2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar hemen kısacık bi göz gezdirmeden sonra bikaç bişey yazayım siteye 2 gün girmeyince sanki aylardır girmemiş gibi oluyorum... gizemcim hoşgeldin canım tam hatırlayamıyorum ama bi akraban hastaymış geçmiş olsun alperenin ishalle kusması düzeldide burun akıntısı ve hafif öksürüğü var yalnız çok fenalaştı bi yerde durmuyo nerde tehlike orda alperen istiyoki 24 saat yanında oturayım lavaboya zor gidiyorum valla deryacım buralardayımda vakit bulup bakamıyorum çocuklar geç uyuyolar bide eşim fırsat vermiyo...ridacım muhammette alperen gibi yaramazlar... inan muharremde böyleydi 4 yaşında hala çok fena.:))) ben yandım galiba:) diğer kızlar sizinde bebeklerinize geçmiş olsun ebrucum büyüklerle oturmak zor allah sanada sabır versin canım... bide şu uyku tulumundan bahsedeyim kızlar bende giydiriyorum sabaha karşı soba sönüyo soğuk oluyo eli ayağı buz gibi oluyo biraz faydası oluyo bence zaten üstü sabaha kadar açık kalktığımda örtüyorum

sağol gülhanım hoşbulduk geçmiş olsun dilleklerin içinde sağol
alperenede geçmiş olsun canım ya bi iyileşemedi yavrucak inş bu son hastalığı olur

herkese merhaba
benim kızımda anne demiyor
işine gelirse.. anne de kızım dioyrum baba diyor. babayı bilinçli diyor artık ama anne demiyor. dün akşam kayınvalidemler kaynım ve görümcemler çay içmeye geldi. kayınvalidem giderken ağladı kızım ona gitmek için. çok moralim bozuldu. öyle bozukki anlatamam. düşündükçe sinirlerim bozuluyor. dün eve gittim mutfağı ve banyoyu temizledim güzelce. mutfak perdelerimi yıkadım eşim aradığında annesini napcak perde yıkayıpda dediğini duydum. şimdi ne temizliği falan b udedi.
ne zaman yapmam gerek bilmiyorum. mümkün olduunca kötü niyetli olmadğını düşünüyorum. ben kızı gibi cumartesi çalışmama gibi bilüksüm yok. nezaman yapmamı bekliyorlar acaba.
neyse işte böyle kızlar accuk gerginim...

heheehe senin kız cadııııı üzmüş annesini canım üzülem dışarı çkmak için ağlamıştır
kayınvalide olayına gelince iyi niyetlidirde ona ne senin işinden ya ben bunu anlamadım benim evim benim işim canım ister yaparım canım ister yapmam gece yaparım sabahın köründe yaparım kime ne

eda canım sen jırkaya yatırıyon anladığım kadarıyla pek terlemiyormu ulaş arda sadece 1 ince sweat bide ince patikli pijama ilye yatıyo odada çok sıcak değil ama soğukta değil istüde çok örtük olmuyoo kolları dışarda oluyo yinede terliyo
aslında iyi fikir gece geç çalıştırmak ama bizim evler çok ses geçiryo komşular bana beddua etmesinkaydirigubbakcemile3
yaaaa galiba benim makinamda sorun var yumuşatıcıyı almıyor herhalde yumuşatucıyı bırakıyorum makina onu alırken yumuşatıcı gözün su ile dolduruyor çamaşırlarda güzel kokmuyorrrrrr:bbo:annemler gediğinde servis çağıracam artık

Cnm ulaş pek terlemiyor normalde(hasta olunca ilaçların etkisiyle sucuk gibi oldu:1no2:)Bizim yatak odası sıcak oluyor geceleri,elektrikli petek sabaha kadar yanıyor,gece uzun kollu çıtçıtlı body,ayaklı pijama,üstüne ince uzun kollu tişört,kolları bütün gece açıkta olduğundan hırka giydiriyorum,üzerini pek örtmüyor zaten,hırka giydirince tedirgin olmuyorum,öteki türlü hiç uyumuyodum üstünü gözetlemektenkafamçokkarıştı

Gizemcim makinenin deterjan gözünü çıkar ve güzelce yıka,bazen benimkide tıkanıyor,yumuşatıcı almıyor o zaman ve içi suyla doluyor,temizleyince geçiyor cnm

kıyamam kuzuya canm ya inş ishalide hemencik geçer bunada şükğr canım allah büyük hasatalık vermesin:Saruboceq:

Cnm sağol,bugün doktora gittik iyileşiyor dedi,muayane sırasında bizimki daldırmış elini doktorun önlüğünün cebine,drun kalemini bulmuş onunla oynuyor drda seni cepçi seni, hiç farketmedim,nasıl aldın onu dedi,bizimki nasıl gülüyor anlarmış gibi:roflol:

İlaçları bitince kesin dedi,göğsünde az bi hırıltısı kaldı,iyice yani,vallahi ömrümden ömür gitti kaç gündür onu öyle gördükçe:çok üzgünüm:birde çok yoruldum,gece gündüz hiç uyumadı kuzum,bu kadar yorgunluğun üstüne birde dün regl oldum,e daha ne olsun cnm,vay bana vaysenağlama

Allah dermansız dert vermesin cnm herbirimize...
Seni ve Ardayı çok ama çok öpüyorum cnma.s.

Cnm ulaş pek terlemiyor normalde(hasta olunca ilaçların etkisiyle sucuk gibi oldu:1no2:)Bizim yatak odası sıcak oluyor geceleri,elektrikli petek sabaha kadar yanıyor,gece uzun kollu çıtçıtlı body,ayaklı pijama,üstüne ince uzun kollu tişört,kolları bütün gece açıkta olduğundan hırka giydiriyorum,üzerini pek örtmüyor zaten,hırka giydirince tedirgin olmuyorum,öteki türlü hiç uyumuyodum üstünü gözetlemektenkafamçokkarıştı

Gizemcim makinenin deterjan gözünü çıkar ve güzelce yıka,bazen benimkide tıkanıyor,yumuşatıcı almıyor o zaman ve içi suyla doluyor,temizleyince geçiyor cnm

anladım canım önemli olan terlememesi bende gece nöbetteyim üstünü açmasın diye allahtan arda az açıyo bende sık kalkıyom sorun olmuyo
canım evet makinanın deterjan gözünü yıkayınca oluyodu(senden öncede annem demişti bayağı işe yarıyodu) artık oda almuyo galiba sorun var ya servis gelince baktıracam

Cnm sağol,bugün doktora gittik iyileşiyor dedi,muayane sırasında bizimki daldırmış elini doktorun önlüğünün cebine,drun kalemini bulmuş onunla oynuyor drda seni cepçi seni, hiç farketmedim,nasıl aldın onu dedi,bizimki nasıl gülüyor anlarmış gibi:roflol:

İlaçları bitince kesin dedi,göğsünde az bi hırıltısı kaldı,iyice yani,vallahi ömrümden ömür gitti kaç gündür onu öyle gördükçe:çok üzgünüm:birde çok yoruldum,gece gündüz hiç uyumadı kuzum,bu kadar yorgunluğun üstüne birde dün regl oldum,e daha ne olsun cnm,vay bana vaysenağlama

Allah dermansız dert vermesin cnm herbirimize...
Seni ve Ardayı çok ama çok öpüyorum cnma.s.

ay canım sevindim allah bi daha hastalık vermesin ulaş bebişe
canım onlar hasta olmasınlarda yorgunluklar bizler için önemli değil zaten
sende üzülme artık annesi yavru kuşun çok şükür iyi olmuşta kalemler kaparmışgamyoncuiremsu
sanada geçmiş olsun ya edaaaa ben hala regl olmuyom yaffff galiba tüm emzirme boyunca böyle olacak
bizde seni ve ulaşımı öpüyoruzŞeniz

ışıl sen yürüteci sormuşun bana o mesajı bulamadım yaa
ben aslında yürütece çok karşıydım hatta almadım ama bi arkadaşım tuttu getirdi kızının yürütecini bayağı güzel chicconun oyuncaklı falan bazen içine koyuyorum halının üzerinde sabitliyorum acil işim olunca tuvalete falan giderken ortada çay varken falan onun dışında kullanmıyorum
dün ilk defa halının üstünden yere getirdim sürdim anaaaaa baktım ki beyefendi gidiyo bu o tarafa bi utarafa orayı burayı çekiştiiryor dedimki yokkkk sen tekra halıya çıkıyosun :)

slm kizlar herkese iyi hafta sonlari diliyorum burda iki gundur hava harika o yuzden kendimizi disariya atiyoruz .malum burda yazlar kisa suruyo. herkesi ve bebekleri opuyorum.edacim ulasin iyilesmesine cok sevindim umarim seni bi daha uzmez bukadar.diger hasta bebislere cokk gecmis olsun,tez zamanda iyilesirler insallah
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

gizemcm benim makinemde arada öyle yapıyo canım onların deterjn konulan kısmları çıkıyo canım onu çıkar yumuşatıcı konulan kısmına büyük ihtimalle deterjn kaçmıştır yıka kurut eski haline döner canım ardacmda elbiseleri misler gibi koksn

edacm ulaş daha iyi olmuş çok sevindim canım Allah kuzucklarımıza bidaha hastalık vermesin canım

gizemcm benim makinemde arada öyle yapıyo canım onların deterjn konulan kısmları çıkıyo canım onu çıkar yumuşatıcı konulan kısmına büyük ihtimalle deterjn kaçmıştır yıka kurut eski haline döner canım ardacmda elbiseleri misler gibi koksn

sağol canım bende öyle yapıyom ama yine düzelmiyır yine aynı oluyor canım her yumuşatıcı aldığında su dolu oluyor yumuşatıcı gözü sizindemi öyle

slm kizlar herkese iyi hafta sonlari diliyorum burda iki gundur hava harika o yuzden kendimizi disariya atiyoruz .malum burda yazlar kisa suruyo. herkesi ve bebekleri opuyorum.edacim ulasin iyilesmesine cok sevindim umarim seni bi daha uzmez bukadar.diger hasta bebislere cokk gecmis olsun,tez zamanda iyilesirler insallah
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Işılcım teşekkür ederim cnma.s

Gezin vallahi arkadaşım,tadını çıkartın cnm.Ulaş da çok sıkıldı,bırak dışarı çıkartmayı,oturduğumuz odadan bile dışarı çıkartamadım kaç gündür:1no2:Burası çok rüzgarlı ve yağmurlu(Marmaris)bu sene sanki gök delindi,her gün yağmur,fırtınadelikafadulden,baharı iple çekiyorum vallahi:teytey:

edacm ulaş daha iyi olmuş çok sevindim canım Allah kuzucklarımıza bidaha hastalık vermesin canım

Amin cnm.Bebeklerimizin yüzünden gülücük hiç eksik olmasın,yüzleri hiç solmasın:1hug:
Bugün iyiyiz cnm,bol bol kurtlarını döktü,geçen günlerin acısını iyi bi çıkarttı:emir_bebek:

Arkadaşlar bu arada biz emzirme olayına, 15 gün önce hiç almamacasına noktayı koyduk,başta çok üzülmüştüm ama doktorda normal,yeterli dedi.Emmediğinde ilk başlarda göğsüm süt dolar,ağrı ve sancı yapar diye çok korkmuştum,ama hiç umduğum gibi olmadı 2 günden sonra normale döndü,göğüs pedi bile kullanmıyorum artık.Devam sütü almıştım gece veririm diye ama biberonu ağzına bile sokmuyornaniknanik,pek acıkmıyor allahtan geceleri.10da yiyip yatıyor,gece su içiyor,eğer oyun için kalkarsa kavanoz meyva veriyorum 4,5 kaşık alıyor,sonra uyuyor,şimdilik böyle idare ediyoruz.Allah herşeyin kolaylığını veriyor gerçekten

merhaba kızlar
nasılsınız? eda cım artık geceleri acıkmazlar zaten neyse ki kolay olmuş bende korkuyorum o evreden göğsüm süt dolacak ağrıyacak vs. ela hep emse sabaha kadar emecek bu da beni yoruyor:KK43:
gizem bazen benim makinemde öyle oluyor burdaki zaten 2. el ama iyi çıktı allah tan burdakide oluyor o bölmeyi çıkar ve yumuşatıcının gittiği deliği güzelce yıka orası deterjanla dolmuş olabilir ben böyle yaptığımda sorun kalmıyordu bir dene...gerçi muson yazmış..:))
öptüm kızlar sizi ve bebişleri...

edacm bizimde süt olayımız bitti biteck gece bir defa emiyo sadece sonra aç kalmasın diye bende gece 3 gibi devam maması yapıyodm tabi biberonu çok sevmediği için zorla bi 50 cc içiriyodm tabi bu arada kızımında uykusu kaçıyo buseferde 5 e kadar otur işin yoksa 2 gündür bibero vermiyorm mişıl mışıl uyuyo ama benim içim rahat etmiyo aç mı acaba diyip duruyorm aç olsa uyanır uyumaz heralde ay ne yapacağımı şaşırdm iyce

musoncum aç olsa uyanıp ağlar zaten bebekler gece acıktıkları için uyanmazmışlar yani üzülme memeyi bırakması bi açıdan uyku düzeni oluşturmak için iyi o yüzden edacım yatırmadan besle iyice gece meyve falan vermene gerek yok bence uyandığında su verebilirsin hemen yatır ama sudan sonra gece yemek yenmeyeceğin uyunması gerektiğini öğrenir bence
eda canım tabiki daha fazla emse daha iyi olurdu ama ulaşın tercihi bu yönde olmuş bişiy olmaz üzülme
selma ardada özellkle geceleri memede yatmak istiyor vede benim yanımda yatmak istiyor yanımda yatsa hiç uyanmıyor istediği zmanda memeyi buluyor ağzıyla :)
ama ben yatırmamaya özen gösteriyom çünkü hem alışmasın hemde çok terliyor kuşum
ya kızlar bu arada elif yok yaaaaaa eliffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff nerdesinnnnn
bugün bende de temizlik vardı ev tertemiz oldu harika hemde makinamıda dediğiniz gibi yapıyom zaten sağolun bacılarrrr

edacm bizimde süt olayımız bitti biteck gece bir defa emiyo sadece sonra aç kalmasın diye bende gece 3 gibi devam maması yapıyodm tabi biberonu çok sevmediği için zorla bi 50 cc içiriyodm tabi bu arada kızımında uykusu kaçıyo buseferde 5 e kadar otur işin yoksa 2 gündür bibero vermiyorm mişıl mışıl uyuyo ama benim içim rahat etmiyo aç mı acaba diyip duruyorm aç olsa uyanır uyumaz heralde ay ne yapacağımı şaşırdm iyce

Cnm acıkmıyorlar olsa gerek,öyle olsa imkansız uyumazlar herhaldedelikafadulden
Gece uyanınca su veriyorum bazen çok içiyor,bazen az,sonra uyuyor.

musoncum aç olsa uyanıp ağlar zaten bebekler gece acıktıkları için uyanmazmışlar yani üzülme memeyi bırakması bi açıdan uyku düzeni oluşturmak için iyi o yüzden edacım yatırmadan besle iyice gece meyve falan vermene gerek yok bence uyandığında su verebilirsin hemen yatır ama sudan sonra gece yemek yenmeyeceğin uyunması gerektiğini öğrenir bence
eda canım tabiki daha fazla emse daha iyi olurdu ama ulaşın tercihi bu yönde olmuş bişiy olmaz üzülme
selma ardada özellkle geceleri memede yatmak istiyor vede benim yanımda yatmak istiyor yanımda yatsa hiç uyanmıyor istediği zmanda memeyi buluyor ağzıyla :)
ama ben yatırmamaya özen gösteriyom çünkü hem alışmasın hemde çok terliyor kuşum
ya kızlar bu arada elif yok yaaaaaa eliffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff nerdesinnnnn
bugün bende de temizlik vardı ev tertemiz oldu harika hemde makinamıda dediğiniz gibi yapıyom zaten sağolun bacılarrrr

Gizemcim bende derin temizlik yapıyorum,camlar,perdeler,mutfak,dip köşe...Annem Ulaşa bakıyor,o olmasa hiç bişey yapamam .Gündüz kaloriferler yanmıyor lojmanlarda,o yüzden ulaşın odadan çıkmaması lazım,kendi başına da durmuyor,oyun istiyor hep:emir_bebek:.bugün akşamüstü parka gittik,arabasıyla gezdi,pek bi mutlu oldu kuzucuk:dance:

Bu arada sen Ardayla nasıl yatıyosun,sen uyurken uyanıp,edip düşmezmi:uhm:
Hastayken bende yatırayım dedim ama güvenemedim,yatak bazası epey yüksek

günaydın kızlar ya şu temizlikten bahsetmeyin:))))) ben bi iş yapamıyorum evi dip köşe temizlemekten geçtim görünen yerleri bile temizleyemiyorum acaba benmi uyuşuğum....bazen hava güzel olunca annemi çağırıyorum bikaç odanın camını silebiliyorum sadece bide evimiz sobalı olduğu içinhavalarda yağmurlu kömür kovasıda salonda kapının arkasında halılar artık siyah oldu şimdi kara kara yazı düşünüyorum 2 çocukla nasıl temizik yapıcam diye adamlarda pek hoşlanıyo ya Allah yardımcım olsun ne diyeyyim çocukların canı sağolsun:)))))))) hepinizi öpüyorum..gizemcim yemek konusunda sana katılıyoum bi komşumuz vardı çocuk alışmış gece kalkıp kek istiyomuş yemeyince durmuyomuş bana sakın gece kalkınca bişey verme diyodu ben zaten emmediği için uyandğında aptamil veriyorum..

X