2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ya ne bileyim zaten çok geç uyanıyorum saat 12-1 den aşağı olmuyor. E işte öyle ekmek kızartıp üstüne yağ peynir falan...Evde envai çeşit reçel var, bal var ama yiyemiyorum tek başıma...E zaten saat 2 falan oluyor bir de akşam 6 gibi eşimle yemek yiyorum Allah ne verdiyse..Öyle ekstradan süt, yoğurt, yumurta falan yok..Meyve de anca 3-4 günde 1..Oysa dolap dolu..Yaa nolacak benim bu halim..İştahsızlık var ve canım tek başıma birşey yemek istemiyor..Haa birde kendi yaptığım yemekleri yemekten nefret ediyorum yaaa....

nerden bildin kızz.sabırsızlanıyorum bazen aklıma geliyor vallaha.
ruhe_haben canım çok sağol kurbanı biliyordum da ağırlığınca altını bilmiyordum.aydınlattığın için çok sağol canım.

bu haftada normal bunlar daha 14. haftadasın.4 aylık ol bak nasıl yiyorsun istesende istemesende.naniknanik

kızlar 15 TANE ŞEHİDİMİZ VAR DÜN OKADAR ÜZÜLDÜM Kİ ANLATAMAM RABBİM AİLELERİNE SABIRLAR VERSİN.HER ANNENİN YÜREĞİNDE ACI HER TÜRKÜN YÜREĞİNDE AYNI ACI...
RABBİM ŞU ŞEREFSİZLERİN SOYU TÜKENMEDİ GİTTİ SEN KURUT YA RABBİ AYNI ACIYI SEN YÜREKLERİNE KOY MEVLAM
2 GÜN ÖNCEDE BİZİM 1 KM AŞAĞIMIZDADA ÖZELTİME ROKET ATTILAR 3TANE ÇOK ŞÜKÜR ALLAHIMA BİŞEY OLMADI SADACE BİNALARDA HASAR VAR İNANIN BEN MEMLEKETİMDEYKEN OKADAR UZKTIKKİ BÖYLE OLAYLARLA SADECE HABERLERDE İZLEYEBİLİYODUK ŞİMDİ İSE ÇOK YAKINIMIZDA RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN.
RBBİM TÜM ASKERLERİMİZİ POLİLERİMİZİ KORUSUSUN ONLARA SONSUZ GÜÇ VERSİNN

çok haklısın umudum.rabbim ailelerine sabırlar versin.evlat acısı çok zor.helede bu şekilde büyütüp şerefsizlerin kurbanı olmaları çok zor.allahım dayanma gücü versin.amin.

canım polis eşi misin?şark görevinde misinizCADIARZU

Ayşe ne güzel özetledin durumu insanın yüreği yanıyor hakkatten.Allah yardımcısı olsun oralarda mücadelede olan güvenlik güçlerimizin ..ya ailelerin acısı sabrın zirvesi lazım kimseye yaşatmasın !!!

Selam kızlar..Ya size birşey danışacağım..Sanki ben gün içinde çok sağlıksız besleniyorum gibi geliyor..Size sormak istiyorum gün içinde neler yiyorsunuz???

Sabah 1 yumurta,beyaz peynir domates kızarmış iki dilim ekmek
sabah öğle arası bir meyva mutlaka 2-3 tane ceviz
öğlen çorba ana yemek salata
akşam üzeri yine çorba
akşam salata ve et
günde iki bardakta süt
ama bunları yeni yeni yemeye başlayabildim

bu arada oglum dün babaannesindeydi ben hafta sonleri calisiyorum esimde ders calis´maya gittigi icin oglumuzu oraya birakti aksamda gec geldigi icin orda kaldi oglum bugünde aksama kadar orda durcak banane yaa oglumu özledim ya oda bizi özlemismidir iymidri yemegini yedimi acaba kiziyolarmidir ona babaannesi kizmazsa dedesi yapar valla calisan annelere cok üzülüyorum

şehitlerimize ne desek az allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin allah
bu canilerin kökü kurusun beter olsunlar

ahh canım yarama bastın şimdi.ben daha şimdiden bunu düşünüyorum ne olacak kim bakacak kızıma?nasıl bakacak benim kadar iyi bakarmı?döverler azarlarlar mı?şöyle 2 yaşına 3 yaşına gelsin bizim iş yerinin kreşine vericem.orda bizim arkadaşlar çalışıyor en azından biraz daha iyi bakarlar azarlamazlar.
ama annanesi ve babannesi azarlarsa bizimkide içine kapanık olursa diye korkuyorum şimdiden.allah yardımcımız olsun.

Canım oğlun çoktatlı maşallah ne kadarlık?

Annemler ben bebekken 8 aylık filanmışım galiba bir cenaze dolayısıyla ankaraya gitmişler beni de anneannemlere bırakmışlar geldiklerinde küsmüşüm kafamı çevirmişim onlara çok üzülmüşler senağlama

Kizlar inanin böyle biyerde olmak çok zor dört dağin arasindayiz ama sevdiğimle lim çoğu kişi 2 yil bitsin ondan sonra git dediler fakat ben eşimden ayri kalamazdim ne kadar kötü olursa olsun.....
Inşallah bu yil son yilimiz bitseydi rabbim gelecek olanlarinda yardimcisi olsun

canım sana bir soru sordum ama gözünden kaçtı heralde..polis eşi misin demiştim...

Canım ne şanslısın aslında o kadar zor şartlarda sevdiğimleyim diyebiliyosun.Eşinde çok şanslı biriymiş bence ayrıca bu bir yıl çabuk geçer işallah senin için şimdi bir sevdiğinde karnında ne mutlu sana bizde buradayız daha ne olsunnn a.s.

saol canim resimdeki kücük hali simdi kocaman oldu 2 yasini 2 ay geciyor babaannesini seviyor aslinda ama yinede iste gece yatarken aramisdir bizi belki

kizlar bu arada su siteye bi ziyaret edin hatta üye olun ben oldum soruda sordum cevaplamislar saolsunlar oglumu yalniz yatmaya alistiriyodum yöntemim yalnismis ögrenmis oldum anlattíginiz davranis sekli onu huzursuz eder ve psikolojisini olumsuz etkiler yazmis hep aklimdaydi acaba dogrumu yapiyorum diye megér yalnis yapiyomusum dogrusunu bilmek icimi rahatlatti

http://www.pediatriportali.com/

doğrusu neymiş bize de yaparmısın ve yaptığın yanlış neymiş?

iyi günler,

ne zamandir oglumu yalniz yatmaya alistirmaya calisiyorum bi dönem basarili olsamda yaptigimiz seyahatten dolayi düzeni bozuldu ve ben o düzeni yeniden bulamiyorum.oglumu aksam yatagina yatiriyorum ve odadan cikiyorum odadan cikmamla birlikte basliyor aglamaya uyuyana kadar yanina cagiriyor istiyorki uyuyana kadar yaninda bekleyelim bende o cagirdikca sesleniyorum burdayim sen yat gibilerinden bazende sinirlerime hakim olamayip kzdigim oluyor benim sorum böyle uyumasini istemem yalnismi yani yaninda gidip beklemeliyim hanigsi psikolojisi acisindan dogru olanirdir

Geri Dön

Soruyu işaretle

Yazdır

E-Mail Gönder

Bu soru 1 doktorumuz tarafından cevaplanmış.
Cevaplayan: Psikolog Eda gökduman Tarih: 04.10.2008 2212
Cevap:

merhaba;
kendi yatağında yatmalı, uykuya dalana kadar yanında olun ve ona dokunun ona güzel masallar anlatın, seslenmeleriniz onu ikna etmez bu yaş için , anlattığınız davranış onu huzursuz ederek psikolojik anlamda olumsuz etkileyeblir, bu şekilde davrandığınızda yeniden herşey düzene girecektir, hoşcakalın

ayyy canım benim yaaa çok tatlılar hep bize muhtaçlar bizden başka güvenceleri yok canlarım ya sen bekle annesi masal okurken uyur o zaten hemen öperim ben onu

ne kadar faydalı bir siteymiş ayrıca çok saol hemen üye oldum ben...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…