2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

canım hiç kendini üzme benim cadı daha yeni yürümeye başladı kuzenime sorduğum zaman 22 aya kadar bile yürümeyebilir bu normaldir demişti içim rahatlamıştı ayrıca kızkardeşim 18 aylıkken yürüdüğü için ona çekmiş diyordu annem. bir de imkanın varsa denize götür tesadüf mü bilemem ama helin denize gittikten sonra yürümeye başladı. deniz kum güneş kemiklerini güçlendirir derler galiba doğru :))
sen hiç üzülme annesi bir gün bir bakarsın yürüyerek yanına gelivermiş bile :)))

cenım benim eşşekte yürümüyo tembel bunlar korkma dedi doktor benim kızım bil 15 aylık yürüdü dedi yani 18 aya kadar bekliycez heralde:)

kızlar hepinize koca bi merhaba........15 günden sonra işte burdayım alperen tepemde fazla yazamıyorum ama 2 yaramaz çocukla çooook yorucu bi tatildi ama ev ortamından uzaklaşmak iyi geldi 2 saat pc oturan eşim 24 saat yanımdaydı çünkü dağ başı gidecek yapacak bi işi yoktu çocuklar sabahın 7sinde bahçede oynamaya alıştılar evde durmuyolar alt üst oldu heryer tekrar bağırıp çağırmaya başladım.(( su gibi cnanım aramıza hoşgeldin diğer nayıs anneleri sizleri çok özledim hepinizi öpüyorum selmacım canım sinoptaydım bilseydim kastamonuda olduğunu uüğrardım.))))))))))

canım ne iyi olurdu keşke uğrasaydın...
kızlar ben ciddi ciddi sinir krizleri geçiriyorum bana bir yardımcı olun...ela hiç yemez oldu hemde hiççç yemiyor...iki üç kaşık çorbayla bütün günümüz geçiyor belki inanmayacaksınız...bende bişey yemiyor diye bazen süt içiriyorum o kadar...burda baya hasta oldu ateşlendi ateşi geçti grip gibi oldu öksürüyordu hafif. hadi bunlara bağlasam bugün fena değil hastalığı geçti gibi ama gene yemiyor gene yemiyor:KK43:((
azı dişleri çıkıyor desem anlayamadım çıkıp çıkmadığını ama ucu felan yok yüzeyde....neden dersini< benim durumumda olan varmı...çocuk zayıfladı yaaa...

günaydın hepinize kızlar
su gibi aramıza hoşgeldin ama neden daha önce gelmedin:eek:klava:

Ah canım ya sorma şeker net'ten 2008 anneleri diye aylarca bakındım hiç birşey bulamadım. zor kavuştum size şeker. kızımla ilgili bilgiler araştırıyordum yemekler doktorlar v.s.. ama artık burdayım şükür. ne güzel hoşçakal canım.yine görüşürüz:dance::dance:

canım ne iyi olurdu keşke uğrasaydın...
kızlar ben ciddi ciddi sinir krizleri geçiriyorum bana bir yardımcı olun...ela hiç yemez oldu hemde hiççç yemiyor...iki üç kaşık çorbayla bütün günümüz geçiyor belki inanmayacaksınız...bende bişey yemiyor diye bazen süt içiriyorum o kadar...burda baya hasta oldu ateşlendi ateşi geçti grip gibi oldu öksürüyordu hafif. hadi bunlara bağlasam bugün fena değil hastalığı geçti gibi ama gene yemiyor gene yemiyor:KK43:((
azı dişleri çıkıyor desem anlayamadım çıkıp çıkmadığını ama ucu felan yok yüzeyde....neden dersini< benim durumumda olan varmı...çocuk zayıfladı yaaa...

canım öncelikle minik ela'ya şöle bi sımsıkı sarılıyorum. senide öpüyor ve sabır diliyorum. ela'nın ruh halinden bahsetmemişsin mutlumu çevresindekilere tepkileri nasıl özellikle yakınlarına anne,baba v.s bir gününüçorbayla geçiriyorsa bazen kızımda da olurdu zor günler bende çok üzülürdüm.kaç gündür böyle bilmiyorum ama ciddi bi iştahsızlık dönemi geçiriyor minik ela. uzun zaman evde veya başka yerde sürekli kaldımı,sürekli disiplin altındamı şunu yap veya yapma diyenler etrafında çokmu anneanne ,babanne dede. bunların hiçbiri olmadı ise,ELA sitres altında değilse doktorunuzun vereceği bi multivitamin işe yarar.ela'yı güle güle büyüt canım ikinizide öpüyorum.:nazar::nazar::nazar:

canım ela için bu dediğin durumlar yok gayet mutlu etrafındaki herkes ilgili yani iştah dışında hiç problem yok tabi biraz öksürüyor hasta oldu...bu iştah açıcı multivitamin mi nedir ki bu?
çıldırtacak beni resmen yememesi nasıl dert nasıl dert...

canım ela için bu dediğin durumlar yok gayet mutlu etrafındaki herkes ilgili yani iştah dışında hiç problem yok tabi biraz öksürüyor hasta oldu...bu iştah açıcı multivitamin mi nedir ki bu?
çıldırtacak beni resmen yememesi nasıl dert nasıl dert...

ama canım farkında olmaya bilirsin.yemediği için senin sinirlerin yıpranmış çünkü çok zor ve biliyorumki sen dahaçok üzülüyorsun.doktorunuza danışırsanız en azından iştahı açılana kadar vıtamin verebilir bende öle yaptım iştahı açılınca bıraktım. bide düzenli vermek lazım.doktorumuz kuzucum grib olduğunda arı sütü diye bi ilaç vermişti direnci artsın diye sabahları aç veya tok farketmez. gribse bunu kullana bilirsin canım akşamları yatmadan önce kuşburnu içirebilirsin çok faydalıdır bilhassa bebeklere.allaha emanet olun inşallah en kısa zamanda iyileşir güzel ela canım iyileştiği zaman neolur haber ver o.k sizin için dua edicem.

kızlar hepinize koca bi merhaba........15 günden sonra işte burdayım alperen tepemde fazla yazamıyorum ama 2 yaramaz çocukla çooook yorucu bi tatildi ama ev ortamından uzaklaşmak iyi geldi 2 saat pc oturan eşim 24 saat yanımdaydı çünkü dağ başı gidecek yapacak bi işi yoktu çocuklar sabahın 7sinde bahçede oynamaya alıştılar evde durmuyolar alt üst oldu heryer tekrar bağırıp çağırmaya başladım.(( su gibi cnanım aramıza hoşgeldin diğer nayıs anneleri sizleri çok özledim hepinizi öpüyorum selmacım canım sinoptaydım bilseydim kastamonuda olduğunu uüğrardım.))))))))))

sende hoşgeldin canım iki yaramazla tatil walla bravo bende bi kızımla cesaret edemiyorum ne güzel.yaramazları öptüm .görüşürüza.s.

canım endişelenme dorukta bazen hiçbişey yemiyor neler hazırlıyorum ona ama direk çöpe sıcaktan olabilir yada diş çıkarıyo olabilir

canım endişelenme dorukta bazen hiçbişey yemiyor neler hazırlıyorum ona ama direk çöpe sıcaktan olabilir yada diş çıkarıyo olabilir

aynen katılıyorum alperenin azı dişlei çıkıyo günde 10 kere altını değiştiriyorum ehmen pişiyo yemek yememeside dişlerden olabilir canım sinir olmamak elde değil ama ...

ya ben şu diş meselesini çözemedim. doktorlar diş çıkaran bebekler için ne iştahsız olurlar nede başka bir sıkıntıları ateş vs. arkadaşlar diş bunları yapmaz.bana hiçbir doktor aksini söylemedi bencede mantıklı eskiler söylemiş ve öle kalmış kızım şuanda yine zor dişlerden birini çıkartıyor heryer salya tabii yerim seni iştahı gayet iyi ateş yok şükür her çocukta farklım oluyor dedim doktorumuza,hayır diş ateş, iştahsızlık hiçbişey yapmaz olması gereken o dedi dişin çıkması gerekiyor,çocuk mikrop kapmış olabilir tabii vucut daha savunmasız ve hassas oluyor buyüzden bu durumlarda biraz daha dikkat anneler.

kızlar merhabaa...
nasılsınız?
bugün ilk defa yüzüm güldü kızım bişeyler yedi maşallaahhh..
zinco aldım dün başladım vermeye ondan mıdır nedendir bilmiyorum ama bir öğün yedi şimdilik:)
eş durumu tayinleriyle uğraşıyorum...adana ya isteyeceğim ve fazla tercih yok inşallah çıkar dua edin bana...bu dağınıklık yersizlik yurtsuzluk bitsin artık...bende bi yere yerleşip köklerimi salayım istiyorum yaa...kocam işe başladı ben annemlerdeyim bıktım bu ayrılıktan vallahii..
neyse hepinizi ve kuzularınızı öptüm...Şeniz
ervus bak sarı sarı özendiriyorsun beni..eskiden bende çakma sarışındım evleneli doğalım..sağolsun kocam hiçbişeye karışmaz ama saçlarımı boyattırmıyor işte o konuda fenamafoldumben
su gibi inşallah bir an evvel çıkar dişiniz en azından iştahı yerindeymiş ne diyeyim maşallah...bizimki diş çıkarsa napacak bilmem normalde yemeyen şeykafamçokkarıştı

uzun bi aradan sonra herkese merhaba
buraya yazmayalı uzun zaman oldu
umarım herkes iyidir bebişler iyidir
bende iyi sayılırım.
gerginliğime stresime uykuma çözüm buldum
psikiyatr a gittim şu an düzenli ilaç kullanıyorum
iyiyim çok şükür.
süper artık hiçbirşeye kızamıyorum :)
uyku gerçekten bi problemmiş uyuyamamak kadar.
benim uykum artık abarttmıştı. misafirlikte bile uyuyordum
gözlerim birden kapanıyordu.
ilaç kullanıyorum artık. umarım daha iyi olur
15 günde bir kontrolüm var
bu arada kızım kendi annemlerde.. sadece haftasonu görebiliyorum
diş muhabbeti açılmış.
ön alt ve üst çene dişler çıkarken hiç zorlanmıyorlar evet
ama azı ve 3. dişlerin çıkımı zor oluyor
bu arada benim meleğimin 14 . dişide çıkıyor..
sanırım en dişli benim kızım var :):)
iştaha gelince sıcaktan yemiyorlar kesinlikle tecrübeyle sabittir..
ayrıca benim kız azılarını çıkarırken isal oluyor. tam patlamasına yakın. tabi bu günlerce sürmüyor
oluyor ve geçiyor. aynı gün yada onu takip eden günlerde gece ateşi oluyor daha sonra
dişi etini yarmış oluyor rahatlıyor kuzum. yeni çıkarken biraz zor oluyor. katı yiyecekler zorluyor kuzumu.
bu arada iyice eskilerden bi ben mi kaldım ne..
hani yanlışım varsa düzeltin. yeni gelenler hoş geldiniz.. ama taa önceden arkadaşları göremiyorum pek
ridacığın hamileliği nasıl gidiyor acaba bilgisi olan var mı
mercan olsa hemen yetiştirirdi haberlerini
oda Türkiye de olması lazım değilmi.. öyle hatırıyorum sanki
gökçen , saadet, ebru, rida siz iyice boş bıraktınız artık buraalarıı..
söylene bakın.. :p
herkese iyi günler diliyorum..
bu arada benimminikelam, ervus, marem hepinizie ayrıca bi merhaba
su hoşgeldin

X