2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

edacım misafirimiz vardı antalyadan geldiler daha bugün döndüler ben fırsat bulamadım girmeye bide naz çok hareketlendi maşallah inanırmısın tuvalete gitmeye vaktim yok nerdeyse enne enne diye peşimde sen neler yapıyosun canım delikafadulden

Fundacım Ulaş çok hastalandı,acayip grip oldu,2 gün neler çekti yavrum:1no2:Antibiyotik işe yaradı,burun akıntısı ve öksürüğü biraz geçti,göğsünde biraz hırıltısı var,bu seferde antibiyotik ishal yaptı kuşumu,yarın kakasıyla birlikte doktora gidicez tahlil yapalım,gerekirse ilacı değiştiririz dedi,Ulaş ilk defa hastalandı:nazar:Ne kadar zormuş bebek hastalığı,annem,ben ve eşim telef olduk kaç gündür,hem üzüntüden,hem de yorgunluktan.Allah bebişlerimizi korusun cnm.

enne enne diyeni çok ama çok öpüyorum bal yanaklarındanyerimsenibenUlaş ba ba diyor,anne demiyor hınzır:dilcikar:Bizimkide çok hareketlendi cnm,hep oyun istiyogamyoncuiremsuCnm sen annenin yanında değilmisin?

inş dahada iyi olur kuzucuk burun akıntısıçok kötü oluyor gece tıkanıyor o zamanda uyuyamıyor perişan oluyor minikler allah kolaylık versin geçmiş olsun ulaşıma
ardanında herhalde üst 4.dişi geliyor iki gecedir yatmıyor yanıma alıyorum en az 1 saat memede kalıyor memedençıkınca ağlıyor yerine koyunca vızılddanıyor yanıma alınca bende yatamıyom çoçukta çok terliyor korkuyorum hasta olacak diye ben hiç uyku tulumu düşünmedim arda ince pijama ile yatıyor yinede terliyor oda ısısı 20 derce civarı oluyor ve çok üstünü açmasına fırsat vermediğinden sorun olmuyor
eda canım bende pazara temzilikçimi çağırdım yaa hiç istemiyorum nefret ediyorum evde temzilik olunca çamaşırları ben hiç bekletemiyorum makinada hemen kokuyor bende akşam yıkıyom bitmesini bekliyorum uzun programda yıkıyom bende

Cnm arkadaşım çok iyi anlıyorum senisenağlama,bütün hastalıklar gece olunca daha bi çekilmez oluyor:sm_confused:Ardacığımın Allah yardımcı olsun.Bende odayı sıcak tutuyorum gece cnm,ince giydirip,üzerine uzun kollu hırkasını giydiriyorum,üstünü çok açtığından.Uyku tulumu aldım ama hiç rahat edemedi,dönemiyo istediği gibi,biraz büyük geldi zaten.2 numara almıştım.

Gizemcim kirli çamaşırlarını akşamdan makineye doldur,deterjanını falan at,gece zaten Arda için sık sık kalkıyorsun 3te 4 te düğmesine bas,çalıştır,zaten 2 saatte ancak yıkıyor,kokmaması için muhakkak yumuşatıcı at,o zaman hiç kokmaz cnm,benim makine mutfakta o yüzden alt komşum rahatsız olmuyor,üst komşum kuşlar kızar mı bilmem:mymeka:,en üstte oturuyorum benyerimseniben

cnm cok gecmis olsun simdi nasil ulas umarim daha iyidir.burnu tikaninca cocuklar cok huzursuz oluyo gercekten ben pompayla cekiyorum sonra damla damlatiyorum<tuzlu su baya rahatlatiyo cnm dene istersen

Işılcım teşekkür ederim cnma.s
Bende pompa ve okyanus damlası kullanıyorum cnm,burnu akınca deliriyo,avazı basıyo o sakin mi sakin çocuk,neyseki bugün akıntısı geçti,biraz daha iyi cnm

Arkadaşlar Ulaşın ishali için aynı bize olduğu gibi patates haşlayıp,ezdim,yedirdim.Azıcıkta tuz attım yesin diye.Severek yedi ve ishali şimdilik durdu.İşe yarıyor yani...

Bu arada Ulaş hastalık boyunca hep göğsüme yatarak istirahat etti,bende bol bol öptüm tabii,hazır koynumdayken:)Hastalığını bana da bulaştırdı,bende grip oluyorum yani:bbo:

Fundacım Ulaş çok hastalandı,acayip grip oldu,2 gün neler çekti yavrum:1no2:Antibiyotik işe yaradı,burun akıntısı ve öksürüğü biraz geçti,göğsünde biraz hırıltısı var,bu seferde antibiyotik ishal yaptı kuşumu,yarın kakasıyla birlikte doktora gidicez tahlil yapalım,gerekirse ilacı değiştiririz dedi,Ulaş ilk defa hastalandı:nazar:Ne kadar zormuş bebek hastalığı,annem,ben ve eşim telef olduk kaç gündür,hem üzüntüden,hem de yorgunluktan.Allah bebişlerimizi korusun cnm.

enne enne diyeni çok ama çok öpüyorum bal yanaklarındanyerimsenibenUlaş ba ba diyor,anne demiyor hınzır:dilcikar:Bizimkide çok hareketlendi cnm,hep oyun istiyogamyoncuiremsuCnm sen annenin yanında değilmisin?

canım benim ya yerim ben ulaşımıhasta olunca kuş gibi oluyolar üzüntüde cabası dilerim çabuk iyileşir :Saruboceq:ıhlamur içie bogazını yumuşatır gıcıgını alır nazda antibiyotik kullanınca ishal olmuştu bide bol bol su ver canım susuz kalmasın ulaşcık .annemin yanındayım hala ev alamadık maalesef bakıyoruz ama istadigimiz gibi bişey henüz bulamadık .çok öpüyorum ulaşıda senide görüşürüz:teselli:

fundacım maşallah nazımız dillenmiş..Yaramaz enne demeye de başlamış..valla çok dikkatli olmak lazım bebişler ayaklanınca, artık durdurmak ne mümkün..muhammed henüz yürümek şöyle dursun emekleyemiyor bile, buna rağmen herşeyin üzerine atlayıveriyor..kanepe olayını kapattık zaten artık hep yerde oynuyor..bu arada benim oğluşum da enne diyor..
ennenne diyor..anneannesi bakıyor yavruma..e haliyle bi orda bi bizde çocuğun kafası karışıyor..
edacım Ulaş nasıl oldu? keyifler nasıl?
Allah tüm yavrulara şifa versin..gerçekten de çok zor anneler için bebişlerin hastalanması..insan ne yapacağını nasıl davranacağını şaşırıyor..oğlum öksürürken benim içimden bişeyler kopuyor sanki..ilk defa anladım "sana gelen bana gelsin" sözünün gerçek anlamını..

selam kızlar hemen kısacık bi göz gezdirmeden sonra bikaç bişey yazayım siteye 2 gün girmeyince sanki aylardır girmemiş gibi oluyorum... gizemcim hoşgeldin canım tam hatırlayamıyorum ama bi akraban hastaymış geçmiş olsun alperenin ishalle kusması düzeldide burun akıntısı ve hafif öksürüğü var yalnız çok fenalaştı bi yerde durmuyo nerde tehlike orda alperen istiyoki 24 saat yanında oturayım lavaboya zor gidiyorum valla deryacım buralardayımda vakit bulup bakamıyorum çocuklar geç uyuyolar bide eşim fırsat vermiyo...ridacım muhammette alperen gibi yaramazlar... inan muharremde böyleydi 4 yaşında hala çok fena.:))) ben yandım galiba:) diğer kızlar sizinde bebeklerinize geçmiş olsun ebrucum büyüklerle oturmak zor allah sanada sabır versin canım... bide şu uyku tulumundan bahsedeyim kızlar bende giydiriyorum sabaha karşı soba sönüyo soğuk oluyo eli ayağı buz gibi oluyo biraz faydası oluyo bence zaten üstü sabaha kadar açık kalktığımda örtüyorum

herkese merhaba
benim kızımda anne demiyor
işine gelirse.. anne de kızım dioyrum baba diyor. babayı bilinçli diyor artık ama anne demiyor. dün akşam kayınvalidemler kaynım ve görümcemler çay içmeye geldi. kayınvalidem giderken ağladı kızım ona gitmek için. çok moralim bozuldu. öyle bozukki anlatamam. düşündükçe sinirlerim bozuluyor. dün eve gittim mutfağı ve banyoyu temizledim güzelce. mutfak perdelerimi yıkadım eşim aradığında annesini napcak perde yıkayıpda dediğini duydum. şimdi ne temizliği falan b udedi.
ne zaman yapmam gerek bilmiyorum. mümkün olduunca kötü niyetli olmadğını düşünüyorum. ben kızı gibi cumartesi çalışmama gibi bilüksüm yok. nezaman yapmamı bekliyorlar acaba.
neyse işte böyle kızlar accuk gerginim...

Allah rahmet eylesinridacım. sen nasılsın bu arada kuzun iyi mi..

haice ceren üstten 4 diş birden çıkarıyor. ve kocaman ve ayrıklar...

deryacım, çok teşekkür ederim..Allah geride kalanlarına hayırlı ömürler ve sabırlar versin..ölümün ne zaman nerde geleceği belli olmuyor..dün belediyenin bayrağına sarılı olarak gelen tabut beni çok etkiledi..hayat devam ediyor nihayetinde, hiç ölmeyecekmiş gibi çalışmaya devam ediyoruz..ALLAH hakkımızda hayırlısını versin..dün THY uçağı düştü biliyorsunuz.. Allahtan ölenlere rahmet Geride kalanlara da sabır..diliyorum..Ölümün insanı nerede ne zaman yakalayacağını kim bilebilir ki..hasta yatan değil de vadesi dolan ölüyor..
gelelim bize, iyiyiz arkadaşım..muhammed le uğraşıyoruz..çok saldırgan bi çocuk oldu oğluşum..yüzümde tırnak izlerini taşıyorum..hiç eksik etmiyor maşallah..her gün yeni bir çizikle geliyorum işe..şu ana kadar hiç tırnaklarını kesemedim hep babası kesti..ben korkuyorum nedense..kesildiğinde bile çok sivri bi tarafı kalıyor tırnağında..zaptedemiyorum öyle hareketli ki..
hatice cerenin 4 dişi birden çıkarıyor demişsin..Allahım yaaa severim ben onun ayrık ve kocaman dişlerini :KK66:) maşallah
deryacım benim evin işleri tamamlandı..eve geçerken herşeyi yıkadım..

Son düzenleme:
üzme tatlı canını deryacım...sakin ol..her insanın farklı bir yapısı, yaşam tarzı ve dünya görüşü var..kimse kimseye benzemiyor..al birini vur ötekine..ebrunun ve benim kayınpeder ile gülhanın, sevdenin ve senin kayınvalide aynı fabrikanın ürünü gibi..

merhaba kızlar...
şöyle yarım yamalak okudum geçmişi..
ulaşıma geçmiş olsun allah ona acil şifalar versinn..bütün hasta bebişlere geçmiş olsun..gülhancım gizemcim hepinize..
derya cım evt hiç üzülme zamanla herşey yoluna girecektir.zor bu işler allah sabır verdin bu gibi durumda kalanlarımıza ne diyeyim:KK43:(

benim kızım da baba anne dede mama meme gel gel diyordu 7 aylıkken o kadar konuşuyordu ki sonra eşim göreve gitti biz kaldık kızımla başbaşa.. ela da bikaç gün gel baba gel gel dedi..e eee gelen yok giden yok hepten konuşmaz oldu:KK43:(şimdi iki gündür dede gel diye bişeyler diyor bağırıyor felan...

kızlarrrrr
geldim ama kimsecikler yokmuş herkese iyi uykular
bu arada dila hanım 3 diş birden çıkarıyor ve benim bittiğim an bu anlar oluyor 3 gündür uyku ve yeme içme yok öldüm yaaaa
öpüyorum sizleri

üzme tatlı canını deryacım...sakin ol..her insanın farklı bir yapısı, yaşam tarzı ve dünya görüşü var..kimse kimseye benzemiyor..al birini vur ötekine..ebrunun ve benim kayınpeder ile gülhanın, sevdenin ve senin kayınvalide aynı fabrikanın ürünü gibi..
aslında çok iyidir kayınvalidem ama kaynana gelin muhabbetlerini okuya okuya kadınındedikleri batmaya başladı.. delikafadulden oysa Allah razı olsun çok iyidir , yada ben öyle görmek istiyorum :jeyyar::jeyyar::jeyyar:

derya cım evt hiç üzülme zamanla herşey yoluna girecektir.zor bu işler allah sabır verdin bu gibi durumda kalanlarımıza ne diyeyim:KK43:(

benim kızım da baba anne dede mama meme gel gel diyordu 7 aylıkken o kadar konuşuyordu ki sonra eşim göreve gitti biz kaldık kızımla başbaşa.. ela da bikaç gün gel baba gel gel dedi..e eee gelen yok giden yok hepten konuşmaz oldu:KK43:(şimdi iki gündür dede gel diye bişeyler diyor bağırıyor felan...
eşek sıpasına annede diyorum bakıp baba deyip gülüyor. maksus yapıyor canım :emir_bebek:

kızlarrrrr
geldim ama kimsecikler yokmuş herkese iyi uykular
bu arada dila hanım 3 diş birden çıkarıyor ve benim bittiğim an bu anlar oluyor 3 gündür uyku ve yeme içme yok öldüm yaaaa
öpüyorum sizleri
diş çıkarma evresi zor geçiyor neysen cim. Allah kolaylık versin..gamyoncuiremsu

bu arada herkese hayırlı cumalar diliyorum adını sayamadığım herkese merhabaaaa laelaelaelaelae

slm kızlar hepinize hayırlı cumalar diyorum alperen ne anne diyo ne baba diyo bizi darılmasın diye dede diyo:))) deryacım dediğin gibi iyi olsalar bile adları kaynana ya dedikleri dokunuyo aynı kelimeyi bir bşkası dese kırılmam belki ama onunki dokunuyo işte...bide şu ölüm konusu insanın hiç aklından çıkmıyo uçak kazasında trafik kazasında birden bire ölenler, insan ne zaman geliceğini bilemiyo Allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin ..

günaydın anneler...
derya cım çok komiksin:)) hakketen okudukça insan bişeyler arıyor değil mi önceden düşünmediim şeyleri düşünür oldum bende ayool:))
mesela ayıp mı bilmem beni eleştirisiniz belki ama kaynım evlenecek ve şimdi düşünüyorum bana taktıklarından çok mu takı takacaklar kız tarafına gibi napayım insanın aklına geliyor kötü kötü düşünceler ya ama ben kıskanırım o zamaaannnnn:KK43:((((

selmacım benim eşim 6 kızkardeşin tek erkek kardeşi...yani bir evin bir oğlu..buna rağmen pek bişey görmedim..( kayınvalide farkında bu durumun ve sürekli bana borçlu olduğunu hatırlatır :KK66: )
ama belki bir kaynım olsaydı ve ona farklı muamele yapılsaydı hepimiz insanız, bişey demesem de benim de aklımdan geçerdi..haksızlığa ben de tahammül edemem..

Son düzenleme:
murgizcim valla çok zor 2 dk vakit yoktu netse gittiler rahatım şimdi sen nasılsın canım umarım herşey yolundadıra.s.

oh iyi canım sende dinlenmene bak bende iyiyim ardayla uğraşmaktan ancak bu saatlerde giriyorum arda bilgisyarı görür görmez çıldırıyor bilgisayarı ele geçirmeden rahat etmiyor ne yazıkkikaydirigubbakcemile3o yüzden açamıyom bile laelaelaelaelae

kıyamam kuzuya canm ya inş ishalide hemencik geçer bunada şükğr canım allah büyük hasatalık vermesin:Saruboceq:

Cnm arkadaşım çok iyi anlıyorum senisenağlama,bütün hastalıklar gece olunca daha bi çekilmez oluyor:sm_confused:Ardacığımın Allah yardımcı olsun.Bende odayı sıcak tutuyorum gece cnm,ince giydirip,üzerine uzun kollu hırkasını giydiriyorum,üstünü çok açtığından.Uyku tulumu aldım ama hiç rahat edemedi,dönemiyo istediği gibi,biraz büyük geldi zaten.2 numara almıştım.

Gizemcim kirli çamaşırlarını akşamdan makineye doldur,deterjanını falan at,gece zaten Arda için sık sık kalkıyorsun 3te 4 te düğmesine bas,çalıştır,zaten 2 saatte ancak yıkıyor,kokmaması için muhakkak yumuşatıcı at,o zaman hiç kokmaz cnm,benim makine mutfakta o yüzden alt komşum rahatsız olmuyor,üst komşum kuşlar kızar mı bilmem:mymeka:,en üstte oturuyorum benyerimseniben

eda canım sen jırkaya yatırıyon anladığım kadarıyla pek terlemiyormu ulaş arda sadece 1 ince sweat bide ince patikli pijama ilye yatıyo odada çok sıcak değil ama soğukta değil istüde çok örtük olmuyoo kolları dışarda oluyo yinede terliyo
aslında iyi fikir gece geç çalıştırmak ama bizim evler çok ses geçiryo komşular bana beddua etmesinkaydirigubbakcemile3
yaaaa galiba benim makinamda sorun var yumuşatıcıyı almıyor herhalde yumuşatucıyı bırakıyorum makina onu alırken yumuşatıcı gözün su ile dolduruyor çamaşırlarda güzel kokmuyorrrrrr:bbo:annemler gediğinde servis çağıracam artık

X