2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

iyi geceler kızlar,
nasılsınız,inşaallah her şey yolundadır üç gündür buraya bakıp çıkıyorum moralim çok bozuktu bir şeyler yazmak istedim ama bir türlü elim varmadı boşanmanın eşiğine kadar geldik hoş bana kalsa ben halen boşanma taraftarıyım ya neyse çocuk olunca bazı şeylere tahammül gücün biraz daha fazla oluyor galiba . şimdilik kerhen gidiyor her şey eşim normal moduna döndü bile ama ben halen normale dönemiyorum.
dualarınızı eksik etmezseniz sevinirim.kendinize iyi bakın hoşçakalın

iyi geceler kızlar,
nasılsınız,inşaallah her şey yolundadır üç gündür buraya bakıp çıkıyorum moralim çok bozuktu bir şeyler yazmak istedim ama bir türlü elim varmadı boşanmanın eşiğine kadar geldik hoş bana kalsa ben halen boşanma taraftarıyım ya neyse çocuk olunca bazı şeylere tahammül gücün biraz daha fazla oluyor galiba . şimdilik kerhen gidiyor her şey eşim normal moduna döndü bile ama ben halen normale dönemiyorum.

canım ne oldu böyle birden?çok üzüldüm vallahi.. sen yine de en iyisini yapmışsın inşallah toparlanır ve eskisinden daha iyi olursunuz..
allah yardımcın olsun canım...

iyi geceler kızlar,

canım ne kadar süredir evlisiniz. senin bu kadar tahammül sınırlarını bile aşan bi duruma nasıl geldin. allah yardımcın olsun umarım herşey yoluna girer.
ben de eşimle çok kötü günler geçirdim hatta ona olan sevgim bitme noktasına gelmişti onu sevmediğimi ve tahammül edemediğimi düşünüyordum. sürekli eve geç gelip erkenden gidiyordu ne benimle neden kızımızla ilgilenmiyordu, herşeyi batıyordu bana yatakta yatıp çarşafı kırıştırması bile o boyuta getirdi bana olan davranışlarıyla... sonra eşim bi kaza sonucu cezaevine girince onu nasıl çok sevdiğimi öyle iyi anladım ki!! hayatımın anlamı olduğu eşim içeri girdiğinde yüzüme tokat gibi çarptı. belkide içeri girmesi bunu anlamam için bi vesile oldu biz eşimle birbirimizi kaybetme eşiğine geldiğimiz sırada kaybetme duygusunun nasıl bi duygu olduğunu anladık ve şuan sevgimiz ve saygımız birbirimize karşı öyle çok arttı ki.. umarın senin içinde benim yaşadığım kadar kötü bişey değilde farklı bişeyler vesile olurda herşey yoluna girer. bi yuva kolay kurulmuyo ama yıkması kolay oluyo. rabbim sana güç sabır versin. umarım herşey düzelir güzel haberlerini alırız.

Son düzenleme:
edea cım seni sık sık görelim artık burda ama..inşallah canım bu yol sorunu bu şekilde hallolsa bile biz iki buçukta okuldan çıkıyoruz müdür yard.ve lisedeki öğret.ler 3 de çıkıyor.yarım saat boş boşa kocaaman bir kayıp..zamanın bu şekilde yollarda heba olması sinir bozucu...ve üstüne birde yorgunluk..
kızlar size bişey soracağım bakıcımla temizliği de yapacak şeklinde anlaşmıştık ama ben diyemiyorum yerleri süpür sil gibi şeyler.mesela ütü masasında bikaç parça ütülük iş vardı yapmamış..demem mi lazım bir fikriniz var mı nasıl olmalı bu iş?
canan cım allah sana kolaylık versin rida ne güzel özetlemiş olayı hakikaten yıllar zaman iyi gelecek sana şimdi sabırla sınanıyorsun elbette bu karanlığın bir aydınlığı olacak...
kızlar ben bazen burda boğulacak gibi oluyorum kimsemiz yok akraba olarak ne yapacağım adana da diye düşünüyorum ve karamsarlaşıyorum ya:KK43:
neyse hepinizi çok öptüm...
merhaba, bende öğretmenim okullar başladı ve bizimde bakıcı kabusumuz başladı.bu aralar bende bakıcımla sıkıntı yaşadığım için size cevap yazma gereği hisettim.bence bakıcınızla açık açık konuşmalısınız nolursa olsun bu onun işi ve profesyonelce yaklaşılması gerekiyor.yani benim yaptığım hatayı siz yapmayın benim bakıcım malesef tanıdık o yüzden ben ona iyi niyetle yaklaşttım ve o sanki lütufla çocuğama bakıyo izlenimi yaratıyor.tanıdık olduğu için bırakamıyorumda maddi anlamdada bir türlü memnun olmuyor.bakıcı olayı malesef sıkıntılı bir durum

edea cım seni sık sık görelim artık burda ama..inşallah canım bu yol sorunu bu şekilde hallolsa bile biz iki buçukta okuldan çıkıyoruz müdür yard.ve lisedeki öğret.ler 3 de çıkıyor.yarım saat boş boşa kocaaman bir kayıp..zamanın bu şekilde yollarda heba olması sinir bozucu...ve üstüne birde yorgunluk..
kızlar size bişey soracağım bakıcımla temizliği de yapacak şeklinde anlaşmıştık ama ben diyemiyorum yerleri süpür sil gibi şeyler.mesela ütü masasında bikaç parça ütülük iş vardı yapmamış..demem mi lazım bir fikriniz var mı nasıl olmalı bu iş?
canan cım allah sana kolaylık versin rida ne güzel özetlemiş olayı hakikaten yıllar zaman iyi gelecek sana şimdi sabırla sınanıyorsun elbette bu karanlığın bir aydınlığı olacak...
kızlar ben bazen burda boğulacak gibi oluyorum kimsemiz yok akraba olarak ne yapacağım adana da diye düşünüyorum ve karamsarlaşıyorum ya:KK43:
neyse hepinizi çok öptüm...

selmacım bakıcına yerleri sil süpür, ütüleri yap şeklinde telkinlerde bulunman doğru olmaz, zaten bunu kendisinin bilip yapması gerekirdi.ancak yapmıyorsa hatırlatmak üzerine farz olur :)) usulünce söylersin..yorgunluklarından filan bahsedersin..ve başta konuşmuştuk; yanlış hatırlamıyorsam, ev işleri konusunda da yardımcı olacaktınız..şeklinde hatırlatırsın..yada kendi uslubunla anlatırsın durumu..
Allah yardımcın olsun arkadaşım..çevrende tanıdık akraba eş dost olmayınca da insan çok bunalıyor..

haklısın rida cım bir şekilde bu işi çözmme lazım..cuma günü çıkarken yerleri süpürüverirsiniz dedim o da ela korkar mı uyurken mi süpüreyim gibi bişeyler geveledi..ela makineyi seviyor oyun gibi geliyor ona onun yanında süpürebilirsiniz dedim.. yerleri bir kat süpürmüş ama silmemiş demek ki bunu da demem gerekliydi..zaten bugün tüm evi süpürüp sildim..
ne zormuş gerçekten bu bakıcı işi..
sibelahi canım haklısın biz bu bakıcıyla hiç tanışıklığımız olmamasına rağmen ben diyemiyorum alışık değilim öyle şeylere kadına hizmetçi muamelesi yaparmışım o da alınırmış gibi felan geliyor..ama işte sonuç ortada böyle oluncada rahat oluyolar...çözemedim ben bu işi...

ridacım sağol canım.....Allah hepimizinkileri nazardan korusun...kadercim dualarımız seninle cananında dediği gibi kolay değil arada çocukta var dilerim herkesin evliliği daim olsun

herkese merhabalar. tüm mayıs bebeklerini de öpüyorum. kuzeydn fırsat bulup uzun yazıcam. canan geçmiş olsun eşine. allah kavuştursun. ridacım hamişlik nasıl gidiyor? kaç haftalık oldu? cinsiyeti belli oldu mu? öğretmen arkadaşlara da iyi bir yıl diliyorum. elifden haber alan var mı? herneyse görüşürüz kızlar iyi geceler

merhaba gökçencim..sen de uzun zamandır yazamayanlardansın sanırım..kuzey nasıl, okul sen nasılsın..herşey yolunda umarım..
hamilelik iyi gidiyor canım..17 haftalık oldu..kızım olacak Rabbim nasip kısmet ederse...elif nete çok giremiyor..mercan okula başladı...kayra'yla meşgul sanırım...valla bugün de elifi rüyamda gördüm..inşallah herşey yolundadır..

helincim eşinle ilgili yaşadıklarınızı okudum..inan çok üzüldüm..çocuk olunca..demişsin..ben bu tür şeyleri duyunca daha çok üzülüyorum..
inşallah en kısa zamanda aranızdaki problemleri çözmeyi başarırsınız..gerçekten erkek için de kadın için de geçerli bu...tahammülsüz bireyler olup çıktık.. yaşadığımız bazı sorunlarda ilk aklımıza gelen..tamam artık bitti..bu son..sana tahammül etmek zorunda değilim..daha fazla birbirimizi incitmeyelim..boşanalım..mantığı oluyor..ama ayrılık çözüm değil ki..hele hele arada çocuklar varsa..
belli bir yaşa gelmiş, belli bir eğitimi almış insanlarız.anlaşmazlıklarımızın neler olduğunu karşılıklı konuşup orta yolu bulmalıyız..ama tabi ki iyi niyet tek taraflı olursa çaba da tek taraflı oluyor..buna lafım yok..ama zaman gerçekten herşeye ilaç..

bence daha yolun başındasınız..birbirinizi yeterince iyi tanımıyorsunuz..birbirinizi anlamaya, tanımaya çalışın..bir yuva kolay kurulmuyor..evliliğe ilk adımı atarken..ilk başlarda neler yaşadığınızı düşünün..bu yuvayı siz kurdunuz..ve artık bir yavrunuz var...

merhaba arkadaşlar nihayet hem kendimi biraz toparladım hem de anca fırsat buldum yazdıklarınızı okudum ve çok duygulandım . her geçen gün biraz daha iyi oluyorum ama eşimin hiçbir şey olmamış gibi bana takılması ne bileyim sırnaşması ben halen rahatsız ediyor çocuk yanımda düştü diye hem beni öğretmen arkadaşlarımın yanında rencide etti hem de oradan çıkıp uzaklaştım diye diye bana ağzına geleni saydı eşime hiç bu kadar kırıldığımı hatırlamıyorum resmen 5 yıllık evliliğimin tüm öfkesini kustu o kadar ağır konuştu ki dediğim gibi bazı şeyleri hele hele hiç haketmediğim ithamları halen hazmedemiyorum
helin olmasa arkama dönüp bakmam bile ama gel gör ki çocuk insanın gerçekten elini kolunu bağlıyormuş helin "baba" dedikçe içimden bir şeyler kopuyor ama aynı olay bir daha olursa değil bir, on tane çocuğum olsa dahi arkama dönüp bakmam...
ama hayat devam ediyor ve ben oturup üzülmek yerine önüme bakıyorum artık Allahtan okul var ve iş güç kafamı dağıtmamı kolaylaştırıyor...
dualarınızı ve iyi dileklerinizieksik etmediğiniz için hepinizden Allah razı olsun iyi ki burası var bu köyde samimi olduğum konuşabileceğim, derdimi paylaşacağım hiç kimse yok. bir şeyi anladım mesafe olarak uzaklık yakınlık önemli değil önemli olan insanların kalplerinin yakın olması ve ben burda bunu buldum Rabbim hepinizin gönlünden ne geçiyorsa kat kat fazlasını versin :enbuyukkk:

merhaba arkadaşlar nihayet hem kendimi biraz toparladım hem de anca fırsat buldum yazdıklarınızı okudum ve çok duygulandım . her geçen gün biraz daha iyi oluyorum ama eşimin hiçbir şey olmamış gibi bana takılması ne bileyim sırnaşması ben halen rahatsız ediyor çocuk yanımda düştü diye hem beni öğretmen arkadaşlarımın yanında rencide etti hem de oradan çıkıp uzaklaştım diye diye bana ağzına geleni saydı eşime hiç bu kadar kırıldığımı hatırlamıyorum resmen 5 yıllık evliliğimin tüm öfkesini kustu o kadar ağır konuştu ki dediğim gibi bazı şeyleri hele hele hiç haketmediğim ithamları halen hazmedemiyorum
helin olmasa arkama dönüp bakmam bile ama gel gör ki çocuk insanın gerçekten elini kolunu bağlıyormuş helin "baba" dedikçe içimden bir şeyler kopuyor ama aynı olay bir daha olursa değil bir, on tane çocuğum olsa dahi arkama dönüp bakmam...
ama hayat devam ediyor ve ben oturup üzülmek yerine önüme bakıyorum artık Allahtan okul var ve iş güç kafamı dağıtmamı kolaylaştırıyor...
dualarınızı ve iyi dileklerinizieksik etmediğiniz için hepinizden Allah razı olsun iyi ki burası var bu köyde samimi olduğum konuşabileceğim, derdimi paylaşacağım hiç kimse yok. bir şeyi anladım mesafe olarak uzaklık yakınlık önemli değil önemli olan insanların kalplerinin yakın olması ve ben burda bunu buldum Rabbim hepinizin gönlünden ne geçiyorsa kat kat fazlasını versin :enbuyukkk:

canım inşallah herşey yoluna girer kalbindeki kırgınlıkta geçer ve eşin değerini kat kat anlar..
olmuş olanları fazla düşünme düşündükçe kötü olursun olumlu şeyler düşünmeye çalış...
bende burda kendimi yapayalnız hissediyorum ya..hele birde burası öyle bir yermiş ki nerelisin diye sorduğumda hep adana kozan kadirli iskenderun herkes bu taraflı...ben gibi kimse yok...birde eşimin tayin durumu çok güç...hatta kendimizi biyerde şanslı bile görmüştük adana büyük şehir ve merkezdeyiz diye..ama şimdi içim iyce karamsarlaşıyor buralılar bu tarafta biz gibi kimse yok kimsemiz yok...
bugün bir arkadaşın arabasıyla gittim geldim o da bu taraflarda yabancılar kalamaz giderler önünde sonunda istanbul gibi yerlere herkes alışıp kalıyor ama buraya alışamıyolar demez mi ay nasıl kötü oldum...

umarım bir daha böyle kötü bi olay yaşamazsın, eşinde yaptığı hatayı umarım anlar ve bir daha tekrarlamaz. erkekler hepsi için söylemiyorum ama doğaları kadınlara göre çok farklı biz çok hassasız bunu bizim gibi algılayamıyorlar.

canım inşallah herşey yoluna girer kalbindeki kırgınlıkta geçer ve eşin değerini kat kat anlar..
olmuş olanları fazla düşünme düşündükçe kötü olursun olumlu şeyler düşünmeye çalış...
bende burda kendimi yapayalnız hissediyorum ya..hele birde burası öyle bir yermiş ki nerelisin diye sorduğumda hep adana kozan kadirli iskenderun herkes bu taraflı...ben gibi kimse yok...birde eşimin tayin durumu çok güç...hatta kendimizi biyerde şanslı bile görmüştük adana büyük şehir ve merkezdeyiz diye..ama şimdi içim iyce karamsarlaşıyor buralılar bu tarafta biz gibi kimse yok kimsemiz yok...
bugün bir arkadaşın arabasıyla gittim geldim o da bu taraflarda yabancılar kalamaz giderler önünde sonunda istanbul gibi yerlere herkes alışıp kalıyor ama buraya alışamıyolar demez mi ay nasıl kötü oldum...

selmacım işin gerçekten zor hele bide benim gibi zor kaynaşıyosan çekingensen daha zor bekarken evimizi birkaç sokak aşağıya taşımıştık hergün oturup ağlıyodum insanlar toplanıp tuhaf tuhaf bakıyo diye..ama insan zamnala herşeye alışıyo en yakın zamanda alışırsın inşallah...

burdayım canım okuldayım şimdi dersim boş bir bakayım dedim:)
hepinizi çok öpüyorum en çok da bebişleri opuyorumnanaktan
bu arada senin oğlanlar da pek tatlıymış :))

Kizlar nasilsiniz ?Hepinizi cok ozledim .Cagrilarinizi duydum ve geldim..Inanin aylardir siteye 1sn olsun giremedim .Ama maillerimden haberleri az cok aldim.Hepinizi de cok cok ozledim.
Islerim o kadar yogun ki.Mercan okullu oldu.Saba h 7 de hayat basliyor evde.Gece 12 ye 1 e kadra.Annem babam bende.Yilbasina kadar da bendeler/Cok bunladim sikildim.Insan ailesinden sikir mi demeyin.Ama yatmamdan ,kalkmama,cocuklara davranisima,pisirdigime bile karisiyorlar.Hele babam esimle zaten nane,limon arami daha da kotu olmasini sagliyor.Interneti elime aldigim an hemen laf soylemey basliyo.Canimdan bezdim yani..
Birde Kayra'yla cok problemliyiz.Cocukla arami soguttular.SEn bakamiyorsun .Oyle mi olur boyle mi olur deyip cocugun her dedigini yaptilar.Onlardan yuz buldugu icin bana hiccc gelmiyo.Sevmek icin kucagima aliyorum glayar yere atiyo kendini.Gelip tukuruyo bana yada bazen uzaktan opucuk yolluyorum sinirlenip kosrurarak geliyo tokat atip gidiyo...O kadar cok uzuluyorum ki.Bana 1 kez olsun anne demiyor.Hep annemin dizinin dibinde.O na sariliyo ,opuyp kokluyo.Boynunun altina sokuyo kafasini.Yankalarini surtuyo yanagina.Bende uzaktan kendi cocugumu izliyorum..Allajh kimseye gostermesin ama daynamasi cok zor..
Gelir gelmez kafanizi sisirdim.Ayperincigimin ve ridacigim guzel haberlerini aldim .Ama baska kimseden haberim yok ..Umarim herkes iyiidr.Baska havadisler varsa bana kisa ozet gecin lutfen.
Canancim sen nasilsin ?Var mi bi degisiklik?
Gizemcim evini tasidiniz i annenin?
Yasemin,gulhan,rida,derya,selma,vuslat,isil,ebru,gokcen,naze,tuba,elif,yaren,ayperin ,daha adini sayamadigim tum herkes hepiniiz opuyorum

hoşgeldin canım özlemiştik seni.. kayra için anlattıklarına çok üzüldüm...annenler gidince herşey değişecektir inşallah...sen onun annesisin bu böyle sürmez ki en kısa zamanda sana dönecektir kayra...

Elif büyüklerin yanında çocuk büyütmek çok zor çocuklar öyle zekiki kime neyi nasıl yaptıracağını çok iyi biliyo. anane babaanne ve dedelerde kıyamadıkları için her istediğini yapıyo. çünkü onlar sadece seviyo ama bi anne baba öyle değil tüm sorumluluk anne babaya ait ve şimdiden elimizden geldiğince bişeyler vrmeye çalışııyoruz. büyüdükçe istekleri artınca önüne geçmek çok zor. Allah yardımcın olsun seni bi nebze olsun anlayabiliyorum. mercanımı çok çok öpüyorum okullu oldu demek güzelim maşallah allah nazardan saklasın onu su gibi bi kız canım benim. bende mercanın yeri çok ayrı.. :nazar:

Bizim durumda bi değişiklik yok canım eşim halen içerde bizde iyi haberle alma umuduyla sürdürüyoruz yaşantımızı.

X