2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kiloları yazmışsınız da kızlar...bende kendimi beğenmiyorum ya...göbeğim var...bugğn pantolon bluz giydim heryerim ince ama önde minik bir göbüş...gerçi reglim her zamana göre biraz o durum etkileyebiliyor...ama beğenmiyorum kendimi...spor yapmak lazım da hangi ara olacak işte o...
bu arada acaip iştahım açıldı...tatlı yapıp duruyorum kendime...yiyorum da nasıl istek var yemeklere karşı içimde...eskiden ölmemek için yerdim yemek yemeği sevmezdim...
inşallah hepimiz veririz kiloları...
ne yapmak lazım bilmem ki...sirke işe yaradımı rida cım onu birde sabahları aç karna mı içmeliymiş...

selam kızlar,
nasılsınız, bu hafta oldukça yoğundu ve öyle tahmin ediyorum ki önümüzdeki hafta da böyle geçecek( güya ilçe merkezinde bir okuldayım ama sanki köy okulunda gibi her işimizi kendimiz halletmeye çalışıyoruz şikayetçi değilim aslında ama yetişemiyorum herşey birbirine giriyor herşey üzerime geliyor sanki işlerimi eksiklerimi planlamaya çalışıyorum ama gerek okuldan gerekse kendimden (helin sağolsun evde okulla ilgili hiçbirşey yaptırmıyor) planlar hep aksıyor depresyona girecem yakında:))
kızlar bir de bu hafta içinde tatsız bir olay yaşadım ; salı günü ödevleri kontrol ederken ödevini yapmayan öğrencilere ceza olarak gün boyu teneffüse çıkmama cezası verdim.o gün okul çıkışında veli toplantım vardı toplantının sonunda bir velim(baba) kızının severek okula geldiğini ama bugün okula gitmek istemediğini söyledi.önce söylememiş ama aile sıkıştırınca kız da cezaya kaldığını ve arkadaşları arasında küçük düştüğünü bu nedenle okula gelmek istemediğini söylemiş.adam da benim cezalandırma sistemimi sorgular gibi konuşunca ben çok şaşırdım sonuçta çocuğa bağırmadım, dövmedim,sövmedim ama çocuğun gururu kırılmış .......üstelik ödevini yapmadı diye ceza verdim diye ilk defa bir veli böyle bir tepkide bulunuyor. gerçi öğrenci oldukça hanım hanımcık adı hep iyi şeylerle anılan bir öğrencim... bir de kızın özel bir durumu var o da annesi rizede hemşire ve sürekli il dışında arada bir eve gelebilen bir kadın, çocuğa babaannesi bakıyor ve tek çocuk... konuşa konuşa veliyle orta yolu bulmaya çalıştık ama benim moralim çöktü günün yorgunluğu yetmezmiş gibi bir de bu olay benim çalışma hevesimi bile kırdı.artı 2 senedir berbat geçen doğum günlerine bir yenisi daha eklenmiş oldu (
ertesi gün okula resmen ayaklarım geri geri gitti ilk ders sürekli öğrencimle gözlerimizi kaçırdık aslında bu halimiz çok komikti ama baktım kız açılmaya başlamış kızla özel konuştum bana söylemedi ama onun da rahatladığı ortadaydı , kıza trip atacak halim yok ya :)) ben de uzatmadım

kızlar ,
bu arada benim kız iyice kudurdu ele avuca sığmıyor ne yapacağımız şaşırdık hele geçen hafta yemek yedirmek tam bir eziyetti ama bu hafta daha iyi sanki..... balık yağını tekrar içirmeye başladım belki de onun etkisinden bu hafta daha iyi gibiydi. bir de tv den öğrendi galiba akşam elini el hareketi yapar gibi tutarak "dıkın dıkın" yapıyor babası bunu görünce bir kahkaha attı ki sormayın aslında böyle birşeye gülmek doğru değil ama kahkaha atılmayacak gibi de değildi yani :)

bu arada maşaallah herkes diyete başlamış galiba hadi bakalım hepinize kolay gelsin hanımlar inşaallah gönlünüzdeki kiloya kavuşursunuz . benim fazlalık yok göbeğimi saymazsak ama ev taşıma ,okul derken ben zayıflamışım göbeğim bile inmiş gerçi ben biraz kilo almak istiyorum (3-4 kg kadar) şöyle 54-55 olsam çok iyi olacak ya ama kilo alınca benim direkt göbek çıkıyor :))

kızlar hepinize iyi haftasonları diliyorum, ben fırsat buldukça yine yazarım hepinizi çok öpüyorum opuyorumnanaktan

:) kader cim öğrenci milleti işte:)
bazen velileri anlamak zor dediğin gibi... küçücük bişey bile insanın tüm neşesini alıveriyor...
bu anadolu liseleri sonuçlarının açıklanması perşembeye kaydı...başvuru süresi uzatıldı...bu meb e de diyecek lafım yok artık...
kızlar dua edin banaa...
bu arada ya benim kötü bir huyum var kahve içmeye bayılıyorum işin kötüsü falı da severdim...bakmıyordum baktırmıyordum ne zamandır...bugün okulda kızlarla yapalım dedik öğlen ve baktım bikaç kişiye...ama çok üzüldüm ya güneha girdim diye...allahım nolur affetsin...kıramıyorum da ya insanları...ama olan bana oluyor...sonrasında kötü hissediyorum kendimi...uf ya uf...

günaydın kızlar geçen gün baya şeyler yazacaktım kısa kesmek zorunda kaldım tak tak yazıyomuşum beyefendi şikayetçi oldu kendisi takırdarken ii 2 defa niyetlendim yazamadım..neyse..selmacım dualrımız seninle gönlüne göre olsun inşallah..kadercim alem kız bu helin:) tv de görmüştür diziden geçilmiyo ortalık..
rida ve tuğba sizler nasılsınız..çocuklar nasıl
gizemcim sen neler yapıyorsun

kızlar dün bizimde toplantımız vardı..anasınıfında 2 aşık varmış bekliyoruz bizde merakla muharrem ve asudeymiş.)) birbirlerin ekur yapıyolar diyo öğretmen..biizmki kızlardan pek hoşlanmaz ama kız ona gelip gidiyo galiba..doğum günü kutlamaları var.kitap alındı,, aidatlardan bahsetti işte her zamanki gibi eksik ihtiyaç listeleri..hiçbir yerden desteğimiz yok diyolar sizin okullarınızda böylemi meb sınıfta dolabınız mı yok marangoz olan veli yapsın diyomuş..valla şu durum itibariyle gönderdiğime pişman oluyorum napıcamı bilmiyorum bu aralar çok sinirliyim kendimi tanıyamıyorum bir şey aldırcak diye aklım çıkıyo elimizde olsa neden yardım etmeyelim..
okula git gel günlerin nasıl geçtiğini anlamıyorum ..bi koşuşturmacadır giidyo..

kızlar merhaba nasılsınz ben bi kaç gündür daha iyi hissediyorum.okulun açılmasıyla ilgili galiba alışmamadım tempoya
özlemcim hayret ettim ya müdürünün yaptığına işte ilçelerde falan böyle oluyor böyle saçma bir program yapılmaz hemde bir anneye.ben 17 saate giriyorum salı günün boş .neyse sıkma canını geçmiş olsun nasısın şimdi
gülhancım canım napim ardayla uğraşıyorum bizimki bazen azıtık bazen sakin günler geçiyor.mareme güldüm küçük romantik
ridacım muhammedde aynen arda gibi eline geçirdiğini döküyor aşağı atıyor.bizde çok şey topladık aşağıdan çok sabunluk kırdı çok tabak kırdı .alıyo eline bardağı direk yere döküyor.sofrada eline alıyor kaşığı yemekleri etrafa saçıyor:)geçmesini bekliyorum geçecek biliyorum
ridacım canım habersiz bırakmayacağına sevindim
burarada ben 45-50 arasında seyrediyorum son 1-2 senedir.ben vermemeye çalışıyorum.bu ara iyiyim 49-50 yim

selmaaaaa banada fal baksana:)
inş sonuç istediğin gibi oluur canım öpüyorum

kadercim anladığım kadarıyla doğum gününmüş kutlu olsun gerçi kötü geçmiş ama sen boşuna üzmüşün kendini bence.veliler bazen saçmalıyor bunun gibi gayet normal bir hareket senin çoçuğu ceza vermen .hemde 2.tür cezayı kullanmışsın yani sevdiği şeyden mahrum bırakmayı tam bir eğitici tavrı onun seni yargılamasına izin vermeyecektin bu ne demek ya napalım işte işimiz böle idareciyle uğraş çoçukla üğraş veliyle uğraş

kadercim atladım galiba anlayamamışım..doğum günün kutlu olsun sevdiklerinle beraber nice mutlu ve huzurlu senelere..
selmacım yakaladım seni.:)))
ama ben heran kaçabilirim eşim dışarıda

gizem cim alemsin...ya baıyorum sonra da pişman oluyorum günah ya...
gizem 17 saati normal şartlarda 3 güne de veremezler mi..
birde merak ediyorum 17 saatten ekders alabiliyor musun?bu ceza olayını da iyi ifade etmişsin 2.tip ceza doğru en işe yarar yöntem..
liseye geçersem ekders bende alamayacağım büyük ihtimalle aman olsun...geçmek istiyorum branşıma ya...
kızlar nerelerdesiniz geziyorsunuz değil mi ???:)

gülhan cım nasılsın bakalım...ya bu okul işleri böyle germe kendini...zamanla sende alışırsın ve düzene de girer...

evt canım maalesef okulların hali bu...geçen sene yakıt verilmediği için kışın yarısını kaloriferler yanmadı ve soğuk geçirdik...elektriği suyu okul karşılıyor düşün...çocukların getireceği aidat dönem başı 15 lira ama hepsi getirmiyor ve okul kendine yetemiyor...bizim okul köyde ve okula ait tarlalar mı ne var bu usulleri bende pek anlamıyorum ordan gelen kazanç geçen sene kurtardı bizi...durum aynen öğretmenin dediği gibi...milli eğitim devlet bişey yapmıyor okullara...hademelerin parası bizden çıkıyor öğretmenler artı çocuklardan gelecek aidatlardan...düşün artık...
birde veliler geliyor okula devlet bize yardım etsin anlayışıyla neler görüyoruz duysan şaşarsın...ve gerçekten devlet para da veriyor yeşil kartlılara ve sigortası olmayanlara...ama bu verilen parayı baba çocuğuna değil sigarasına harcıyor maalesef...çocuk gene ayakkabısız geliyor gene deftersiz...
yani bu konu çok uzar..durum çok vahim...öğretmenine hak verdim ben işin içinde olan biri olarak...aynen durum onun dediği gibi...

selmacım gel git lerle yaşıyorum işte kamyon parası denkleştirmeye çalışıyoruz bakalım zaman ne gösterecek..evet canım yeni başladık alışıcaz nede olsa bizde okuduk az çok biliyoruz aynen denildiği gibi ..bizim komşumuzda fal bakardı fala inanma falsız kalma hesabı merak ediyoduk işte Allahım affetsin

tuğbacım seninkiler ne alemde gelemiyorsun buralara..kızın büyümüştür bayağı..gerçi kardeşim face de tuğba açık demişti ama eşim vardı konuşamadım bende..o kim bu kim diye soruyodu kardeşime

merhabalar arkadaşlar.moralim çok bozuk.haziranda göğsümden kitle aldırmıştım temizçıkmıştı. şimdide koltuk altımda kitleye rastlandı. 1 ay sonra tekrar gel bakalım dedi doktor.çok kötümser konuşmadı ama kesin birşey de söylemedi.koltuk altı ve sol omzumda ağrım var.çok korkuyorum inanın çocuğum olmasa bu kadar korkmazdım onu bu hayatta yalnız bırakma fikri korkutuyor.Rabbim yardım etsin bana sizlerde nolur dua edin bana

özlem cim okudum şimdi canım inşallah temiz çıkar inşallah...üzüldüm ya bizi en kısa zamanda bilgilendir bu durum hakkında...

iyi pazarlar kızlar,
bir taraftan heline kahvaltısını yedirmeye çalışıyorum, bir taraftan akşama misafirlerim var onlara hazırlık yapıyorum bir taraftan da buraya bakıyorum :)
selmacım demek senin durumun da perşembe belli olacak hadi bakalım hayırlısı ne ise o olsun canım merkeze gelmek tabi ki güzel ama dikkat et sonra benim gibi köyü arama :)))
gizemcim senin de iyileşmen iyi olmuş ama inan ben de halen bu tempoya alışamadım velime gelince iyiyiz şimdi ama şimdi dua ediyorum inşallah yine böyle bir durumla karşılaşmam ...gerçi önümde daha çoook okul , çoook öğrenci ve veli var :))
gülhancım demek muharrem de başladı ha :)) bakıyorum hemen kaynanalığa başlamışsın "benim oğlum yapmaz kız oğluma geliyor " diye
bu arada okulla ilgili maddi sıkıntılar maalesef her yerde aynı meb okullara çok az ödenek gönderir ve okulun her türlü ihtiyacını veliyle halledin deyip kendini geri çeker sonra şov amaçlı tutar kayıt parası alan bir kaç okul idaresine ceza yazar ve bu her sene böyle devam eder. ilçe merkezindeyiz güya sınıfımızın inşaat artığı temizliğini kendimiz yaptık sınıfların içindeki dolapların üzerini yapışkanlı kağıtla kendimiz kaplıyoruz köy okulları daha da problem zaten. bir de özellikle anasınıfı ve 1.sınıf biraz masraflı :jeyyar:

Özlemcim öncelikle geçmiş olsun diyorum inşaallah bu da diğer kitle gibi temiz çıkar
herşeyden önce bir annesin ve doğal olarak çocuğun adına endişelenmen oldukça normal ama ne olur moralini yüksek tut. Allahın izniyle bunu da atlatacaksın dualarımız seninle....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…