2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar fırsat buluo yazamadım cassercim iyi tatiller canım... deryacım sizede geçmiş olsun canım...ah ah kendimizi salıversek hiç çıkamıcaz bu depresyondan canım benim boşver herşeyin güzel yanlarını düşün beni düşün 2 çocuk hergün evde yokmu canım imkanın tatil yap ....gizemcim sen nasılsın arda nasıl....ışıl selma rida elif kızlar sizler nasılsınız çiğdemcim çok zorlanırsın daha erken ben muharremden çok çektim 2 yaşındayken başladım 1 sene alışmadı şimdi 4 yaşında gece gündüz uyurken işiyo inşallah apleren ona benzemez:) bide şu var kızlar erkeklere göre daha çabuk alışırmış tabi 1 yaşında çişini söyleyenlerde oluyo ama nazar değiyo bu sefer çok kişiden duydum valla hayırlısıyla en yakın zamanda alışsınlar inşallah muharremi tutunca alperenide götür diyolar ama ikisiyle uğraşamam ya...

cnm bence götür alışsın yavaş yavaş evet cnm ya haklısın kızlar daha cabuk ögreniyolar inş nbizim sıpada ögrenir bakalım ne olacak eskisi gibi pek düşmüyorum üszerine sıkılıveriyo cünküü
selam kızlar fırsat buluo yazamadım cassercim iyi tatiller canım... deryacım sizede geçmiş olsun canım...ah ah kendimizi salıversek hiç çıkamıcaz bu depresyondan canım benim boşver herşeyin güzel yanlarını düşün beni düşün 2 çocuk hergün evde yokmu canım imkanın tatil yap ....gizemcim sen nasılsın arda nasıl....ışıl selma rida elif kızlar sizler nasılsınız çiğdemcim çok zorlanırsın daha erken ben muharremden çok çektim 2 yaşındayken başladım 1 sene alışmadı şimdi 4 yaşında gece gündüz uyurken işiyo inşallah apleren ona benzemez:) bide şu var kızlar erkeklere göre daha çabuk alışırmış tabi 1 yaşında çişini söyleyenlerde oluyo ama nazar değiyo bu sefer çok kişiden duydum valla hayırlısıyla en yakın zamanda alışsınlar inşallah muharremi tutunca alperenide götür diyolar ama ikisiyle uğraşamam ya...

merhaba kızlar,
nerdeyse birhaftadır KK' ne giremedim geçen hafta son izmite gittim süt oğlumunun doğum günü vardı çok güzeldi sekapark ta dolaştık oraları görünce burada sadece yaşamak diye nefes alıp verdiğimizi gördüm gerçi Allah buraları da arattırmasın bu hafta yoğundu malum yazılılar, projeler, performanslar onların değerlendirmesi vs vs. onlar da bitti aslında bugün öğrencilerimizle ve arkadaşlarla abant veya gölcüğe gayri rresmi olarak pikniğe gidecektik ama son anda iptal oldu gerçi bir bakıma iyi oldu perşembe gecesinden beri kızın ateşi bir yükseliyor bir düşüyor dün gece çok kötüydü ateşi 39.1 e çıktı hemen soyduk cal... verdik geçmeyince sirkeli suyla el ayak ve koltuk altını sildim yine geçmeyince ılık-soğuk arası duş aldırdık 38 e düşürebildik gece yine cal.. verdik bir saat kadar önce yine cal.. verdik biraz ateşi düştü ama vücudu halen sıcak sürekli uyuyor uyanıkken de yarı baygın halde sadece duştan sonra biraz kendine geldi şmdi babasının yanında uyuyor ateşi biraz düştü gibibir taraftanda öksürüyor sanırım yine diş çıkarıyor kızım zayıf ama bünyesi güçlüydü sadece diş çıkarma döneminde biraz öksürür biraz ateşlenir o da bir gece o da ilaç alıp uyurdu yani diş çıkarmaları hiç korktuğum gibi olmadı ama ilk defa bu kadar uzun süreli ateşleniyor ne yapacağımı şaşırdım komşumunda bebeği var o da fitil verdi geçmezse artık onu kullanacağım fitil de geçirmezse nova.... damla var onu kullan dedi ilçedeki hastanede onu veriyorlarmış ama benim bildiğim kadarıyla o ilaç ağrı kesici hatta bir ara yasaklanmıştı diye biliyorum ne yapacağımı şaşırdım üstelik eşim yine nöbetçi daha dün nöbetten gelmişti offff

Helincim geçmiş olsun canım.. Sekaparka annemlerde gitti geen hafta çok güzel diyolar onları okul götürdü yanımızda ne güzellikler var ama bizgiidp göremiyoruz

gülhancım sen izmitin neresinde oturuyorsun annemler yarımca körfezde kızkardeşim ise paljyolunda oturuyor her iki yerde ilerde oturmayı düşündüğüm yerler

kızlar ela yarın yeni yaşına giecek...
ama bir huysuz bir huzursuz ki anlatamam....dün gece abartmıyorum saat başı uyandı...hep emmek istedi...uykusuzum birde temizlik yapayım dedim belimi incittim...belim takoz gibi...
halbuki mutlu olmam gerekirken herşey üstüme geliyor sanki....eşime de çok kızdım....yardım etmedi temizlikte diye....uuuuuuuuuf ya uffff...
ela huysuz olmasında razıyım herşeye çekilmiyor hemde hiç...kızlar daha yeni 8.diş çıktı azı dişi de çıkıyor olabilir mi?

olabilir cnmm ya benrkede hiç durmuyo yeni uyutuum habire aglıyooo ne yapıcagımı sasırdım valla küçük melek simdiden dogum günün kutlu olsun nicemutlu yıllaraahihoyyyt:lepi::lepi:
ama bir huysuz bir huzursuz ki anlatamam....dün gece abartmıyorum saat başı uyandı...hep emmek istedi...uykusuzum birde temizlik yapayım dedim belimi incittim...belim takoz gibi...
halbuki mutlu olmam gerekirken herşey üstüme geliyor sanki....eşime de çok kızdım....yardım etmedi temizlikte diye....uuuuuuuuuf ya uffff...
ela huysuz olmasında razıyım herşeye çekilmiyor hemde hiç...kızlar daha yeni 8.diş çıktı azı dişi de çıkıyor olabilir mi?

Selmacım Elanın doğum günü kutlu olsun,nice mutlu ve sağlıklı yıllara inşallah.Cnm biz daha gidemedik Ankaraya 10 güne kadar gidicez inşallah.Ulaş da çok kıpır kıpır,hiç durmuyor,bir orda bir burda,dışarı çoıkmayı çok seviyor,deniz kenarına götürüp bacaklarını denize sokuyorum,çok hoşuna gidiyor,birde park delisi,yandım ben yandım...:bbo:

Cnm bizim diş sayımız 5.Sürekli dişi kaşınıyor,elleri hep ağzında.Bu arada eşinin yardım etmemesi,senin daha çok yorulmana ve belini incitmene sebep olmuş çok geçmiş olsun.Çocuk,temizlik,yemek,o bu derken pil bitiyor,birde ilgi bekliyorlar oh ne ala memleket:jeyyar:

olabilir cnmm ya benrkede hiç durmuyo yeni uyutuum habire aglıyooo ne yapıcagımı sasırdım valla küçük melek simdiden dogum günün kutlu olsun nicemutlu yıllaraahihoyyyt:lepi::lepi:

teşekkür ederim canım inşallah diştendir bu uyanları valla tahammül edemez oluyorum nerdeyse....dün gece de aynı durmadan uyandı uyandı...burası çok sıcak birde...

eda cım teşekkür ederim canım:)) dediğin gibi vallahi bazn bir duyarsız oluyor bu erkek milleti...anlayamadım gitti....2 gün surat ettim valla adama:)böyle yapınca değer anlıyor ama ille surat mı etmem lazım canııımmm...:jeyyar:
son haftam burda kızlar haftaya bugün istanbul a geçiyorum ve işe başlıyorum....tatil bitti bana:teytey:a.s.

cnm benimm ya sana iyi yolculuklar berke uyandı mızık mızık durmuyo cocugum anlamdım ne yapacagımıda inş iyilesir kuzuluclarımız rabbim sifa versinn benimde eşim öyle yaa pek yardım etmezz bana :kızgın::kızgın: bende kızıyorum küsüyorum amasoonra dayanamayıp barısıyorummm halimiz nasıl olucak anlamıyorum rabbim bize sabır versin cnmmmm
teşekkür ederim canım inşallah diştendir bu uyanları valla tahammül edemez oluyorum nerdeyse....dün gece de aynı durmadan uyandı uyandı...burası çok sıcak birde...

eda cım teşekkür ederim canım:)) dediğin gibi vallahi bazn bir duyarsız oluyor bu erkek milleti...anlayamadım gitti....2 gün surat ettim valla adama:)böyle yapınca değer anlıyor ama ille surat mı etmem lazım canııımmm...:jeyyar:
son haftam burda kızlar haftaya bugün istanbul a geçiyorum ve işe başlıyorum....tatil bitti bana:teytey:a.s.

kızlar ben geldim çok hayırsızmışsınız bi mesaj bilem atmamışınız özlenmemişmiyiz ne nazoşla beni unuttunuzmu yoksa bizde yazlığa geçtik bir aydır giremedim net e yeni bağlattık bi süre tatil yapıcaz nazoş u sorarsanız keyfi yerinde eve sokamıyoruz küçük zilliyi valla baba baba koşturuyo bütün hitiyaçlarını sen hallet uykususz kal yeme yedir içir oyna o sürekli baba desin çok bozuluyorum kocişimle aralarındaki elektriği kıskanmaya başladım ya neyse umarım sizlerinde keyfi yerindedir bebişler iyidir hepinizi çok özledim öpüyorum beni unutmayanlar yazsın :eek:

kızlar ben geldim çok hayırsızmışsınız bi mesaj bilem atmamışınız özlenmemişmiyiz ne nazoşla beni unuttunuzmu yoksa bizde yazlığa geçtik bir aydır giremedim net e yeni bağlattık bi süre tatil yapıcaz nazoş u sorarsanız keyfi yerinde eve sokamıyoruz küçük zilliyi valla baba baba koşturuyo bütün hitiyaçlarını sen hallet uykususz kal yeme yedir içir oyna o sürekli baba desin çok bozuluyorum kocişimle aralarındaki elektriği kıskanmaya başladım ya neyse umarım sizlerinde keyfi yerindedir bebişler iyidir hepinizi çok özledim öpüyorum beni unutmayanlar yazsın :eek:

Ah canim sende 1 tane bende 2 tane....Butun gun anne anne canim cikiyor..Ama aksam baba eve geldi mi seslensem bile bakan yok...Varsaaaa yoksaaa baba.Adam televizyon izliyor bizimkiler oturmus diizinin dibine agizlari acik babalrini izliyorlar,1 bakis atsa katila katila guluyorlar.Ne var su adam da diyorum yaaa.Tuvalete bile 3 u beraber giriyor cikiyor.Adam eskaza bunlar siyrilip girse (ozellikle kayra)Kapinin onune atiyo kendin basini yere vurarak agliyor.Gormeniz lazim...Boyle okuyunca komik gibi ama bazen insanin zoruna gidyor

Selamcim ,helincim sizlere de cok cok gecmis olsun..Biz hala hastalik korkusundan evde hapisteyiz senağlama Havada tam guzellesmeye baslamisken...Ama burada hergun en az 2-3 okulun domuz gribinden kapandigihaberleri gelince insan nasil gonul rahatligiyla sokaga cikabilir ki..

hoşgeldin canım ne zamandır yoktun....ee bir görünüp kayboluyorsunuz anacım biz size kızdık asıl aaaa:kızgın:ohhh ne güzel birde yazlıktayım diyor bizi daha da kızdırıyor aaaa:kızgın:kıskandırmak için mi bağlattın hem neti aaaa:kızgın:
şaka bir yana tatlım biz aynı biz...tek fark çocuklarımız artık 0 yaşında değiller koskocaman 1 yaşındalar...ama ben çok şikayetçiyim huysuzluğu arttı uykuları felaket kalktık erkenden...sersem gibiyim....valla tv zararlı mararlı ama açtım şimdi müzik dinliyor bakıyor dans ediyor sıkılır ondan da birazdan ya neyse....
siz hiç tv izletmiyor musunuz kızlar?
elif cim bende o dertten muzdaribim görünen o ki hepimiz muzdaribiz....akşam kapında anahtar sesini duyar duymaz fırlıyor babanın yanına o gidiş o gidiş...adam elini yıkasın yemeğini yesin ben alayım diyorum bana gelince nasıl ağlıyor nasıl cırlıyor ben tukaka oluveriyorum hemenceciksenağlama
değer bilmez şeyler nolceek hııhhhhmafoldumben
eskisi gibi öğlenlere kadar uyumayı özledim ben yaaaaaaaaaaakafamçokkarıştı

Selamcim ,helincim sizlere de cok cok gecmis olsun..Biz hala hastalik korkusundan evde hapisteyiz senağlama Havada tam guzellesmeye baslamisken...Ama burada hergun en az 2-3 okulun domuz gribinden kapandigihaberleri gelince insan nasil gonul rahatligiyla sokaga cikabilir ki..

evet canım burda da rastlandı:KK43:( dikkat edin canım çıkmayın dışarı:KK43:

fundacım unuturmuyuz hiç bi bakınıp çıkıyoruz çocuklardan ..bu arada ii tatiller canım..elifçim sorma canım ya bide bu grip çıktı şimdi hergün bişeyler çııyo:KK43:( çiğdemcim sanada merhaba canım....kızlar bence sizin kızlarınız olduğu için babalarına düşkün benim oğlanlarım pşeimden ayrılmıyo hiç bizde 3 lü gidiyoruzer yere eşimin en çok sevdiği ey ikisinide alıp yatmak ama yatmıyolar onunla geçen 3 müz yattk kıskndı ama hiç ilgilenmiyokionlarla herşey ben

Günaydın hanımlar,mayıs 2009 annesiyim ben,kızım 17 günlük,acayip gaz sancısı oluyor,kakasını falan yaparkende aynı şekilde,kendime rezene çayı aldım dün içtim,faydası olmadı,benimde kabızlık sorunum var,bebeiğimi acayip etkiliyor,şimdi de kzıım için milupanın rezene çayını aldım,ama nasıl ve ne kadar versem bilemiyorum,mamaya karıştırıp mı versem ,ayrı olarak mı,kaşıkla mı biberonla mı
kızım geceden beri kıvranıyor ,siz daha tecrübelisiniz bizden ,bana acil cevap yazarsanız çok sevinirim

Günaydın hanımlar,mayıs 2009 annesiyim ben,kızım 17 günlük,acayip gaz sancısı oluyor,kakasını falan yaparkende aynı şekilde,kendime rezene çayı aldım dün içtim,faydası olmadı,benimde kabızlık sorunum var,bebeiğimi acayip etkiliyor,şimdi de kzıım için milupanın rezene çayını aldım,ama nasıl ve ne kadar versem bilemiyorum,mamaya karıştırıp mı versem ,ayrı olarak mı,kaşıkla mı biberonla mı
kızım geceden beri kıvranıyor ,siz daha tecrübelisiniz bizden ,bana acil cevap yazarsanız çok sevinirim

canım allah bebeğine uzun sağlıklı ömürler versin tebrik ederim seni de...
çok geçmiş olsun canım...bebeğin çok küçük o kadar minik bir bebeğe rezene veriliyor mu kutuda yazıyor mu verilebilir diye..bende vermiştim ama en az 3 4 aylıktı...canım ille vereceksen ayrı ver ben öyle yapmıştım tadını beğenmezse bu seferde mama içmek istemeyebilir diye düşündüm...olmazsa karıştırıp verirsin artık..ama şeker felan sakın kullanma...a.s.

Yazdığım herşey uçmuş mafoldumben

Nasılsınız arkadaşlar?

Bebekler iyice hareketlendi ve yürümeye başladı kimse kalmadı ortalıkta :)

Ben de işten ayrıldım ailemin yanındayım..Biraz gecikmeli olarak tatil yapıyorum..

Aradan bir yıl geçti ve ben şimdi akıllandım boşuna işte iş, sınavda sınav diye kendimi kasıp durmuşum. Keşke bu bir yılı sadece kendime ve çocuğuma ayırsaydım..Ama böyle olması gerekiyormuş demek ki..Ruhum yoruldu resmen..Başta çok coşkulu başladığım iş hayatım sadece 4 ay sürdü.. Çünkü ben çalışma hayatına uzun bir ara vermişim ve piyasa baya bozulmuş. Herkes al gülüm ver gülüm olmuş.. İş yerinde tutunmak için bacaklarını gösterenmi, evli olduğu halde patrona yavşayan mı vs. vs. tonla şey yaşadım bu 4 ayda..

Netice; Ben evli, cocuk sahibi ve mesafeli bir kadın olduğum için, patrona yüz vermediğim ve onun kendini övmesine destek olmadığım için SADECE İŞİMİ YAPTIĞIM İÇİN, milletle yüzgöz olmadığım ve iş yerinde DEDİKODU YAPMADIĞIM İÇİN işimden oldum :) Evet şaka gibi ama hayatımda ilk defa kendi kendime "gerçekten iş yapıyorum" dediğim bir dönemde başka yollara sapmadığım için kapıya kondum :) Meğer sadece işini iyi yapmak yetmiyormuş artık bu zamanda..Neyse bende kendi kendimin patronu olmaya karar verdim. Biraz daha cesaretlenip kendi ofisimi açmak istiyorum.Allah büyük ve herkese rızkını vermiş. Ama o adama hakkımı helal etmedim. Etmiyorum.

Şimdi oğlum hareketlendiği için kendimi eve kapatmıyorum, birlikte parka gidiyoruz vakit geçiriyoruz. Daha mutluyum. Her işte bir hayır var..
Hepinizi çok öpüyorum.

X