2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar..geçmişe şöyle bi göz attıktan sonra yorumlarımı yazayım..
[:KK43:[/COLOR]
günaydııııııınopuyorumnanaktan
oyuncak konusuna gelince..tencere kapak mandal ne bulurlarsa..oyuncak direksiyon aldım araba aldım alındıkları gün pert oldular..her şey istiyolar ama oynamıyolar..2 gündür sularımız yoktu ben şunları banyo yaptırıyım

arad artık ev eşayalarına ilgisini kaybetti şükürki ama evde eşya kalmadı ne yazııkkialsanaalsanasmile

gizemcim tv açıp bırakma canım sende orada neler yaptıklarını soyle anlat emin ol konuşması bile artacaktır

tuğbacım üzülme canım ya doktotunu dinleki riskli ni durum olması rabbim yardımcın olsun inşallah

kızlar oyuncak konusunda ben ikraya sadece lego ve puzzellardan alıyorum hani bu şeklli olupda yerini bulmaya çalıştıklarımızdan çok seviyo onları neler olduğunuda tek tek soylüyo bilemediklerini biz soylüyoruz bayağı zeka geliştirici benim kızın bebeklerle fakan hiç arası yok bi çakılımız var bizim onada ben hastaydım küçükken aldım arada alır sadece evin içinde gezdirir konuşma konusundada en geveze sanırım benim kızım biz herşeyi soyliyebiliyoruz derdini anlatabiliyo bide okadar çok şarkı ezberlediki cümleleri falan çok düzgün çıkarıyo

arda geldi bilgisayara yazamıyorum zemuszemus.çok şükür gitti
bende aynen tv açtığımda öyle yapıyorum
maşalah güzel kızına hem akıllı hemde güzel konuşuyor.şu kız çoçukları bıcır bıcır bilmiş bilmiş konuşuyor ya bayılıyorum

gizem cim ela da öyle söylediğim kelimeleri takrarlıyor bazen düzgün söylüyor bazen kendince yorumluyor...ama basit cümleler kuruyor ama baya basit cümleler...
napalım zamanla konuşacaklar...bende konuşuyorum anlatıyorum herşeyi..kastamonu da baya ilerletmişti kalabalık ortamda olması iyi olmuştu ama burda yazık kızım kalıyor yalnız..

olsun selmacım cümle kursunda basit olması öenmli değil dediğin gibi zamanla konuşacaklar acele ediyoruz belkide
evet kalabalık ortam ardayıda çok olumlu yönde etkiledikaydirigubbakcemile2

herkese günaydııın. biraz geç oldu ama...ben kütahyadayken kızı dr a götürdüm az kelime söylüyor diye.o da kendinden örnek verdi kızı 4 yaşına kadar doğru düzgün konuşamamış konuşamıyor derdini anlatamaz diye kreşe vermemiş.4,5 yaşında kreşe başlamış ve konuşmuş.şimdi orda fen lisesinde okuyor çocuğu.endişelenmeyin kesinlikle zeka göstergesi değil ,yani hemen kreşe verin dedi. benimki orda çok yalnızdı .2 ayda burda çok açıldı basit cümleler kuruyor bazı kelimeleri doğru bazılarını da alakasız kendince birşeyler söylüyor.kreşe giderse daha da iyi olacak sanırım

kızlar dr dan geldim ve birazdan çıkacağım haber vereyim dedim size.

sezeryna karar verdik bebeğin iri olduğu için hala yerleşemediğinden. içim buruk duygusalım baya ama kızımada sonunda kavuşacağım için mutluyum. heralde 2 gün sonra anca gelirim eve. haberdar etmeye çalışırım yine sizi. Allaha emannet olun. görüşmek üzere....

tuğbacım hiç sıkma canını demekki hayırlısı boylemiş rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah cennet kokulu kızınla eve döndüğünüzde görüşürüz bundan sonra 4 kişilik bi ailesiniz ne güzel rabbiim isteyen herkese nasip etsin inşallah allaha emanet ol canım dularımız seninle

allah hayırlısıyla kucağına alıp dönmeyi nasip etsin.ne güzel ben bile heyecanlandım şimdi.Allah yardımcın olsun

tuğba cım demek ki olması gerekn buymuşş..sen elinden geleni yaptın..artık sağlıkla al kucağına bebişini seni bekliyoruz...
kızlar başıma bir dürü<iş aldım..sabahtan pazara geçtik 15 kg domates aldım onların kabuklarını soydum minik doğradım buzluğa atacağım ama fevrm döndü ne zormuş be...
birde patlıcan kabak felan aldım içini oyup buzluğa atacağım onlarıda ama ancek bugün domatesleri bitiririm çok yoruldum ve susadımm:KK43:

teşekürler canım evet hala maviler ne geliyosa o gözlerimziden geliyo teyzesi çok nazar oluyo ben artık buna inanıyorum
evet ismide buraktı bi ara resimlerini koyarım bende
sen maşallah ikisi bir arada ne güzel büyütüyosun ama gerçekten Mevlam sabırlık versin sana
benim en yakın arkadaşımda aynı durumda biri ikibuçuk diğeri 11 aylık çok zor büyütüyo
en yakın şahidi benim herkes bir arada büyür diyo ama gelde büyütene bi sor
aynı durumlar ondada mevcut

konuşma konusunda bize kreşi önerdi muhammede kim bakıyo sen herhalde
evde sürekli benle :hulya:beraber olduğu için biraz sosyalleşmesi lazımkaydirigubbakcemile5
oyy yerim ben onun boncuk gözlerini..Rabbim nazarlardan esirgesin..anne babanın bile nazarı değermiş..maşallah sübhanallah la kuvvete illah billah demek gerekiyormuş..ben söyledim peşinen..maşallahın arkasından alıştım her çocuğa söylüyorum..ben kadroluyken haksız yere işten çıkarıldım biraz olaylı oldu işten çıkarılmam..dava açtım işe iade kazandım şu an beklemedeyim.. çoculara kendim bakıyorum..

kardelencim maşallah oğlunun kilosu çok çok iyi erkek çocuklar geç konuşur diye biliyorum bende üzülme konuşmaya başlamış bile baksana benim kızımda tam aksine sustura bilene aşkolsun herşeyi soylüyo hatta geçen gün babasıyla gülmekden öldü bize diyoki anne yemeğini ye seni parka götürücem baba kucağıma otur seni hoppa yapayım babanneside sıkıştırrınce babanne yeterrr yeterrr diye bi çıkışı var :)) gülmekten ölüyoruz

ridacım 2 yaşına kadar emzirdim şimdi emzirmiyorum inşallah sende kızını emzirirsin 2 yaşına kadar canım

muhammed de konuşamıyor ama bugün bir rep yaptı evde görmelisiniz..şaştık kaldık ne ara nerden öğrenmiş anlamadım..hiç müzik açmam ve dinlemeye de fırsatım yok..kışın sanırım..yetenek sizsiniz diye bir prog. vardı ordan almış zannedersen hareketleri..takla filan atıyor..ellerinin üzerinde durup ayağının birini havaya kaldırıp biraz bekliyor sonra dansetmeye başlıyor..film bu çocuklar yaaa:))

inşallah canım..iki yaşına kadar da ben emziririm..ama kilo veremiyorum..süt verirken çok iştahlı oluyorum..ve de form çaylarından kullanamıyorum..kendimi çok yaşlanmış hissediyorum..kilolu iken..ama çocuğuma değişmem tabi kilo olayını..:))

maşallah kardelen cim süper:) aman nazarımız olmasın:):nazar::nazar::nazar:
boylu poslu ibrahim kutluay gibi olucak desene:nazar:
rida cım üzüldüm ya çok geçmiş olsun bunların normal halleri çekilmiyor birde biyerlerine bişey olunca hepten çekilmezler:KK43::1hug:
kızlar iyi ki geldiniz:asigim:a.s.

teşekkürler canım geçmiş olsun dileğin için...sanki dün ayağına sehpa düşen bizim oğlan değilmiş gibi bugün bir döktürüyor görmelisin..babaannesi var evde dün gelmişlerdi kaldılar az sonra çıkacaklar..onlara seviniyor yavrum kimseyi gördüğü yok birileri gelince dünya onun oluyor..çocuk işte..

merhaba kızlar amanın ne kadar çok yazmışınız hepsini okudum ama bazı şeyleri atlayabilirim kusura bakmayın lütfen
ridacım muhammede geçmiş olsun ucuz atlatmış yaramaz çoçuk ve erkek olunca her gün bir yerleri şişiyor.allah büyük kaza vermesin,
esracım ben telvizyondan sakınmamnın nedeni ardanında burak gibi çok konuşmaması biliyosunuz konuşmayı geciktiren faktörler arasında
kızlar konuşmadan konu açılmışken kim ne kadar konuşuyor
arda çok kelime konuşuyor bazı kelimelri düzgün çıkartıyor ama bazılarını kendine göre yorumluyor mesela helikopter_ tepter
uça uçak
ama cümle yok denecek kadar az
motor-totor gibi

teşekkürler canım..bir günleri diğer bir günlerini tutmuyor veletlerin.. muhammed bugün gayet formunda yukarda belittiğim gibi..muhammed de kelimeleri tanıyor ama tam çıkaramıyor..cümle kuramıyor yani..iki kelimelik basit cümleler yani..bence normal gizemcim..kızlar daha şanslı bu konuda..cimcimeler..bir yaşında konuşmaya başlamıştı şarkı söylüyordu deryanın hatice ceren'i..maşallah kızlarımız bu konuda iyi :))

maşallah burak a en boylu poslu kilolumuz o çıktı kimse kıramaz rekorunu sanırım.

ridacığım muhammede geçmiş olsun. valla senin yazdıklarını okurken hep yaramazlıkları hakkında yada kız kucağında durmadığı zaman kendimi yerine koyuyorum hep içim daralıyor. rabbim sana güç, kuvvet, sabırlar versin. annenlerde gitmişken muhammedi şu eşinin iş yerinin kreşine verseniz olmazmı. çok faysası olur rahatlarsın hem sen hemde yaramazımız.

elifciğim bende buğrayı 4 haftadır kreşe gönderiyorum konuşmasında baya farketi. daha farklı şeyler konuşuyor artık. şaşırtıyor beni sorulara verdiği cevaplarla. çok öyle aman aman konuşmuyor ama derdini anlatıyor. herşeyin ismini biliyor. ne cevap vereceğini biliyor. yeni türkçe öğrenmiş turist gibi konuşuyor:))) yemesinde fark etti. kaşığı çatalı daha güzel kullanıyor daha çok çeşit yiyor artık. imkanınız varsa gönderin bencede. yaşıtlarıyla bazı şeyleri yapmak daha eğlenceli oluyor. daha çabuk öğreniyorlar.

gizemciğim o ev kapısını bende görmüştüm gerçekten çok fonksiyonlu ve çok güzel. eğer dediğin gibi artık sıkılmadan oynuyorsa alabilirsin zevkle oynar bencede. bende öyle durmadan oyuncak alma taraftarı değilim hem çabuk sıkılıyorlar hemde çekemem ortalıkta bir sürü oyuncağı. gerçekten işe yarar geliştirici şeyler alırım aldımmı. mesela kurabiye kavanozu var sayı filan sayıyor, yine sayılar alfabe sayan telefonu, hayvan sesleri ve melodi sesi çıkaran ork gibi ekranında hangi hayvanın tuşuna bastıysa onun sesi çıkıp o hayvanın oynadığı çok sevdiği bi oyuncağı var, geçenlerde melodika aldım üfleyip tuşlarına basıyor ses çıkartıyor nefesi gelişsin diye aldım. tahtadan yerleştirme yapbozlar filan falan. yani öyle araba filan tek tük bikaç tanedir. silah filan asla almam zaten. kırma dağıtma huyumuz yok çok şükür oyniyacağı oyuncakları alır oyuncak kutusundan topla deyincede götürür koyar yerine hepsini. bazen dağıttığıda olur tabi.

teşekkürler tuğbacım..bu arada sen doğuma gidiyorsun sanırım..kıyamam sana..inşallah sağlıkla kucağına alırsın beyzayı..RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN TATLIMMMM...iyi haberlerini bekliyoruz..buğriş abi oluyor sonunda...

günaydın kızlar..geçmişe şöyle bi göz attıktan sonra yorumlarımı yazayım..
ridacım geçmiş olsun canım..bana çok tanıdık böyle kazalar bizimkiler genelde cam tepelerinde sehpa tepelerinde olduğu için..Allah beterinden korusun hepsini her zaman dualarımdasın canım diyorum ya alperenden küçük bi ikinci çocuğu düşünemiyorum..Allahım bol sabır versin

mrb canım..amin Rabbim hepimizin yavrularını korusun..onlar bizim göz bebeğimiz..
onların canına gelecek mala gelsin..dünyada hiçbir şey onlar kadar elzem ve değerli değil gözümde..

sezeryna karar verdik bebeğin iri olduğu için hala yerleşemediğinden. içim buruk duygusalım baya ama kızımada sonunda kavuşacağım için mutluyum. heralde 2 gün sonra anca gelirim eve. haberdar etmeye çalışırım yine sizi. Allaha emannet olun. görüşmek üzere....

senin için okumaya başlıyorum öyleyse..çok istemiştin şu normal doğumu ama önemli olan sağlıkla bir canı dünyaya getirmek..ne sana ne bebeğe bişey olmadan..RABBİMİN DEDİĞİ OLUR..sen çaba sarfettin ama OL diyecek olan öyle olmasını istemişse..öyle olacaktır..bunun dönüşü yok..tefekkür etme zamanı şimdi..Yaradan dualarımızı bekliyor.. senin için hayırlı bir doğum diliyoruz..dudaklarımızdan AMİİİN LER dökülüyor..şimdi dua vakti TUĞBAMIZA...beyza geliyor :))

Son düzenleme:
tuğba cım demek ki olması gerekn buymuşş..sen elinden geleni yaptın..artık sağlıkla al kucağına bebişini seni bekliyoruz...
kızlar başıma bir dürü<iş aldım..sabahtan pazara geçtik 15 kg domates aldım onların kabuklarını soydum minik doğradım buzluğa atacağım ama fevrm döndü ne zormuş be...
birde patlıcan kabak felan aldım içini oyup buzluğa atacağım onlarıda ama ancek bugün domatesleri bitiririm çok yoruldum ve susadımm:KK43:

tuğbaya dua vakti...
bu arada sorayım da son olarak merak ettim..
ben de patlıcan var pazardan aldım ama dün kayınvalide de getirmiş biraz..eşim patlıcan sevmez közde seviyor..közleyip atma imkanı var mı şu patlıcanları siz nasıl atıyorsunuz..ben kızartıp atmıştım..ama hiç denemedim..

tuğbacım rabbim hayırlısıyla doğurmak nasip etsin..bencede hakkında hayırlı olan buymuş..ridacım bende bu sene özendim dondurucuyu doldurmaya çalışlıyorum..tabi neyin nasıl konacağınıda pek bilmiyorum..şu patlıcan közlemesini merak ettim..bende kızartıp koyuyordum..eşim çok yağlı falan diyodu belki közlemesi daha ii oluyodur

hadi hayırlısı olsun sağlıkla doğur ve aramıza dön inşallah.hiç de buruk lolmasın için olması gereken buymuş.allah kolaylık versin sana .bence şimdi doğurmuş bile olabilirsin.kavuşmuşundur inş kızına:lepi:

herkese günaydııın. biraz geç oldu ama...ben kütahyadayken kızı dr a götürdüm az kelime söylüyor diye.o da kendinden örnek verdi kızı 4 yaşına kadar doğru düzgün konuşamamış konuşamıyor derdini anlatamaz diye kreşe vermemiş.4,5 yaşında kreşe başlamış ve konuşmuş.şimdi orda fen lisesinde okuyor çocuğu.endişelenmeyin kesinlikle zeka göstergesi değil ,yani hemen kreşe verin dedi. benimki orda çok yalnızdı .2 ayda burda çok açıldı basit cümleler kuruyor bazı kelimeleri doğru bazılarını da alakasız kendince birşeyler söylüyor.kreşe giderse daha da iyi olacak sanırım

haydi inş konuşsunlarda kafamızı şişirsinler sorularıylaolumunekankayizsmile

kolay gelsin hamarat arkadaşım zor işe girişmişin valla
.eşim o tarz konserve buzluk işlerini yemediği için yapmıyorum ben.ama kurutmalık yaparızbiz dolma için ve turşu reçel mutlaka ama genelde görümcem yapar bize ama bu kış annemler bizde halam çok güzel turşu kurar belki halamı çağırırım turşu için

ridacım bizimkiler yaramazlıktan konuşmaya vakit bulamıyolar.şimdi annem yatırıyor ardayı annemi tokatlıyor oyun diye

gizem cim aslı gibi olmuyor bu buzluk işlerinin ama hormonlu yemekte içime sinmiyor yaptım bişeyler:)
bamya yaptım dolmalık patlıcan dolmalık kabak..ancak bitti işim ha birde sivri biberleri yemeklik doğrayıp koydum buzluk nerdeyse doldu..daha fasulye ve dolmalık biber yapacağım:KK43:
kızlar o dediğiniz hakkında cidden fikrim yok közlenmiş durur mu acaba?
sırtım ağrıdı zar bir zor namazımı kaldım şimdi keyif yapayım diorum :)= gerçi bizimki erkenden zortlar uyutmaz beni gündüz üf ya üf:KK43:

tuğbacım inşallah hayırlısıyla beyza bebeği kucağına almışsındır..RABBİM bebişimizin ömrünü ve akıbetini hayırlı, bahtını açık etsin...dualarımızdasın canım..

günaydın herkese.herkes uyuyor galiba. benim kız sabahın köründe kalkıyor.sabahtan beri nane ayıklayıp yıkamakla uğraşıyorum.kurutucam.Selmayı okuyp gaza geldim:)birde vişne kuruttum. başka bişey yok.buzluk bomboş duruyor.kızlar sizlerden dolduranlar neyi nasıl buzluğa koyuyorsunuz biraz anlatırsanız sevinirim.aslında bizde sebze çok az tükeniyor eşim sadece taze fasulye yer onun da kurusunu yemez.böyle giderse pelin de öyle olacak alıştırmak için de evde pişmesi lazım mevsiminde birer kere olsun herşeyden pişirmeye çalışıyorum ama kışa hazırlık daha önce hiç yapmadım bilgi veren olursa sevinirim

X