2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

canım benimkide kanıyor diyince ama görünce tutturuyor.bende üzülüyorum çoğu kez alıyorum.tv cocukları acayip etkiliyor.cikolata seker vb. seyleri markette görünce anne bak televizyonda çıkan diyor alıyım diyor alınıyor tabi.keşke birde yese bari hepsi bana kalıyor:) evde görünce ben yiyorum.benim oğlan çok iştahsızdır.zaten çokta zayıf yaşıtları arasında biraz ufak tefek kalıyor.ben çok üzülüyordum ama artık alıştım bir deri bir kemik bu duruma.birde benimki bu aralar ben 10 e kafayı taktı.aslınsa çizgi filmini hiç izlemez ama oyuncakları var yatak örtüsü ben 10 li falan.reklemları cıkınca bir elini havaya kaldırıp ben 10 diye bagırıyor falan.birde büyüyünce ne olcaksın diye soruyorum önceden doktor göz doktoru derken artık ben 10 olcam diyor birde bu aralar gece altına kaçırıyor üstünü açıyor üşüyor galiba oda zor oluyor.artık napıyım 3 gündür gece baglıyorum bazen kalkıyor bazen beze iştekardese epey alıştık aslında.ama ben kıyamadıgımdan bir dedgini iki etmiyorum.iyi degil aslında çocuk dogunca kıskanmaz umarım

merhaba rabbim hayırlı kolay dogum versin.ben ogluma tek beşik almıştım birde yataklı çocuk odası.suanda kardesi olcak hala beşiğinde yatıyor çok seviyor.birde güvenli düşmedi hiç yataktan.ben artık yatagında yatsın beşiği kardesine kalsın istiyorum ama hala devam.daha yatsa 4 yasına kadar yatabilir.bence büyük boy kaliteli bir beşik almak 3 4 yaşına kadar yatar daha sonrada tek kişilik yataga gecer epey bir yatar artık onda.

Son düzenleme:
özlemcim ben ilk msj yorum yapmıştım ..sonradan gördüm alçıya alındığını ..sorun olmadığına sevindim ama yaramazlıklar devam desene:))

kadercim canım okula gidip geliyorum..muharremi bırakınca anneme gidiyorum bazen çarşıya çıkıyorum. fırsat bulamıyorum..sen ve kızın nasılsınız

ridacım seni çok iyi anlayan biride benim alperende aynı muhammet gibi babam neden gitti..bende gitcem diye ağlıyo sabahları kontrol ediyo babasını...benim eşiminde 3-4 gün gelmediği oluyo kamyonda yatıyo..ister istemz üzülüyorum ama yapıcak bişey yok işsizlikte çok kötü çünkü..Allah bol sabırlar versin eşlerimizin çocuklarımızın acısını göstermesin..kızınıda maaşallah şaka maka büyüüdü oda.)

selmacım senin işlerde zorlaştı ..ben veli olarak güne yetişemiyorsam sen öğretmen olarak daha çok yorulursun..seni ve elayı çok öptüm

yeni gelen arkadaşım adını biliyorum sen nasılsın nasıl geçiyo günlerin

evet gelelim bana muharremin öğretmeni atamasını istedi okuldan ayrılıyo..çok üzüldük çocuklar açısından en azından dönemi bitirseydi. işin kötü tarafı müdür bey öğretmen bulamıyoruz tanıdığınız varsa gelsin konuşalım yoksa herkes yoluna diyo..okul açıldığından beri o kadar masraf yaptık..çocuğun psikolojisi hiç umrunda değil evlerinize diyo alıcakmışız okuldan..öğrtemenimiz bu hafta da burda ondan sonra ne olacak halimiz bilmiyorum

kızlar bu arada alperenim hasta geçen hafta ishal ve kusma şikayetinden dr götürdüm kanında enfeksiyon var dedi..serum takıldı sonra geçmişti dün yine başladı..çok moralim bozuk kusması kesildi çok şükür ama feci şekilde ishal işiyo resmen ..eşim dün dr götürdü ama ne olacak bilmiyorum havam ı mikroplu bizde mi var sorun anlayamadım
hepinizi öptüm

gülhancım size de geçmiş olsun.umarım Alperen daha iyidir şimdi.öğretmen konusuna gelince buralarda ücretli öğretmenlik yapacak bir sürü kpss mağduru var ama sanırım orası küçük olduğu için bulunamıyor.ücretli öğretmenlerin maaşları çok düşük olduğu için istanbuldan kimse de göze alıp oraya gelmek istemez.aldığı para yola gider ama anasınıfında öğretmenlik yapmak için kız meslek liselerinden mezun olanlarda başvurabiliyor.belki böyle bir öğretmen yetersiz kalır ama çocuk sosyal ortamından ayrılmamış olur.hayırlısı olsun hakkınızda.

bizim kız bu sefer de kafayı kırıyordu:) gece oyuncak sepetini koltuğun üstüne koymuş içine girmiş yere yuvarlanmış.yerde tavla kutusu varmış ona kafayı çarpmış.bütün bunları biz başından 30 saniye ayrıldığımızda yaptı.kafasının arkası davul gibi şişti.sabaha kadar bilinci yerinde mi diye saat başı uyandırdık.şükür iyi şimdi.ne zaman uslanacak bilmiyorum.babası o kadar sinirlendi o anda oyuncak sepetini parçaladı kafa davul gibi haliyla baba neden yaptın geri istiyorum diye ağladı avaz avaz.gecenin bir yarısı açık yer bulup iki tane daha aldı babası.dövsen dövülmüyor sövsen sövülmüyor yani:)Allah beterinde korusun

herkese kocaman öpücükler

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar.yine kimseciklerden ses yok.böyle tükenecek galiba sayfamız.sağlık olsun herkesin keyfi yerinde olsun gerisi önemli değil.
şİMDİDEN herkesin yeni yılı kutlu olsun.hepimiz yeni yılda ve daha sonraki yıllarda çocuklarımızla eşlerimizle sağlıklı,mutlu günler yaşayalım inşallah.amiin.
kocaman öpüyorum hepinizi ve kuzuları

slm arkadaşlar..hepinize mutlu nice yıllar diliyorum..eşiniz evlatlarınız ve tüm sevdiklerinizle birlikte..

özlemcim bu sayfayı kaderine terk etmeyeceğiz inşallah..benim şu an bir kaç yerle iş görüşmelerim devam ediyor ve haber bekliyorum..inşallah herşey yoluna girer..dualarınızı bekliyorum..

gülhan, özlem, elif, esra, gizem..tuğba..selma, kader...ve tüm arkadaşlarımı öpüyorum..

inşallah ridacım senin için dua edicem.hayırlısıyla istediğin gibi bir işin olsun.Allah sağlık, mutluluk, huzur versin

merhabalar,
öncelikle yeni yılın hepimiz için hayırlara, güzelliklere vesile olmasını Rabbimizden diliyorum... inşaallah bu sene hepimiz için daha iyi daha güzel geçer....
gülhancım geçmiş olsun canım alperen şimdi nasıl? hastalığının sebebi nedir? İnşaallah en kısa zamanda iyileşir canım.
özlemcim pelin hanıma da maşaallah :) "Rabbim koruyor" derler ya ben her geçen gün bu söze daha fazla inanıyorum . bu minik cadılar maşaallah süpermen gibiler :) onların düştüğü kadar biz düşsek kırılmadık bir yerimiz kalmazdı herhalde :)

Son düzenleme:
merhabalar arkadaşlar..hepiniz yeni bir yılın ilk saatlerinde inşallah mutlu ve huzurlusunuzdur..bizim için alelade bir geceydi..bir kutlama filan yapmadık..zaten böyle bir geleneğimiz yok..

gülhancım senin veletler nasıl..seni yine üzüyorlar mı? ben tüm komşulara naklen yayın yapıyorum her zamanki gibi...artık bunalım takılıyorum her gün..
geçen bir iş görüşmesine gittim..haber bekliyorum..gerçekten iyi bir iş..bizi rahatlatacak kadar iyi..çocuklarımdan ayrılmak zor olacak..teyzeme bırakıp gitmiştim..muhammed ortalığı birbirine katmış..beni aramış evde bulamayınca baya kötü olmuş..birde yeni bir haber size..yeni yılın ilk gününde...kızlarrrrrr 3.veled geliyor galibaaaaaaa( reglim 1 hafta geçmiş haberim yok..ben ne yapacağım şimdi yaa..tam işe başlayacağım miniğimi büyüttüm derken..birazdan test yaparım..size de haber veririm..çok korkuyorum..eşim öyle rahat ki "olsun 3.yakışır evimize...bak bu kızımız doğacağı zaman da endişelenmiştik ama şimdi çok seviyoruz" diyip gülüyor..

kadercim, yeni yıl dileklerine ben de katılıyorum canım..helinimizi öp yerime..herşey önceki yıllardan çok daha güzel ve çok daha özel geçer aileniz için inşallah..

gizem ve tuğba ortadan tam anlamıyla kayboldular..özel çağrılarımıza devam ediyoruz..sizlerin de yeni yıllarınızı tebrik ediyorum..nice mutlu senelere aileniz ve tüm sevdiklerinizle girmeniz dileğiyle..

esracım, selmacım, gülhancım, özlemcim..hadi katılımlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyorum..beni yalnız bırakmayın hmmmmmm en hızlınız ben çıktım bak 3.geliyor yorumlar lütfennn(

şu an test yapmadım diye içimde acebaların verdiği bir ferahlık var ama çok korkuyorum hem de çoooooooooooooooook...

inanmıyorum.hayırlısı.biz 2. oluverir diye korkarken.helal olsun valla.aslında çok güzel bişey 3 çocuk.Allah isteyen herkese nasip etsin.test yaptıysan sonucu yaz muhakkak.hayırlısı neyse o çıksın inşallah sonucun

ridacım ayyyy hadi bakalım hayırlısı inşallah.bende ilkini büyüttüm tam derken ikincini haberini aldım.ay birde buda büyüsün 3.haberi alıyım çıldırırdım heralde ama rabbimin bir bildigi vardır çok sevindim eger gebe isen.ne güzelkalabalık bir aile olursunuz işte

erencecim yeni gelen arkadas acaba benmiyim diye kendimi tekrar tanıtıyım dedim ben ayşegül ankarada yasıyorum 24 yasındayım 2008 mayıs annesiyim.yarışmacılara basarılar dilerim

gülhancım canım, kendi telaşımdan senin yazını okuyamamıştım..şimdi okuyabildim..abimizin öğretmeninin tayininin çıkmış olmasına inan üzüldüm..yeni bir atama olmayacak mı..onca masraf yaptık diyorsun inşallah çocuklar bir anda ortada kalmazlar..

canım geçmiş olsun şimdi nasıl tosun paşa..devam etmiyordur inşallah ishali..muhammed de geçenlerde resmen bahsettiğin olay vardı..ama nasıl olduysa kendiliğinden düzeldi iki gün içinde..tabiki bir anne olarak ne kadar üzüldüğünü, nasıl canının yandığını tahmin ediyorum..önlemlerini de alıyorsundur muhakkak..bol bol su içiriyorsundur..ilaçlarını düzenli veriyorsundur....çok sıvı kaybediyor vücuttan suyla birlikte tuz da eksiliyor...Rabbim şifa versin muharremi de alpereni de sizlere bağışlasın..acılarını göstermesin, gözlerinizden acı yaş döktürmesin rabbim..hep sevinç gözyaşları dökesiniz inşallah..amiiiin

arkadaşlar test yaptım ve ikinci çizgiyi henüz görmedim çok şükür..ama hala tık yok..regl olmadım hala.ve belki de zamanı vardır netleşmemiştir..diye telaş ediyorum..birkaç gün içinde yine olmazsa artık bi test daha yaparım..geçen ay 27 kasım da olmuştu en son..

ethanroom arkadaşım paylaşımların için teşekkürler..ismini bizimle paylaşırsan daha samimi olur görüşmelerimiz..rumuz yazmak yapmacık geliyor bana..hitap etmemizi istediğin bir ismi de yazabilirsin..sen nasıl istersen tabi..
valla özlemcim 3. çocuk fikri beni de şu aralar fazlasıyla geriyor..2007 eylül'ünden 2008 mayıs'ına kadar..2009 haziran'ından 2010 şubatına kadar hamileydim...
düşünsenize 2010 aralık ve 2011 ağustosuna kadar da hamile kalacağımı..2006 da evlendim..ve her yıl hamileymişim ben..evlendim evleneli oooooo dayanamam bunaaaaa...

ayşegülcüm sen de pek çıtırmışsın ama maşaallah ikinciyi de getiriyorsun
sevcancım hamile değilmişsin ama bence bir de kan testi yaptır en azından için rahat olur.ama bence bu kadar gecikmesi hava değişimi veya stresten kaynaklanabilir de .yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda hastalanmıştın ilaç kullandıysan o da etkilemiştir. bu arada anlaşıldı sen üçleyecen :)) ama bari biraz bekle arada bir mola fena olmaz hani
gülhancım helin ishal olduğu zaman benim uyguladığım bir yöntem var hem doğal hem de ilaçtan daha etkili . bir patatesi dilimleyip haşlıyorum bir başka kapta bir çorba kaşığı pirinci biraz suda haşlıyorum , haşladığım patatesleri iyice eziyorum haşladığım pirinç suyunu da azar azar ilave edip muhallebi kıvamına getiriyorum biraz da tuz ekliyorum ve yediriyorum helin üzerinde çok etkili oluyor ikincisini hazırlamama gerek kalmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…