2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

benden ileri gebeliği olan hamişler söyleyin bana sizde de böyle kasığınızda göz seğirmesi gibi seğirmeler oldu mu??olduysa neden oldu?:CüvCüv:-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile2

merhaba tatlı mart annişleri ve baldan tatlı bebişleri kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5
4-5 gündür bende doğru dürüst giremedim nete. epey gelişmeler olmuş. bizmde 2li testimiz çok şükür iyi sonuçlandı. siz bundan sonra 3lü veya 4lü test yaptıracakmısınız?

zakkum, bir tek ben kaldım 6 haziranda bakalım benimde erkek çıkarsa tesadüfmüdür bilmemki. belkide kızım vardır. c.tesi söyler inşallah doktorumuz.

Adadayi canim benim 2liyi yaptirdim bu hafta sonucu cikacak.3lüyüde yaptirmak istiyorum allah izin verirse çünkü önümüze böyle bi test sunulmuş sonuç öğrenmek için yaptirirm

herkesin ağzından erkek çıkıyo. doktor da baktı geçen hafta kıza benziyo dedi ama kesin konuşmayım, bi dahaki aya bakarız dedi. eşim ve ben kız istiyoduk. tabi herşeyden önemlisi sağlıklı ve hayırlı olması. tebrik ederim. umarım herşey yolunda gider.

Adadayi canim benim 2liyi yaptirdim bu hafta sonucu cikacak.3lüyüde yaptirmak istiyorum allah izin verirse çünkü önümüze böyle bi test sunulmuş sonuç öğrenmek için yaptirirm

haklısın canım, ama 3lümü yoksa 4lümü? benim dr. ilk başta 2li ve 4 lü yaptırırız demişti. sizin dr.lar ne dedi?

günaydin arkadaslar..

nazancim.. baska bi doktora gitmeyi denesen?? burdada aslinda öyle.. ama ben türk bi doktor buldum.. ona gidiyorum, hic degilse ayda bi kere gel diyor.. bi arastirsan falan??:uhm:

canim beni doktora bile gondermiyorlarki birak baska doktoru, koy yerlerindeki gibi ebelere gidiyoruza.s Almanya daha farkli hollandadan ben oglumu sunnet ettirmistim onu bile almanyada yaptirdim turk doktoruna burda turk doktoruda yok ozel doktorlarda yok guzelim sanki dag basinda yasiyorum:sm_confused:

kızlarr beni neden sallamıyosunuz görünmez mi oldum yoksamm yasakkelimesengözlerimebaksanab

sağolun arkadaşlar, nazan, seninle konuşmak iyi gelecek bana, çünkü doktorum ve sonra gittiğim hastanedeki laborant kadın sonuçlara bakınca baya bi tedirgin oldular. kızamıkçık konusunda. laborant hayatında bu şekildeki 2. kişi olduğumu söyledi, doktor da yılda 2 kez karşılaşırım dedi.çocukalrdan, grip olan büyüklerden uzak durmalıymışım. kuluçka dönemi falan varmış hastalığın anlamazmışım. ilk 3 ayda bu hastalık bana geçerse bebek % 100 e yakın sakat doğarmış-düşermiş. bundan sonra azalırmış etkisi %50 ve daha az... bu beni korkuttu işte. bi anda karantinaya alınmaya çalışılıyomuşum gibi geldi.

benim kontrole gittigim ebe aradi once kaninda antistof eksikligi var dedi turkcesi ne tam bilemiyorum:roflol: herneyse iste kizamikciga karsi bagisikligin yok dedi , ayrica hasta olanlardan uzak durman lazim dedi, bagisiklik sistemimiz zayif sanirim o yuzden , dedigin gibi ilk 3 ay fazla riskli donemmis cok sukur atlattik sayilir ama bugun cok ustunde durmadi ebem , dikkat et dedi sadece , ilk duyunca bende uzuldum , tedirgin oldum ama Allahin istedigi olur, oglumda birsey olmadi bundada olmaz inslh , kucuk cocuklari cok fazla kucaklayip sevme, bilmedigin kalabalik toplumlara girme, Allahin izniyle hicbirsey olmaz inslh, dogumdan sonrada asisini ol dedi bana bilseydim hamile kalmadan once yaptirirdim

benim kontrole gittigim ebe aradi once kaninda antistof eksikligi var dedi turkcesi ne tam bilemiyorum:roflol: herneyse iste kizamikciga karsi bagisikligin yok dedi , ayrica hasta olanlardan uzak durman lazim dedi, bagisiklik sistemimiz zayif sanirim o yuzden , dedigin gibi ilk 3 ay fazla riskli donemmis cok sukur atlattik sayilir ama bugun cok ustunde durmadi ebem , dikkat et dedi sadece , ilk duyunca bende uzuldum , tedirgin oldum ama Allahin istedigi olur, oglumda birsey olmadi bundada olmaz inslh , kucuk cocuklari cok fazla kucaklayip sevme, bilmedigin kalabalik toplumlara girme, Allahin izniyle hicbirsey olmaz inslh, dogumdan sonrada asisini ol dedi bana bilseydim hamile kalmadan once yaptirirdim

canim ben mesela kizamik asisi olmustum hamile kalmadan önce, yinede bagisikligim yeterli cikmamis..
doktorum merak etme bisey olmaz dedi.. dogrusu bende arkasina fazla düsmedim
:uhm:

benden ileri gebeliği olan hamişler söyleyin bana sizde de böyle kasığınızda göz seğirmesi gibi seğirmeler oldu mu??olduysa neden oldu?:CüvCüv:-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile2

bende olmadı öyle seğirmeler dr 16. 18. haftalarda hissedebilirsin dedi

nazan canım benim yok ben istemedim.kan sulandırıcı iğne olduğum için genel anestezi ile doğum yapmam gerekiyor.
ayık olduğumda yapılan tüm işlemleri göreceğimden birde kanım sulu olduğundan tansiyonum düşermiş.
doktorum epidurali de kabul etmiyor.hiç bir şekilde ayık olmayacaksın diyor..
ki gerçekten normal doğumu savunan bir doktordur

canim doktorun en iyisini bilir tabii, demekki oyle uygun gormus, olsun sende bir gozunu kapatirsin karnin sis, bir acarsin bebis yaninda:dance:, Allah sagsaglim kurtarsin hepimizi

canim doktorun en iyisini bilir tabii, demekki oyle uygun gormus, olsun sende bir gozunu kapatirsin karnin sis, bir acarsin bebis yaninda:dance:, Allah sagsaglim kurtarsin hepimizi

ay ne güzel yazmissin nazancim insanin sezeryanla dogum yapasi geliyor sositososito

kızlar benim haftam sata göre 12+4 fakat ultrason ölçümlerine göre 13+6 gözüküyor doktora sormayı unuttum hangisini dikkate alıcaz acaba yani 40 haftayı tamamlarken sata mı ultrason ölçümüne mi bakıcaz kii bu durumda olup bilgisi olan var mı kızlar?

canim ben mesela kizamik asisi olmustum hamile kalmadan önce, yinede bagisikligim yeterli cikmamis..
doktorum merak etme bisey olmaz dedi.. dogrusu bende arkasina fazla düsmedim
:uhm:

Allah Allah asidami yeterli gelmiyormus, ee daha ne yapmak lazim bu illet virusten korunmak icin , o virus bize saldirmaya kalkarsa kilic kalkan kusanip Allah ne verdiyse bizde ona dalariz artik:roflol: tovbe tovbe ya Allaha emanetiz, aman eskiler ne rahatmis, ne virus ne bagisiklik ne test ne ultrasyon birsey bilmeden rahat rahat doguruyolarmis yahu:CüvCüv:

elale, umudum, suzy benim sizlerle sat aynı 6 haziran. üçünüzünde erkek:nazar: bi ben kalmışım belli olmayan. bende cumartesi gidicem allah izin verirse. bakalım belkide söyler doktor cinsiyetini. hayırlısı olsun çok merak ediyorum bende.:nazar:

Allah mutlu, guzel haberlerle donmeni nasip etsin canım.

bize soyledi ama resmen yalvardık.

bu sıralarda soyledigine pek guvenmemek lazım aslında.

ya kızlar neden bilmiyorum ama hala bana bebisim kızmıs gibi geliyor, sanki doktor yanılmısım dicekmis gibi geliyor 1 ay sonra.. seytan diyor atla git en yakın hastaneye

aslında gonlumuzden gecen once saglıklı, hayırlı olmasi sonra da erkek olmasıydı ama iste bir his engel olamıyorum.

kızlar cok sukur havalar serinledi son gunlerde, hepimiz rahat nefes alıyoruz. klimayı kapatınca sisliklerim de azaldı. klimalı ortamda calısan arkadaslara Allah kolaylık versin.

hepinize opucukler

ay ne güzel yazmissin nazancim insanin sezeryanla dogum yapasi geliyor sositososito

normal dogumunda guzel yanlari var canimcim, dun bir arkadasim diyoki oglumu doguracagim zaman sanci cekerken tesaduf bize gelmisti imdattt kurtarin beni diyomusum:roflol::roflol: ayy hic hatirlamiyorum yahu ne zaman dediysem artik:roflol:

tamam sancilar biraz can sikici ama dogum aninda saclarini gordum basi gorundu dedikce bebegimi itebildigim kadar itmeye calismistim bir an once kucagima gelsin diye sonra bebek cikar cikmaz hemen gogsume yatirdilar, gobegi bile kesilmeden o ani olsem unutmam bir yandan agliyorum basardim diyorum( cunku dogum aninda sanki hic cikaramiycakmissiniz gibi geliyor:)) bu benimmi diyodum doktora bakiyorum... ayni ben sanki benim kuculmusum benim bir parcam , 9 ay boyunca karnimda tasidigim, sancilar cekerek dogurdugum, canimin bir parcasi anlatilmaz guzel bir olay ya sizlerde tadinca bana hak vereceksiniz

X