2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kıslar desteğiniz için teşekkür ederim. bitek bede böyle olmadığına sevindim içim rahatladı sağolun:))

tostakcanım tekrar bir oğluşun daha olucakmış hayırlı olsun:)))

gizemciğim sende hoşgeldin. arda ne kadar yaramaz olmuş öyle ya Allah kolaylık versin sana

beyaz16 canım seninde yeni bebeğin hayırlı olsun. dr dediğinide takma kafana sen ilk değilsin senin gibi olanı çok duydum çok kısa bizamanda değil seninkisi hem 1 senede dikiş yeri düzeliyormuş tamamen. bazı doktorlar başlarından atmak için ne diyeceğini şaşırıyor işte takma kafana

Kizlar ben geldim...
Hepiniizi cook ozledim.Gecmise bakmam mumkun olmadi ama ridacigimdan baska hamile arkadaslar da var sanirim...Bende bi bebek heyecani yasiyorum ama duusndugunuz gibi bneim degil..Bu yaz velenen kardesim hamile.12 hafatlik .Kismetse bende hayatimda ilk kez teyze olacagim .Kendi cocugum kadra heycanliyim..Onu da bu sayede uye ettim biizm siteye...Agustos annesi olacak kismetse 153 derin nickiyle.Ama sanirim Allahin izniyle temmuzda alabilir bebisini kucagina..
Annenemler 2 hafta once donduler..Cok sikintilarim oldu bu arada.ESimle halledemedigimiz sorublar oldu..Hala da suruyor.Birbirimizden koptuk.Artik ikimizde tamir etmekle ugrasmiyoruz.Birbirimize uzak ve mesafeleyiz.SAdece cocuklar icin goruntude bir aradiyiz.Kus degiliz ama bazen 2 gun 3 gun konusmadan gecirdigimiz oluyor.Birbirinden bagimsiz yasayan ev arkadaslari gibiyiz.Acikcasi uzlumuyorum da.Biz ayri dunyalarin insaniyiz derler ya biz aynen oyleyiz..Suyla yag gibi ne kadar calklasanda birbirimize karismiyoruz.Yazi bekliyorum .Mercanin okulu kapaninca birimizden biri evi terkedecek...Herkes yeni hayatina yol alacak.Inanin o gunu sabirsizlikla bekliyorum.Icimi kipir kipir edecek,hayatin her alanini paylasabilecegim ,hersey de once dostum arkadasim ,sirdasim olacak birine ihtiyac duyuyorum...Daha tam manasiyla ayrilmadan bunlari telafuz etmemi yanlis anlamayin .Ama ben bu evlilikte o kadar uzun zamndir yalnizim ki...Iicimde kocaman bi bosluk var,dolduramadigim....Bazen izledigim bir filmden bir sahne anlatmak veya okudugum kitaptan bahsedecgim veya o gun basima gelen ilginc bir olayi anlatacgim ya da hic bir sey yapmadan film izleyecegim biri olsa diyorum.Duvarlarla konusacak hale geldim......Bi geldim pir geldim.Hepiniizn basini agrittim

Silzer nasilsiniz.Gizemcim canim guzel arkadasim ,ridacim ,ebrucum ,yasemincim.deryacim ,gulhancim,canancim,edacim,tubacim,elifcim,hepiniiz opuyorum ...Kimler hamile?Bana kisa bi ozet gececek kimse varmi?umarim herkes iyiidir.Mayis bebisleri artik kocaman oldular...Allah hepsini korusun

benimki hala kilolu değil canım. hala çıtır.. 10 kiloyu geçemedi hala. yanlış hatırlamıyorsam 10750 kg idi.. ama üzerinde ayakkabısı ve kıyafetleri dahıl. 73cm idi

öyle işte..

kızlar yaaa bende yeniden hamiş olmak istiyorum yaaa
hemde ikiz olsun istiyorum
hemse hayırlı, sağlıklı eli ayağı düzgün olsun istiyorum..
hemde erkek istiyorum.. çok şey mi istiyorum yaa
benimde kafamın takıldığı kısımlar var
mesela kızımdan sonra yine böyle deli gibi sevebiliir miyim
insanın tereddütleri oluyor. hem o yüzden erkek istiyorum
hemde anaç bi duygu sanırım.. eşimin sülalesinde erkek yok
k. babamın adını koyarız diye düşünüyorum
birde ikiz çok istiyorum
birde hamza ismini çok sevyiorum
k.babamın ismi musa
yanlarına da isim koymak istiyorum.. ama hamza nın yanına bi türlü isim yakıştıramıyorum
hoş ortada daha fol yok yumurta yok
çok istersem çift yumurtlayabilir miyim acaba :roflol::roflol::roflol:
sıyırdım bu gün kafayı.. akşama kadar angarya işim vardı hep yaa.. Allah bereket versin yine de..

mercan cım böyle hissetmen normal.. öyleki herşey yolunda giden evliliklerde bile insan bazen daha farklı olsun istiyor. ki senin çok yıpranmış bi evliliğin var. zaten bittiği noktadasınız o yüzden aklın abunların gelmesi, mutluluğu istemen çok normal.herşey istediğin gibi olsun güzelm ne diyelim. hakkınızda hayırlısı.. herşey olacağına varıyor. insan yazgısını öyle yada böyle yaşıyor...

evet deryacım nick değiştirdim ben marem alperren gülhan yani:))
yafuu nerden bileyim..sen nasılsın canım iyi misin

diğer bütün arkadaşlarıma kocaman bi merhabaaaboshayallersmile

merhaba kızlar nasılsınız?hepinizi çoook özledim...
bu arada ben şu malum sınavdan 65 cik alabildim umutlarımı yitirmek üzereyim nerdeyse...dua edin bana branşıma geçebileyim..
mercan dilara canım epeydir yoktunnn gerçekten üzüldüm okuyunca belki de üzülmemeliyim senin için doğru olacak olan ayrılık kararındır..ama ben seni kafamda hep eşiyle uyumlu 2 çocuklu ama zıpır:) neşeli biri gibi hayal etmiştim...bak şimdiiii...inşallah yeni günler sana istediğini getirir...
derya cım sen nasılsın...bende arada sen gibi ikinci baby düşünüyorum ama gözüm almıyor yaaa ikiz fikrine de bayıldım alemsin:)bu arada ben ikizim...ikiz kızkardeşim var:)
gülhan cım sen nasılsın?
rida cım ne güzel çok ideal bir oğluşun vardı şimdi de kızın olacak ben zaten seni dinleyeceğim ikinci kolay gelirse sana bende yapıveririn bir tane artık anlatırsın bize:)
gizem epeydir yok tun sende arda da yaramaz olmuş bunlar mayıs bebeği kanlarında var yaramazlık yaw...
helinim sen nasılsın bebişin sağlıklı olsun yeter...kilosunu takma kafana...
hepinizi öpüyorummm..

ay sonunda canlandı biraz buralar:))

elifciğim hakkında hayırlısı olsun. umarım istediğin gibi mutluluğu, huzuru yaşayabileceğin birisini bulursun. benimminikelam nın dediği gibi gerçekten benim gözümdede hep öylesin ama demekki hiç bişey dışardan gözüktüğü gibi olmuyor. gerçi sen başına gelenlerle iyi bile sabrettin buzamana kadar. bi ebru bide sen maşallahınız var sabır konusunda. buarada ebrudan haberi olan varmı o neler yapıyor?

hamileler rida, ayperin, tostak, bide ben varım bildiğim kadarıyla:)) bende ağustos annesi olucam kısmet olursa bazen takılıyorum formda ama raslamadım çok sıkta girmiyorum zaten çok kalabalık.

deryacım bende nedense ikiz istiyorum senin gibihatta hala bi ümidim var içimde acabmı diye daha kalp atışını görmediğim için. bizim mayıs annelerinde hiç yoktu. şimdiki ağustos annelerinde 2 tane üçüz var . 4-5 tane ikiz var. diyorum keşke bendede olsa :))
sende çalışmalara başla biran öncede katıl aramıza inş:))

benimminikelamcanım sende inş istediğin gibi branşına geçebilirsin

elifçim çok üzüldüm ama gerçekten buradan bildiğimiz kadarıyla çok yıprandın inan ben olsam bu kadarda gelemezdim herhalde istediklerinede katılıyorum azda olsa ilgisizlik yaşadım çok şey beklemiyoruz ama erkeleri anlamak zor hakkında hayırlııs olsun canım sevgi ve saygı azalıyosa devam etmeninde bi anlamı yok ama inşallah aranız düzelir çocuklarınız var herşey yolun agirer hayat bu daha iyiler olduğu gibi kötülerde var sen herşeyin en iyiisne layıksın kendine ve kızlara ii bak canım
sağol canım ben iyiyimde evdeki erkekler hasta eşim de dahil çocuklar 3leniyo bu durumda ..sınav sonucun bellli oldumu kız inşallah branşın ageçersin elayıda öp benim için

deryacım kız çok güldürdün beni hem ikiz hem erkek dışarıdan bakınca bende isterdim ama hayatta bakamam alperenden bir tane daha düşünemiyorumm iyi cesaret sizdeki seninde gönlüne göre olsun canım ...opuyorumnanaktan

tuğbacım senin oğlun var seninde kızların olsun inşallah:)))

ay bende istiyorum aranıza katılmak.. hatat dündenrazıyım :kedi:
ama kocamı ikna edemiom.
süsleniyom püsleniyom bayanssulusmile yinede kandıramıyom..
yımırtlama günlerimi benden iyi biliyo kaydirigubbakcemile3
hiç şansım yok. pek iradeli adam ben napimmmohaoldumsmileohaoldumsmileohaoldumsmile

derya cım sen nasılsın...bende arada sen gibi ikinci baby düşünüyorum ama gözüm almıyor yaaa ikiz fikrine de bayıldım alemsin:)bu arada ben ikizim...ikiz kızkardeşim var:)
iyiym canım. sınav iin dert etme. Allah gönlüne göre versin..
ne güzel ikiz kelimesi yaa. arada ikiz anneleri topicine bakıyorum..
opuyorumnanaktan

kız akşama kadar k.validem bakyıo
ben akşamdan akşama görüyom sonuçta
onun eli ayağı tutuyoken bi daha doğurmak istiyorum
kendi annemler burda değil
kim bakcak kuzuya anneler gibi dikkatli özverili..
ikiz olursa bakıcı tutarız mecburen. ama o da teyzem ler falan olur
akraba yani.
hem ev derler toplar hem ikiz çocuk bakar nasıl delikafadulden
yine araya ikiz sıkıştırdım..
tabi rabbim sağlıklı eli ayağı düzgün hayırlı evlat versin inaşllah ta..
benimki dilek işte.. bi gün bi yerlerde duyulur sesim inşallahhh:Saruboceq:

çok teşekkürler cnm,kendi doktorumla konuştuk sonunda,bir sorun yok dedi,2.yavrumu doğuruyorum:lepi:

arkadaşlar konuyla ilgili bişeyler yazmışlar..bu çok yaşanılan bir olay aslında benim arkadaşım da 2008 de sezaryenle doğum yapıp 11 ay sonra diğer bebeğini de kucağına aldı..birlikte büyütüyor..benim oğlumla kızımın arasında da 21 ay olacak büyük ihtimalle..Allah herşeyin hayırlısını versin..takdir Allahındır...ben de 33 haftalık hamileyim..5 ay sonra geliyor bebişim..tebrikler..senin de bebeğini hayırlısıyla dünyaya getirmeni dilerim..

elifcim hoşgeldin canım..teyze oluyormuşsun..hayırlı uğurlu olsun inşallah kızkardeşini tebrik ederim..Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

yazdıklarını okuyunca önce çok üzüldüm ama bir ömrün önemli ve en güzel bölümlerini bu kadar kederli geçirmiş olmana daha çok üzüldüm..insan hayattan başka ne bekler ki..mutlu olamadığın ve ayrı dünyalarda yaşadığınızı düşündüğün bir adamla aynı evde bir hayatı paylaşmak hiç kolay olmasa gerek..iki küçük evladın var..ama yazdıklarını okuyunca bir zaman önce paylaştığın yazılarından farklı bir duygu algıladım sende..sen artık ne istediğini biliyor ve daha cesur adımlar atmayı bekliyorsun..
RABBİM yar ve yardımcın olsun canım..eğer gerçekten bu kadar yürekli içini açmış ve bunları dile getirmiş; ve bu konuyu bizlerle de paylaşmışsan..içindeki o kocaman boşluklarını dolduracağına inandığın insan dilerim hayırlısıyla karşına çıkar..

benim amcam da sırf kızı için katlandığı eşiyle en sonunda 15 gün önce yollarını ayırdı..ikisi de öylesine mutsuzlardı ki..artık kimse kimseye müdahele etmiyor ayrı odalarda ayrı ayrı yemek yiyor birlikte hiç birşeyi paylaşmıyorlardı...kızları şuan üniversite son sınıfta ve 23 yaşında..bu kadar yıl beklemenin ne anlamı vardı bilmiyorum..böyle bir aile ortamında kavga gürültü yaşadılar ve hepsi zarar gördü..hepsinin psikolojisi altüst durumda..ayrıldılar..bundan sonra yeni arayışlar içinde her ikisi de ama yara öyle büyümüş ki...hepten zarar ziyandalar her anlamda..

senin kendin ve prenseslerin için en doğru kararı vereceğine inanıyorum..sen çok güçlü ve irade sahibi bir kadınsın..Rabbim hakkında en hayırlı olanı versin..

yeni bir dua öğrendim...çok önemli ve özel bir dua..eşlerle aradaki sevgi ve muhabbetin artmasıyla ilgili..ve aynı zamanda her hangi bir konuda dileğimizin gerçekleşmesi için bu duayı sabah ve akşam namazından sonra 7 kez okumak gerekiyormuş..ben başladım..okuyorum sizlere de tavsiye ederim..tüm sorunlarınızın çözülmesi için..

hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül arşül azim..

okumanızı tavsiye ediyorum..

bu arada elifcim ben 5 hafta sonra bir kız çocuğu dünyaya getirebilirim ALLAH izin verirse..adını çok düşündük sonunda değiştirdik ŞEYMA BETÜL koymaya karar verdik..
benden başka totsak rumuzlu ışıl arkadaşım, ayperin arkadaşım, kardelen rumuzlu tuğba arkadaşım hamileler...ayperin benden bir yada iki ay sonra doğum yapacak sanırım..tuğba ağustosta doğum yapacak..Rabbim tüm anne adaylarının yar ve yardımcısı olsun..

seni çok seviyorum arkaşım dilerim herşey gönlünce olur..annenlerin gelip gitmeleri de sana sanırım az da olsa zarar verdi..hayırlısı olsun dostum..kalpler ALLAHın elindedir..Allahın dediği olur.

merhaba canlarım güzel dilekleriniz için sağolun
erence yani gülhancım yeni nickin hayırlı olsun
kader evet arda çok fena oldu ya başa çıkamıyorum valla ben gazilerde bi okuldayım adı nazime tatlıcı
ridacım çok az kalmış hayırlısıyla al kucağına canım arkadaşım sağlığın nasıl

elifcim çok üzüldüm ama zaten ben sen anlatmasanda bir sorunun olduğunun farkındaydım ve bu kadar ciddi bir şekilde olduğununda allah herşeyin hayırlısını versin sen kararını vermişin kolaylıklar diliyorum ve seni ve kızları kocaman öpüğyorum

Arkadaslar iyi ki varsiniz,,Kimseyle paylasmasam catlaycaktim..Ben kararimi vermis olsmada cocuklara baktikca icim aciyor,Babalarina o kadra duskunler ki.hele Kayra babasi yemden yemek yemiyor.Babasini kendi eliyle besliyor.Degil evi ayirmak adam sabah ise giderken saatlerce gozunden sicim gibi yas akitiyor....Esim caya asiir duskundur...Gecen gece cay fazla icmedi kapatmis caydanligi...Kayranin bi gozu onda .Gitti aglaya aglaya geldi bana kiziyor,niye cayi kapattin babam icmedi diye.Babasi anlatti kiizm ben kapattim icmeyecegim dedi,o zman ikna oldu.Dusunun daha neler neler...
Hani bazen filmlere konu olan ikilemler olur ya...Aynen oyleyim .Kendi acimdam esime bir daha isinma ihtimalim yok.....SAdece o calisiyor evin ihtiyaclarini karsiliyor,bende ev islerini goruyorum .Gizli bir anlasma gibi...Tek basina 2 kiz cocugunu bu ulkede buyutmek cokkk zor.Onlari dusununce dayan diyorum kendime...Ama isin obur tarafi elimden akip giden zaman...Disariya karsi devem eden ici bosalmis bir evlilik.SEvginin ve saygin coktan bittigi bir ortam..Kimi dusunup karar almaliyim?????
Siz olsaniz onceligi kime verirsiniz

Bbebis bekleyen tum arkadaslarimi allah bir avazda kurtarsin .Gonlum ve dualrim sizlerle..Ridacim en yakin seninki sanirim canim benim..Baska isim konusunda nler dusunuyorsunuz arkadaslar

kızlar nerelerdesiniz?
benim canım çok sıkkın herşey üstüste...dualarınıza ihtiyacım var...
şu malum sınavdan anadolu liseleri öğretmen seçme sınavından adana da 85 fizik öğretmeni içinden 4.oldum aldığım puanla...ama ben buna rağmen giremeyebilirim...ek 2 diye bir yönetmelik çıkarmışlar kıdem yılın teşekkürün taktirin vs.ne varsa toplanacak ve puana eklenec ona göre sıralama olacak...yani torpili olanlar yaşayacak demek gibi bişey...hakettiğim halde olmuyor olmuyor...şimdi bu durum davalık...dua edin iptal edilsin bu ek2
bugün müfettişler geldi gelmişiz son haftaya baskın yapar gibi adamlarda...neyseki teftişim iyi geçti...allaha bin şükür...
3... mevzubahsimde şu ki ela yı cumadan beri emzirmiyorum ayırmaya karar verdim....ama canımıza okudu ne uyku ne bişey mız mız bişey oldu...gece 12 yi geçiyor uyuması gecenin bir vakti uyanıyor uyutamıyorum...mahvoldum yaa ne zormuş ne zor....
kızlar hakketen dua edin bana...
öpüyorum sizi...

selmacım evet işin gerçekten zor zaten şu durumda neyde torpil yokki...ama sonuç iyide olsa kötü de olsa bu senin yararına olacaktır canım hakkında hayırlısı sen gönlünü ferah tut olur inşallah..muharrem memeden ayrılınca huysuzluk çıkarmadı gibi geliyo ama tam hatırlayamıyorum ama alperen kendisi bıraktı ben geceleri bağır çağır zorla veriyordum bikaç gün sonra elada alışır belki sabah erken kalkıyosun zor uyumaması bide şu var alperende de uyku problemi var muharremi ben günde 3 kere uyutuyordum ama alperreen bir kere uyuduğu halde 10da zorla bağıra bağıra uyuyo...
diğer tüm mayıs anneleri kızlar sizlerde iyisiniz umarım ridacım zamanın gitgide azalıyo hayırlısıyla kurtulursun inşallah...elifçim karar vermek gerçekten o kadar zorki bu kişinin yapısını yaşam şartlarına vb gibi şeylere göre değişiyo ben kendi açımdan aldatmadığı sürece 2 erkek çocuğumla bırakmam ayrılamam diyorum bikaç defa rüyamda gördüm çok feci bişey Allah kimsenin başın avermesin ama büyükte konuşmak istemiyorum sevgide saygıda yok diyorsun ne olursa olsun babasız çocuk büyütmek zor olsa gerek karar senin canım en iyiisni sen bilirisn kendine ii bak..kızlar öptüm hepinzii

elifcim seni burda görmek çok güzel,eşini karşına alıp açık açık konuşmadan kafanı karıştırma lütfen önce diyalog...
ridacım seni seviyorum ALLAH yardımcın olsun tabiki diğer tüm hamile annişlere de
gizemcim sende yokmu kız bebiş :)
hepinizi seviyorum...

iyi akşamlar kızlar,
hem evde hem de okulda oldukça yoğun bir haftadan sonra sizleri yeniden görmek güzel.
elifçim yaşadıklarına çok üzüldüm ne tesadüf ki ben de şu anda aynı sıkıntıları yaşıyorum ben de haziran ayını bekliyorum okullar kapanınca hayatıma kesin olarak bir yön vereceğim. her tartışmada haketmediğim ama duyduğum ağır sözler, hakaretler, sinirden nerdeyse bilincinin kapanacak hale gelmesi ve her an şiddete başvuracak korkusu artık canıma tak etti. önce beni sinirlendiriyor sonra ben söylenince deliriyor başlıyor bana lafla saldırmaya... üstelik konuşsam da sinirleniyor sussam daha da sinirleniyor . bir kaç saat sonra sanki hiç bir şey olmamış gibi davranması beni çileden çıkarıyor. sadece sinirlenip söylense diyeceğim ki bu da onun yapısı ama hakaretler arada kaçan küfürler .... ben bunları hazmedemiyorum. şu anda ikimiz de sakiniz eşimle konuşuyoruz sohbet ediyoruz kahvaltısı yemeği çayı aynen ama ben artık yatakları ayırdım haziran ayında okullar kapandıktan sonra hayırlısıyla kendime kızımla bir düzen kuracağım. helin olmasa hemen ayrılırdım ama çocuk olunca elim ayağım bağlanıyor şimdilik sömestr tatilini kısa bir ayrılık olarak kullanacağım bu nedenle yarın izmite gidiyorum. biraz ayrı almak belki ikimize de iyi gelir...
kızlar hepinizi öpüyorum ve hepinize iyi haftasonları diliyorum...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…