2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar bugün 12 de dr randevum vardı.tam bir sürpriz dr daha önce %80 erkek derken şimdi kızda olabilir tam göstermiyor dedi.kendimizi o kadar erkeğe hazırlamışız ki öylece kalakaldık.önümüzdeki hafta 3 lü tarama yapılacak o zaman cinsiyeti tam belirlenecek.ben hızımı alamadım akşamüstü başka bir doktorada gittim.oda kıza benziyor dedi.şaşkınız anlayacağınız.en son gittiğim dr bebeğin başını biraz aşağıda buldu.kendime daha fazla dikkat etmem gerekiyormuş.4 boyutlu ile baktı.ense kalınlığı,baş ölçümü,omurga herşey güzel ama kendini yorma bol bol dinlen kasıklarda ya da belin arka kısmında sancı hissedersen hemen ara dedi.aslında bugün bir iğne yapmak istedi ben devamlı gittiğim dr sormadan yaptırmadım.Allah tüm bebeklere sağlıkla dünyaya gelmeyi nasip etsin.bu arada bebeğim 15hafta 5 günlük çıktı.haftaya herşey daha netleşir herhalde.

geçmiş olsun canım kendine iyi bak
hepimiz az da olsa bir risk altındayız o yüzden bebişlerimize de kendimize de çok iyi bakmalıyız

kızlar aranızda tetanoz aşısı vurduran var mı? diğer annelerin topicikinde birisi hemşire arkadaşına sormuş oda vurdurma normal bünyelere bile ağır geliyor hamileye daha ağır gelir demiş. ne düşünüyorsunuz? o kadar kararsız kaldım ki

ben ilk hamileliğimde vurdurdum bende cok agrı yaptı kolumda ama arkadaşımda hiçbirşey olmadı.zaten kolda ağrı dışında bişey olmuyor ben yine yaptırcam

selam kızlar.
sarıböceqim herşeyin iyi olmasına sevindim.
albanian canım dikkat et kendine,sağlıklı doğsunda kız erkek farketmez bence.
hepinize geçmiş olsun.
biz 20.haftada vurduracağız tetanoz aşısını ve 2 tane vuruluyormuş.2.ci ne zaman bilmiyorum.

selam kızlar günaydın Allahım nasıp ederse yarın kontrolum var cok heyecanlıyım saruboceqim gecmiş olsun canım annelik cok zor bir duyguymuş şimdiden sorunluluk almaya basladık daha dogrusu iç güdüsel olarak karnım agrımasa bebegime bişeymi oldu diyorum Allahtan hastanede calıstıgım için gidip hemen hareketıne bakıyorum ultrasonda ama kafası asagıda ayakları yukardaydı en son böylede dururmu bebek cok ilginç tepe taklak yani :):) neyse bakalım hapımızın sorunsuz atlatalım bu hamişligi
enel_17 canım bende 20. haftada vurulacagım asımı korkmayın kjızlar tetanos asısından zarar gelmez sadece biraz agrılı olur okadar bünyeyle ilgisi yok hadi bakalım kolay gelsin

tetanoz aşısını bencede vurduralım kızlar..
ne gerekiyorsa yapalım yarın b gün bir şey olursa vicdan azabı çok çekeriz..
kızıldenizim canım ultrasona çok girmek bebeğe zararlı değildir dimi..

bu arada kilolarımız listesini düzenledim..
hadi bakayım ekleyin..
kilolaşalım,güzelleşelim:içelim::lepi:

çok teşekkür ederim canım. bende ekleyeyim bişeyler o zaman. aslında içimden pembeleri eklemek geliyor ama kısmet bakalım ne renk olacak ekleyeceğim şey.:)

kızlar herkese selamlar...
BUKETTEN HABERİ OLAN VARMI
AYRICA tetanoz aşısından bahsetmişsiniz benim doktor 24 hafta dedi şeker yükleme testide yapılacakmış 24 hafta.
geçen arkadaşla sağlık ocağına gittik kızı için tetonozu sordum bende ebeye bana bebeği hissttiğin aylarda yapılıyooo dedi yani20 ile 26 hafta arası 2ciside 6 ayın sonunda yapıyoruz dedi.
BENDE KESİNLİKLE YAPTIRIRIM KIZLAR

kızlar ben bişey soracağım.bu bebek mevlüdü ne zaman okunur yani bir süresi zamanı varmı?ben bebişimin 40 ı çıkınca düşündüm şimdi aklıma geldi.bilen varmı?

kızlar aranızda tetanoz aşısı vurduran var mı? diğer annelerin topicikinde birisi hemşire arkadaşına sormuş oda vurdurma normal bünyelere bile ağır geliyor hamileye daha ağır gelir demiş. ne düşünüyorsunuz? o kadar kararsız kaldım ki

yaptırılması iyi ise niye yaptırmayalım dr un yap deyipte ay bir düşüneyim dediğim hiçbirşeyi olmaz.Herşeyi yaptık niye bunu da yapmayalım bazı arkadaşlar niye tereddütte merak ediyorum.

Birde oldu da bebek 7 aylık filan doğarsa yaşamasını arttırıcı bir iğne varmış anneye yapılan önceden on nerede okudum valla hatırlamıyorum onun hakkında bilgisi olan var mı?

kızlar ben bişey soracağım.bu bebek mevlüdü ne zaman okunur yani bir süresi zamanı varmı?ben bebişimin 40 ı çıkınca düşündüm şimdi aklıma geldi.bilen varmı?

canım o sana kalmış sanırım ne zaman istersen ama 40 ı çıkınca yapmak mantıklı sen de bebekte anca toparlar zaten

Selam kızlar..Ya size birşey danışacağım..Sanki ben gün içinde çok sağlıksız besleniyorum gibi geliyor..Size sormak istiyorum gün içinde neler yiyorsunuz???

selam kızlar MTS, ben sabah çoğu kepek ekmek, peyni, domates, zeytin, açık çay, bal, bazen zeytinyalı margarin kullanıyorum. arada meyve atıyorum. mandalina,elma, bazen tuzlu salatalık:), genelde öğle çorba içiyorum bazen sebsze yemeği, yoğurt.. akşama kadar abur cubur yiyebiliyorum. akşam da çorba işte pilav,makarna, sebze yemeği, et, ne yaparsam. salata-cacık-yoğurt gibi şeyler.

çıkıp boza, sütlü tatlı, sahlep alıyoruz. bazen de meyve yine.

ama süt ve ceviz falan az yiyorum acıkcası...

Selam kızlar..Ya size birşey danışacağım..Sanki ben gün içinde çok sağlıksız besleniyorum gibi geliyor..Size sormak istiyorum gün içinde neler yiyorsunuz???

canım bana da öyle geliyordu ama sonra düşündüm bebeğim zaten benim depoladığım vitamin ve minarellerle besleniyor yani o halinden memnun sen günlük yumurtanı ve 1 bardak da olsa sütünü tüket gerisi önemli değil tabi bir de bol meyvecokacimcoook

canim herhangi bir zamani ve mecburiyeti yok istedigin zaman yaptirabilirsin ben ogluma 3 aylikken okutmustum ama akika kurbaniyla sacinin grami agirliginca altin var

bebek dogumunun 7. gününde Allah a sükür maksadiyla akika kurbani kesilir ve bebegin saci tras edilir ve agirliginca altin verilir bazi alimler erkege 2 kiza bir kesilir bazilarida ikisinede 1 tane kesilir demis ben ogluma 1 tane kestim Allah izin verirse ikinciyide kesicem sacinida kesmeye cesaret edemedigimiz icin göz karari para vermistim hocama sormustum oda öyle söylemisti biz kesemeyizki demisti oda öyle yapmis bunlar peygamber efendimizin sünnetleri yapmak zorunlu degil ama Peygamberimiz ne demis ümmetimin su zamaninda benim sünnetime sarilana 100 sehit sevabi var demis

enelcim çatlattın beni tatlım doğurduk da kaldı mevlüdükaydirigubbakcemile3 sabırsızlanıyorsun değil mi bir an önce prensesini kucaklamak istiyorsun walla gece yatarken hep onu hayal ediyorum ben de sabırsızlanıyorumyerimseniben

mts canım yazayım sana menüyü az çok nasıl uygularsan doktorum verdi banada.
kahvaltı: 1 su bardağı süt (şekerli)
1 yumurta veya 1 kibrit kutusu peynir
2 dilim ekmek
1 yemek kaşığı pekmez
1 adet meyve veya domates,salatalık
1 adet meyve
öğle: 2-3 adet köfte büyüklüğünde et veya
1 tabak kurubaklagil yemeği
1 porsiyon pilav veya makarna
1 kase yoğurt
1 dilim ekmek
1 porsiyon meyve
akşam: çorba
etli sebze yemeği
mevsim salata (bol limonlu)
1 dilim ekmek
1 porsiyon meyve
ara öğünlerde: meyve veya sütlü kek,muhallebi yada sütlaç
gece: 1 bardak süt veya yoğurt.

ben bazılarınıeleyerek yiyorum.sende ayarla canım kendine göre.

X