2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

MERHABA kızlar elifcim canım çok zor bir karar çoçuklara kıyılmıyor zaten bir yuvayı bozmak kadar zoru yok inş hayırlı bir karar verirsiniz canım yuvanızda da dağılmaz
kader benzer sorunlar yaşıyormuşsun çok üzüldüm alllah seninde huzurunu yerine getirsin
rida nerdesin
gülhancım senide öpüyorum
yasemin seni görmek harika ben 2. yi düşünmüyorumpek aslında:)
ya aslında sizlere bişiy daha sorcam bebişlerin dil gelişimi ne durumda
arda pek konuşmuyor anne baba ve bazı kelimeler söylüyor ama sık değil bana bakıp anne demiyor mesela dr dediki tv seyretttirme şimdi onu deniyorum bide arda yaşıtlarıyla oynamak istemiyor ağlıyor beniide yanında istiyor ne yapayım şu an kreş düşünmğyorum vede kış yani evdeyiz

gizem cim ela da anne babayı rahat kullanıyor bitti gel aç giy at elma felan hayvan sesleri çıkarıyor daha hatırlayamıyorum ama baya yüklem kullanıyor..tabi ki tam konuşamıyor...
geçen markette bir kız geldi ela nın yanına sarıldılar felan:)sonra kız 21 aylıkmış döndü arkasını giderken hoşçakal kardeş dedi gitti şaştım kaldım:)ela da nerdeee??
kader cim çok üzüldüm ya elif e de üzülmüştüm...dondum kaldım şimdi...ama maşallah kızlar çok güçlüsünüz sizler ben olsam napardım diye düşünüyorum da..
hakkınızda hayırlısı olsun ama yine de acele karar vermeme çalışın ne bileyim biraz daha birşeyleri değiştirmeyi deneyin belki düzelir bu durum...ya da geçici bir süre ayrı kalın o da iyi gelebilir....
gizem bende 2. yi düşünemiyorum ya...ama bazende ela yalnız mı kalacak hep diyorum ne bileyimm..yaşımda olacak 31 şimdi yaptım yaptım...
kızlar ben ela yı bir haftadır emzirmiyorum dün birazcık rahatladım nihayet...
neyse kızlar öptüm hepinizi....

mertte anne,baba,mama,nennen,aç bunları söylüyo birde abisine abiciii diyo :)) gerçi karşımıza geçip bişeyler söylüyo konuşur gibi ama anlamıyoruz suç bizde :)))

slm canım senide buralarda görmek çok güzel sende benim gibi 2 oğlan annesisin nasıl kavga varmı aralarında anlaşabiliyolarmı
kadercim çok üzüldüm herşey en kısa zamnada yolun agirer inşallah çocuğunuzda var Allahım kimsenin düzenini yuvasını bozmasın
sağol canım bende seni öptüm geneldfe yalnız büyüyen çocuklarda oluyo geçen arkadaşımla beraberdik alperenden 7 ay büyük oğlu var biizmki deli oluyo kardeş diye o anlamıyo oyundan...bence bu sen olmasada seneye kreşe ver derim arkadaşım verdi bu sene...

selmacım canım herçocuk bir olmuyo alperende baya konuşuyo ama annem muharrem 1 yaşında daha güzel konuşuyodu diyo ben hatırlamıyorum ama baya derdini anlatıyo su istediğinde söyleyemiyo mutfağa gidiyo bardakları gösteriyo derdini anlatamamak n ekadar zor çoğunu anlamıyorum

kızlar arada takip edişyorum ama her zaman yazamıyoru salonda bilgisayar ç.ok soğuk var malum çocuklarda peşimde bilgisayar bile üşümüş galiba:)))) çok kötü çalışıyo doğru düzgün yazamıyorum... patlayacak gibi

adını yazmadığım diğer tüm mayıs anneleri inşallah hepiniz iyiisnizdir öptüm hepinizi

kızlar ben konuşmasına baya kafamı takmıştım o marketteki kızı görünce ama napayım...
burda bizden başka kimseyi gördüğü yok ki kızımın hani kalabalık aile olsak etkilerdi belki...
ama gülhan cım senin dediğin gibi baya derdini anlatıyor...bu ne demeyi öğrenmiş en son gösterip parmağıyla bu ne?diye soruyor:):ecrin_bebek:
rida cım nerelerdesin?
murgiz gülhan kader yasemin ebru elif ....öpüyorum hepinizi...

herkese merhaba. çok geçşişi okuyamadım
ama bebeklerin dil gelişiminden bahsetmişsiniz
hatice ceren 3-4 kelimeyi bir aya getirebiliyor
çok da net konuşuyor kızlar.
dayısına: burak oyuncağımı çabuk getir diyebiliyor.
dedesine ; dede ben anneme gitcem diyebiliyor
anne yanına geleceeğim diyor.
ne isterse çok güzel anlatıyor
ama herkesin yapısı farklıdır.
kendi başına yemek yiyebiliyor..
masaya oturunca kaşınığını çatalını alıp yemek istiyoruz diye bağırıyor
ben yedirmeye çalışınca , kendim yicem ver diyor
bazen kakasını tuvalete yapmak istiyor. ve yapıyorda.
gece uyanınca anne gel bi diyor gidiyorum su içcem diyo. içiyo bi daha dio..
iletişimimz çok güzel.
avm ye gittiğimizde, oyuncaklara gitcem diyor.
ekmek istiyorum diyebiliyor.
şarkı söyleyebilir
benim annem güzel annem beni al kollarına diyebiliyor
uç uç böceği annen sana terlik pabuç alacak diyebiliyor
bir aslan miyav dedi minik fare kükredi......kedi pırrr ... diyebiliyor.
şimdilikbu kadar
bide fış fış kayıkcı , kayıkçının küreği diyebiliyor

bu tarz şeyler. ayına göre iy ikonuştuğunu düşünüyorum.. tabi görümcemin kızlarıyla
büyümesinin etkisi var..

Herkese selamlar ..uzun bir aradan sonra yine sizinleyim..çok hareketli bir dönem geçirdim,ufaklık hamilelik derken günü yorgun tamamlıyorum..doğum Şubat sonu Mart başı gibi olacak..Nehirsu da daha cok hareketlendi peşinde koşmak artık cok yoruyor zaten kaldırmakta pek iyi gelmiyor.devamlı oyun oynamak istiyor cevrede yaşı itibariyle yakın hiç bir cocuk yok o yüzden sıkılıyor..konuşmasıda yok tabi..söyleyeceği kelmeleride yarım söylüyor,örn üşüdüm demiyorda üşü..diyor yada yutuyor biz duymuyoruz..hala Anne demedi mesala nerden öğrendiyse Aya diyor bana..baba,gel,git otur vs diyor da bana yetmiyor...tabi belli neden olduğu cok konuşmak lazım onunla ilgilenmek,yapamıyorum..artık doğum zamanı annem gelecek ona güveniyorum.. aslında cok kafama takıyorum seneye yarım günlüğüne de anaokuluna vereceğim.yemesi zaten baştan beri sorundu..şimdi durup ağzından atmalar başladı,devamlı üstünü değiştirmek gerekiyor,ortalık batıyor,5-6 kaşıkla günü tamamlıyorum nerdeyse..gecede 130cc yi gecmiyor süt içmesi...yemeyen cocuk anneleri hakikaten cok zor...herkese kolay gelsin..şimdi minikte doğacak tam cıldıracağım ...birde hamilelik depresyonuna girdim sanırım..oda eklendimi durumum dahada zor oluyor.süpriz bebek bizim yemez içmez bebekle nasıl olacak bilmiyorum vallahiii..öyle işte...aslında biraz şöyle uzaklaşsam iyi olacak:)kendimden belkide:)benden böyle kızlar..
şöyle ucundan okudum yazılanları..
Elif kafama takıldı en cok,hep birşekilde sorun vardı elifciğim ,söylemlerin öyleydi..düşe kalka geldin bu zamanlara..evliliği bitirmek zor bir karar ama o duruma geldiyse bitirmemekte yıpratıcı malesef..herşey konuşulduktan sonra sürünmeye gerek yok bence..yapacak en ufak birşeyde kalmamışsa!!herkesin ruh sağlığı açısından en doğru kararı vereceğine eminim..tabii yapacak hiçbirşey kalmamışsa..
@Kardelenciğim bebeğin hayırlı olsun sen hep istiyordun..hayırlısıyla sağlıkla al bebeğini kucağına...ne güzel senin adına cok sevindim:)
Ridacığım dikkat et kendine peş peşe bebişleri kucağımıza alacağız sanırım..
şimdi biraz uzansan iyi olacak kızlar..
Gizemciğim,Benimminikelam,helinim...adını yazmadığım ve bircok şeyi paylaştığım tüm Mayıs annelerine sevgiler ..

maşallah ya derya cım inanamadım okuyunca...
evet senin bebiş kalabalıkta büyüdü birde demişsinya görümcenin kızlarıyla büyüdü diye...kesinlikle akranların çok etkisi var ona inanıyorum...bizim kız garip bi ben bir baba birde bakıcı görüyor hepi topu nolacak ki..
ayyy ela da konuşsun artık yaa...

ismini unuttum benimminikelam.. hatice ceren iyi konuşuyor bence. bir söküldümü konuşmaları zaten daha bi tatlı oluyorlar.. bisiklet varmış görümcemlerin onu getirdik eve. bisiklete bayılıyor. bisiklete bincem getir diyor.. daha sıkılmadı...
konuşması gayet iyi yalnız ben değil herkes anlayabiliyor..
3-4 kelimeyi bir araya getirebiiliyor biraz öncede dediğim gibi.
burası çok soğuk kaç gündür çıkarmıyoruz. dün tuttu elimden
kapıyı aç bakkala gidelim diyo.. yavrum ya.. konuştukça daha bir tatlı oluyorlar

zor oluyordur güzelim. Allah kolaylık versin

birde önce ben demesi var öldürür adamı. yemek koyuyorum tabaklara önce ben diyor
birşey isteyecekse ben bi tane başka yok diyorum.
daha isterken mesela cd lerle oynuyor cd alacak
yuvarlamayı çok seviyor
anne bi tane başka yok diyor. tamam mı diyom mamam diyo :)

merhaba kızlar,
hepinizi çok özledim, kaç gündür kafam epey karışıktı, malum durumlar canımı baya sıkıyordu. şimdi biraz daha iyiyim, izmite gelmek iyi oldu sanırım ayrı olunca insan biraz daha rahat düşünebiliyor... şimdilik hazirana kadar bekleme kararı aldım helin olmasa düşünmem geriye dönüp bakmam ama çocuk olunca durumlar daha farklı oluyor elim kolum bağlı sayılır. kendimden, bizden önce onu düşünmem lazım. durumlar şahane diyemem ama kötü de değil en azından küs değiliz. zaten çalıştığım için mecbur hazirana kadar köyde kalmak zorundayım. artık hayırlısı neyse onu istiyorum...
gülhancım ben de Allah kimsenin yuvasını bozmasın diyorum ama çıkmaza girince artık inceldiği yerden kopsun istiyorum. dediğim gibi artık biraz da akışına bıraktım, hayırlısı olsun diyorum
bu arada rida' dan haberi olan var mı? doğum yaptı mı acaba?
ayperincim sana da kolay gelsin canım. yemeyen çocukla uğraşmanın ne demek olduğunu çoook iyi bilirim. belli olmaz bakarsın ikincisi iştahlı olur. iki arkadaşımın da ilk çocukları inanılmaz iştahsız bir çocuklardı ama ikincilerin maşallahı var. ikisi de çok memnunlar. inşaallah seninki de öyle olur canım.
kızlar benimki de artık çat pat konuşuyor en çok da herşeyer " menim" diye atlıyor. özellikle kuzeniyle oyuncaklarını paylaşma konusunda sıkıntı yaşıyorum gerçi bir süre sonra konuşarak halledebiliyorum ama süt oğlum o arada ortalığı ayağa kaldırıyor. bunun dışında anane, dede, baba, hayvanların isimleri, çıkardıkları sesleri söylüyor, "s" sesini söyleyemeiyor onun yerine "d" kullanıyor. örneğin süt yerine düt, yusuf yerine uduf gibi. bir de bazı kelimeleri eksik söylüyor "otu" , "kak".bir de ağlayan bebek görünce "bebek ağloor" diyor. süt oğlum bu kadar konuşmuyor sanırım helinin bakıcısının oğlunun konuşmalarının helin üzerinde büyük etkisi var. özellikle "bebek ağlooor" da :)))
selmacım sakın kafayı takma çünkü her çocuğun beden gelişimi gibi dil gelişimi de farklı oluyor. allah başka keder dert vermesin :)
gizemcim doktorun dedikleri doğru. Allahtan bakıcım ççok televizyon düşkünü değil çocuklara da genelde vcd' den çocuk şarkıları dinletiyor. bu yönden çok memnunun. Aslında tv konusunda ben de biraz vicdan azabı çekiyorum okuldan gelince hemen helini almaya gidiyorum ve eve gelir gelmez helini yumurcak tv yi açıp hemen mutfağa giriyorum yoksa bana hayatta iş yaptırmıyor bilgisayarın başına zaten oturamıyorum. tek teselli eden yanı şiddet içermiyor....
deryacım senin kıza da maşallah diyorum ve hepinizin huzurunda nazar boncuğunu takıyorum ve Allah sana kolaylık versin bacım diyorum çünkü daha şimdiden böyle konuşan bir zilliyle epey işin olacağa benziyor :))
tekrar görüşmek üzere hoşçakalın arkadaşlar

sağol helincim.. benim dana kızım döktürüyor.. bazen hayretler içinde dinliyorum..
öpüyroum mesela sıkılıyor
anne yaaa öpme diyor bana.
maşallah kızım çok iyi ifade ediyor kendini.
bir gel demesi var insanın gitmesede gidesi gelecek
bizi eşek yapıyor sıpa
anne yat bincem diyo. sırtıma binincede deh diyor
kuzum ya... Cümlemizin çcuklarına rabbim sağlık versin
ridacık yok ne zamandır Allah hayırlı doğum nasip etsin kendinede
helincim sana ve darda olan tüm arkadaşlar rabbim sabır vresin inşallah:Saruboceq:

derya cım kırbirkere maşallah...darısı bizim kuzucuklara...
eminim çok tatlıdır...
kızlar kaç gündür fena hastayım grip oldum...öksürüyorum başım..her yerim resmen dökülüyorum...
ela da burnu akıyor iki gündür öyle huysuzdu ki bugün neyse biraz daha iyi gibi...
şubat tatilindeyim ama bana hiç yaramadı...
yakınımızda da kimse yok insan ne kötü oluyor...
sanki hamileyim gibi midem de bulanıyor...inş.değilimdir...
öptüm sizi...

derya cım kırbirkere maşallah...darısı bizim kuzucuklara...
eminim çok tatlıdır...
kızlar kaç gündür fena hastayım grip oldum...öksürüyorum başım..her yerim resmen dökülüyorum...
ela da burnu akıyor iki gündür öyle huysuzdu ki bugün neyse biraz daha iyi gibi...
şubat tatilindeyim ama bana hiç yaramadı...
yakınımızda da kimse yok insan ne kötü oluyor...
sanki hamileyim gibi midem de bulanıyor...inş.değilimdir...
öptüm sizi...boshayallersmile

inşallah canım. sizinkiler kalalbalıkta olmadığı için az konuşuyor olabilirler.
benimki bıcır bıcır maşallahsempatiksalakcinnisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
bu arada geçmiş olsun arkadaşım..

bende yeni bi bebek, kızıma kardeş istiyorum ama olmuyor.bilmiyorumkismile
yani olmuyor derken şartlar uygun değil. annemler köyde buraya gelip bakamıyorlar
kayınvalidem bakıyordu onunda ayağında problem var . o da çok zorlanıyor.
görümcem evinizin borcunu bitirin öyle diyor. annemde iyileşir
kadın 60 yaşında bu yaştan sonra düzeleceğine insan bozulur, yani hastalık babında.
hastalıklar yaşlandıkça ortaya çıkıyor malum.
eşimede dedim benim kriterlerim senin yada benim annemin bakmasına göre değil dedim
teyzem bakar dedim. elinede veririz 3-5 kuruş dedim. seve seve bakar dedim. benim düşüncem yaş aralığının hangisi daha uygun olacağı...
bu arada ben hamilelikte hiç tetenaz aşısı vurulmamıştım
bugün başlıcam artık. yeni bebek düşününce vurulmadığım aklıma geldi.
bugün gidip ilk dozu olacağım... bebek konusunda istiyorum ama zamanlama da kararsızım. sanırmı yeniden gebe kalmak istiorum. ama mantıkende en doğrusu seneye inşallah...aralarının tam 4 yaş olması.. ondan fazla istemiyorum. 3-4 yaş olması daha ideal.
millete göre aile planlaması yapamma ben :dilcikar::dilcikar::dilcikar:
:enbuyukkk:

deryacım katılıyorum sana benikilerin 3 yaş ama 4 olsa daha ii olurdu gibi geliyo bana en azından biri kendi işini görebilmeli..selmacım sanada geçmiş olsun canım ha deryacım bu arada kızına maaşallah biizm alperen te tık yok sanırım tuvaletine de zor alışacak

kızlar selam. uzun zamandır yazamadım. aranızda yeniden anne olacaklar varmış. kimler çok merak ediyorum. hayırlı olsun.allah sağlıklı doğmalarını da nasip etsin...
herkes iyidir umarım.rida elif derya selma..... adını sayamadım tüm mayıs annelerine merhaba...

gökçencim sanada merhaba canım hoşgeldin...kuzey nasıl sen nasılsın..canım bildiğim kadarıyla rida (bugün yarın doğum yapmak üzere) ayperin, totsak, @kardelen@ var..

selmacım bu köy neresiydi tam emin değilim ama kastamonumuydu..valla sen gel bizimkini daha doğrusu kayınpederim evini gör 15 gün köyde kaldım dünya hergün elimde 1 makine çamaşır yıkadım banyo eziyetide cabası dışarıda güzinede tenekede su ısınıyo daracık wc de yıkanmaya çalışıyorsun. onun dışında odaları fena değil aslında havası güzelde eziyeti çok kayınvalide deli oluyo köy diye:))ee ne de olsa eski insanlar alışık biz rahatlığa alışmışız son olarak güle güle oturun canım çok güzelmiş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…