2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar herkese hayırlı bir hafta diliyorum..g
gülhancım çok muzdaripsin bu ev işi konusunda anladığım kadarıyla..keşke ailen her zaman yanında o labilselerdi..ev işlerini yaparken ailene bırakırdın çocukları..kayınvalide görümce yardımcı olmuyorlar mı..
yazı bekle gülhancım işler baya bi birikmiş sanırım.

Günaydın arkadaşlar,

Ankarada hava şu an gece gibi ve kar yağıyor..Ve benim psikolojim gerçekten artık bozulmaya başladı..

Biliyorsunuz ev alma niyetimiz vardı ama benim kayınvalide yine yaptı yapacağını..Neymiş onun istediği yerden ev alınmalıymış, biz başta kiraya geliriz demişiz ev nerden çıkmış, oğlu o kadar borca giremezmiş, bizim evliliğimiz daha oturmamışmış ev nerden çıkmışmış, biz boşanırsak oğlu borç içinde kalırmış falanmış filanmış..Ya kafayı yemek üzereyim..Kadın utanmadan büyük damadına villa alsın diye baskı yapıyor küçük kızına toki evlerine girsin diye teşvik ediyor bize gelince OĞLU KREDİ ÇEKMESİNMİŞ BORCA GİRMESİNMİŞ..Yahu zaten yarısını benim ailem ödeyecek üstelik bende çalışacağım ama kadın resmen şeytan ya..Böyle bir ikiyüzlülük yok..Her şeye maydonoz..Bütün planlarımızın içine etti yine diliyle.. Yani insanlara beddua etmek istemiyorum ama yinede ettiriyorlar zorla..Biz kirada oturduğumuz sürece onlarında yüzü gülmesin başka bişey demiyorum artık.. Allah o kadını bildiği gibi yapsın.. Bide hacıyım hocayım diye geziyo ya ortalarda.. Yani gerçekten kıyamet hacıyla hocadan kopacak lafına inanmaya başladım.. Ve yine depresyona girmekten korkuyorum.. Dün akşam kadın benim kulağım duya duya arkamdan dedikodumu yapıyodu..Nasıl insanlar anlamış değilim ya.. Ben oğlunu mal sahibi yapmaya çalışıyorum kadın resmen biz evsiz kalalım diye savaş veriyor neymiş illede onun istediği yerden onun istediği ev alınacakmış.. Benim gidişatım hoş değilmiş psikolojim kötüymüş bu psikolojiyle evimiz olsa ne olurmuş.. Ya var ya insan boşuna katil olmuyo ben bunu anladım..En son artık çıldırtacaklar beni saç baş gircem birine klava: Manyak mıdır nedir ya?? Artık ben herşeylerine evet demiyorum diye adımı deliye çıkarmaya çalışıyo kadın.. Zaten doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar lafı boşuna değil..Yani bigün eşimle boşanırsamda bu kadının bik biklemesi yüzünden boşanırım kesin..Hiç susmuyo biz kapıdan girince başlıyo kadın " ay suratınız asık yinemi kavga ettiniz, ay sizin sorunlarınız var çocuğum doktora gidin"" bik bik .. Yani bir insana kırk gün deli dersen tabi deli olur -tatlicadiarzu-

kolay gelsin canım zor iş temizlik bide ben hiçççççççç sevmem aslına şimdiye kadar hiç büyük temizlik yapmadım diyebilirim canım annecim genşkızkende yaptırmazdı bırakın büyük işi temizliği yatağımı bile toplamazdımm ahhhh anacım ahhhhhhhhhhh
evlendikten sonrada hep yaptırıyom aslında evde oturuncaya kadar düzenli oalrak geliyodu temzilikçi ama evdeyim ya tembellik yapıyom zor geliyo işle güçle uğraşmak
haklısın gündüz kalaorifer sönüyosa odadan çıkması yasak olur jkuzucuğa
ama ben askeri lojmanlarda 24 saat kalorifer yanar diye biliyodum demek yanlış biliyomuşumkafamçokkarıştı
eda ben daha ardayı çıkarmadım burası soğuk hala ama 1 ay içinde artık epeyce ısınır o zaman hergün indiririm aşağı sitede zaten yeterli yeşil alan vede park var oynasın kuşum
eda aslında dediğin gibi ardanın aşağı düşme riski var ama arda uykusunda çok dönmez bide uyansa mutlaka ses çıkarır benimde uykum çok hafif o yatağında dönse uyanırım
ama tabiki dediğin risk var benimde bazam yüksek:bbo:zaten artık yatırmıyom yaaaa hemen alıştı kereta yakında babasını yatakten atcakkaydirigubbakcemile3

canım allah sabır versin inş düzelcek canım bira an önce kurtulursun inş o evden canını sıkMa diyecek belki çok laf var ama ben her zamanki gibi demeyecem seni ve oğlunu öpüyorum canımmma.s.

canım valla ben bi çoçukla başa çıkamıyom sen iki tane yaramazla uğraşıyon temzilikte kalsın ama dimi boşver canını sıkma erkekler herşeyden hoşlanıyo hem temiz hem güzel hem hamarat hem iyi anne hem sosyal artamda kabul görme vs vs onlar neden hoşlanmıyokiiiii

günaydın kızlar
hepiniz nasılsınız?bir temizlik konusu açılmış bende yorum yapayım dedim
allah tan burada idareteniz.camlara hiç yaklaşmaıyorum 2 tane odam var boş onlara da öyle.allah tan bu durumdayız yoksa napardım bilmem.
ben zaten yemek ve elaya ancak yetişiyorum yaa..
ebru cum bu ev konusunda siz nasıl düşünüyorsanız onu yapın kayınvalidene söz hakkı düşmezki tamam tavsiye verebilir ama parasını ödeyecek olan sizsiniz sen kendi bildiği oku bence allah allah ona ne yaa.
gece acıkmaz demişsinizde kızlar ela hep emmek istiyor sanki acıkıyor gibi özellikle sabaha doğru ağlıyor hep emzirmezsem hayatta uyumuyor yani..
eda cım bek bende böyle sıkıntı yaşıyorum sen hemen düzene sokarsın uykusunu en azından...

ebru merhaba.. senin şu çektiğin çile ... nedir kadının zoru anladamı gitti. umarım yavrun iyidir bunca kargaşanın içinde

rida sanada merhaba

benimminikelam, murgiz, ulaseda, gökçen, saadet, marem, mercan, herkese merhaba

cuma günü gecek kızım ateşlendi birden sabaha kadar uyuyamadı yavrum. inildeye inildeye ateşi 39 du yavrumun.gece 1, 30 da birde öksürük başladı öksürürken kustu falan. sabahta kustu. gece düşürmeye çalışlık işte 38,5 a kadar düştü sabah yine çıktı. gözünü açamıyordu kuzum. hemen acile gittik çünkü şuruplar falan düşürmedi. evde fitil de yoktu daha önce hiç kullanmadığımız için.. orda başka bir ateş dürücü verdiler. sonuç hasta olacak salgın var dedi. muhtemelen öksürüğe çevirir dedi. sadece ateş düşürücü kullandık ertesi gün. dünfalan çok iyiydi maşallah. sabah gıcıkladı sanırım yine öksürürken kustu falan şimdi iyiymiş ama .. gece yatarken buhar vercez. birde geçmezse yazdığı antibiyotike başlayacağız.. hayırlısıbakalım..
onların hasta olacağına biz hasta olsak daha iyi...

gizemcim nasılsın, arda nasıl..herşey yolundadır umuyorum..
yahu benim kk ya girmem oda arkadaşımı neden bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum..herkesin interneti var ve herkes giriyor..şarkı türkü program indiriyor, nette neler yapılabiliyorsa herkes herşeyi yapıyor, sinema izleyen bile var ama arkadaşın gözü hep benim üzerimde..o rahatsız oldukça ben daha çok kendimi kasıyorum..bi gün patlayacağım ama zamanını bekliyorum..b
u nedenle yazılanları çok zor okuyorum, yazacaklarımı da yazamıyorum..burası çok kalabalık oluyor, giren çıkan çok..kapının hemen yanındayım ve giren ilk benimle karşılaşıyor..göz önündeyim..
iş yerinde çok mutlu değilim arkadaşlarımın yanına iniyorum bazen..
hafta sonu da davetim var..tüm bayan iş arkadaşlarım ev görmeye gelecekler..senden fikir almak isterim yapacaklarım konusunda..
bu arada gizemcim, boşver biraz tembellikten bişey olmaz..izin bitince nasılsa fazlasıyla yorulacaksın..bu günlerin tadını çıkarmaya bak..havalar ısınınca her şey daha güzel olacak..parklar, alışveriş merkezleri, yürüyüşler..deniz...ohhh...yumurcaklarla kimbilir ne kadar zevkli olucak..

slm kizlar ebrucum allahim sabrini daim etsin baska bisey diyemicem,rida sana da sabir versin allah cunku yerinde olsam coktan patlamistim
deryadeniss cok gecmis olsun bebisine umarim iyice hastalanmadan atlatir kuzu.selmacim uygarda sabaha kadar emiyo napcam bilmiyorum boyle olunca bende uyudugum uykudan bisey anlamiyorum. VE KIZLARRR......oglusum dun aksamdan beri desteksiz aykta duruyo,kendiside inanamiyo sanki cok tuhaf oluyo bakislari cok komikhihoyyyt

çok geçmiş olsun canım inş hemencik iyileşir güzel kızın:teselli:

canımmmmmmmmmmmm Şenizçok şükür iyiyiz kuşumla ben uğraşıyos işte canım evet yaz gelse süper olcak yaaaaaa canımız sıkılmayacak kuşum hava alcakkhihoyyyt
canım ya bayanmı oda arkadaşın erkekmi sende onu cendereye al o nereler giriyo araştır bak bakalım neler yapıyomuş internette bence patlamanı bekleme açıkça söyle ne istiyon benden diyeeeeyasakkelime
canımmmmm hımmmmmmm bakalım benceeeeee kalabalıklar o yüzden bereketli şeyler diycem kaç çeşit düşünüyon ben olsam 2 tatlı 2tuzlu bide salata tarzı düşünürüm ona göre yazayım
tepsi böreği
, tavuk gögsü (kakaolu busküvili)
patates salatası yada makarna salatası
benim yaptığım mayalı puğaça yada normal bir puğaça
kek tarzı bi çeşit ıslak kek olabilir yada sana bi kaç tarif verebilirim kek olarak ama tvuk göğsü tarifim harikadır onu vereyim belki işine yarayanlar olur
ama şunuda belirteyim misafirlerine daha önceden denediğin şeyleri yapmak daha akıllıca oluyo ben genelde maceraya atılıyom ilk şeyleeri m,safire yediriyom:)
yaaaaa bu arada eliften haberin varmıııııııı yok ortalarda

Son düzenleme:
tavuk göğsü
1 kg süt
1 su bardağı un
1 su bardağı şeker
1 çay kaşığı kadar margarin
1 adet kakaolu busküvi
1 şekerli vanilin
yapılışı:süt ,vanilin ,şeker ve unu bir tenceye alın mikserle iyice karıştırın ocağa alın sürekli karıştırarak pişirin iyice ısınınca bu karışım içine 1 öay kaşığı kadar margarini katın karıştırmaya devam edin kaynayınca 1-2 dk daha karıştırarak ocakta tutun kıvamlı bir hal alınca ocaktan alın )kıvamı ne çok cıvık olmalı ne çok katı pudingden az kalın olsun)
daha önceden su ile ıslattığınız borcama bu karışmın yarısını dökün sonra kakaolu busküvileri üzerine dizin karışımn kalanınıda üzerine dökün oda sıcaklığında soğuduktan sonra buzdolabına koyun eğer isterseniz üzerine hindistan cevizi ceviz ile süsleyin afiyet olsun

gizem canım nasılsın arkadaşım tarifini aldım mutlaka denicem anıl bayılır böyle şeylere arda nasıl umarım iyidir benim ardamda iyi allaha şükür pek sık girmiyorum bu aralar misafirim çok geliyor boş kalamıyorum fazla görüşürüzŞeniz

Cnm çok ama çok geçmiş olsun:1no2:İnşallah kötüye gitmeden atlatır kuzun:Saruboceq:
o küçük bedenler grip gibi ağır,bizi bile bezdiren hastalığa nasıl dayansın,evet cnm onların yerine biz hastalansak...Doktorumuza geçen hafta muayene sırasında ilk defa hastalandı Ulaş dedim,hastalık bebeklerde vücut direncini atrtırır,mikrop tabiiki vücuda girecek zaman zaman dedi,şaşırdım kaldım:1shok:

Kötü olursa fazla beklemeden antibiyotiğe hemen başla cnm,başka türlü iyileşmiyor bu grip illetiSağlıcakla kalın cnm

Bende temizlik hastalığı var sanırım cnm,ev kirlenince bana gelenler gelir,evde diken üstünde oturum,düzenli yapınca iyi oluyor,fazla iş birikmiyor.Hiç kadın almadım,başka birinin evimi temizlemesi fikrini benimseyemedim bi türlüyasakkelime

Uygar Abimizi tebrik ediyorum:hooray:çok öpüyorum annesi o başardım diye bakan gözleria.s.

Gizemcim ben geldim canim arkadasim..Gecmisi fazla okuyamadim ama herkes yogun gorunuyor..Cocuklar olmayinca burya girmek tuhaf geliyor..Anlatacak seyleri de azaliyor insanin...Ama Mercan memnun hayatindan ne telefona ne deinternete geliyor..Onu o yuzden cok daha fazla ozluyorum..Kayra daha hevesli dun ilk kez telefonda anna gel dedi bana,sevincten goz yaslarina boguldum...Internetten de gordum ama sabir durmuyor tabi.
Bu arada turkiyeye gelme ihtimalim iyice yukseliyor...Kayinvalidem 2gun once kalp kriiz gecirmis.Esim cok uzgun.Daha kayrayi gormediler bile,evin en kucuk torunu kayra.. Bu arada kucuk kardesimin onumuzde ki hafta sonu sozu var.Temmuzda evlenmeyi dusunuyor.Annem de bir dah git gel olmasin sizde gelin cocuklarla donun diyor. Esimde annesi gorur diyoruz .Hemde guzel bir tatil yapariz dedik.. Ridacim senin o taraflara gelirsek seni de gormek isterim,insallah

Yarin dr kontrolum var ,terapistim cok yol aldigimi soyluyor.Umarim celik botu cikarirlar artik.Sanirim bundan sonra yurume calismalarin abaslayacagiz.Yani anlayacaginiz yeniden nasil yurunecegini ogretecekler bana.Yaklasik 2aydir tek bacagimin uzerinde sekiyorum sadece.Sakat ayagimi yere degdirmeye bile cekiniyorum o kadra korkuyorum ki..Bir kac gecedir yatagima ve esimin yanina gectim orda uyuyuyorum .Uyumak denirse tabi..Ne esim ne ben gozumuuz kirpmiyoruz.Tum gece adam derin nefes alsa sakin ayagima carpma diye bagiriyorum...Ne ben istemiyorum zannetmesin diye koltuga gecebiyorum ,ne de o ben uzulurum diye koltuga gidiyor.Bakalim uzerimden bu korkuyu ne zaman atabilecegim..

Deryacim cok gecmis olsun canim.Butun anneler cocuklari hastayken ayni seyleri dusunuyor..Yeter ki iyi olsunlar...Benim babaannem,babam yemek yerken gozunu hic ondan ayirmaz sanki o da agzina lokma koymus gibi onunla bir cigner yutadi..Sonucta babam koskoca adam ne yapiyor bu kadin bebek gibi derdik.Babaannemde o doyunca benim karnim doyuyor,o hala benim kucuk oglum derdi...Insan ancak simdi anliyor bazi seyleri...

Umarim okuyamadigim sayfalarda hasatlik haberleri ya da atladigim baska seyler yoktur..Atladiysamda kusura bakmayin arkadaslar

Ebrucum seni hep cok merak ediyordum haber alamamayi da hep iyi diye yorumluyordum.Duyduklarima cok uuzldum..Gercekten iyi dayaniyorsun..Sonucta anladigim kadariyla evin yari parasini senin ailen verecek ve ustunu de borclanacaksiniz ve sende calisiyorsun .Esinin ailesi her hangi bir katkida bulunmayacaksa neden burunlarini siizn isinize sokuyorlar ki..Bence bir cok cephede savasmaktansa esine anlatsan ne istedigini .Birak onlarla o ugrassin..Yada hic onlara fikirlaeini sormadan ikiniz halledin herseyi.Esin senin tarafinda nasil olsa.Oyle degil mi?Ailesinin yanlislarini artik gordugunu umarak soyluyorum tabi...Hem onlarin siz vazgecseniz bile siiz toplamasi lazimken .Devam eden bir evlilk uzerine yurumez yorumu yapmalari onlarin ne kadar kotu niyetli olduklarinin da bir gostergesi.Bence onlari mutlu etme.Her zamnkinden dah kuvvetli ol ve dimdik karsilarinda dur.Kolay gelsin arkadasim

Gokcencim nasilsin canim,kuzey nasil?Okul nasil?

gizemcim Allah iyilik versin kuşunla sana ..daima sağlıklı haberlerinizi alalım inşallah..ben yazı çok seviyorum..kış burda çetin geçmiyor Allahtan..

bu arada oda arkadaşım erkek..beni müdüre şikayet etmişti anlatmıştım..çalışmadığımı söylemişti..ben de rapor çıkarıp müdüre verdim ..ben 48 Beyfendi 6 fatura yapmış..kim çalışmış kim çalışmamış dedim..müdür beye "faturalar yığıldı kaldı..akşama kadar internette zaman geçiriyor, işi benimsemedi..hafta sonu gelip çalışmak zorunda kaldım" demiş..biz ondan çalışmasını istemedik dedi müdür..paraya ihtiyacı varsa ve fazla mesai almak istiyorsa bunu beni suçlayarak yapmasın' dedim müdür beye..
o özünde iyi bir insan, birbirinizi kırmayın..birlikte iş bölümü yapın falan dedi..başka bir bölüme verilmek istedim ama kabul edilmedi..
bana bi sabah benim çok iyi bir insan olduğumu sadece aramızda küçük anlaşmazlıkların çıktığını söyledi..iş bölümü yapalım dedi..özür diledi..ama bakışlarıyla rahatsız etmeye devam ediyor..
işte böyle

gelelim cumartesi günkü davete..tarifini aldım ve mutlaka deneyeceğim..ellerine sağlık arkadaşım..en az 18 kişi gelecek..yanlarında çoluk çocuk eş dost yakınları da olacak tabi..
ben de senin gibi düşündüm iki tatlı iki tuzlu çeşit olsun diye..
sanırım kısır, patates salatası, tramisu, makarna salatası da olabilir tabi..ıslak kek olabilir, ben kek yapıp sütle ıslatıp üzerine çikotalata sosu düşünmüştüm nasıl olabilir mi?
ha birde benim annemin yaptığı yağlı mayalı katmerlerden düşünüyorum..bir de zeytinyağlı yaprak sarması...

totsak kardeşim, oğluşunun ayakta durması kimbilir sizleri ne kadar heyecanlandırmıştır..bir de kendisinin neler yapabildiğini gören oğluşunun cephesinden bakmak lazım olaylara..yerim ben onun bakışlarını maşallahhhh kuzucuğuna..

deryacım geçmiş olsun canım..Rabbim acil şifalar versin.

ah ebrucum ahhh..yazdıklarını okuyunca bir salavat getiriyorum..Allah sabrını bol versin arkadaşım..keşke demek günahtır ama..ne bileyim en başta birlikte oturmasaydınız..ama mecburiyetten olduğunu da bildiğim için yorum bile yapamıyorum.
senin için tek duam..olayların en kısa zamanda kalbinden geçirdiğin gibi lehine gelişmesini diliyorum..Allah yar ve yardımcın olsun..sinirlerine hakim ol arkadaşım..fazla kafanda döndürüp durma yaşadığın olayları söylenen sözleri ve tavırları..yoksa içinden çıkılmaz bir durumla karşı karşıya kalabilirsin..

elifcim, seni görmek ne kadar içimi ferahlattı bir bilsen..buralara yolun düşerse seni evimde ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyacağımı ifade etmek isterim..bu tüm kk dostlarım için de geçerli ayrıca..tanışmayı çok isterim..sesini duyduğumda çok etkilenmiş ve çok mutlu olmuştum..seni görmek kimbilir ne kadar heyecan verici olacak..tabi tanışmamıza vesile olan prenseslerini de görmeyi çok istiyorum..kurban olurum ANNE GEL diyen yavruna..inan ben de çok duygulandım..Rabbim hayırlısıyla ailene ve evlatlarına kavuşmayı nasip etsin..sağlığına da en kısa sürede kavuşmanı diliyorum..biraz daha sabır arkadaşım..yeniden yürümeyi öğrenmek kolay olmayacak ama sen dirayetlisin başaracaksın..bundan hiç şüphem yok..
Kayınvalidene de geçmiş olsun arkadaşım..Allah şifa versin..
kızkardeşinin sözünün olduğunu söylemişsin Rabbim tamamına erdirsin inşallah arkadaşım..Gönlünün muradına kavuşsun..hayırlısıyla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…