2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Herkes benim de çok kilo verdiğimi söylüyor.Bakalım bundan sonra hızla alacağım galiba.İnşallah öyle olmaz.

5 kilo gercekten cok suzycim..
tamam diyet yapmayalim ama dikkatli yemek lazim.kontrol edemeyecegini dusunuyorsan diyetisyene git istersen.
ben diyet yapmiyorum tabiki.diyetisyenimin yazdigi benim ve bebek icin faydali olan listeye gore besleniyorum

aslında daha 8.haftadan diyetisyene gittim.. bana bir liste verdi ama benim onu uygulamam imkansizdi.

her oglen salata, o salatalar sirkeli suda bekletilecek, yine her oglen zeytinyagli bir yemek

her aksam izgara et, sebze yemegi

ogleden once bilmem ne
ogleden sonra bilmem ne

benim o programa uymam icin tum gun yemek yapmam lazim, ki ben hala mutfaga giremiyorum

mesela dun yediklerimi yazayım size;
sabah; bir kase meyveli musli ile cornflakes karisimi
ara ogun; bir elma
oglen; bir kase mercimek corbasi, 2 dilim ekmek
ogleden sonra; bir elma
aksam; yarim porsiyon izmir kofte ile yarim porsiyon pilav, yogurt
yatmadan once; bir kup dondurma

nerdeyse her gun buna benzer seyler yiyorum, aslında cok degil, ben hamilelik oncesi bunun 4 katını yerdim, ama cok tuz tuketiyorum,mesela aksamlari 3 tane haslanmis misiri bol tuzla yiyebiliyorum.

bir kase dolusu tursuyu sapır supur yiyebiliyorum

ozellikle aksam yemeklerinde cok hafif yiyorum, midem almıyor cunku

tatlı hic yiyemiyorum, canım istemiyor en fazla dondurma

haftasonlari arada yedigim fastfood hambuger ile bu kadar kilo almıs olmam imkansız

dediginiz gibi hareketsizlikten ve fazla tuz tuketiminden oluyor bence de

hava sıcak oldugu icin dısarı cıktıgımda cok rahatsiz oluyorum, aksam da kocam cok yorgun geliyor, kiyamiyorum ona gel benimle yuruyelim demeye

aslında daha 8.haftadan diyetisyene gittim.. bana bir liste verdi ama benim onu uygulamam imkansizdi.

her oglen salata, o salatalar sirkeli suda bekletilecek, yine her oglen zeytinyagli bir yemek

her aksam izgara et, sebze yemegi

ogleden once bilmem ne
ogleden sonra bilmem ne

benim o programa uymam icin tum gun yemek yapmam lazim, ki ben hala mutfaga giremiyorum

mesela dun yediklerimi yazayım size;
sabah; bir kase meyveli musli ile cornflakes karisimi
ara ogun; bir elma
oglen; bir kase mercimek corbasi, 2 dilim ekmek
ogleden sonra; bir elma
aksam; yarim porsiyon izmir kofte ile yarim porsiyon pilav, yogurt
yatmadan once; bir kup dondurma

nerdeyse her gun buna benzer seyler yiyorum, aslında cok degil, ben hamilelik oncesi bunun 4 katını yerdim, ama cok tuz tuketiyorum,mesela aksamlari 3 tane haslanmis misiri bol tuzla yiyebiliyorum.

bir kase dolusu tursuyu sapır supur yiyebiliyorum

ozellikle aksam yemeklerinde cok hafif yiyorum, midem almıyor cunku

tatlı hic yiyemiyorum, canım istemiyor en fazla dondurma

haftasonlari arada yedigim fastfood hambuger ile bu kadar kilo almıs olmam imkansız

dediginiz gibi hareketsizlikten ve fazla tuz tuketiminden oluyor bence de

hava sıcak oldugu icin dısarı cıktıgımda cok rahatsiz oluyorum, aksam da kocam cok yorgun geliyor, kiyamiyorum ona gel benimle yuruyelim demeye
aa senin listende bi degisik geldi canım bana yaa :eek:
diyetisyenim once nerede calistigimi,oglen nasil yemekler ciktigini,aksam evde yemek yapip yapamadigimi filan sorup yasam seklimi ogrendi benden.
haklisin biraz hareket edersen kontrol altina alacaksin suzycimmm optum seni :1hug:
,

:roflol:kızlar ben kilo vermeye devam ediyorum 2,5 kg vermişim her gören zayıflamışsın diyor bu oğlan bana yaradı walla eşimin bakışları değişti hissediyorum hahahahahaha adam bıyıklarını buracak vaziyette hahahahaha:roflol::nazar:

suzycim yürüyüş yap kendini kasma ama kilo aldım diye diyet yapma sakın o obez riski doğru egzersizlerle çözüm bulabilirsin belki normal kilon zayıfsa bir problem yok ama normalde kiloluysan fazla almamaya çalış uzman desteği iste tansiyon var diyabet var allah korusun:Saruboceq:

massaalllahhhh canim sana:nazar::nazar::nazar:poponu kasi nazar degmesin:KK66:

ben evlenmeden once citipiti biriyken evlendikten sonra dogum kontrol hapinin, sporu bırakmanın ve esimin de etkisiyle( sagolsun annesi inanılmaz bosnak borekleri yapıyor ve esim de cok istahlı-190 boy 110 kilo:)) 20 kilo aldım.

daha bu kilolarla bogusurken bebis bize supriz yaptı.

dogumdan sonra hepiniz maksimum 15 kilo vermeye calısırken ben minimum 35 kilo vermek icin ugrasıcam:)) cok emzirmem lazıım coookkk:Saruboceq::Saruboceq:

aa senin listende bi degisik geldi canım bana yaa :eek:
diyetisyenim once nerede calistigimi,oglen nasil yemekler ciktigini,aksam evde yemek yapip yapamadigimi filan sorup yasam seklimi ogrendi benden.
haklisin biraz hareket edersen kontrol altina alacaksin suzycimmm optum seni :1hug:
,

ben diyetisyenin listesine uymuyorum sekerim o benim kendi programım:))

bana da diyetisyen 3-4 sayfalık bi form doldurdu, orda tum yasam ve yeme alıskanlıklarım soruluyordu zaten. ama diyetisyen isi bana oldum olası sacma gelmistir;

yok ekmek şu boyda olacak, peynirin ebatları bunlar olacak, porsiyonun 2/5i sebze 1/5i karbonhidrat olacak vs vs.. bunlar beni cok geriyor.. hele ki hersey yiyemedigim bu donemde boyle kısıtlamalara girmek istemiyorum.

bu isin sırrı simdi de normalde de , herseyden az az, yavas yavas yemek, yedigini yakacak kadar hareket etmek...

haklisiniz sekerler, ben bugunden itibaren yuruyuse baslayacagim.. hepinizi cok opuyorum ve her konuda yardımcı oldugunuz, destek oldugunuz icin cok seviyorum:eek::eek:

cok saol buketcigim ekledigin icin ayrica iyi dileklerin icin , bakiyorum da herkesin ne güzel belli olmus cinsiyeti. ben dün gittim kontrole fakat belli degil dedi doktor, tam ne zamn belli oluyo cinsiyet acaba

Suzzy verirsin kiloları hiç üzülme.Benim çoğu arkadaşım doğum sonrası kilolarını vedi hatta eskisinden de daha zayıf olanlar var.Sen ve bebeğin sağlıklı olsun da gerisi önemli değil.

herkesin gorusune saygi duyuyorum tabi suzycim..
ama mesela ben kisisel olarak kendim kontrol edemem cipsleri pogocalari yerim, ancak cumartesi kontrolum oldugunu bildigim icin listeye harfi harfine uyuyyorum -tatlicadiarzu-
bi de benim adamdan aldigim elektrik cok iyiydi,iyi anlastik.listede benim hayatima cok uygun bi liste oldugu icin rahtalikla uyuyorum
bende oyle 1/3 su,1/ bilmemkaci bu filan yazmiyor.mesela ogle yemegi icin bile opsiyonlar var.
X veya Y veya Z seklinde coktan secmeli yani.

nice yıllara boddim mutlu yaşa sevdiklerinlea.s.:nazar:

bizim de evlilik yıldönümümz 5 bitti 6 olduk :nazar::teytey:

kizlar benim bu bacaksiz dunden beri tekmeleri arka arkaya savurmaya basladi, suan bile tekmeliyor kuzucum benim:dance:

massaalllahhhh canim sana:nazar::nazar::nazar:poponu kasi nazar degmesin:KK66:

ben evlenmeden once citipiti biriyken evlendikten sonra dogum kontrol hapinin, sporu bırakmanın ve esimin de etkisiyle( sagolsun annesi inanılmaz bosnak borekleri yapıyor ve esim de cok istahlı-190 boy 110 kilo:)) 20 kilo aldım.

daha bu kilolarla bogusurken bebis bize supriz yaptı.

dogumdan sonra hepiniz maksimum 15 kilo vermeye calısırken ben minimum 35 kilo vermek icin ugrasıcam:)) cok emzirmem lazıım coookkk:Saruboceq::Saruboceq:
canım bende evlendikden sonra 10 kilo aldım sana yaklaşmısın bede 25 kilo ile çarpınacağımm
Boddim doğum günün kutlu olsun.Oğlunla eşinle sağlıklı, mutlu nice yıllara İnşallah.
teşekkür ederim hayatım
canımmm dogumgununmu bugun
mutlu yıllar
saglikla sevdiklerinle uzun omurler diliyorummm a.s.
teşekkürler canım
ne güzel darısı basımıza
buarada doğum günün kutlu olsun
oğluşun ve eşinle bir ömür mutluluklar
saol hayatım
nice yıllara boddim mutlu yaşa sevdiklerinlea.s.:nazar:

bizim de evlilik yıldönümümz 5 bitti 6 olduk :nazar::teytey:

teşekkür ederim canım
kızlar hepimiz eşimiz bebeğimiz ve sevdiklerimizle uzun uzun ömürler geçirelim inş

kizlar benim bu bacaksiz dunden beri tekmeleri arka arkaya savurmaya basladi, suan bile tekmeliyor kuzucum benim:dance:

benim boddi genelde akşamları harekete geçiyo evde olduğunu hissediyo ve yaramazlık zamanı diyo galibaaa:))))))))))))

Suzzy verirsin kiloları hiç üzülme.Benim çoğu arkadaşım doğum sonrası kilolarını vedi hatta eskisinden de daha zayıf olanlar var.Sen ve bebeğin sağlıklı olsun da gerisi önemli değil.

insallah sekerim tek derdimiz kilo olsun dedigin gibi biz ve ufakliklar saglikli olduktan sonra, cok sagol moral verdigin icin:smiley-cool::smiley-cool::smiley-cool:

gunaydin kizlaarr bugunun konusu kilolar galiba ben 5 kilo verdim su anda ne veriyorum ne aliyorum almaya baslmak isterim yani. sabah 6 da kendimi banyoya zor attim cok ilginc ilk kez uyurken midem bulandi. hayirlisiyla bi atlatsam su bulanti vede yemek problemini cok mutlu olucam. BODDIM nice mutlu saglikli yillara bebisinle birlikte:))

boddim doğumgünün kutlu olsun arkadaşım ya arkadaşlar kilosu fazla olanı seve seve kabul ederim ben 45 kilo ile hamiş oldum 3 ay bitti hala öyleyim ama bebişim gayet sağlıklı 75 gr :) ama doktor seninde kilo alman lazım hep bebeğe gitmesin diyor

X