolmaz uçak kalmaz geçen haftaki gibi olmasın aman. bunu aylardır bekliyorum çünkü..
valla yedirme sorunu olanlar benim mamayı denes,nler derimm. muhallebi kıvamında oluyo çok daha besleyici. bu arada ben çeşit çeşit kurabiyler yapıp dondurucuya atıyorum iki üç çıkarıyorum günlük..

ay kar başladı koşa koşa işe geldik eşimle yollarda kalmayalım diye...

şuan yollarda birşey yok bakalım akşama nolucak... bayagı hızlı yagıyor...

oyuncakçılara gelince eminönünde yeni cami var. onun sırasından gidiyorsunuz kahve dünyasına doğru büyük oyuncakçılar var orada çok var bu tiplerden... çin malı olanda çok var onlar aynı gün kırılıyor o yuzden ucuzmuş alıyım demeyin paranıza yazık...

ben bugun gidicektim kar yagınca kaldı heralde haftaya ancak giderim.

inşş dönüşünüz sıkıntı olmaz canım kar yağdığında işe gitmek bi dert eve dönmek ayrı dert
tarif ve öneriler içinde ayrıca teşekkür ederim.

bendede temizlik var bugün ayy temizlik günlerini hiç sevmiyorum salı günlerii en sıkıntılı günlerim oluyo bitmek bilmiyo kovalar süpürgeler,toz bezleri ve saçı başı dağalmış temizlik yapan bir kadınla iki çocuğu ortama uydurmak için boğuşan garip anaları ben :) yazık bana yaaa

herkes kayıp bugun yine kar kış nerede geziyorsunuz gelin bilg başına

ne diycem kızlar benim bu okul işine çok canım sıkılıyor ezgiyi iyi bir okula göndermek istiyorum...ama fiyatlar uçmuş çıldırıcam ya

doğa koleji var arkadaşım verdi 12 milyarla başladılar 15 milyar olmuş bu yıl seneye 18 milyar olacakmış bu daha ilk okul

ana okullarına baktım 13,5 milyar okul kıyafeti de ayrı para tabi nanoteknolojiyle üretilmiş kumaştan kıyafetlermiş falan filan...

devlet okulunu istemiyorum bcevremizde kaliteli bir okul yok sınıflar kalabalık. özellerde ateş pahası bu ne böyle ya...

tayyip amca bunlara çözüm bulsa keşke

Son düzenleme:
kızlar nasılsınız uzun bir aradan sonra burdayım sizi unutmadım çokta özlediimmm bilg bozuk 6 aydır çalışıyorum iş yerinde yeni yeni nete girebiliyrm umarım herkes iiidir.

valla deryacım özel okul zor yaaa bi tanıdığımız ikizleri bvar yuvaya ışık okullarında başladılar ama uçuyo fiyatlar ordan doğa kolejine bgeçmişler orda da müdürle anlaşmazlık olmuş ikizleri aynı sınıfa vermişler pedagogda sosyalleşebilmeleri içinb ayrı sınıfta olaları gerekiyo adam rica etmiş ayrı sınıf olsun diye müdür çıkışmış işimi banamı öğretiyosunuz diye ordan da aldılar yanlış hatırlamıyosam varmı öle bi kolej de evyap okullarınamı ne vermişler sizin ev ne taraftaydı

Merhabalar, ben buradayım da sayfayı kapatmışım:))))
herkes kayıp bugun yine kar kış nerede geziyorsunuz gelin bilg başına

ne diycem kızlar benim bu okul işine çok canım sıkılıyor ezgiyi iyi bir okula göndermek istiyorum...ama fiyatlar uçmuş çıldırıcam ya

doğa koleji var arkadaşım verdi 12 milyarla başladılar 15 milyar olmuş bu yıl seneye 18 milyar olacakmış bu daha ilk okul

ana okullarına baktım 13,5 milyar okul kıyafeti de ayrı para tabi nanoteknolojiyle üretilmiş kumaştan kıyafetlermiş falan filan...

devlet okulunu istemiyorum bcevremizde kaliteli bir okul yok sınıflar kalabalık. özellerde ateş pahası bu ne böyle ya...

tayyip amca bunlara çözüm bulsa keşke
Ben de aynı dertten muzdaribim:))Marmariste doğru dürüst bir okul yok.Buraya geldiğimizde batıkanı devlet okuluna vermiştim.Ama lise olarak berbat.Zaten 1 tane lise var.Egehan için izmiri düşünüyorum.Şimdiden orada bazı ayarlamalar yapma çabasındayım.İzmir Fatih koleji ya da Özel Türk koleji düşüncelerim.İFK nın fiyatları yine biraz daha iyi.Ana sınıfı aylık 650 bu sene, ilköğretim temel 5. sınıfa kadar 8500 tl ymiş.6-8 arası 10250 tl.
Özel türk koleji uçuyor fiyatlarda.Ana sınıfı tam gün 850 yarım gün 600
1,2,3 . sınıflar 12000, 4,5 12500, 6,7,8 14500 civarı.
Aslında özel türk kolejinde arkadaşımın kızı vardı, çok iyi bir okul, ama bu fiyatlatrla biraz zor görünüyor:)))

kızlar nasılsınız uzun bir aradan sonra burdayım sizi unutmadım çokta özlediimmm bilg bozuk 6 aydır çalışıyorum iş yerinde yeni yeni nete girebiliyrm umarım herkes iiidir.
Hoş geldin burcu, görünmüyordun uzun zamandır.

valla deryacım özel okul zor yaaa bi tanıdığımız ikizleri bvar yuvaya ışık okullarında başladılar ama uçuyo fiyatlar ordan doğa kolejine bgeçmişler orda da müdürle anlaşmazlık olmuş ikizleri aynı sınıfa vermişler pedagogda sosyalleşebilmeleri içinb ayrı sınıfta olaları gerekiyo adam rica etmiş ayrı sınıf olsun diye müdür çıkışmış işimi banamı öğretiyosunuz diye ordan da aldılar yanlış hatırlamıyosam varmı öle bi kolej de evyap okullarınamı ne vermişler sizin ev ne taraftaydı

amma okul değiştirmiş onlarda oda sakıncalı...
ben anaokulundan başlayıp aynı okula devam etmesini istiyorum ...

halkalı toplukonutlara taşındım ben... fatih koleji var çok yakın bize çok ta buyuk ama ... zihniyeti hakkında iyi şeyler duymuyorum...

çok fazla cemat okulu olmasını istemiyorum...

Aynı düşünce bende de var derya.O yüzden İzmir Fatih koleji omasın istiyordum.Ama bir arkadaşım, kızıyla oğlunu verdi.Oğlan ilkokul, kız ana sınıfı olarak başladı.Çok memnun.Eğitimi süper diyor.Zihniyet olarakta baskı yapmıyorlarmış, şimdilik:)))

anladım deryacım evet çocuğun okul okul gezmesi iyi değil ama onlarında öle denk geldi işte okul işi çok zorrr ben okuyan heryerde okur diyip mecbur devlet okuluna vercem başka seçeneğim yok
bencede özel okula verceksen zibhniyeti önemnli

Merhabalar
Kadinlar gunumuz kutlu olsun:KK71:
Okul mevzusunu bizde esimle dusunup duruyoruz.ozeller cok para devlet okullari malum.
Ben oncelikle devlet okuluna gitmesinden yanayim.orta ve lisede ozele gecsin istiorum.
Birde ozel okula gidip sonra imkanimiz elvermezse devlet okuluna gecmesi cocuk icin zor olabilir.ablam cocuklarinin ikisini ozel okulda baslatti.ortaokulda devlete gittiler 1 yil.simdi tekrar ozele donduler.zor isler valla
Nazliyada katiliyorum okumak istegi icinde olan heryerde okur.

Deryaciim cemat okulu olmayan okul kaldimiki.sayisi cok az.
Bizim bulundugumuz semtte devlet okullarinin egitiminin cok iyi oldugun soyluorlar.tabi ne kadar dogru bilemiorum.

Bizim bulundugumuz semtte devlet okullarinin egitiminin cok iyi oldugun soyluorlar.tabi ne kadar dogru bilemiorum.

merhabaaa:)))))))
kastamonuda kalsaydık okul işi çok rahat olacaktı ama ankara da aynı dertler bizi de beklio ,valla o zaman durumum olmazsa devlet okuluna gitsin hanım,üniversitede de hiiç uğraşmasın özele gitsin..Allah bize o günleri göstersin..
sevdacım sevindim canım işallah rahat geçer,herşey istediğin gibi olur:)
canım sen de işallah girersin istediğin bölüme,30 yaş deme çok var öle ben de bu eylülde okula başlayacağım aftan yararlanıp..
hehhe burda dünden beri deli kar yağıo,dün hamama gittik kızlarla,bi çıktık her yer karr ve ben arabalıyım,bi tırstım :KK9:ama sürdüm:KK1:
şimdi hala yağıo ama gene çıkçam ama yayan,hahha
bayyyy:)

evet kalmadı canım haklısın... istek vakfı var floryada onuda ele geçirmeye çabalıyorlar maglesef...

okuyan heryerde okurda eğitim farkı çok ... arkadaş kaliteside önemli...

görümcemin ogulları kolejde okudu hep kaliteli ailelerin çocuları arkadaşları şimdi...

biri yıldız teknik makineyi kazandı orada okuyor görümcem keşke özele gönderseydim diyor ... tabi düzgün bir özele ... bilkentte okuyan bir arkdaşım var... arkdaş çevresini görmeniz lazım bayılıyorum...

veeee bir sürü şey düşünüyorum işte kendi çapımda... tabi ezgi hanım kendi karar verecek herşeye ama baskımıda yapacağım yani...

Sana katılıyorum derya, bende eskiden öyle söylüyordum.Okuyan çocuk her yerde okur diye.
Ama eğitim kalitesi, yabancı dil öğrenmesi, arkadaş çevresi çok farklılaşıyor.

Katiliyorum sana derya.arkadaslari aldigi egitim vs. Cok etkiliyo.
Ama benim demek istedigim okuma istegi...simdi cocuklar herseye sahip olduklari icin ben pek okuma istegi goremiyorum,ozellikle yakin cevremdekilerde
Ornegi kendimden verecegim zamanin sartlarinda okuma imkanim olmadigi icin hep icimde uktedir:KK59:
Belki etrafimda donen oku diye pervane olan ailem olsaydi belkide ben bu kadar istekli olmazdim

okul konusu çok ciddi bir konu. bırakın anaokulunu kreşten itibaren alıyor bazı okullar. hatta bizim kreşe gelmediuse almıyoruz diyenler var. ancak çocuğun çok başarılı olması durumunda işler değişebiliyor. iki görüş var etrafımda yoğun olan. baştan devlete gönder özellere harcayacağın parayı biriktir eğer çocuğun başarılı olamazsa özel ünv. ye gönderirsin diyenler ve tam tersi. bizde kreşten itibaren vermek istiyoruz ama dediğiniz gibi fiyatlar uçlarda. eşimin emekli olmaının en büyük sebebiydi bu okul işi. eğer kalsaydı biz 2012de vandan ankaraya gidecektik 2016 da tekrar vana gelecektik 4 yılda bir van ankara olacaktı yani. böyle çıocuk mu okutulur yaa tayincilere allah yardım etsin ne diyeyim. eğer bir kaç yıl burda kalırsak bahçeşehir kolejine vericez ama gidersek nereye gideceğiz işte o var..düşün durrr yani..
çağan uyumamamk için çok direniyor bendeyken. bakıcısında hiç yapmıyormuş. bizdede yeni yeni adetler çıkıyo. bugün arkadşa gittik. sen evdeykende ver çocuğu ayşede hiç böyle yapmıyo düzeni bozulmasın dedi gayet iyi niyetle söyledi ama ben bozuldum yaaa.. şimdi çişe alıştırcam diyede çok hırpalamak istemiyorum fazla kasmıyorum yani ama böyle giderse işimiz zorlaşacak. vakitli uyuyup bi saat uyusa yeter. bizimki gözünü çıkarıyo bi uyudumu 3 saat uyuyo. neyse ocağa ıspanak koydum bi bakıyım..
bu arada akşama ne yemek var sizlerde söyliyinde fikir olsun..

merhabaaa:)))))))
kastamonuda kalsaydık okul işi çok rahat olacaktı ama ankara da aynı dertler bizi de beklio ,valla o zaman durumum olmazsa devlet okuluna gitsin hanım,üniversitede de hiiç uğraşmasın özele gitsin..Allah bize o günleri göstersin..
sevdacım sevindim canım işallah rahat geçer,herşey istediğin gibi olur:)
canım sen de işallah girersin istediğin bölüme,30 yaş deme çok var öle ben de bu eylülde okula başlayacağım aftan yararlanıp..
hehhe burda dünden beri deli kar yağıo,dün hamama gittik kızlarla,bi çıktık her yer karr ve ben arabalıyım,bi tırstım :KK9:ama sürdüm:KK1:
şimdi hala yağıo ama gene çıkçam ama yayan,hahha
bayyyy:)

evet okul konusunda bende özel okul istiyorum sonuçta çocuğun etrafı ve arkadaşlıkları önemli nasıl başlarsa öyle gidiyor bişeyler.ama ne yazıkkiben imkanım olmasına rağmen gönderemiyorum çüünkü burda özel okul devlet okulundan başka seçim yok.

annem ne yaparsa yemekte o var :)) ezgiye bakıyorya bu hafta yemeklerde ondan...

ama dün bezelye pilav çorba vardı :))

X