2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar sizin yumurcaklar da özellikle kahvaltıyı bir -birbuçuk saatte yiyor mu? benimkisi ağzına aldığı bir lokmayı dakikalarca ağzında tutuyor hele bir de bir şey vermeye kalkınca "ağzımdaki bitsin" demiyor mu benim için ha bunu demişsin ha bana elektrik vermişsin öyle çarpılıyorum kafamçokkarıştı

özlemcim geçmiş olsun canım hemen moralini bozma..üniversiteye giden bi kız var komşumuz onunda göğsünde kist varmış hergün ağlıyomuş moralini bozmuşlar sağdan soldan çok şey deniyo ya göğsünü alırlar falan diye ameliyat olcaktı gittikçe küçülmüş dr ilaç vermiş ilk gittiğinde şimdi normale dönüyomuş galiba sonucunu bekliyoruz canım..Rabbim herkesi çoluğuna çocuğuna bağışlasın

kadercim bilmiyorum valla ben nasıl kaynana olurum:)) şimdiki kızlar çok fena ama herkes kendi evinde ocağında bi bayramda yanıma gelicekmiş ister gelsin ister gelmesin ama oğlumu göndersin:))işin espirisindeyizde bilmiyorum 2 oğlum olduu için çok severim belki bakıcaz...
canım benim muharrem öyle yemek yer mıymıy alperen hemen yutar maaşallah ama ağzındaki duruyosa aynı şeyi söyler daha bitmedi

Son düzenleme:
edit butonu gelmiş yaşasınnn çok yanlış yazan biri olarak çok sevindi

Arkadaşlar tüm iyi dilekleriniz için teşekkürler.Allah hiçbirimizi hiçbir anneyi evladının kendine yeter olduğunu görmeden evladından ayırmasın.çok korkuyorum ama alnımızda ne yazılıysa o olacak inancımız bu.Allah hayır yazsın.

kızlar günaydın

selmacım senin kilo vermen gerekirse ben öleyim zaman canım fıstık gibisin bence gram fazlalağın yok

gülhancım malesef okulların durumu bu canım genelde heryerde oyle inşallah eşinin işi yolunda giderde sizde kolaylıkla ödeyebilirsiniz allah yardımcınız olsun

aozli çok geçmiş olsun tekrardan canım inşallah kötü bişey çıkmayacaktık iyi düşün kendini üzme stresede sokma

selmacım maşallah senin kilon ideal..zayıf olduğun için o göbek öyle çıkıyor zannediyorsun..ben de zayıfken ayy göbeğim çıktı diye kendime dert ederdim..insan kilo alınca onun kiloyla bir alakası olmadığını anlıyor..bence hiç dert etme..
şu atama işin de hayırlısıyla olur inşallah..

günaydın bu arada arkadaşlar..bizim de misafirler gitti ancak fırsat buldum işleri toparladım ama kızımın sesi geliyor uyanmış..

selmacım iki gün boş vermiyolar tabi yoksa sığar ama olmuyo işte.
selma ek ders yok gibi bişiy en fazla 80 tl.ama ben zaten istemiyom ek ders falan çok yorucu oluyor çoçukla.çoçuk olmazsa isterdim ama

canım allah korusun inş hiç bişiy çıkmaz inş.kalbini ferah tut lütfen .peki 1 ay sonra napcak.inan özlem bende korkuyorum anne olduktan sonra herşeyden

özlemcim lütfen kalbine kötü şeyler getirme..hayatta zaman zaman istenmedik durumlarla muhatap oluyor insan..ve herşey insanoğlu için deriz hep..evet öyle aslında..Rabbim sana şifa versin..tüm kalbimle dua ediyorum sana..
bak size unutamadığım bir hikayemi anlatayım..eşim askere, ertesi gün annemler memlekete dönmüşlerdi..kalmıştım tek başıma..öyle dert etmiştim ki kendime..koltuk altında iki küçük beze oluşmuştu..öyle ağrıyordu ki anlatamam..deliriyordum..sonra idrar yollarımda bir problem oldu aynı anda..tam yapamıyordum ve tuvalet kağıdında farkettim gelen kanı ve kumu..o çektiğim acıları asla unutamıyorum..ve üstelik hamileydim..internetten araştırdım..bir sürü olumsuz yazı okudum..annemlere telefonda sitem ettim..beni öyle bir zamanda bırakıp gittiniz ki..ağladım..çok hastayım dedim.. annemi de orda çaresiz bıraktım..intikam aldım sanki beni bırakıp gittikleri için..o dönemi nasıl atlattım bir ALLAH bir ben biliyorum..neyse ki doktora gittim bir hafta sonra..korktuğum gibi bişeyler yoktu herşey temizdi..sıkıntıdan olmuş her ikisi de.
görüyor musun moral olmayınca insanın bünyesi alt üst oluyor..lütfen herşeyi olumlu değerlendir..kafanı hiçbir şey için yorma..herşey olacağına varıyor çünkü..bir de dediğin doğru..insan ilk önce evlatlarını düşünyor..

ben bugün bir hata yaptım ve öyle çok bunaldım ki..yaramazlıklardan..sürekli bana bağımlı olmalarından kendime zaman ayıramamaktan..işlerimi yapamamaktan ....bile bile ve kendimden intikam alır gibi bu kez...yavrularıma kızdım ve öleyim de kurtulayım dedim..Allahım beni affet..ben bazen kendimi dizginleyemiyorum..dedim sonra ama düşünsenize o yavrular bensiz ne yaparlar...onları kime emanet ederim..onlar bensiz ne şekilde büyürler..Rabbim hiç bir anneyi evlatsız...hiç bir evladı annesiz ve babasız bırakmasın..AMİN..

Kadercim yazını okudum..öğrenci ve velisiyle yaşadıklarını okudum Rabbim sabırlar versin tüm öğretmenlere..gerçekten işiniz zor..senin yerine kendimi koydum da..maşallah yine anlayışlı davranmışsın..
bizim oğlan da bu aralar süt içmeyi bıraktı ama yemek yemeye başladı..daha lokmasını çiğnerken hemen ikinci lokmayı hazırlıyorum..ağzına kaşığı yaklaştırıyorum..benim gönlüm olsun diye ağzını kocaman açıveriyor..tıkıyorum ikinci lokmayı da ağzına..inşallah böyle devam eder..bi ara gözlerinin altı morarmıştı kansız görünüyordu..toparlandı sanki..bu beni sevindiriyor..vücudu yine zayıf ama göz altı mor değil en azından..

gülhancım muharremle ilgili yazdıklarını okumuştum dün ama yazmaya fırsat bulamamıştım..kaynana mı oldun tatlımmmm) vay bee minikler büyümüş de aşık bile olmuşlar..zaman evlatlarımızı hayata hazırlarken..ve büyütürken bizi de olgunlaştırıyor mu ne..?

rida cım sabır işte biitiyor bazen...hele sen iki taneylesin birde...bende dün çıldırdım ela ya bir huysuzluk bir ağlama 1 saat sürdü abartısız...huyları değişti ya çok huysuz 2 gündür..bunalttı beni felaket...
bub arada gülhan cım seninki büyük neyse....ela bile aşık olmuş buna ne dersiniz...oğuz kağan die bir çocuk var ilk gün görmüştüm onu...ela diorki oğkan benim menim oğğğkannım deyip duruyor....oğğğkan elanın diyor...çocuğu anlatıyr bize...komik ya..
neyse kızlar yarın belli olacak benim durum dua edin bana...acaip heyecanlıyım şimdi...öptüm sizi...

arkadaşlar tüm iyi dilekleriniz için teşekkürler.Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Ridacım her seferinde yazıların bana büyük moral oluyor.İnanıyorum ki Allah katında insanlara yaptığın bu işler büyük sevap.İNŞALLAH BENİM DE SENİN GİBİ KORKULARIM BOŞA ÇIKAR SEVİNİRİM.ÇOK TEŞEKKÜRLER. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN

canlarım ben geldim:)) bikaç gün bakamadım fazla ilerleme olmamış..ridacı canım senin yaptığının dediğinin alasını diyorum öfkeyle hiç kendime hakim olamıyorum sonrada pişman olup üzülüyorum tövbe ediyorum olur olmaz herşeyde elleri var buzdolabını açmıyolarmı deli oluyorum hergün 2 anne sınıfta nöbetçi bekliyo dün bende sıraydı tabi muharrem ben varken şımardı biraz 3 ten 4 ten sonra derse başlıyolar gerçekten işleri zor ödev yapmak istemeyenler var..ridacı ne olacak halimiz bilmiyorum..
selmacı senin işlerin noldu perşembe diyodun galiba bi gelişme varmı..elaya bak hemende sahiplenmiş çcuğu:))) benim kızkardeşim ne yapmış bizimde başımızı belaya sokacak annemlerinde eltimin oğlu var onunla yaşıt okuldaki teklif edenlere ben emreyle çıkıyrum demiş çocuk dün emreyi sokakta bulmuş sen nasıl cansuyla çıkarsın diye çıkışmışlar dövceklermiş nerdeyse eltim kaynım gekdiler dün akşam kızdılar şimdi küçükler yarın büyürler aynı şey olur oğlumun başın abişey gelir dediler doğru yani karşılıksız sevende sevip ayrılanda suçsuz insanları öldürmüyomu Allahım akıl fikir versin çok fena napıcaz bilmem
tüm mayıs annelri hepinizi öpüyorum kuzularla beraber

merhaba arkadaşlar..evet gülhancım pek ilerlememiş sayfa..kimsenin tadı yok gibi benim de pek tadım yok..ama yine de aklım sizlerde kaldı..

özlemcim düşüncelerin için teşekkürler ..o senin kalbinin temizliği..Allah senden de razı olsun arkadaşım..bir katre nefes verebiliyorsak, bir moral olabiliyorsak sıkıntılı bir anımızda ve küçük bir gülümseme bırakabiliyorsak yüzünüzde ne mutlu bizlere.. Allah hepinizden razı olsun arkadaşlar..

selmacım inşallah ataman istediğin şekilde gerçekleşmiştir diye ümid ediyorum..biz duamızı ettik Rabbim hayırlısını versin hakkınızda arkadaşım..bu arada ela seni üzmüş..eşim bir motorsiklet aldı kendine..muhammed bayılıyor..binmek istiyor..babası işe giderken hergün bir macera yaşıyoruz..bacağına yapıştı bırakmadı babasını..bizim de aramız dün akşamdan beri limoni..o kendisinin haklı olduğunu zannediyor ama bana göre de ben haklıyım..dün niyetliydim..ben orucumu açtıktan sonra geldi..sofrasını hazırladım..üzerimde inanılmaz bir yorgunlukla birlikte başağrısı vardı..çayımı hazırladım..sofrayı kaldırdıktan sonra makinaya yerleştirdim bulaşıkları..düdüklü tencereyi de elimde yıkamam gerekti..bu arada ebru kucağında durmadığı için sürekli mutfağa seslenip işimi hemen biritirip gelmemi istedi..istisnasız bunu hergün yaşıyoruz aslında..ben bir suç işliyor gibi büyük bir baskı altında yapıyorum mutfak işlerimi..ocağı sildim işim bitti tam gelmek üzereyim ki (işim çok hızlı yaptığım için kısa sürede bitti aslında) hışımla mutfağa girdi çocuğu yere bıraktı ve bikaç şey söyleyip gitti salona..aldım çocukları yatak odasına gittim..muhammed uyudu kızımı da emzirip uyuttum..kalktım namazımı kıldım ve ben yattım..gece bir buçuk gibi yağmur başladı aniden uyandım..baktım eşim balkonu filan toparlamış..Allah razı olsun birlikte fırtınayı seyrettik dışarısı çok kötüydü....sonra bana takıldı ben pek oralı olmadım..sabah da pek iç açıcı ayrılmadık yani..muhammed ağladı yine..neyse hayırlısı olsun..

gülhancım hoşgeldin..hayırlısı diyoruz hep..muharrem de annesini görünce tabi haklı olarak güçlü hissetmiş kendisini..şımarmış..hatırlasana biz de öyle değil miydik? hep söylüyorum öğretmenlerin işi gerçekten çok zor..biz kendi evlatlarımıza söz geçiremezken..ALLAH yardımcıları olsun..kızkardeşin ile yaşanan olay da hiç hoş olmamış ama henüz çok genç.. bizim çocukluğumuz gibi değil onların zamanı..ellerinin altında internet var ve herşeye tek tuşla ulaşıyorlar..cep telefonu var..bizim hayal bile edemediklerimizi onlar yaşıyorlar..ve onların hayalleri bizimkiler kadar masum kalmıyor bazen tehlikeli bile oluveriyor..hergün neler okuyoruz..neler yaşanıyor okullarda..ALLAH evlatlarımızın acısını göstermesin..amin..

kızlar daha adana mem açıklamadı sonuçları ya..sabırsızlıkla bekliyorum ama artık fenalık geldi...bir işlerini doğru yapmıyolar...
rida cım anlatmışsın ya seni o kadar iyi anladım ki...bizde de öyle işleri haldır haldır yetiştirme içerisindeyim...ela da şu ara huysuz öksürüğü de var...kızım bir iyileşemedi ya...mutfağa şöyle bir baktım da ciddi bir temizliğe ihtiyacı var...haftasonu inşallah hallederim...
rida cım bence eşin anlamıştır artık hatasını:) sen yine de az naz yap
gülhan hoş geldin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…