2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gökçencim verdiğin bilgiler için teşekkürler..sanırım mama sandalyesi alacağım..arkadaşın bebeğini sağlıkla büyütsün inşallah..Allah hayırlı uzun ömürler nasip etsin..
sevdecim..seni çok iyi anlıyorum..demek ki bu aylarda tüm bebeklerde bu tür şeyler yaşanıyor..ben de onu bırakıp gitmeye dayanamıyorum..öyle bir bakışı oluyor ki..annemin bile gözleri doluyor..Gözün arkada kalmasın kızım, emin ellerde merak etme diyor..çok şükür ki annemin yanında..annem benden daha iyi bakıyor biliyorum..o yüzden içim rahat ama özlüyorum oğluşumu, onu sevmelere, öpmelere doyamadığımı düşünüyorum..Allah canımızı sağ etsin, evlatlarımızın başında olalım ama onlara da iyi bir gelecek sağlamak için de çalışmak zorundayız...Allah çalışan tüm annelere bu yönde sabırlar versin inşallah..yavrularımızı bize, bizi onlara bağışlasın..yaşamak hiç bu kadar anlamlı gelmemişti bana..muhammede sahip oluncaya dek..hepiniz de kuzucuklarınız için aynı şeyi düşünüyorsunuz eminim..koruyucusu Allah olsun evlatlarımızın, başka sığınacak kimsemiz yok..hepimiz Ona emanetiz...

gülhancım maşallah çok güzel görünüyorsunuz..önümüzdeki bir kaç sene içinde ben oğlum ve bir evladım daha böyle gülümsemek isterim objektife...

elifim nerdesin özledim seniii..ebru, naze, betül..canan arada görünüp kaybolanlardan..biz hep burdayız, sizi bekliyor olacağız..
gizemcim, deryanın protestosuna ben de katılıyorum..bir konu açmıştım...filistinli küçük bir kızın babasına yazdığı şiir vardı..netten tek tek yazmıştım..ama malesef serzenişler protesto içerikli denilerek silindi..
ben de filistin olayını içimdeki tüm öfkemi gözyaşlarımla birlikte kk da içime akıtıyorum..

gökçencim, gizemcim, ervus, aozli, muson, casser yürüteç mi mama sandalyesi mi olayına sayenizde son noktayı koydum..ikisinin de işlevi ayrı olan ürünler olmasına rağmen, birinin gerekli diğerinin kullanışsız olduğuna karar verdim..mama sandalyesi işimi görür diye düşündüm..

adın muhammed olsun :)

canım oğlum...
biricik kuzum..
yavruuummmmm...
küçüğüm,
nur yüzlümmmm
ben sana bir ömür hasretmişim meğer...
gönlüme hazan, aklıma zararmışsın sen...
deli divaneyim..
girdin gireli dünyama sen..
küçük bir ümmete vesileyim ben...
o halde adın muhammed olsun senin...

arkadaşlar her gün sabah oğlumu annaanesine bırakıp geliyorum işe..Akşam eve oğluma söylediğim şarkıları söyleyerek dönüyorum
benim oğlum çok tatlı, çok sevimli çok tatlııı...
benim oğlum çok tontiş, çok sevimli çok tontişş....

bu şarkıyı söylerken oğlumun yüzünde oluşan o gülümseme gözümün önüne gelirken yollar kısalıyor sanki..sonra yavruma kavuşuyorum..tatlı oğlumu kucağıma alınca, ona sarılınca; dünya gözümde öylesine küçülüyor ki.. ALLAHIN armağanı olan, emaneti olan bu yavrucak dünya nimetleri içinde en anlamlısı gibi geliyor bana..
Rabbim sana binlerce kez teşekkürler, şükürler olsun Rabbim bana böyle bir nimeti bahşettiğin için..isteyen, dileyen tüm kadınlara ANNE olmayı nasip et...kimseyi bu eşsiz duygudan mahrum etme YA RABBİ...
hiç bir anneyi evladıyla imtihan etme, onların yokluklarını ve acısını gösterme..hiç bir evladı da annesiz bırakma ya Rabb...sen kuluna taşıyamayacağı yükler vermezsin..Sen bizi bizden daha iyi bilirsin..bizler ve evlatlarımız..sana emanetiz Allahım...senin herşeye gücün yeter...AMİN..

Son düzenleme:
hepinize günaydınlar
ulaseda benim oğluş toplara bayılıyo toyikiden renkli renkli toplar almıştım bayılıyo onlara birde ikeadan bilirsiniz peluş oyuncaklarını hemde çıngırak onları çok seviyo
bir telefonumuz var dümelerine basınca müzikler çalıyor onu çok seviyor
hafta sonu halası pilli bir araba almış müzikli hareket ediyor oda favorisi bu aralar tabi diğerlerinş söylemiyorum ev oyuncak doldu galiba çok alıyorum birazcık ama napıyım nekadar güzel şeyler var insan girince çıkamıyor vallaaaaaaaaa

Bencede doğru karar.
Mama sandalyesi alalı çok rahat ettim vallahi.
Bu arada rida oğlun çok tatlı gözüküyor küçük resimde.
Allah bağışlasın.

Bu arada arkadaşlar ben bazen hamileliğimi çok özlüyorum.
Aklıma geliyorda bazen güzeldi hamilelik.Kocaman bi göbiş paytak paytak yürümeler,herkesin ilgisi fln güzel şeylerdi:) yolda giderken erik zamanıydı teyzenin teki peşimden koşturuyor farkında olmadan bahçesine bakmışım o erik toplarken ki hiç farkında değildim canım çekmiştir diye bana zorla erik yedirmişti..Pazara çok giderdim taze meyve sebze alıp oturup akşama kadar posta posta yerdim pazarda her gören sorardı oğlanmı diye oğlan karnı bu diye,bir gün bir mağazada yaşlı bir teyze önce cinsiyetini sordu erkek dedim karadenizliymiş oturduğu yerden başladı karnımı sevmeye canım oğliş diye:)
Çok komikti.Birde sabah tekmiklerle uyanmak,12 ye kadar uyumak her gün hamilelikle ilgili bir şeyler okumak fln çok güzeldi.

Tekrar hamileliği çok istiyorum ama iş durumundan ötürü baya ara vermem gerekli.

O günler çok güzeldi ama oğlum yanımda ya şimdiki günlerim çok daha güzel.
İnşallah tüm hamileler benim gibi rahat bir hamilelik geçirir.
Tek kötü yanı sezeryan doğumdu.Püüüfff.

merhaba kızlar.. nasılsıız iyi misinz. ridacım muhamed çok güzel çıkmış maşallah.
casser bende çok ö zlüyorum hamilelilği yaaaa.normal doğum yapsaydım eğer kızım yaşındayken tekrar hamile kalmak isterdim. o zamanki ilgi bir başka oluyor. eşim çok iyiydi o konuda. şimdi yardım etmiyor ya....

kaç gündür haberleri izleyemiyorum, izlemek istemiyorum haber kanalları açıldığında kapattırıyorum, gazetelere bakmıyorum fakat az önce bi haber dikkatimi çekti gazeteyi elime aldım okudum ön yüzünü çevirdim ve o yavrucakların cesedlerini gördüm... okumadan edemedim ve ağladım.. ağladım... ağladım...
ridacım yazını okudum ve yine ağladım... biz onlardan uzak kalınca dayanamıyoruz da o yavrucakların anası ne yapıyor?? nasıl dayanıyor?? nasıl cinnet geçirmiyor??

ALLAH kimseye evlat acısı yaşatmasın... AMİN

Drydeniss aynen benim eşimde hamileyken aşırı düşüyordu üzerime,şimdide fena sayılmaz ama hamileyken bambaşkaydı.Hamilelik çok güzel ve özel bir durum bence.İş durumumdan dolayı sanırım bir daha anca 4-5 yıl sonra olur Allah kısmet ederse.Kımıl kımıl içerde bi canlı olması çok süper bir hismiş meğer.

merhaba herkese
rida bebeğin çok tatlı olmuş:)
bende özlüyorum hamileliği içimdeki hareketlerini heyecanımı.ama bende sezeryanla doğum yaptığım için tekrar bebek düşünemiyorum bile keşke normal yapabilseydim hiç düşünmezdim yapardım bi kaç tane:)
böyle düşünüyoruz da ne biliyim küresel ısınma işsizlik savaşlar bazen elayı doğurmakla iyi mi ettim diye de düşünmüyor değilim
nasıl bir dünya ya getirdik çocuklarımızı yazık bizden daha çok çalışmak zorundalar...
ne diyeyim yine de gelecek daha iyi olur umarım..

Bencede doğru karar.
Mama sandalyesi alalı çok rahat ettim vallahi.
Bu arada rida oğlun çok tatlı gözüküyor küçük resimde.
Allah bağışlasın.

mama sandalyemiz var doğru çok rahat yemek yedirirken
ama ben bi de yürüteçi denesek nasıl olur ki diyordum kayınvalidem almış yollayacak az oturturum herhalde zararlı ne de olsa arada ela ya da değişiklik olur
evin durumu da bu konuda önemli haklısınız kızlar ben şimdi geçici olduğum için yani eşim asker bende yanındayım hazirana kadar bu evde geçiciyiz ve ev kocaman kaloriferli ve doğru dürüst eşyamız yokkaydirigubbakcemile2
ela için ideal ama normal bir evde dediğiniz gibi zor olur sizde haklısınız yaa ne diyimm
bebecikler büyüsede yürüse hemenkaydirigubbakcemile

Ya bu takvim ne gidip geliyo dur artık takvim durrrrrrrrrr

ben de hamileliği sevenlerdenim çünkü rahat bi hamilelik geçirdim.bulantı,tiksint falan pek olmayınca aldık kiloları tabi.eşim herzaman yardımcıdır sağolsun.ama ben yoruluduğu için pek yaptırmak istemiyorum... şimdi evdeyim çalışmaya başlayınca yardım etsin dimi amaaa.:)))

bugünde misafir ağırladım çok yoruldum.. yemeğide ocağa koyup başına geçtim kk'nın...
herkese iyi akşmlar kızlarr

ridacım canım rahat edeceksin mama sandalyesinde eminim şuanda arda için en güvenli yer o
ya bende ardaylayken haber açmıyorum m etklienir diye ama bu sabah ardayı yatırdım eşimle kahvaltı yaparken açtım haberi çok kötü oldum insan anne olunca o anne babaların acısını o minik yüreklerin masumluğunu bilip anlayabiliyor aklım sürekli onlarda allah yardımcıları olsun çok kötrü durumdalar tüm dünyada katliamı gi güzel syrediyor bundan 10-20-30 sene sonra bu oalaya soykırım diyecekleriğne şimdi karş çksınlar anlamıyorum ben yaaa hangi neden olursa olsun şiddet savaş vahşet haklı olabilirki şidddete savaşa lanet olsun

ben hamileliğimi özlemiyom valla bilen bilir çok yalnız bi hamilelik geçirdik şimdi kuşum var yanmda yalnız değilim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…