2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

tebessüm iyi dileklerin için teşekkürler sanırım görmedin adana dan diye belirtmiştim yardımcı olursanız sevinirim

Sabahtan ber.ii isim düşünüyorum güneri attim esila kaldi başi bişi oneren var mi yada esila nasil kafayi yemek üzereyim

Sabahtan ber.ii isim düşünüyorum güneri attim esila kaldi başi bişi oneren var mi yada esila nasil kafayi yemek üzereyim

lavinia çok güzel bi isim bende eşime kabul ettirebilirsem düşünebilirm bu ismi...nette şöyle bi araştırdımda kullanmaya başlayanlar çok memnun bu isimden anlamıda güzel hiç düşünme ama karar yinede sizin....:1hug:

gerçekten güzel isim ama vallahi çok beğendim..
hem annesi acele etme içine sinmediyse bir sürü isim var.

Selammm kıssslar. Bende bebiş için eşimle LİLYA'yı düşündük. Eşim Kafkas Türklerinden. Lilya da kendi dilinde Dağıstanca. Çok sevilen yar, yaren demek. Hatta üstüne yazılan şarkılar bile var. Ama bana alternatif olarak Sahra'da güzel geliyor. Son karar ne olacak bakalım :)

ayy kıslaaar benim bebişimede isiiiim!!!!!!!buarada lazanya bu isim bana çok değişikgeldi senin oğluşun olmıycakmıydı canım?

merhaba arkadaslar..
aramiza yeni katilan arkadaslar hosgeldiniz..
insallah hep beraber sorunsuz bi hamilelik geciririz..

aysincim.. gözün aydin canim..
bu gidisle en son ben ögrencem melegimin cinsiyetini galiba.. olsun.. saglikli olsunda..

ha arkadaslar bisi sorucam.. ben ergenlik dönemime geri döndüm.. olur olmaz sivilceler cikmaya basladi yüzümde.. sinir oluyorum.. sizdede oldumu?

kizlar ne boyle isim telasina dusmussunuz daha zamanimiz cok ne isimler duyup ne isimler begenicez daha acele etmeyin fistiklar

merhaba arkadaslar..
aramiza yeni katilan arkadaslar hosgeldiniz..
insallah hep beraber sorunsuz bi hamilelik geciririz..

aysincim.. gözün aydin canim..
bu gidisle en son ben ögrencem melegimin cinsiyetini galiba.. olsun.. saglikli olsunda..

ha arkadaslar bisi sorucam.. ben ergenlik dönemime geri döndüm.. olur olmaz sivilceler cikmaya basladi yüzümde.. sinir oluyorum.. sizdede oldumu?

bende ergenlikte bile sivilce çıkmadı şimdi çıkıyo ben anlamadım.cinsiyete gelince bende bu gidişle geç öğrenecem doktor 20 haftalıkken söyliyecekmiş bekliyecem artık.

selam kızlar.ben bugün öğleden sonra iş yerime gittim arkadaşlara yardım etmeye kalçam dışında bi ağrım olmadı çok şükür.öğleden sonraları gideceğim.evde hasta psikolojisine girmek istemedim..zaten pazarteside iş başı yapacağım.doğumdan önceki 8 haftalık iznimide doğumdan sonra kullanmak istediğim için kendimi toplamam lazım.çünkü siğortanın karşıladığı 4 aylık iznimle beraber sendikada veriyor 5 ay.yani 9 yaa 10 aylık olunca bebeğim öyle işe başlayacağım.yaklaşık bir yaşına gelene kadar ben bakmak istiyorum ona.şükür çok iyiyim.

lavinia eminim eşine karşı galip geleceksin ama isim için kendini bu kadar hırpalama daha çok buluruz süre bol canım.
ayshınce kızz ben sana ne tahmin yapmıştım.kız demiştim sanırım.hayırlı olsun kızın evinize mutluluk katsın inşallah.
lana01 canım hoşgeldin aramıza.düşük tehliken varmış kaç haftalıksın.bende 80 gün yattım.emin ol atlatacaksın.
lazanya canım göbişlerdeki doğunca benim açtığım bir topik var orda hatıra ve arşiv yapacağız bebişlerimizin albümü olucak bakalım nasıl dünyaya gözlerini açacaklar.
sarıböceqim çok sağol canım desteklerin için.
hepinizi öpüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kizlar masallah yine güzel haberler var.gruba yeni dahil olan arkadaslara da merhaba,hos geldiniz..
Cinsiyetler belli olmaya basladi,artik isimler konusuluyor:) nereden nerelere geldik masallah..saka maka kimi 4 ayini gecti,kimi de 4 ayini doldurmak üzere..ne diyeyim insallah sonuna kadar böyle sorunsuz gecer...

Ayirica ben bu kadar zaman nasil gececek diyordum ama hakikaten sanki cok mu hizli geciyor. Daha hamile oldugumu ögrendigim zamani ve attigim cigliklari dün gibi hatirliyordum ::))) hayy masallah ya...

esila ismi ilginc geliyor kulaga canim, hem anlami da güzel...acikcasi diger isimden daha güzel de geliyor kulaga..bence ikisi arasinda tercih yapacaksan esilayi tercih et..

Dora ismini ilk defa duyuyorum ama ismin anlami güzelmis..Insallah hayirli evlat olur.

MIrza ismine gelince:) kulaga kesinlikle cok hos geliyor..benim de bir arkadasimin cocugunu ismi mirza..ilk onda duymustum ve cok hosma gitmisti...insallah yakisikli bir bebek olur,diger mirza öyle :))

Yagiz ismi de cok hos. ama efe bana biraz fazla sert geliyor. Yani cocugun mizacini sertlestiriyor. Mesala celal ismi de bunlardan biri. Dayimin oglunun ismi celal ve hakikaten o celalli hal var üstünde..onun icin isim koyarken onun halini,ruhunu da alacak diye düsünerek daha temkinli davranmaya calisiyorum.. aslinda bakarsan hakikaten zor is,hem kulaga hos gelecek hem anlami güzel olacak hem de cok yaygin olmayacak ...insallah güzel anlamli isimler buluruz ne diyelim...

ya arkadaslar bizim ruhe_haben diye bir arkadasimiz vardi,ondan hic ses seda yok..nerde ve nasil acaba bileniniz var mi?

:nazar:hakikaten cok inanılmaz canım, bana da dun gibi geliyor ogrendigim an

ama neler yasadik bu 3 ayda; her gun vucutlarımızda ayrı bir degisiklik, kafalarımızda bazen korkular bazen sevincler bazen hayaller... merak ettik, sabrettik, midemiz bulandı,yandı.. basımız agırdı...bazen cok durgun olduk, bazen cok coskulu ama hep duygusal...3 ayda bu kadar cok sey yasadık doguma kadar neler yasayacagız kim bilir...ama senin de dedigin gibi insallah sonuna kadar boyle gecer...sorunlar olsun, yeter ki cozumleri de olsun

simdi gelelim benim sorunuma:)))
son 3 saattir gecmek bilmeyen bir bas agrim var ve evde sadece advil var agrı kesici olarak...
her zamanki yontemim olan soguk suyla basımı yıkamayı da denedim ama gecmedi... bu bas agrilarinin ne zaman sona erecegi konusunda bilgisi olan var mı acaba?bu hamileligin bir periyodunda olan birsey mi?

bende 12. hafta basladı, her gun olmuyor ama oldugunda gecmek bilmiyor.isin garibi ne zaman olacagi da belli olmuyor ki aaaa sunu yaptim herhalde ondan agirdi diyebileyim

bu arada enelcim hayirli olsun işe geri donusun...umarım bu sefer sorunsuz bir sekilde devam edebilirsin, unutma en guclumuz sensin, sen yapamazsan biz hic yapamayız, sen neler atlattın, bu da cocuk oyuncagı olacaktir senin icin

ismi begenmene cok sevindim tebessumcum,tabi once saglikli, hayirli evlat olsun, sonra da yakisikli olsun tabi ogulcugum :)))Allah arkadasinin ogluna da guzel yazilar yazsin insallah, benim MİRZA'MA da:))

Son düzenleyen: Moderatör:
:nazar:hakikaten cok inanılmaz canım, bana da dun gibi geliyor ogrendigim an

ama neler yasadik bu 3 ayda; her gun vucutlarımızda ayrı bir degisiklik, kafalarımızda bazen korkular bazen sevincler bazen hayaller... merak ettik, sabrettik, midemiz bulandı,yandı.. basımız agırdı...bazen cok durgun olduk, bazen cok coskulu ama hep duygusal...3 ayda bu kadar cok sey yasadık doguma kadar neler yasayacagız kim bilir...ama senin de dedigin gibi insallah sonuna kadar boyle gecer...sorunlar olsun, yeter ki cozumleri de olsun

simdi gelelim benim sorunuma:)))
son 3 saattir gecmek bilmeyen bir bas agrim var ve evde sadece advil var agrı kesici olarak...
her zamanki yontemim olan soguk suyla basımı yıkamayı da denedim ama gecmedi... bu bas agrilarinin ne zaman sona erecegi konusunda bilgisi olan var mı acaba?bu hamileligin bir periyodunda olan birsey mi?

bende 12. hafta basladı, her gun olmuyor ama oldugunda gecmek bilmiyor.isin garibi ne zaman olacagi da belli olmuyor ki aaaa sunu yaptim herhalde ondan agirdi diyebileyim

bu arada enelcim hayirli olsun işe geri donusun...umarım bu sefer sorunsuz bir sekilde devam edebilirsin, unutma en guclumuz sensin, sen yapamazsan biz hic yapamayız, sen neler atlattın, bu da cocuk oyuncagı olacaktir senin icin

ismi begenmene cok sevindim tebessumcum,tabi once saglikli, hayirli evlat olsun, sonra da yakisikli olsun tabi ogulcugum :)))Allah arkadasinin ogluna da guzel yazilar yazsin insallah, benim MİRZA'MA da:))

teşekkür ederim canım.elimden geldiği kadar güçlü olmaya çalışıyorum.
bağ ağrıların için üzüldüm.ama inan ara ara bende de oluyor.evdeki ağrı kesicinin adını ilk defa duydum canım.ama içme istersen onu çünkü içinde parasetamol içeren bir ağrı kesici içmn gerek.onların zararı olmuyormuş.minoset yada tamol iç.aman dikkat et.ben genelde ıslak mendil koyup uyumaya çalışıyorum.işe yarıyor.inşallah geçer.bence normal ara ara olucak.bende ismini beğendim harika bir isim.ben bir isim bulmamış olsam senden çalardım vallaha.:1hug:

teşekkür ederim canım.elimden geldiği kadar güçlü olmaya çalışıyorum.
bağ ağrıların için üzüldüm.ama inan ara ara bende de oluyor.evdeki ağrı kesicinin adını ilk defa duydum canım.ama içme istersen onu çünkü içinde parasetamol içeren bir ağrı kesici içmn gerek.onların zararı olmuyormuş.minoset yada tamol iç.aman dikkat et.ben genelde ıslak mendil koyup uyumaya çalışıyorum.işe yarıyor.inşallah geçer.bence normal ara ara olucak.bende ismini beğendim harika bir isim.ben bir isim bulmamış olsam senden çalardım vallaha.:1hug:

supersin enelcim, bu benim aklıma hayatta gelmezdi, simdi buzluga attım bir paket islak mendil, ise yarayacaktir eminimsırnaşık şeysırnaşık şey

advil aslında agrı kesicilerin kralıdır, esimde cok agır sinuzit var, 2 advil aldıgında hicbir seyi kalmaz, gunde 6 taneye kadar da alınabiliyor. ama prospektusunde gebeligin son 3 ayında onerilmez , emziren kadınlarda sute dusuk oranda da olsa gectigi saptlanmıstır yazıyor, yani bu donemde elimizi surmeyelim ona ne olur ne olmaz diye

simdi kocacigima da kiyamıyorum, bu saat oldu hala calisiyor, bir de gelirken nobetci eczane aramasın sefilim.. bu ıslak mendiller ise yarayacak eminim

tabi yarin bir kutu minoset de almak farz oldu, evde bulunsun madem bir sakıncası yok bebislere

ismi begendiginizi duyunca cok seviniyorum bu arada:) vallahi ben mutlu olurum, begenip siz de koyarsanız mirza ogullariniza, ne guzel adaslari olur kuzucugumun:lepi:

supersin enelcim, bu benim aklıma hayatta gelmezdi, simdi buzluga attım bir paket islak mendil, ise yarayacaktir eminimsırnaşık şeysırnaşık şey

advil aslında agrı kesicilerin kralıdır, esimde cok agır sinuzit var, 2 advil aldıgında hicbir seyi kalmaz, gunde 6 taneye kadar da alınabiliyor. ama prospektusunde gebeligin son 3 ayında onerilmez , emziren kadınlarda sute dusuk oranda da olsa gectigi saptlanmıstır yazıyor, yani bu donemde elimizi surmeyelim ona ne olur ne olmaz diye

simdi kocacigima da kiyamıyorum, bu saat oldu hala calisiyor, bir de gelirken nobetci eczane aramasın sefilim.. bu ıslak mendiller ise yarayacak eminim

tabi yarin bir kutu minoset de almak farz oldu, evde bulunsun madem bir sakıncası yok bebislere

ismi begendiginizi duyunca cok seviniyorum bu arada:) vallahi ben mutlu olurum, begenip siz de koyarsanız mirza ogullariniza, ne guzel adaslari olur kuzucugumun:lepi:

birşey değil canım.ıslak mendil olmasada normal mendilide ıslatıp koyabilirsin.belki ıslak mendilin kokusundan rahatsız olursan.evet sen bir minoset al ne olur ne olmaz.diğeri çok sakıncalı canım.koymak isterdim senin ismi ama bakalım.benim isimler belli.cinsiyeti öğrenince hepinize yazacağım inşallah beğenirsiniz.:1hug:

slm kızlar bugün 13. haftam doldu artık ......yarın doktor kontrolümüz var hayırlı haberlerle gelirim inşallah inanılmaz heyecanlıyım cinsiyeti konusunda da bi fikir verirmi bilemiorum bebeğim iyi olsun gerisi önemli değil...enelcim iyi olmana ve işe başlamana sevindim evde sürekli kafasına takıo insan nasıl acaba iyimi diye????????bende bayram sonrası kurslarıma başlıcam çok iyi gelio bana takı ve boyama kurslarına gidiorum gidip orada vakit geçirmek istiorum ...yeni cinsiyeti öğrenen arkadaşlar inşallah gönlünüzden geçen haberleri almışsınızdır sağlıla tamamını görmeyi nasip etsin rabbim benimde 1 haftadır inanılmaz baş ağrılarım oluyo ilaç içmemek için savaş veriorum duş almak iyi gelio banada benden haberler böleeeehepinizi öpüyorum

slm kızlar bugün 13. haftam doldu artık ......yarın doktor kontrolümüz var hayırlı haberlerle gelirim inşallah inanılmaz heyecanlıyım cinsiyeti konusunda da bi fikir verirmi bilemiorum bebeğim iyi olsun gerisi önemli değil...enelcim iyi olmana ve işe başlamana sevindim evde sürekli kafasına takıo insan nasıl acaba iyimi diye????????bende bayram sonrası kurslarıma başlıcam çok iyi gelio bana takı ve boyama kurslarına gidiorum gidip orada vakit geçirmek istiorum ...yeni cinsiyeti öğrenen arkadaşlar inşallah gönlünüzden geçen haberleri almışsınızdır sağlıla tamamını görmeyi nasip etsin rabbim benimde 1 haftadır inanılmaz baş ağrılarım oluyo ilaç içmemek için savaş veriorum duş almak iyi gelio banada benden haberler böleeeehepinizi öpüyorum

sağol canım.sende hayırlı haberlerle gelirsin.belki cinsiyetinide söyler.bakalım neler olucak.kızlar erkekleri geçti ama sonuçlara çok var daha.bizim kültür sanat biriminde de takı tiyatro kursları falan açılmış.arkadaşlar katılalım dedi ama ben fazla yormak istemedim kendimi.bakalım belki bende takı kursuna giderim.öpüyorum seni.

X