2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar epidural doğumda doğum gününden öncemi gerçekleşiyoo....
Ben şahsen kiş olduğuna seviniyorum doğumun inşallah sorunsuz sağlikla gelirler

Kizlar epidural doğumda doğum gününden öncemi gerçekleşiyoo....
Ben şahsen kiş olduğuna seviniyorum doğumun inşallah sorunsuz sağlikla gelirler

bildiğim kadarıyla epidurel normal doğum sancın yeni başladığı an yapılıyor. açılma 3 cm olunca iğne yapıyorlar. epidural sezeryan yine zamanından önce oluyor tabiki

Ben suni sanciyla doğumun ne demek olduğunu bildiğim için eşime şimdiden nerde ağrisiz doğum var onu tercih etmek istiyorum bi sorun olmazsa inşallah.çünkü 12 saat suni sanci çektim duvarlari parçaladim kollarim parmaklarim dudaklarim i kopartmiştim resmen ölmüştüm...o sanciya rağmen kucğim boş kalmişti. Inşallah bu bebişimde sorunsuz bi doğum geçiririz inşallah rabbim yardimcimiz olsun

Değerli Kardeşimiz;

Hamilelik çok hassas bir mevzu olduğundan, oruç olayına doktorla birlikte karar vermek uygundur. İlk ve sonuncu 3 ayda oruç tutmamalıdır. Sağlıklı bir hamilelikte, eğer Ramazan hamileliğin 4. ve 6. ayları arasındaysa, uzman doktorun yakın müşahadesi altında oruç tutabilir.

Oruç tuttuğu takdirde kendisine yahut çocuğuna bir zarar geleceğinden korkan hâmile veya emzikli kadın, oruç tutmayıp sonradan kazâ eder. Emzirdiği çocuğun başkasının çocuğu olması hükmü değiştirmez.

Uzman ve dindar bir doktorun vereceği karara göre hareket etmenizi tavsiye ederiz.
Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör

hollandadayim ben canim:çok üzgünüm: Allahin pintiler ulkesi ya neden kalkindiklari belli oluyor ondan kIs bundan kIs 3 kere ultrasyona girme hakkim var 2.si 20 haftalikken 14 ekime geliyormus, ucuncusude doguma yakin bebek dondumu diye:çok üzgünüm:

günaydin arkadaslar..

nazancim.. baska bi doktora gitmeyi denesen?? burdada aslinda öyle.. ama ben türk bi doktor buldum.. ona gidiyorum, hic degilse ayda bi kere gel diyor.. bi arastirsan falan??:uhm:

sağolun arkadaşlar, nazan, seninle konuşmak iyi gelecek bana, çünkü doktorum ve sonra gittiğim hastanedeki laborant kadın sonuçlara bakınca baya bi tedirgin oldular. kızamıkçık konusunda. laborant hayatında bu şekildeki 2. kişi olduğumu söyledi, doktor da yılda 2 kez karşılaşırım dedi.çocukalrdan, grip olan büyüklerden uzak durmalıymışım. kuluçka dönemi falan varmış hastalığın anlamazmışım. ilk 3 ayda bu hastalık bana geçerse bebek % 100 e yakın sakat doğarmış-düşermiş. bundan sonra azalırmış etkisi %50 ve daha az... bu beni korkuttu işte. bi anda karantinaya alınmaya çalışılıyomuşum gibi geldi.

Ben suni sanciyla doğumun ne demek olduğunu bildiğim için eşime şimdiden nerde ağrisiz doğum var onu tercih etmek istiyorum bi sorun olmazsa inşallah.çünkü 12 saat suni sanci çektim duvarlari parçaladim kollarim parmaklarim dudaklarim i kopartmiştim resmen ölmüştüm...o sanciya rağmen kucğim boş kalmişti. Inşallah bu bebişimde sorunsuz bi doğum geçiririz inşallah rabbim yardimcimiz olsun

inşallah canım sorunsuz bir hamilelik ve kolay bir doğum diliyorum hepimize allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Erkeklerimiz cok:nazar: maşallahkaydirigubbakcemile3
Benim daha belli degil.Ayin 15 den sonra gidicem.Belki belli olur.
Kizlar,belim o kadar çok agriyor kisenağlama.Aksam evde uyuşuyor ayaklarim.Bazen iste ole kaliyorum.Fazla calisamicam gozukuyor:1no2:
Sizde boyle agrilar oluyormu?
Hepinize opuyorum:asigim:

bel ağrıları bendede başladı bazende kalçama doğru sancı şeklinde vuruyor ama kısa sürüyor...

nazan canım benim yok ben istemedim.kan sulandırıcı iğne olduğum için genel anestezi ile doğum yapmam gerekiyor.
ayık olduğumda yapılan tüm işlemleri göreceğimden birde kanım sulu olduğundan tansiyonum düşermiş.
doktorum epidurali de kabul etmiyor.hiç bir şekilde ayık olmayacaksın diyor..
ki gerçekten normal doğumu savunan bir doktordur

sağolun arkadaşlar, nazan, seninle konuşmak iyi gelecek bana, çünkü doktorum ve sonra gittiğim hastanedeki laborant kadın sonuçlara bakınca baya bi tedirgin oldular. kızamıkçık konusunda. laborant hayatında bu şekildeki 2. kişi olduğumu söyledi, doktor da yılda 2 kez karşılaşırım dedi.çocukalrdan, grip olan büyüklerden uzak durmalıymışım. kuluçka dönemi falan varmış hastalığın anlamazmışım. ilk 3 ayda bu hastalık bana geçerse bebek % 100 e yakın sakat doğarmış-düşermiş. bundan sonra azalırmış etkisi %50 ve daha az... bu beni korkuttu işte. bi anda karantinaya alınmaya çalışılıyomuşum gibi geldi.

Allah yardimcin olsun caniim su mübarek ramazan ayinda bol bol dua et bisey olmaz ins bebegine Allah im saglikli bir bebek nasip etsin sana bize ve cümlemize ins

merhaba, ben de mart annesi olacağım inşallah. ilk hamileliğim, önceleri çok mutlu geçiriyodum, hiç birşeyi takmıyordum ama aksilikler bi başladı:KK43: önce 2 yıllık güvendiğim komşum bu halimi bile bile üstüme geldi, çok üzdü hak etmediğim halde. hala konuşmuyoruz. sonra kızamıkçık a karşı bağışıklığım olmadığını öğrendim. öğrendiğim gün dayımı kaybettim:KK43: üst üste yaşadığım olaylar da beni çok tedirgin ve karamsar yaptı. oysa ki mutlu şeyler hissettirmeyi istiyodum. şimdi de 2.li test sonuçlarına taktım daha belli olmadan. kaptırdım kendimi yani. neyse hepinizle tanışştım bu şekilde. herkese mutlu ve sorunsuz hamilelikler diliyorum:)

kötü günler geçirmişsin ama bundan sonra umarım güzel günler seninle olur...aramıza h.geldina.s.

amin canim Rabbim kucagini bos birakmasin ins senin ve hepimizin

selam güzel hamişler ben geldim kızım şimdi uyudu anca gire biliyorum...çok ağladı işlerimi bile yapamdım evde nereye gitsem peşimde örümcekle bi iş yaptırmadı valla...

bu arada yarın doktora gidiyoruz..... ve daha önceki doktoruma değil:KK43: daha önce çalşıyordum devlet hast.bakındım kendi sigortamla ve o doktorum çok iyiydi...
eşim asker olduğu için askeri hastanede bakıncam ve daha önce o doktoru beğenmediğim için gitmemiştim hiç ilgilenmedi çünkü....başka doktorda yok sigortam olmadığı için devletede gidemiyorum özele gidebilirim ama askeriyedeki kıllık yapar doğumuma girmez...
ne yapayım kızlar yaa...yarın gidicem bakalım nasıl olucak bu sefer...

bu arada yarın doktora gidiyoruz..... ve daha önceki doktoruma değil:KK43: daha önce çalşıyordum devlet hast.bakındım kendi sigortamla ve o doktorum çok iyiydi...
eşim asker olduğu için askeri hastanede bakıncam ve daha önce o doktoru beğenmediğim için gitmemiştim hiç ilgilenmedi çünkü....başka doktorda yok sigortam olmadığı için devletede gidemiyorum özele gidebilirim ama askeriyedeki kıllık yapar doğumuma girmez...

doğum önemli, bence doktorun ne düşündüğü değil. askeriyede başka doktor yok mu? ya da özelden bir doktor seçmen de mümkün. siz sosyal güvence olarak sanırım emekli sandığındasınız ve bazı hastanelerde emekli sandığında olanlar da faydalanıyo. belirlediğin özelleri arayabilirsin bu konuda bilgi almak için. gerçi ssk lıların da işi meçhul ama, hepimiz için hayırlısı diyelim...

bence de eşinin karnesiyle özele git istediğin doktoruda seçersin. doğumuna da o doktorun girer

elale, umudum, suzy benim sizlerle sat aynı 6 haziran. üçünüzünde erkek:nazar: bi ben kalmışım belli olmayan. bende cumartesi gidicem allah izin verirse. bakalım belkide söyler doktor cinsiyetini. hayırlısı olsun çok merak ediyorum bende.:nazar:

hadi hayırlı haberlerle dönersin inşallah bemt

X