2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

VE KIZLARRR......oglusum dun aksamdan beri desteksiz aykta duruyo,kendiside inanamiyo sanki cok tuhaf oluyo bakislari cok komikhihoyyyt
benimkide aynı şeyi yapmış bugün.. sandalyeye tutunup kalkmış. ellerini bırakmış durmuş durmuş düşmüş kuzum...

Cnm çok ama çok geçmiş olsun:1no2:İnşallah kötüye gitmeden atlatır kuzun:Saruboceq:
o küçük bedenler grip gibi ağır,bizi bile bezdiren hastalığa nasıl dayansın,evet cnm onların yerine biz hastalansak...Doktorumuza geçen hafta muayene sırasında ilk defa hastalandı Ulaş dedim,hastalık bebeklerde vücut direncini atrtırır,mikrop tabiiki vücuda girecek zaman zaman dedi,şaşırdım kaldım:1shok:

Kötü olursa fazla beklemeden antibiyotiğe hemen başla cnm,başka türlü iyileşmiyor bu grip illeti:KK43:Sağlıcakla kalın cnm:nazar:

evet canım hiç hasta olmasalar daha tehlikeli... ama insan yinede kıyamıyor dimi kızlar.. antibiyotiğe başladık canım. doktor öksürük başlarsabaşlayın dedi de ondan bekliyorduk. dün başladık.. ama yinede kötü kuzum yaa... kıyılmıyor bu bebişlere.. allah nazarlardan kötülüklerden korusnu kuzularımızı

tavuk göğsü
1 kg süt
1 su bardağı un
1 su bardağı şeker
1 çay kaşığı kadar margarin
1 adet kakaolu busküvi
1 şekerli vanilin
yapılışı:süt ,vanilin ,şeker ve unu bir tenceye alın mikserle iyice karıştırın ocağa alın sürekli karıştırarak pişirin iyice ısınınca bu karışım içine 1 öay kaşığı kadar margarini katın karıştırmaya devam edin kaynayınca 1-2 dk daha karıştırarak ocakta tutun kıvamlı bir hal alınca ocaktan alın )kıvamı ne çok cıvık olmalı ne çok katı pudingden az kalın olsun)
daha önceden su ile ıslattığınız borcama bu karışmın yarısını dökün sonra kakaolu busküvileri üzerine dizin karışımn kalanınıda üzerine dökün oda sıcaklığında soğuduktan sonra buzdolabına koyun eğer isterseniz üzerine hindistan cevizi ceviz ile süsleyin afiyet olsun
tarifinen bende aldım canım.t eşekkür ederim.. birde güzel kuru pasta tarifi arıyorummm bu ay kocişin doğum günü var..

Deryacim cok gecmis olsun canim.Butun anneler cocuklari hastayken ayni seyleri dusunuyor..Yeter ki iyi olsunlar...Benim babaannem,babam yemek yerken gozunu hic ondan ayirmaz sanki o da agzina lokma koymus gibi onunla bir cigner yutadi..Sonucta babam koskoca adam ne yapiyor bu kadin bebek gibi derdik.Babaannemde o doyunca benim karnim doyuyor,o hala benim kucuk oglum derdi...Insan ancak simdi anliyor bazi seyleri...

sağol canım.. umarım sende tezzamanda kuzularınakavuşursun inşallah. bu arada iyi olduğuna sevindim

deryacım geçmiş olsun canım..Rabbim acil şifalar versin.
amin inşallah canım. senin muhammedin nasıl iyi mi...

kızlar bu arada herkese merhaba... tek tek sayamiciimmm kusura bakmayın.. pasta tarifi arıyorum.. pardon kuru pasta... görüşürüz.. gamyoncuiremsu

teşekkür ederim deryacım herşey yolunda..arada bir tık tık öksürüyor..bazen burnu akıyor ama yıkılmadık ayaktayız cicimmmm

slm kızlar deryacım geçmiş olusn canım valla çocuklar hep hasta kimi salgın diyo kimi kar yağmadı mikrop kırılmadı diyo Allah beterinden saklasın hepimiznkileri geldimi gitmek bilmiyo içleri dışları antibiyotik oldu valla ...
ebrucum Allah sana bol bol sabır versin huzursuzluk çok kötü...inşallah tez zamanda düzelir işleriniz ev sahibi olursunuz ..
ridacım görümcemle kayınvaldem yardım ediyo ama benim çocuklar bana düşmen 1 dk bile durmuyolarki geçen yemek yapıyodum babaannesi alpereni aldı 5 dk geçmedi getirdi durmuyo diye:))))
elifçim send ehoşgeldin canım yazdıklarını okuyamadım.. birazdan eşim gelicek sofra hazırlamam lazım şimdilk hoşçakalın kızlar öpüldünüz.))))))))

gizemcim Allah iyilik versin kuşunla sana ..daima sağlıklı haberlerinizi alalım inşallah..ben yazı çok seviyorum..kış burda çetin geçmiyor Allahtan..

bu arada oda arkadaşım erkek..beni müdüre şikayet etmişti anlatmıştım..çalışmadığımı söylemişti..ben de rapor çıkarıp müdüre verdim ..ben 48 Beyfendi 6 fatura yapmış..kim çalışmış kim çalışmamış dedim..müdür beye "faturalar yığıldı kaldı..akşama kadar internette zaman geçiriyor, işi benimsemedi..hafta sonu gelip çalışmak zorunda kaldım" demiş..biz ondan çalışmasını istemedik dedi müdür..paraya ihtiyacı varsa ve fazla mesai almak istiyorsa bunu beni suçlayarak yapmasın' dedim müdür beye..
o özünde iyi bir insan, birbirinizi kırmayın..birlikte iş bölümü yapın falan dedi..başka bir bölüme verilmek istedim ama kabul edilmedi..
bana bi sabah benim çok iyi bir insan olduğumu sadece aramızda küçük anlaşmazlıkların çıktığını söyledi..iş bölümü yapalım dedi..özür diledi..ama bakışlarıyla rahatsız etmeye devam ediyor..
işte böyle
gelelim cumartesi günkü davete..tarifini aldım ve mutlaka deneyeceğim..ellerine sağlık arkadaşım..en az 18 kişi gelecek..yanlarında çoluk çocuk eş dost yakınları da olacak tabi..
ben de senin gibi düşündüm iki tatlı iki tuzlu çeşit olsun diye..
sanırım kısır, patates salatası, tramisu, makarna salatası da olabilir tabi..ıslak kek olabilir, ben kek yapıp sütle ıslatıp üzerine çikotalata sosu düşünmüştüm nasıl olabilir mi?
ha birde benim annemin yaptığı yağlı mayalı katmerlerden düşünüyorum..bir de zeytinyağlı yaprak sarması...

canım anladım ya allah yardımcın olsun sabır versin zor ya başkasıyla aynı odayı paylaşıp anlaşmak iş hayatı özellikle özel sektörde çok zor bide ben böyle entiriklara hiç gelemem yaaaa uğraşamam o yüzden şükrediyom hep mesleğime patronum yok amirim var böyle ortak iş yapmak zorunda olduğum kimse yok
ayyyyy cumartesi çok kalabalıkmışcokacimcoooko yüzden yaptığın şeyleri iki ölçü yapman gerekir yada çok çeşit yapcan ki yetsin makarna salatası daha bereketli oluyo zeyrtinyağlı sarmada güzel olur bereketlidir mayalı katmer hiç yemedim ama eminim güzel olur
tatlıya gelince hem tiramisu hemde çikolata soslu kek güzel olmaz yani iki kek olması açısından
ama çikolata soslu kek güzel olur ağlayan kekde yapabilirsin istersen tarif veririm keki pandispanya oluyor üzerine krem şanti üzerinede çikolta sosu dökülüyo bence ilk defa yapacağın şeyleri yapma yada 1 gün önceden yap ki kötü olsa değişiklik yapabilirsin yada yaptığın kek varya çikolata sosu dökemden önce sütle ıslat krem şanti dök bide üzerine çikolata sosu sök ağlayan kek olur
kurabiyede yapabilirsin oda bereketli oluyor aklıma gelenelr bunlar canım

slm kizlar ebrucum allahim sabrini daim etsin baska bisey diyemicem,rida sana da sabir versin allah cunku yerinde olsam coktan patlamistim
deryadeniss cok gecmis olsun bebisine umarim iyice hastalanmadan atlatir kuzu.selmacim uygarda sabaha kadar emiyo napcam bilmiyorum boyle olunca bende uyudugum uykudan bisey anlamiyorum. VE KIZLARRR......oglusum dun aksamdan beri desteksiz aykta duruyo,kendiside inanamiyo sanki cok tuhaf oluyo bakislari cok komikhihoyyyt

:nazar:canım maaşallah kuzuna ardada bi kaç defa durdu ama sonra popo üztü oturdukaydirigubbakcemile3

gizem canım nasılsın arkadaşım tarifini aldım mutlaka denicem anıl bayılır böyle şeylere arda nasıl umarım iyidir benim ardamda iyi allaha şükür pek sık girmiyorum bu aralar misafirim çok geliyor boş kalamıyorum fazla görüşürüzŞeniz

canım çok şükür iyiyiz kaydirigubbakcemile5anıl nasıl dersleri nasıl tarifi dene bayılacaksınız

Bende temizlik hastalığı var sanırım cnm,ev kirlenince bana gelenler gelir,evde diken üstünde oturum,düzenli yapınca iyi oluyor,fazla iş birikmiyor.Hiç kadın almadım,başka birinin evimi temizlemesi fikrini benimseyemedim bi türlüyasakkelime

o zaman allah kolaylık versin kaydirigubbakcemile5canım ya ben yapamıyom valla hiç yapmadımda bi halı silsem herhalde 3 gün yatarımkaydirigubbakcemile3

Gizemcim ben geldim canim arkadasim..Gecmisi fazla okuyamadim ama herkes yogun gorunuyor..Cocuklar olmayinca burya girmek tuhaf geliyor..Anlatacak seyleri de azaliyor insanin...Ama Mercan memnun hayatindan ne telefona ne deinternete geliyor..Onu o yuzden cok daha fazla ozluyorum..Kayra daha hevesli dun ilk kez telefonda anna gel dedi bana,sevincten goz yaslarina boguldum...Internetten de gordum ama sabir durmuyor tabi.
Bu arada turkiyeye gelme ihtimalim iyice yukseliyor...Kayinvalidem 2gun once kalp kriiz gecirmis.Esim cok uzgun.Daha kayrayi gormediler bile,evin en kucuk torunu kayra.. Bu arada kucuk kardesimin onumuzde ki hafta sonu sozu var.Temmuzda evlenmeyi dusunuyor.Annem de bir dah git gel olmasin sizde gelin cocuklarla donun diyor. Esimde annesi gorur diyoruz .Hemde guzel bir tatil yapariz dedik.. Ridacim senin o taraflara gelirsek seni de gormek isterim,insallah

Yarin dr kontrolum var ,terapistim cok yol aldigimi soyluyor.Umarim celik botu cikarirlar artik.Sanirim bundan sonra yurume calismalarin abaslayacagiz.Yani anlayacaginiz yeniden nasil yurunecegini ogretecekler bana.Yaklasik 2aydir tek bacagimin uzerinde sekiyorum sadece.Sakat ayagimi yere degdirmeye bile cekiniyorum o kadra korkuyorum ki..Bir kac gecedir yatagima ve esimin yanina gectim orda uyuyuyorum .Uyumak denirse tabi..Ne esim ne ben gozumuuz kirpmiyoruz.Tum gece adam derin nefes alsa sakin ayagima carpma diye bagiriyorum...Ne ben istemiyorum zannetmesin diye koltuga gecebiyorum ,ne de o ben uzulurum diye koltuga gidiyor.Bakalim uzerimden bu korkuyu ne zaman atabilecegim..
Gokcencim nasilsin canim,kuzey nasil?Okul nasil?

canım iyi olmana sevindim çok şükür canım bizi habersiz bırakma yafff özlüyorum seniŞeniz
öncelikle kayınvaldene geçmiş olsun eşinide çok iyi anlıyorum insan uzakta olunca çok zor oluyor hastalık haberi
kızkardeşinide allah mutlu etsin devamını getirsin inş
sende herhalde yaza yakın gelcen dimi öyle anladım inş tamamen iyileşmiş olarak gelirsin canım arkadaşımm belki kismet olsa bizde görüşürüz
canım mercanın keyfi yerindeymiş oh oh yernde olsun annesi de sende üzülmessin o zaman kayrada maaşalah konuşmayı sökmüş sayende:teselli:
elifcim canım inş terapistin dediği gibi tedavin çok iyi gider seninde ızdırabın azalır canım allah yardımcın olsun:1hug:

kızlar imdatttt naz bu gece öldürdü beni daha yeni uyudu salla salla mahvoldum 11 de uyudu yarımda bi uyandı uyumak bilmedi nedir bu uykusuzluk anlamıyorum sizin bebekler nasıl uyuyor akşam saat 7 den sonra uyutmuyorum zaten gündüz uykuları yarım saati geçmiyor sizin bebeklerin uykuları nasıl .bu arada çok sık giremiyorum herkesi çok özledim öpüyorum

selam kızlar. nasılsınız? ben yoğun bi şekilde çalışıyorum. ev işi ve çocuk da eklenince kkya giremez oldum.
neler olmuş okuyamadım. umarım herkes iyidir. görüşürüz kızlar..

fundacım bizim uyku saatlerimizde aynı normal aslında bi rahatsızlığımı vardıda uyumadı acaba bazen alperende uyumuyo ağrı kesici veriyorum tam saatlerimiz şöyle... sabah 7 8 gibi kalkıyo kahvaltı yapıyo 10 11 gibi uyuyo sonra bikaç saat geçiyo 3 4 gibi uyuyo yine ayzcık oyalanıyo 6 7 gibi uyuyo artıkta en son gece mamasını yiyip 10 dan sonra eğer rahatsız değilse sabaha kadar uyuyo bide gündüz uyumalar en fazla 1 saat oluyo...

gökçencim neler yaptın görüşmeyeli..çok yoğun bi şekilde girdin iş temposuna bizleri unuttun..ben de artık pek geçmişe bakamıyorum..kuzeyin bakıcısı olayını çözdüğünü umuyorum.. ve ev konusunda yeni gelişmeler var mı bilmek isterim..Allah hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin..bizleri habersiz bırakma canım..

Aaaa arkadaşlar dün bi baktım oğluşumun dişi çıkmış tam alt çenede ortada..çok komik duruyordu..
çoook mutlu oldum..artık benim oğlumun da bir dişi oldu heeeey

ridacm sonunda dişiniz çıkmış hayırlı olsun hafif atlatır inş diğerdişlerinide
fundacm bizim uyku düzenimiz yeni oluştu canım sabah geç kakıyosa erken kaldır canım benim kızım ne zaman 8 de uyanmaya başladı o zaman uyku düzenimiz otudu artık günde 2 defa uyutuyorm bunu yapana kadar baya bi zorlandk ama şimdi çok iyi 11 de bi uyuyo 12 30 da kalkıyo sonra 3.30 gibi uyuyo 5 te kalkıyo dahada yatırmıyorm akşamda 9 yada 9.30 gibi uyuyo belkine nazoşn dişi çıkıyodr canım ondan uyanıyodr

musoncum teşekkürler..inşallah hafif atlatır..
fundacım benim oğlanın da uykusu bir türlü düzene giremedi..gündüz öğlen ben eve yemeğe geldiğimde uyandı örneğin..ben gittikten sonra bazen uyuyormuş bazen de uyumuyormuş..ben işten geldikten sonra 6 gibi uyuyor ve bir saat sonra uyanıyor..gece saat 11-12 gibi uyuyor..yatmadan önce bir biberon mama verince sabah 5-6 ya kadar uyuyor..arada mızmızlanıyor emziğini veriyorum ağzına sallarken tekrar uykuya dalıyor..

kızlar merhabaa
moralim inanılmaz bozuk....eşim yine göreve gidiyor tam 10 gün
yalnız kalıcam kızımla tamamen yalnız burda da kimsem yok çıldırıcak gibi oluyorum düşündükçe bana dua edin....

selmacm moralini bozma canım yanlız niye olasın elack var yanında annenlerin yanına git canım sende senin için bi değişiklik olur hem bizler ne güne duruyorz sıkıldkça gir kk ne

ridacım ev işi askıda. henüz arabayı satamadığımız için ev alamıyoruz. araba da şart. bizde mayıs haziran gibi kiraya çıkmaya karar verdik. okul yoğun.ev işi ve kuzey de olunca pek fırsat bulamıyorum. akşamları da kuzey uyuyunca eşimle zaman geçiiyoruz. işte böyle sen nasılsın canım? oğluşun da iyi mi? bakıcımız şimdilik komşu teyze.seneye de yakın bi yere taşınırsak ona baktırmayı düşünüyorum. hayırlısı bakalım.

selmacm moralini bozma canım yanlız niye olasın elack var yanında annenlerin yanına git canım sende senin için bi değişiklik olur hem bizler ne güne duruyorz sıkıldkça gir kk ne

sağol canım...

annemler kastamonu da ben mardin deyim gitmek gelmek elayla çok zor oluyor daha önceki görevinde gitmiştim zaten.hiç göze alamıyorum ankaraya kadar uçakla sonra otobüs yolculuğu beni ordan alsalar bu seferde dönüş sorun..
cuma erkek kardeşim geliyor ama pazar dönecek onun da işi çok ancak o kadarlık gelebilecek tek tesellim o oldu.. ama o gidince yine yalnızım...hakikaten içim sıkılıyor sabahtan beri ağladım durdum....

sağol canım...

annemler kastamonu da ben mardin deyim gitmek gelmek elayla çok zor oluyor daha önceki görevinde gitmiştim zaten.hiç göze alamıyorum ankaraya kadar uçakla sonra otobüs yolculuğu beni ordan alsalar bu seferde dönüş sorun..
cuma erkek kardeşim geliyor ama pazar dönecek onun da işi çok ancak o kadarlık gelebilecek tek tesellim o oldu.. ama o gidince yine yalnızım...hakikaten içim sıkılıyor sabahtan beri ağladım durdum....

Canım arkadaşım ağlama,ne var ağlanacak:1no2:Ela ve sen iyisiniz,hastalığınız yok,lojmanda güvendesin,zaten akşama kadar sen bakıyosun güzeller güzeli gelinime,akşam 2-3 saat eşinin bakması ve gidince bakamıyacak olması tabiiki önemli ama sen onun da üstesinden gelirsin:lepi:Eşini 10 gün göremiyeceksin,ona dayanamıyorum dersen o başka tabii:asigim:sırnaşık şey

Biz burdayız cnm,manevi anlamda yalnız değilsin arkadaşımkaydirigubbakcemile5

X