2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ben mardine dönüyorum ışıl sen ankara ya geliyorsun:)
evet ya benim kız kalabalığa ilgiye iyice alıştı naparım gidince bilmem bir başımayım ve bekar evi gibi bir ev:KK43:
ben burda ipin ucunu kaçırdım iyice acaip alışveriş yaptım:KK43: indirim bile değil kastamonu dayım yani istanbul olsa değerdi ama napayım ihtiyacımda vardı bazılarına:)
kızlar ne zamana kadar emzirmeyi düşünüyorsunuz?2 yaşına kadar emzirmeyi düşünen var mı birde aklınızda olsun yazın emzirmeden kesmeyin diyolar bebek için çok kötü olurmuş:KK43:ben seneye şubat tatilinde bıraktırsam diye düşünüyorum tabi ela beni bırakmazsa önceden
ışıl cım ne güzel oğluşun iki dille birlikte büyüyecek bu bakımdan çok şanslısın...
kızlar biz bebeklerimize 2.dili nasıl öğretebiliriz şimdiden fikri olan var mı??

ben mardine dönüyorum ışıl sen ankara ya geliyorsun:)
evet ya benim kız kalabalığa ilgiye iyice alıştı naparım gidince bilmem bir başımayım ve bekar evi gibi bir ev:KK43:
ben burda ipin ucunu kaçırdım iyice acaip alışveriş yaptım:KK43: indirim bile değil kastamonu dayım yani istanbul olsa değerdi ama napayım ihtiyacımda vardı bazılarına:)
kızlar ne zamana kadar emzirmeyi düşünüyorsunuz?2 yaşına kadar emzirmeyi düşünen var mı birde aklınızda olsun yazın emzirmeden kesmeyin diyolar bebek için çok kötü olurmuş:KK43:ben seneye şubat tatilinde bıraktırsam diye düşünüyorum tabi ela beni bırakmazsa önceden
ışıl cım ne güzel oğluşun iki dille birlikte büyüyecek bu bakımdan çok şanslısın...
kızlar biz bebeklerimize 2.dili nasıl öğretebiliriz şimdiden fikri olan var mı??

cnm yanlizlik gercekten cok zor ben bunu cok yasadim ama zamanla astim simdi ise yanliz degiliz selmacim uutma ayrica bu gecici bi surec cnm.ben emzirmeyi dusunmuyorum fazla bakalim turkiyede biraktirmayi denicem cunku emzirdikce uyku duzeni yerine gelmicek gibi geliyo gece saat basi kalkiyo emmek icin.evet selmacim dil konusunda cok sansli olacakayrica isvicrede sadece almanca konusulmuyosehirden sehire degisiyo fransizca italyanca hatta romanca konusan yerlerde var esim burada dogmus almancasi cok iyi italyanca ve birazda fransizcasi var ben onun yaninda kor cahil kaliyorumşakkıdı

Kizlar bu ara bahardan mi nedendir cok duygusalim...Belki cocuklarin yoklugundan cok dusunecek vaktim oluyor...

Gecn sene bu zamanlari duusunuyorum .O zamanlarda henuz bazilarinizla tanismiyorduk ama ayni seyleri yasiyorduk..Normal dogum mu ,sezeryan mi?Acaba ne zman olacak dogumumuz..Bebekler kime benzeyecek,adi ne olacak..2009 annelrine bakinca o gunler geliyor aklima...Ben bir mayis annesiyim ,daha dogruus oyle hissediyorum kendimi,cunku ilk bu topikte basladim kk hayatima.Ama benim aceleci kizim.mayis ortasinda beklerken ,once mayis basina aldi tarihi sonra nisnain 18 de cikti geldi...15 gun sonra prensesimin dogum gunu ama benim yanimda bile degil.

Ama bi guzel haber ayin 27 sinde kilzarima kavusuyorum allahin izniyle..Geri sayim basladi .O kadar heyecanliyim ki..Hep onlari havaalanin da gorecegim ani dusunuyorum,kalbim deli gibi atiyor..Once hangisine sarilacagim ,icime cigerlerime hangisinin kokusunu cekecegim .Ikiisini bir kucagima sigdirirmiyim.Acaba Kayra bir surpriz yapip yurur mu?Yuruyerek iner mi ucaktan...Belki bazilariniza cok anlamsiz gelecek yazdiklarim ama onlari anlatamyacagim kadar cok ozledim....Benim burda kimsem ollmadigi icin gunun 24 ssatini beraber geciriyoruz...Ben onlarla buyuk insan gibi arkadasim gibi konusuyorum..Kimseye anlatmadiklarimi anlatiyorum ,anlaiyormus gibi dinliyorlar bebekliklerinden beri....Nereye gitsem onlarl gidiyorum .Kimseye birakip kendime 15 dk ayirmisligim yok ki...Birden onlarsiz kaldim...Benim hayatim yokmus onlar olmadan ben bunu anladim..

Bilmiyorum beni anlayip hak veren var mi??

ah elif yazdıklarını her okuduğumda okadar duygulanıyorumki özlemezmi insan yavrular uyurken bile nezaman uyanacaklar diye beklerken...
seni anlayamamak! delilik olur canım nihayet kavuşuyosun kuzucuklarına rabbim sağ salim kavuşmayı nasib eder inşallah canım

buna emin ol seni bizden iyi kimse anlayamaz :1hug:

anişler selam hümeyra sizinkide sonunda çıkmiş hayırlı olsun inciniz
umarım hepiniz iyisinizdir ridacm gülhancm bende sizleri kocaman öpüyorm
bu arada kızım artık günde bi defa öğlen uykusuna yatıyo sabah 10 30 kalkıyo öğlen 2 de yatıp 5 te kalkıyo akşamda 10 30 gibi yatıyo maşallahı var yani bende gündüz işlerimi rahat rahat hallediyorm böylece
deryacm çok geçmiş olsn sizede
bu arada yürümeye başlayan bebişler varmı benimki sadece ayakta desteksiz durabiliyo hemde ne heyecanla adım atmaya korkuyo
hepinizi çok öpüyorm

saol canım biz hala bi düzene koyamadık uykumuzu ne zaman uyumak isterse paşam uyuyor oh
enes de iki gündür 4 5 adım atıp bana doğru yürüyor korka korka tabi
hatta ilk yürüdüğü gün okadar sevindiki ben bi yandan babası biyandan alkışlıyoruz oda sevincinde zıplıyor poposunu sallıyor elleriyle kanepeye vuruyor kahkahalrla gülüyordu ne sevinmişti yavrum benim

slm humeyracim pazar gunu geliyoruz allah nasip ederse,cok heycanliyim her sene geliyorum fakathep ilk defa gidiyomus gibi heycanlaniyorumenesimi opuyorum kocaman

sağlıcakla gelin inşallah canım tabi ya memeleket ayrı be özler insan ben hatırlıyorum da küçükken anne annemlere gidiyorduk şirin bi ilçede yaşıyorlar elazığda her gittiğimizde o yollar bitmek bilmiyordu sanki annem hala söyler anneminde başını şişirirdik tabi geldik mi nekadar kaldı diye
emini sende o heyecanla geliyorsundurcanım ya
sünnet konusuna gelince enes 6 aylıktı tam 24 kasımda sünnet ettirdik bende annemlerdeydim dr felanda sünnet etmedi çok iyi tanıdık bi sünnetçi vardı babamın arkadaşı onda yaptırdı yarım saat sürmedi ilk 2 gün zordu sonrasında geçti zaten 1 hafta pansumanlı kaldı
sünnetçi yaptı ama burda ürolog prof gördü sünneti gayet güzel olmuş dedi Allaha şükür canım yani korkma ben bakamamıştım sünnet esnasında bi ağladıki enesim küçük kardeşim var 12 yaşında sarılmış enese hayır bırakmam daha çok küçük sünnet bitene kadar ağlamıştı sünneti annenlerde yapman çok güzel olur benim annem olmasaydı ne yapardım bilmiyorum annen büyük destek canım kesinlikle sünnet edersen eannenlerde ettir benim annem ve babam tutmuşlardı enesi ben bakamamıştım tansiyonum düştü gibi oldumbabam odadan çıkarttı beni ama annenler yanındaysa korkma benim annem süper süper :1hug:

kızlar cok yorgunum yaa berke hiç durmuyo 2 günden beri mızıklayıp duruyo yavrum 3tane diş patlatıyomuş meyer simdi uyuttum bakalım inş kalkınca keyfi yerine gelirr:bbo:

merhaba arkadaşlar biliyosunuz annemler burda o yüzden çok giremiyorum bende sünnet ettirmeyi düşünüyorum bu aralar bakalm belki süpriz yaparım

arkadaşlar herkese merhaba..kendimi aylardır yazmıyormuş gibi hissediyorum..
kadınlar kulubunu iş yerinden bir arkadaş engellemişti bahsetmiştim..ama başkan değişince pek bi forsu kalmadı arkadaşın...bir telefonla açtırdım..özgürce yazmak çok güzel bir duyguymuş

İnanın şu eşsiz vatanın kutsal topraklarda özgürce, canımızın istediği gibi yaşıyoruz..küçük engellemelere bile katlanamıyoruz.....bize bu vatanı canlarını hiçe sayarak emanet eden Ulu Önderimize ve silah arkadaşlarına, tüm şehitlerimize Allah Rahmet eylesin; mekanları cennet olsun

kızlar dün sizlerin çok sık kulaklarınızı çınlattım..özellikle elifcim, yasemincim ve gizemcim hissettiniz mi?

4 nisan cumartesi günü doğum günümdü..ve evlendikten sonra eşimle kutladığım ilk doğum günümdü..diğer ikisinde de askerdeydi malesef :KK43:(
ama bir akşamüstü ansızın gelen koca bir demet çiçek ve askerlik psikolojisiyle yazılmış çok hoş bir yazı; unutulması imkansız bir anı olarak kaldı hafızamda..

beni o günlerimde yalnız bırakmayan siz mayıs annelerine kucak dolusu sevgi ve saygılarımı sunuyorum..iyi ki vardınız ve iyi ki varsınız...

elifcim sadece bu sayfayı okuyabildim ve orda da senin yazından bir alıntıya şahit oldum..canımsın sen yaaa..şu an kuzucuklarından ayrı olmanın sana ne kadar acı verdiğini anlamamak için bu duyguları yaşamaya gerek yoktur sanırım..
hissedebildiklerimizden yola çıkarak; Rabbim hayırlısıyla kavuştursun sizleri, hasretiniz dinsin...Rabbim sabırlar versin canım..daha yazacaklarım var ama misafirlerim geldi öptüm seni

Son düzenleme:
gizemcim erkek oluyor demek arda :)) ben de yaza düşünüyorum kısmetse Muhammedin sünnetini..gülhan oğlunu sünnet yaptırmıştı sanırım..en fazla 2 gün huysuzlandı demişti yanlış hatırlamıyorsam..bakalım hayırlısı artık..

arkadaşlar nerdesiniz? kimse yok mu?

hoşgeldin, iyiyim canım bugün yeni başkanın mazbata töreni vardı..çok kalabalık...bir haftadır da çok sakindi burası..
sen nasılsın? ceren nasıl?

slm kızlar suan turkıyede 2 .gunumuz hersey cok guzel ama oglum huysuz bugun baya sunnet oldu cok agladı sımdı uyuyo yavrum cok korktu umarım hemen ıyılesır pıpısı herkese sevgıler

merhaba kızlar...
ışıl cım hadi gözün aydın gülhan cım seninde gözün aydın...geçmiş olsun ayrıca...
ben mardin deyim yine maalesef:KK43:ela burda çok değişti hep kucağımda kalmak istiyor kıpırdayamıyorum mutfağa gitsem peşimde gelip bacaklarımdan tutup kalkıyor al beni yapıyor....sizinkilerde kucakçı mı ne yapacağım ben ya...

ben de hastayım kızımda hasta ridacım

umarım senin oğlun iyidir

totsak sevdiklerinin yanında olmak güzel bir duygu değilmi, oğlunun en kısa zamanda ilileşmesi dileklerimle

benim minikelam kızınlar zor bi zamanda yalnız kaldın sanırım.. Allah kolaylık versin

slm kızlar suan turkıyede 2 .gunumuz hersey cok guzel ama oglum huysuz bugun baya sunnet oldu cok agladı sımdı uyuyo yavrum cok korktu umarım hemen ıyılesır pıpısı herkese sevgıler

Işılcım hayırlı uğurlu olsun cnma.s.Çok sevindim arkadaşım,çok iyi yapmışsınız sünnetikaydirigubbakcemile5İnşallah Uygar en kısa zamanda iyileşir,çok geçmişler olsun anneciği.Pek nazlı olur şimdi annesia.s Detayları sonra bana en ince ayrıntısına kadar anlatırsan sevinirim arkadaşım.Annenlerde çok sevinmiştir,sizleri görünce deliye dönmüşlerdir sevinçten:sm_cool:Seni ve Uygarcığımı çok öpüyuorum cnm,sağlıcakla kalın

merhaba kızlar...
ışıl cım hadi gözün aydın gülhan cım seninde gözün aydın...geçmiş olsun ayrıca...
ben mardin deyim yine maalesef:KK43:ela burda çok değişti hep kucağımda kalmak istiyor kıpırdayamıyorum mutfağa gitsem peşimde gelip bacaklarımdan tutup kalkıyor al beni yapıyor....sizinkilerde kucakçı mı ne yapacağım ben ya...

Selmacım Ulaşta aynı bizsiz durmak istemiyor hiç,oyuncaklarıyla oynamıyo,nerede tehlikeli işler var,onların peşinde:emir_bebek:Akşam babasının yanından hiç ayrılmıyo,boğuşup,tepişip,geziyorlara.sBir yürüse :Saruboceq:

arkadaşlar günaydın..derya, ışıl, eda, selma..bu sayfada görebildiklerim..diğer tüm arkadaşlarıma da selam olsun..
ışılcım hoşgeldin bitanem ülkene...
ailene ve sevdiklerine kavuştun...kendini şu an kimbilir ne kadar huzurlu hissediyorsundur..
Oğluşunu da sünnet ettirmişsin..hayırlı uğurlu olsun arkadaşım..inşallah "minik erkeğin" sağlık durumu gayet iyidir..biraz huysuz demişsin ama iki gün sürüyormuş huzursuzluğu; gülhandan duymuştum..dilerim sağlıkla atlatırsınız..ailenin yanında bu devreyi atlatıyor olman da güzel..öptüm seni ve oğluşunu...

X