2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selmacım çok sevindim tebrikler allah gönlüne göre verdi sonunda

selmacım senin adına çok sevindim inşaallah senin için hayırlara güzelliklere vesile olur canım....

gülhancım kardeşinden dolayı yaşadığınız probleme üzüldüm biz de kardeşimle benzer problemleri lisedeyken çok yaşadık açıkçası konuştuk, anlamaya çalıştık, anlattık, yeri geldi kızdık, bugün 27 yaşında bazen hiç değişmediğini ve yaşadıklarından hiç ders almadığını düşünüyorum( yapmışsınızdır mutlaka ama ara sıra karşınıza alıp güzellikle onu kırmadan onu anlamaya çalışarak konuşun. yaşı çok küçük değil ama herşeyi anlayabilecek bir yaşta da değil... eskiden liselerde hiç kimseyle çıkmayanları dışlarlardı maalesef şimdi bu durum ilköğretime kadar indi.3 sene evvel 6. sınıflarda bir öğrencinin mektubunu yakalamıştık ve kız mektubunda "sen benim çıktığım 13. kişisin ama inan bana seninle çok ciddiyim" yazmıştı...Bazen düşündükçe kafayı yiyecek gibi oluyorum "nereye gidiyoruz?, sonumuz ne olacak? soruları beynimi kemiriyor. "Rabbim çocuklarımızı iyi insanlarla karşılaştır" en sık ettiğim duadır....

sevcancım evliliğin cilvesi dedikleri galiba bu hem kızıyorsun hem de yaptığı bir işten dolayı Allah razı olsun diyorsun :)) ben de eşimle 48 saat içinde mutlaka 1kere kavga ederiz olmadı şöyle bir ters ters bakışırız her seferinde de bir daha kavga etmeyelim diye barışırız sonra 48 saat içinde mutlaka bir şeyler olur :)) ikimiz de savaşçı bir ruha sahibiz savaşmayınca rahat edemiyoruz ne yapalım sempatiksalakcinni

oyyy oyyy çok sevindim selmacım..maşallah..Rabbim yeni okulunda hayırlı bir eğitim-öğretim yılı nasip etsin, güzel insanlarla karşılaştırsın canım...tebrikler..insanın emeğinin karşılığını bulması kadar muhteşem birşey olamaz..ela'ya da acil şifalar canım..havalardan be yaa...üşütüyor kızancıklar )kıyafetlerine dikkat et canım...mümkünse gece yatarken uyku tulumu filan giyindir..bizim kız da arada öksürüyor..valla gözlerinin içine bakıyorum çocukların..bir de aman aman üzerlerine titriyoruz ama olacak varsa oluyor işte...
selmacım..eşim konusunda da haklısın az naz yaptım..)ben eşime hiç kıyamıyorum..hemen bir mesaj attım..arayıverdi..kızdın mı bana dedim..kızdım dedi..sen bana kızamazsın dedim..güldü.. sabahtan öğlene, akşamdan sabaha küs kalamıyoruz Allahtan...

kadercim, 6.sınıf öğrencisinin kurduğu o cümle..aynı şekilde beni de bir anne olarak çok rahatsız etti..gerçekten nereye gidiyoruz canım..ülkemizde de artık medeniyet adına herşey çok normal karşılanmaya başlandı..amcam ilköğretim müfettişiyken Almanya'ya Türkçe öğretmeni olarak gönderilmişti..orda 5 yıl kaldılar..kuzenimin ve amcamın anlattıkları hala kulaklarımda..abla demişti kuzenim..erkek arkadaşım yok diye bana anormal biriymişim gibi bakıyorlar..hepsinin arkadaşlarıyla cinsel hayatı var demişti..ve bunu söylediğinde kuzenim 7.sınıf öğrencisiydi..ve okulda babamın masasına öğrencileri kondom bıraktılar gözümün içen baka baka dedi...öğretmen kızı olduğum için benimle dalga geçiyorlardı..küfürlü konuşuyorlardı saygı, itaat, intizam düzen hak getire kim kime dum duma demişti..uyarmaya kalktığı çocuğun velisi amcamın üzerine yürümüş idareye şikayet etmiş ve amcamın hakkında soruşturma açılmış..garip bir düzen..
Allah aziz milletimizi ve güzel evlatlarımızı böyle bir felaketten korusun..

Kadercim, bir hadisinde "birbirini sevenler için nikah kadar güzel bir şey görülmemiştir" buyuruyor Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Bu sözü eşimle düğün davetiyemize yazdırmıştık..helal dairede sevmek ve sevdiğin insanla evlenmek kadar güzel bişey yok..ben de eşimi çok severek evlendim..tabi arada dediğin gibi küçük kırgınlıklar yaşanıyor ama bunlar gelip geçici oluyor fazla uzamıyor ALLAHTAN...Rabbim tüm evlilikleri muhafaza etsin, evlatlarımızı huzurlu bir ortamda büyütmeyi nasip etsin bizlere..amiiiiin)

kızlar gerçekten güzel bir konuya değinmişsiniz...bu gençlerin hali ve zaman kötü...dizilerde buluyorum ben en büyük suç payını.... izleye izleye herşey normal gelmeye başlıyor zamanla ve normalmiş gibi yaşamımıza sokuveriyoruz farkında olmadan...gençler zaten özenti dönemlerindeler ne varsa kapıolar...hayrolsun sonumuz ne diyelim...
hepinize ve dualarınıza çok teşekkür ederim arkadaşlar:) çok mutlu oldum gerçekten...hakettiğimede inanıyordum iyi puan almıştım allah emeğimi boşa çıkarmadı şükürler olsun....
şimdiden sonra beni büyük değişiklikler bekliyor heyecanlıyım:) biraz da fizik çalışmam gerekecek..ne de olsa uzak kaldım epey süre...

selmacım senin adına çok sevindim canım..bundan sonrada herşey gönlünce olsun inşallah.elaya da geçmiş olsun tekrar benimkilerinde var öksürüğü burun akıntıları ridanın dediği gbi havalar çk değişken..ridacım sizin küslükleriniz bizimkilere benziyo önemli olan kin tutmamak..böyle ufak tefek küslükler evliliğin cilvesi olsa gerek:) yağmur yağarken bende yalnızdım eşim abisiyle işi öğreniyo bigün var bigün yok çocuklarla yattım bende.bi işlerini düzene koyamadı..bikaç ay sonra alıcak ehliyetini kamyonuda alamadı daha işin kötüsü 38 lik kamyona 45 milyar ödeyeceğiz işin altından nasıl çıkıcaz biliyorum...ridacı tuğbayla seni rüyamda gördüm geçen gün ...biizm eve gelmişsiniz çok azdı senin çocuklar vardıda benimkiler nerdeydi bilmiyorum:)
tuğbacım sen nerelerdesin neler yapıyrsun
özlem esra gizem kader sizler nasılsınız

selmacım Allah yavrularımızı her zaman iyi insanlaela karşılaştırsın..amin..branşında çalışacak olmana inan çok sevindim.sınıf öğrertmenliğinden sonra az da olsa bir acemiliğin olur ama hemen uyum sağlarsın gibime geliyor:) Kolay gelsin canımmmm..

gülhancım eşinin işi konusunda hayırlısı inşallah..ehliyetini de alır bir an önce işinin başına geçerse rahat edersiniz umarım..herşey beklentilerinizi karşılar şekilde olsun inşallah..

bu arada tuğbacık nerdesin şeker..gizem..esra..sizler de yoksunuz..özletmeyin kendinizi lütfennn

ALLAHIN sevgi, selam ve selameti üzerinize olsun..hepinizi çok seviyorum..)

herkese merhaba bende çok uzun zamandır pek yazamıyordum
tüm gün burakla uğraşıyorum zaman su gibi akıyo
sizler nasılsınız bebişler demeyeyim artık çocuklar nasıllar
malum havalr soğudu artık daha dikkat etmek lazım
havaların soğumasıyla kıyafet eksiğimiz başladı yine
burağın doğru dürüst üzerine giyecek kıyafeti pek kalmadı....
yine alışveriş zamanı geldi geçenlerde 3-4 tane eşofman altıyla 2 tane uzun kollu sweat aldım
bugün yine çıkıcam bişeyler almaya sizlere bahsedeyim tchibo diye bi mağaza var alışveriş merkezlerinde oluyo mağazaları
internet sitesinden her hafta kataloğu yayınlanıyo bu haftaki ürünlerinde çocuklar içinde var
bugün kısmetse gidip almayı düşünüyorum
sizler ne yaptınız sizinde varmı aldığınız tavsiye edeceğiniz yerler

bu arada erkek anneleri sizlerde konuşmalar nasıl
burak net olarak konuşmaya daha geçemed ikurduğu tek cümle 'anne bak' demesi
30 ayını geçtikten sonra kreşe vericem yarım gün çünkü bu duruma takılmış bi vaziyetteyim
herşeyi anlıyo yapıyo tuvaletini sölüyo yani daha çok gösteriyo :)
bişey sorucam zaman burak araban nerde diyorum orda diyo
ama cümle kuramıyo arabayı bile sölemiyo çok şey anlatıyo ama anlamsız kelimeler
dr a da götürdük o da kreşei önerdi sosyalleşmesi için
bütün günüm neredeyse onunla oyun oynayarak geçiyo tamamen kendimi ona adadım nete bile girmiyorum çok fazla tv izletmemeye çalışıyorum herşeyi anlatıyorum
maşallah çok uyumlu bi çocuk herşeyi anlaması bana yardım etmesi dinlemesi

sizlerde durumlar nasıl paylaşırsanız sevinirim

elifcim hoşgeldin canım..özlettin kendini..haklısın havanın pek düzeni yok artık..dikkat etmek lazım..Allah hasta olan herkese bol şifa versin..amin..
bu arada burak için endişelenme muhammed de tam dediğin gibi..anne bak..en çok kullandığı cümle:) bazen öyle olur olmaz söylüyor ki ardarda..ne vaaaar diye bağırıveriyorum..sonra öyle kötü bakıyor ki..özür diliyorum hemen..herşeyi biliyor ama konuşamıyor..net anlaşılmıyor kelimeleri..ama bazılarını net diyor..öyle işte

iyi geceler kızlar,
gerek işlerden gerekse helinin bilgisayarı açar açmaz dibimde bitmesinden dolayı pek bakamıyorum apar topar okuyup geçiyorum ama galiba bu aralar herkes yoğun galiba sayfamız pek ilerlemiş
kızlar benim cadının nerdeyse çenesi düşecek bir de söylediğin bir şeye bazen öyle bir karşılık veriyor ki nerden düşünüp buluyor öyle diye babayla birbirimize bakıyoruz...sanırım en büyük etken televizyon ((
kızlar hepinizi kuzularınızla beraber öpüyorum ....

merhaba kızlar elifçim seni burda görmek çok güzel..maaşallah burağa alperende bazn çok güzel konuşuyo anlatıyo herşeyi bazende dediği anlaşılmıyo yorumla anlıyoruz ..vusadm diyodu bikaç ay öncesinde şimdi anne su ver diyo tabi abisininde etkisi büyük o nederse alperende papağan gibi tekrarlıyo..kadercim bende koşturuyoru çocuğu okula götür getir yemek derken gün bitiyo ..bide eşim işe başladı bazen eve geliyo bazen gelmiyo ehliyet almasına 2 ay var bu yüzden yanında şoför çalışıyo onunda yemesi maaşı bize ait ne yalan söyliyim bilg oturmak gelmiyo içimden hemde havalar soğudu içirde soba yanıyo ben nerdeysem çocuklar orda bilg salonda arada bakıyorum sizlere nasılsınız diye tek tek söylemicem hepini öptüm kendiniiz ii bakın tubiş i merak ettim en çok 2 çocukla hayat nasıl giidyo acaba

Son düzenleme:
kızlar çok acelem var ama bir slm verip vedalaşıp çıkmak istedim..ben memleketime gidiyorum bugün. şuan hazırlıklarımı tamamlamak üzereyim..eve son şeklini verip ayrılacağım canım evimden..dualarınızı bekliyorum..iki çocukla ilk kez yolculuk yapacağım.. hepinizi öpüyorum..kadercim ve gülhancım yazılarınıza tam bakamadım..helini ve muharrem ile alpereni öpüyorum...sizleri de sevgiyle kucaklıyorum..kavuşmak dileğiyle vakit bulursam müsait olursam yazarım memleketten..sevgiyle kalın..Herşeyin mutlak hakimi ve tek sahibi Allaha emanet olun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…