2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

nabersiniz kızlar ben yine yanıyorum benim gibi yangın melehat yokmu aranızda bu aralar sıkıldım hamilelikten kurtulmak istiyorum şu 9 ay hayırlısıyla biran önce tamamlanır inşallah yatmaktan artık hertarafım arır oldu yatmasamda ayakta durmaya halim yok anlıyacağınız hamileliğimin ilk günlerine döndüm

Kizlar masallah yine güzel haberler var.gruba yeni dahil olan arkadaslara da merhaba,hos geldiniz..
Cinsiyetler belli olmaya basladi,artik isimler konusuluyor:) nereden nerelere geldik masallah..saka maka kimi 4 ayini gecti,kimi de 4 ayini doldurmak üzere..ne diyeyim insallah sonuna kadar böyle sorunsuz gecer...

Ayirica ben bu kadar zaman nasil gececek diyordum ama hakikaten sanki cok mu hizli geciyor. Daha hamile oldugumu ögrendigim zamani ve attigim cigliklari dün gibi hatirliyordum ::))) hayy masallah ya...

esila ismi ilginc geliyor kulaga canim, hem anlami da güzel...acikcasi diger isimden daha güzel de geliyor kulaga..bence ikisi arasinda tercih yapacaksan esilayi tercih et..

Dora ismini ilk defa duyuyorum ama ismin anlami güzelmis..Insallah hayirli evlat olur.

MIrza ismine gelince:) kulaga kesinlikle cok hos geliyor..benim de bir arkadasimin cocugunu ismi mirza..ilk onda duymustum ve cok hosma gitmisti...insallah yakisikli bir bebek olur,diger mirza öyle :))

Yagiz ismi de cok hos. ama efe bana biraz fazla sert geliyor. Yani cocugun mizacini sertlestiriyor. Mesala celal ismi de bunlardan biri. Dayimin oglunun ismi celal ve hakikaten o celalli hal var üstünde..onun icin isim koyarken onun halini,ruhunu da alacak diye düsünerek daha temkinli davranmaya calisiyorum.. aslinda bakarsan hakikaten zor is,hem kulaga hos gelecek hem anlami güzel olacak hem de cok yaygin olmayacak ...insallah güzel anlamli isimler buluruz ne diyelim...

ya arkadaslar bizim ruhe_haben diye bir arkadasimiz vardi,ondan hic ses seda yok..nerde ve nasil acaba bileniniz var mi?

canim düsündügün icin cok tesekür ederim acikcasi adimi görünce cok sasirdim ve mutlu oldum burdayim ben biyere gitmedim cok sükür uzaktan takip ediyorum sizi okuyorum ama cevap veremiyorum cevap vermeye kalksam aksama kadar basindan kalkamiyorum 2 yasinda bi oglum var onunla birlikte zor oluyor bende takip ediyorum sadece bende bi degisiklik yok suan devam ediyoz cok sükür iste sabirsizlikla cinsiyetinni ögrenmeyi bekliyorum 3 haftam var daha :KK43:( ilgin icin tekrar tesekür ederim

iyi akşamlar kızlar, arkadaşlar sanki çarpıntı var bende, bi ateş basıyo gibi oluyorum sonra kalbim pıt pıt pıt pıt yerinden çıkacak sanki, neden ki acaba? yazdıklarınızı okuyorum ama yzacak takatım yok sanki. bi tuhaf oldum.

canim o carpinti bende surekli var, ozellikle sabahlari ama gun icindede oluyor sanki kalbim agzimda atiyo o derece kulaklarimi zonklatiyo, nefesim kesiliyo zor nefes aliyorum , cok zor bir durum, elim ayagim kesiliyo o zaman, doktora sordum olabilir dedi, hamilelikte gorulen seylerden dedi ama ne kadar dayanabilirim bilmiyorum inslh yakin zamanda gecer kurtuluruz:Saruboceq:

iyi akşamlar kızlar, arkadaşlar sanki çarpıntı var bende, bi ateş basıyo gibi oluyorum sonra kalbim pıt pıt pıt pıt yerinden çıkacak sanki, neden ki acaba? yazdıklarınızı okuyorum ama yzacak takatım yok sanki. bi tuhaf oldum.

bende de ara ara oluyor.özellikle hızlı eğilip kalkınca.doktorum normal dedi.sende içini ferah tut

merhabalar. yeni üyeyim arkadaşlar. son adet tarihimin başlangıcı 10 haziran o yüzden bebeğim 17 martta geliyor inşallah. benim doğum günümde 16 mart bu güzel bir tesadüf ama herkes daha öne gelir bebeğin doğumu diyor bilmiyorum hiç önemli değil sağlıklı olsunda. ben çok heyecanlıyım. 14. haftamdayım aynı dönemi yaşanyan arkadaşlarımla görüşmek paylaşmak isteirm. mesela geçen hafta dr um bana kız bebek geliyor dedi. hemen belli oluyormu. erkek istediğimdenmidir nedir inanmaıdm ben espri diye düşündüm. bu hafta 4 boyutlu ultrasona gireceğim hem bebeğimin yüzünü göreceğim hem de cinsiyetini hemde en önemlisi umarım sağlığı iyidir. bayram öncesi 4 boyutluya giriyorum ki bebeğimin resmini merakla bekleyen teyzesine ananesine götürebilyim. görüşmke paylaşmak istiyorum. yazarsanız sevinrim. Allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin. hoşçakalın..

merhabalar. yeni üyeyim arkadaşlar. son adet tarihimin başlangıcı 10 haziran o yüzden bebeğim 17 martta geliyor inşallah. benim doğum günümde 16 mart bu güzel bir tesadüf ama herkes daha öne gelir bebeğin doğumu diyor bilmiyorum hiç önemli değil sağlıklı olsunda. ben çok heyecanlıyım. 14. haftamdayım aynı dönemi yaşanyan arkadaşlarımla görüşmek paylaşmak isteirm. mesela geçen hafta dr um bana kız bebek geliyor dedi. hemen belli oluyormu. erkek istediğimdenmidir nedir inanmaıdm ben espri diye düşündüm. bu hafta 4 boyutlu ultrasona gireceğim hem bebeğimin yüzünü göreceğim hem de cinsiyetini hemde en önemlisi umarım sağlığı iyidir. bayram öncesi 4 boyutluya giriyorum ki bebeğimin resmini merakla bekleyen teyzesine ananesine götürebilyim. görüşmke paylaşmak istiyorum. yazarsanız sevinrim. Allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin. hoşçakalın..
Merhaba sevilay sağlıklı bir hamilelik geçirmeni dilerim.a.s.Ben de hamileyim ve son adet tarihim 10 haziran doğum tarihimiz de 17 mart.:1rolleyes:Bundan 2 hafta önce 2 li test için dr. a gittiğimde kız olabilir dendi bana da. Eşim erkek diye ısrar ediyor, benim de içime kız doğuyor.Sağlıklı olsun da kız erkek hiç önemli değil.Henüz 4 boyutluya girmedim zaten.İlerleyen haftalarda girildiğini biliyorum.Sen gir de bize gelişmeleri anlatırsın.

Herkese günaydin güzel anneler
ne güzel dün isimler konuşulmuş bizim oğlumuz olduğu için yillar öncesinden biz eşimle çikarken belliydi ismi batuhan olacak oğluşumun ismi kiz olsa ben koyacaktim ama erkek oldu babasi koyacak oğluşumun ismini gerçi iyikide erkek oldu ben çok kiz istiyordum ama isim sorunumuz olacakdi o zaman :)))) kiz ismi bulmak çok zor geliyo bana

günaydın umarım temiz çıkar
kasıklarım çok ağrıyor ya
seninki oğlanya hangi şikayetlerin oldu

canim kusura bakma yeni gördüm dün sonucumuz çikmadi bugün arayacağim tekrardan
benim 2 hafta öncesine kadar özellikle akşamlari sağ kalçam çok ağriyordu yürüyemiyordum batiyodu resmen şimdi ise yine sağ tafar sirtim ve boşluğa sanci giriyo benim bebişim kesinlikle sağ tarafimda

günaydınnnn.... annişler nasılsınız?
burser ,sevilay sarılale, ve atladığım arkadaşlar varsa hepiniz aramıza hoşgeldiniza.s. umarım sorunsuz bi hamişlik dönemi geçirir . hep beraber bebişlerimizi kucağımıza alırız.:Saruboceq:
kızlar benim bulantım vardı dr.metpamid verdi tablet çok iii geliyor aşı bulantısı olan dr tavsiyesinmde kullanabilir.
ben dün yattığımda bebişimi hissettim gibi geldi.tepik atmadı ama:roflol: sanki ona dokunur gibi hissettim ki dokundum galiba :sm_cool:ewt arkadaşlar dün bebişimi hissettim inş tepiğlerinide hissederim... sizlerde durumlar nasıl :kahve:

ayy ne güzel ben daha hiç bir şeyini hissedemedim.
inşallah bir an önce hissederim..
merakla bekliyorum.

günaydın güzel hamişler tatlı bebişlerr:dance::teytey:
güzel bir gün sağanak yağışlı ve gökgürültülü olmasını dileyerek uyandım sinyalleri var havada umarım yağar biraz serinlemek lazımlaelaelaelaelae
kendime ciciler almıştım sabah elbisemi giydim dünden saçımı düzleştirdiydim mayajımı yaptım işe bi geldim patronum senin ultrasona girmene gerek yokmuş bu güzellik ancak oğlan hamişliğişnde olur dedi hahahaha kendisi doktordur ben de böyle hurafelere inanmak bir tıp adamına yakışıyor mu dedim gülüştük ama sabahtan beri aldığım iltifatın haddi hesabı yok ingiltere kraliçesi gibi hissediyorum hahahahahahah:roflol::roflol:
sizleri buckingham sarayında çay salonunda bekliyorum:lepi::içelim::roflol:
öyle işte güzel hamişler allah mutluluğumuzu daim etsin öpüyorum yanacıklarınıdan çalışayım ben birazz:1hug:a.s.

kızlar çok heycanlıyım erkek kardeşimin okul alışverişini pazar günü yapacağız.çokkkk heycanlıyım.çünkü okul alışverişini çoook seviyorum(alışveriş)

Sana da günaydın.Çok şükür hamilelik iyi gidiyor.Kiloları almaya başladık hafiften.Kıayeftler sıkmaya başladığından yeni kıyafetler almaya başladık.
aynı durum bendede var hamilelik alsan olmaz noırmal giyinsen onlarda üstüne olmuyor
ya beniim karnım çok büyü şimdide
6 aylık gibi

canim kusura bakma yeni gördüm dün sonucumuz çikmadi bugün arayacağim tekrardan
benim 2 hafta öncesine kadar özellikle akşamlari sağ kalçam çok ağriyordu yürüyemiyordum batiyodu resmen şimdi ise yine sağ tafar sirtim ve boşluğa sanci giriyo benim bebişim kesinlikle sağ tarafimda

evet benimde kalçam ağrıyor ve sağ taraf acayip batıyor bygün 13. hftamıza girdik allahın izniyle umarım bir sorun çıkmaz
sonuçlarında iyi çıkar umarım

gunaydinnn guzel hamislerr

yeni gelen arkadaslara hayırlı ugurlu olur insallah bebisleri

laviniacım tebrik ederim, darisi basimiza artik

carpıntı ani hareketlerde bende de oluyor, normalmis...

kizlar tartiya ciktim su ana kadar 5 kilo almisim, sanırım rekoru ben kıracagım:)

doktorum kesinlikle rejim yapmam gerektigini soyluyor ama ben kendimi bir listeye baglarsam mutsuz olacagimi biliyorum.

bir de bu ara herkes hamilelikte diyet yapan annelerin cocuklarinin obez olma ihtimalinin yuksek oldugundan bahsediyor, hatta bunun ornekleri de cevremde var

bu konu hakkında ne dusunuyorsunuz kizlar?

Ben de 2,5 kilo aldım.14. haftadayım.Bir yerde ilk beş ay 2,5 kilo almak gerektiği yazıyordu ve bu konuyla ilgili okuduğum çoğu yazıda rejim yapılmaması gerektiği, anne ve çocuğun olumsuz etkilenecği yazıyor.Canım bence sen en iyisi hareket yap.Sabah ve akşam yürüyüş yapsan olur bence.Üzme kendini.

X