2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

herkese günaydın arkadaşlar...casserciğim biraz fazla bunalmışşın...seni çok iyi anlıyorum...aynı problemler bizdede var...fakat annelik ulvi bir görevdir...senin doktora yapmandan bebeğin daha önemli...çünkü altı ay bir yıl geç yaparsın fakat bebeğinin bu günlerini bir ömür boyu bir daha göremessin...bende çalışmıyorum hatta maddi problemlerimiz var fakat işe girmeyi hep erteliyorum...çünkü biliyorumki bu günleri birdaha göremeyeceğim...şu anda bebeğimiz bizlere bağımlı işe birde olumlu yönünden bak...sabah bebeğinle kahvaltı yapmak, yabancıya gitmeyip sana sarılması, bir gülümsemesi ömre değer...ilk heceleri kelimeleri, pozitif ol ve pozitif düşün...bebeğin seni taklit ediyor...bebeğin mamasının beş dk gecikmesi o kadar üzmezmiş ama annesinin bebeğinin emzirirken tv izlemesi çok üzermiş...emzirirken gülümse göz teması kur...onunla mutlu anlar paylaş...birde bakmışınki ne uykusuzluk ne yorgunluk kalmıyor...sabahları babamızı gönderdikten sonra kızımla beraber yatıyoruz tam daldığım anda saçımı çeken burnumu çeken suratımı çizen minik bir elle uyanıyorum kızıyorum uyumak istiyorum ama karşımda gülen bir yüz görünce dayanamıyorum ve bebişimle boğuşmaya başlıyoruz sabahın erken saati kalkıyoruz...işte annelik bu...annemiz bizi nasıl büyüttü...kendiliğimizden büyümedik değilmi...

diş problemi için akşam yatarken diş jeli sürün daha rahat uyuyacaktır....

nergiscim bende senin gibiyim gündüz uyumaz gece uyumaz kücücük bebişler neden uyumaz anlamam...bebeğimin önce huyu çok güzeldi emerken uyuyordu...fakat son günlerde uyumamak için emmek istemiyor ne piş piş ne sallamak ne emzirmek çözüm olmuyor iyi geceler çayı bile denedim ama çözüm değil...

herkese günaydın ve hayırlı cumalar arkadaşlar herkesdeki sorunlar aynı bizde uyuyamayanlardanız iknci dişi çıkıcak diyorum emiyo ona kalkıyo diyorum uyumuyoruz yani ben kendi hayatımı 4 sene rafa kaldırdım zaten kendimle alakalı hiçbişey yapmıyorum bebişlerimiz sağlıklı olsunlarda bugunlerde geçicek inşallah

herkese mrb benim icinde cok kotu bi geceydi bebegim hic rahat uyumadi.okadar sikca uyandikikac saat uyudugumun farkinda degilim galiba dislerden cunku hep agladi uykusu var ama uyuyamiyodu kuzum ilk 4disini nasil cikardigini anlamamistim bile ama simdi iki tane birden cikariyo gittikce daha zor cikariyo sanki .Allah butun annelere sabir versin,umarim butun derdimiz uykusuzluk olur arkadaslar

herkese hayırlı cumala güzel mayıs anneleri
4 kilo gitti çok mutluyum
kızlar enes dün akşam oturuyorduk enes te oyuncaklar önünde oynuyordu birden baktım ki alkış çalıyor okadar sevindim ki anlatamam eşimde bayıldık ya sizinkilerde ne gibi gelişmeler var

canım benim kızımda ikra alkış diyince hemen alkış yapıyo ama bi eli ters ole komik oluyoki

merhaba arkadaşlar benim kız biraz tembel kendini hiç üzmüyor yavaş yavaş herşey...en güzel yaptığı şirinlik mavi gözlerini açarak bakınmak ve gülümsemek...bebeği emeklemeyen varmı yada sadece benimkimi emeklemiyor arkadaşlar merak ediyorum...

Sevgili avebru,muson,hazaldt2008 ve benimminikelam.
Arkadaşlarım yazılarınızla inanın içimdeki seslerden belki en mantıklı olan sesin dışarı vurmasını sağladınız.Hepinize ayrı ayrı çook teşekkür ederim.Dediğiniz gibi annelik çok ama çok daha önemli bir şey.Yavruma güzel güzel vakit ayırıorum ve bu zamanlar bidaha geri gelmeyecek doktora eninde sonunda olacak inşallah.
Bir gerçek var hiçbirinizi hiç görmesemde bazen kendi yakın arkadaşlarımdan daha iyi tercüman olabiliyorsunuz duygularıma çünkü hiçbiri anne değil beni nereye kadar anlayabilirlerki.Doktora hususundada gitmek istediğim okulda çalışacağım prof çocuğum olduğunu duyunca sanki pek birlikte çalışmak istemedi benimle,sanki onun pek işine yaramayacağım hissini oluşturdu bende.O kafama takıldı ve sanırım eylül döneminde başka bir prof ile devam edicem.
Şimdi anın tadını çıkarıyorum ve bebeğimle bu en güzel dönemlerini geçireceğim.
Avebru dediğin gibi uzun vadede düşünmemek gerekli hayatta,hayatın ne getireceği belli olmaz.
Sağlık olsun.
Sevgiler hepinize:1hug:

hazal canım ela da emeklemiyor daha ama poposunun üstünde gidiyor istediği yere yavaş tabi.
yürüteci var onun içinde fırıl fırıl istediğin yapıyor valla ama çok koymuyorum ne de olsa zararlı ille emeklemesi gerekmiyor ki bakarsın emeklemeden yürüyverir:))
casser rahatlamana sevindim.doğrudur prof lar niyeyse evli ve de çocuklu olanları sevmezler işlerine yaramazlar çünkü:)hakkında hayırlısı olsun canım ya.. gün doğmadan neler doğar değil mi?

selamlar hepinize
hafta sonu geldi ne çabuk geldi anlamadım yaaa bebişle uğraşmaktan
ya kızlar ben sizleri çok merak ediyorum neden avatarlarınıza resimlerinizi koymuyorsunuz
gördüğüm avebru,murgiz,funda birde elif sizlerde gösterin kendinizi bize hadi ama eminim hepiniz benim gibi merak ediyorsunuzdur

casser rahatlamana çok sevindim...herşeyi oluruna bırak geç olsun fakat güç olmasın arkadaşım...bebeğini sevgiyle büyüt...
nergiscim ela kaç kilo benim kız biraz göbekli galiba kilodan kendini taşıyamıyor...

merhaba,
ben elifin esiyim. Elif i dun ameliyata aldilar, Ameliyat cok basarili gecti. agrisi biraz var dualarainizi bekliyor. pazar gunu taburcu olacak
hepinize tesekkurler
goksel

ay canım elifcm ya
allah yardımcın olsun atlattın canım dualarımız seninle tatlım
evet canım benim oğlum:)

Merhaba bende 2008 mayıs annesiyim oğlum 18 mayıs doğumlu ilk bu siteyi hamileliğimde tesadüf sonucu buldum o zamandan beri takip ediyorum herkesi tanıyorum ama bu zamana kadar üye olup yazamadm bir türlü .. inş bundan sonra bnde yazarım ve paylaşırım....hepinize slm ve sevgiler

elife çok buyuk geçmiş olsun rabbim yardımcısı olsun dualarımız onunla bi an önce sağlığına ve kavuşur inşallah

ooooooo mayıs anneleri iyice büyüdü kızlar keşke daha önce yazsaydınız yahuuu
hoşgeldin nuraycım nasılsın benim oğlumda 14 mayıs

nuraycım hoşgeldin canım sende bende senin gibi hamileliğmde keşfettim ama yeni katılanlardanım bundan sonra görüşmek ümidiyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…