2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar...belkide siz hareketlerini hissetmiyorsunuzdur..ultrasonda hareketliyse..bir sorun yoktur....endişelenmeyin...

Kizlar tetonoz aşisini benim doktorum 24 haftada dedi şeker yükleme testi de yapilacak o haftada sizlere de söyledimi şeker yükleme testini.....

saruboceqım sendemı bugun vuruldun bende biraz sonra vurulacagım hayırlısıyla :)
yok bitanem daha gitmedim..
hani su görmesi sakıncalıysa banyo yapmam lazım banyodan sonra gidicem..onu bi bulayımda:CüvCüv:
doktorada gidicem kısmetse tahlilde yaptırıcam.
tahlil isticem doktorumdan ben kızlar..
idrar yollarında iltihap varmı yokmu baktırıcam.
artık daha dikkatli olmamız gerek.herhangi bir enfeksiyona karşı..

canım ben de ancak yeni yeni hissediyorum.
korkma bebişin iyi Allahın izniyle.
hoşgelsin bu arada aramıza..:CüvCüv:

herkese gunaydin arkadaslar, guzel bir gun, kolay bir hafta diliyorum...

Sevilay biseyi yoktur merak etme. bende hissetmedim daha tekmelerini.

evet kızlar seker var birde degilmi.. detaylı yı atlatalimda ben sekerden o kadar korkmuyorum.
diyet veriyorlarmis, gene kontrol altina alinmazsa o zaman igne veriyorlarmis ancak.
ama cikmaz insallah tabi hicbirimizde :CüvCüv:

kızlar 12 ye randevu aldım
bugün
çok heycanlıyım korkuyorum umarım bebişim iyidir umarım iyidir

günaydın kızlar,
arkadaşlar detaylı ultrason burda yokmuş Aydın merkezde de yokmuş, bize en yakın İzmir'de varmış. benim dr. un ultrasonu da da 4 boyutlu, doppler de var. zaten o hep bakıyor çok şükür bugüne kadar yapılan ölçümlerde bir sorun gözükmedi hep normal değerler sınırında. ben İzmir'e gitmeyi düşünmüyorum, siz ne dersiniz? sizce çok gerekli mi?

oy aynı derta bendede var neden oynamıyor bunlar yaa

:CüvCüv: BİLMİYORUM TATLIM. SEN KAÇ HAFTADASIN. NORMALDE HİSSETMEM LAIZMDI GEÇEN HAFTA. Kİ DR BANA BEBEĞİN 2 HAFTA ÖNDEN GİDİYOR DİYORDU. ŞİMDİ ENDİŞELENİYORUM BU HAFTA BEKLİYORUM ARTIK. İNŞALLAH HİSSETMEK İSTİYORUM BEBEĞİMİ SAĞLIKLI OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORUM. KIZLAR GEÇ HİSSEDİLİR DİYOLAR AMA BENİM KIZIM TEMBEL BELLİ. ALLAH HERKESE SAĞLIK VERSİN.

Günaydın güzelim KK anneleri.

Şimdi haftasonu geçmişini bir okuyayım.

Umarım herkes iyidir.

Herkese güzel, bol sağlıklı ve bol hareketli haftalar diliyorum.

:CüvCüv:
TŞK EDERİM DUYARLILIĞINIZ İÇİN. SABAH BİLGİSAYARI AÇMA NEDENİM SİZDEN GELECEK CEVAPLARDI BENİ RAHATLATTINIZ. BEN HİSSEDEMİYORUM BELKİDE HAKLISINIZ. ÇALIŞIYORUM HALA AKŞAMA KADAR BİLGİSAYAR BAŞINDAYIM. SÜREKLİ DİNLİYORUM AKLIM HEP KIZIM DA AMA HİSSETMİYORUM DEMEKKİ. BİR SORUNUMDA SOL AYAĞIM TUTMUYOR BENİM. ÜSTÜNE BASAMIYORUM TUVALETE GİTMEYE KORKUYORUM. DR AĞRI KESİCİ İÇ DEDİ ODA BENİM İÇİME SİNMİYOR İÇMİYORUM. NE OLCAK BİLMİYORUM VALLA. SON AYLAR HİÇ ÇEKİLMEZMİŞ ŞİMDİDEN BÖYLEYSE DEDİLER AMA HAYIRŞISI. BU ARADA EVET ADANA NIN FEKE İLÇESİNDEYİM. DENİZLİLİYİM AMA İŞİMİZDEN DOLAYI BURAYA GELDİK. HERKESE HAYIRLI SAĞLIKLI BEBEKLER İNŞALLAH

Canım geçmiş olsun bir daha olmasın işallah haberlerini bekliyoruz dualarımız seninle...

günaydınn kızlar..
deniz bebek hareketidir o..:Şeniz:
hadi iyi haberlerinle inşallah canım.
tetanoz aşısı vurulanlara bişe sorcam..
ne kadar süre yıkanmayın dedi doktor.

Canım yıkanmayla ilgili bir yasak yok.

Herkese günaydın ve iyi haftalar...Bu arada bebek siz hareketliyken uyurmuş.Amniyo sıvısı onu salladığı için :) Siz uyurken ya da dinlenirken de uyanırmış.Eğer çok hareketliyseniz hareketleri henüz kontrolsüz ve küçük olduğu için hissetmeyebilirsiniz korkmayın bence

tatlim kaçinci haftadasin. Detayli dediğiniz bebeğin kaslarini kalbini omurgasini vs gördüğümüz değilmi? Ben girdim sonucumdaki obstetrik renkli doppler ultrasanogrofi tetkiki sonuçlari diye geçiyor. Ben başka bir dr giderek yaptirdim kendi dr istemediği halde. Ve 1 ayi geçti bu sonuçlar çikali. Normaldi ama şimdi 20. Haftada bebeğin kalp yetmezliği varsa sanirim burda görünüyo ona girmem lazim. Ve firsatiniz varsa gidin. Bu konuyu önemseme nedenim denzilili bir arkadaşim geçen hafta doğum yapti ve bebeği 1 gün yaşadi kalp yetmezliğinden kaybettiler bebeği. Ben çok etkilendim. Izmirde varmiş sadece dedi bunu tespit eden cihaz. Sanirim ayni cihazdan bahsediyoruz. Bence firsatin varsa git riske atmayali bebişleirmizi. Sağlikli bebekler inşallah

seviaycım teşekkür ederim ilgin için. ben bugün 20+4'üm. ayrıntılı ultrason için bu haftaları öneriyorlar, herhangi bir problem olduğu takdirde amniosentez 24. haftaya kadar yapılıyor çünkü. kalp rahatsızlığı varsa bile ki Allah kimsenin evladına vermesin, anne karnındayken müdahale edilemiyor. o zaman geri kalan 4 ayı diken üzerinde geçireceğim. bilmiyorum ki ne yapsam. düşünüyoruz bakalım şimdilik.

gebelik.org dan alintıdır.
Renkli Doppler ultrasonografi: anne adayından bebeğe sağlı sollu giden iki rahim atardamarının ve bazı durumlarda göbek kordonu damarlarının akımlarını değerlendirmek için yapılan ultrasonografidir. Burada renkler mavi ve kırmızı şeklinde toplardamar ve atardamarlarda görülür. Her anne adayına rutin olarak uygulanabileceği gibi, çoğu durumda yalnızca riskli gebeliklerde uygulanır. Bu incelemenin yapılabilmesi için cihazın renkli Doppler özelliğinin olması gerekir.

Detaylı (ayrıntılı) birinci düzey ultrasonografi:
bebeğin gelişiminin tüm haftalar arasında en net gözlenebildiği 19.-23. haftalar arasında uygulanan ultrasonografidir. Bebek ve bebeğe ait yapılar bu haftalar arasında detaylı bir şekilde incelenebilirler.

İkinci düzey ultrasonografi: Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldıktan sonra özel bir eğitimden geçerek "perinatoloji" üst ihtisası yapmış ve sadece gebelik ve doğmamış bebeğe ait sorunlara odaklanarak çalışan doktor tarafından ileri teknoloji cihazlarla uygulanan ultrasonografidir. Bu inceleme her anne adayına uygulanabileceği gibi çoğu durumda daha önceden doğumsal kusurlu doğum yapmış veya bu açıdan risk altında bulunan veya birinci düzey ultrasonografide muhtemel bir sorun saptanan durumlarda kesin tanıyı koymak amacıyla uygulanır. Gerekli durumlarda aynı uzman amniyosentez veya diğer başka yöntemlerle bebeğin kromozom haritasını incelemek üzere sıvı veya kan örneği alır.

Kizlar tetonoz aşisini benim doktorum 24 haftada dedi şeker yükleme testi de yapilacak o haftada sizlere de söyledimi şeker yükleme testini.....

şeker testi herkese yapılıyor herhalde değil mi? hafta aralığı var mı onun? yoksa kesin 24.haftada mı yapılıyor?

herkese günaydın güzel anneler
denizciğim ne güzel ufaklığı göreceksin inş heryerini açar gösterir benim oğlan gibi
bizimde perşembe günü randevumuz çok özledim oğluşumu

Günaydın güzel anneler.Benimde bütün gece karnımda bir noktada bütün gece batma oldu.Artık hiddetmeye başlayacağım galiba.Ultrasonda da ayaklarını sağa sola uzatıyordu bebişim zaten :)))

Doktor bana da 24. haftada şeker yüklemesi yapılacak dedi.Ama ondan önce 20. haftada ayrıntılı ultrasonum var.melek81 sen ayrıntılıyı yaptrıdın mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…