2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

mercan ne yazmıştın canım ya merak ettim ben size yazamasamda hepinizi okuyup takip ediyorum arkadaşlarım:teselli:

canım kullanıcı panelinden değiştiriyorsun. anladım ben seni...kaydirigubbakcemile3
kişisel rütbeniz olan yere yazcan:kahve:

Herkese selam....kaydirigubbakcemile3Murgizciğim,Mercancığım,Ebrucuğum,Rida,Yasemin,Gökçen,Saadet,drydenis,Anseri...ve ismini saymadığım, birçokşeyi paylaştığım arkadaşlarım...cok uzun zaman oldu..özlemişim vallahi sizleri..umarım herşey yolundadır,inş hepiniz ve melekleriniz iyisinizdir...
henüz eski sayfaları okuyamadım bir ara onlarada bakacağım...
biz hastaydık uzun zaman, :a015:önce kızım hastalandı 6.hastalık oldu sonra ben sonra tekrar kzım grip oldu derken zaman geçti şimdi grip in kırıntıları var inş yakında hepsi temizlenir..buaralar cok salgın,kimi sorsam rahatsız yada rahatsızlıktan cıkmış..ne hastanlamak lazım nede hasta birinin yakınına yaklaşmak..ama malesef oda pek mümkün olmuyor.hasta oluncada bir mızmız oluyorlar kii..bunun üstüne yemeğen de bir bebekse herşey dörtmisli oluyor..ne moral kalıyor ne enerji....birde tek bakınca okadar yoruluyorsunuzki,24 saat uyku yok birşey yok,sonrada bünye cöküyor işte...neyse keşke hep iyi olsunlarda mızmızlığada razıyız..eştende destek yardım olmayınca tekbaşına uğraşmaktan kiloları verdim artık eski halime dönmeme 3 kilo kaldı..kilo vermek ayrı sağlıksız ve kötü görünüyorum..-tatlicadiarzu-yakında inş toparlanırım..bu kadınlık zor,herşeyde mükemmel ve iyi olmaya calışmak dahada zor..herşeye yetişilmiyor ve malesef birşeyler gidiyor ..toparlanılacak ama bakalım ne zaman...işte öyle...

Kizlar hatirladigim kadariyla tekrar yazayim bari...
Ptesileri iple ceker oldum..Ozellikle ridacim ,sen hafta ici yazabildigin icin,derya ve diger bazi arkadaslarda hafta ici daha fazla yaziyor,herkesi gormek cok sevindirici...
Ayperincim hosgeldin ,ozlemistik seni...Nehirsu dis cikardi mi?Nelr yapabiliyor..Kayrayla arasi en yakin onun ...Baklim ayni mi gidiyoruz?
Yasemincim,gizemcim,ve hasta olan butun bebislere gecmis olsun....Mahmutla mertcanin durumu hep ayni gidiyor yasemincim...
Kocalarindan dertli hanimlar...Klubumuze hosgeldiniz,saadetcim,gizemcim ,gikcencim....Ve unuttuklarim varsa...Arada bir fikir ayriliklari olmasi veya onlarin b izler kadar duyarli olmamasi cok normal..Farkli karakterlerde insanlariz...Ama en azindan arda bir sorun oldugunu farkindalardair..Benim ki oyle degil....Sanki sorun yokmus gibi davraniyor...Bi keresinde ortada hic bir sey yokken ona kusmus gibi yaptim,baklaim ne yapacak diye..Bi sey sorunca cevap vermiyorum,yatmaya yanina gitmiyorum...Bna gore bi oyundu ..Sonunda barismis gibi yapip odul olarak birbirimizi kazanacaktik..Ama bi baktim ki benim ki orali degil,o benden daha cok kus durdu..Sinirlerim bozuldu bu oyun gunlerce suren bi kusluge gitti..En son dayanamayip ya dama insan bi sorar aramizda bisey gecmedi ne yapmis olabilirim diye dedim .Ne dese bagenirsiniz aaaaa sen bana kusmuydun hic farkinda degilim ...Gunlerec konusmamisiz ,adamin hayatinda demek ki bi yer isgal etmiyorum...Ben olsam 2. dk da yaninda biter ne oldu bisey mi var diye ogrenene kadar dibinden ayrilmazdim...Iste boyle biizm evliligin temelinde bi problem var demk ki diyorum..Neys esize bunlari yazmistim ..Esim eve ugradi yaninda kuzeniyle..Esim sormadi ama kuzeni hemen sordu,bende dediginiz gibi biraz goz yaslariyla icimde ki zehiri akittim..Esimde tahmin edeceginiz gibi aaa oyle mi yaptim hic farkinda degilim dedi,cikti iisn icinden..Am abayram icin tatil kopardim sonunda...Bu da uzun suredir dokturdugu gozyaslarinin bedeli olsun....Sanmayin hersey duzelir,boyle gelmis boyle gidecek...Benim iicn ya bu deveyi guducem (herseyi sineye cekecem ki bu hic tarzim degil) ya da bu diyardan gidecem(ki bu da su siralar erteledigim ama sonunda gerceklesecek bisey sanirim) Yani nalayacaginiz kizlar bosu b osuna evliliginizi de kendinizi de yipratmayin derim ,eger temelinde evliligini z saygi ve sevgi ye oturtulmussa.....
Ridacim her zmanki seni bir cirpida okumalk,yuregime su serpmek gibi oldu...
Saadetcim ilk mesajimda sana da bi paragraf vardi ama suan unuttum ,kusura bakma ne olur...
Gizemcim bu kadar isin arasinda bide bu is cikmis allah kolaylik versin
Ervuscum ,ne yazacak bu elif bunlardan baska..Acaba ben su kocamin hikayelrini bi kitapta mi toplasam????Belki bi ise yarar///
Deryacim senin paragrafta aklimdan uctu gitti....
Aklima gelenleri tekrra yazarim ...Umarim bu sefre sorunsuz yollarim su mesaji...

Kizlar bu arada dun ve bugun buyuk bir tehlike atlattik..Kayra artik her delige girdigi iicn yerde hic bir sey birakmiyorum ...Evi iyice actik rahat rahat dolaniyor..Sabah kahvaltidan sonara onu yere koydum .Bende sofrayi topluyorum .Bi geldim agzinda biseyler ceviriyor..Elimi bi sokjtum ,ne goreyim..Zeytin cekirdegi..Nasil olmussa yere dusmus,hali koyu bende farketmemiism..Sen onu nasil gormusse,atmis agzina...Dunde mercanla yatakta oynuyorlardi..Mercan altini sildigim islak mendili koparip koparip agzina sokmus kayranin ...Allahtan minnacik bi kisma agzindan sarkiyordu da hemen farkedip cikardim...IKiis bir arada coooookkkkkkkkkk tehlikeliler....Kayra kucagimdayken bugun snafdalyeye bi asildi kafasina duusyordu..ARtik herseye asliyor.Masanin ortuusnu falan kladirdim...Simdi yarin gidip bi park yatak lamayi dusunuiyorum..Aranizda kullanan vardi..Kim kullaniyordu?Memnun muusnuz???

herkese günaydın arkadaşlar..
oooooooo ayperin de gelmiş, hoşgeldin arkadaşım valla özletiyorsun kendini...hastalıktan çıkmışsınız kızına da sana da geçmiş olsun canım...dilerim ALLAH bir daha hastalık göstermesin..sağlıkla selametle....
siz iyi olun da..ne zaman dönerseniz, biz burda hep bekliyor olucaz...

ayperincim hoşgeldin geçmiş olsun sanada Nehirsu yada.

Elifcim sanırım Fırat'ımın diş çıkardığını okuduğun için bana bişiler yazmıştın :) kaydirigubbakcemile5 yoksa yanılıyormuyum. Kusur olur mu ne kusuru canım :) bu arada Mercan da az değil, aman dikkat et valla bu iki cadı seni sürekli korkutacağa benziyor :roflol:

Evet saadetcim ,hayirli ugurlu olsun,siizn incinizde ..ARTIK BEN MAYIS KUUZLARINI takip edemiyorum ,kim ne yapmisti diye kaydirigubbakcemile3

günaydın tatlım .)) mert dişlerinden huzursuz gece mızırdanıp durdu.mahmud da iyi sabah kreşe bıraktım okuldan yazı gelmiş madagaskar 2 sinema filmine gidiceklermiş cumaya :))) bende senin yazıları okuyordum sen o deveyi güdersinnnnnn o diyardan gidecek pek bir durum yok sadece kişilik farkı var aranızda :))) mercan da amma yaramazmış ha mahmudda yapıyo gerçi ama çok tehlikeli onlarda daha çocuk aklı başında değil :))

elifcim...
İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için,sevmekten korkuyor.
Sevilmekten korkuyor,kendisini sevilmeye layık görmediği için.
Düşünmekten korkuyor sorumluluk getireceği için.
Konuşmaktan korkuyor,eleştirilmekten korktuğu için.
Duygularını ifade etmekten korkuyor,reddedilmekten korktuğu için.
Yaşlanmaktan korkuyor,gençliğin kıymetini bilmediği için.
Unutulmaktan korkuyor,dünyaya iyi birşey vermediği için.
Ve ölmekten korkuyor aslında yaşamayı bilmediği için..

W.SHAKESPEARE

geçmiş olsun elifcim tüm mayıs kuzuları tehlikeli viraja girdi...ve yürüdükten sonra daha büyük tehlikelerle karşılaşabiliriz...Allah hepimizin evlatlarını korusun..
dün muhammed kanepeden düştü..her tarafına yastık koymuştum..çamaşırları topladım içeri girdim bi baktım oynuyor..çamaşır sepetini düşerse diye hemen kanepenin altına koydum..içeri girdim bi baktım muhammed yüzü koyun yerde..
canımdan can koptu sanki..ama sanırım sepet hızını engellediği için şok bir düşüş yaşamamış ama biraz korktuğu için ağladı..ama beni de ağlattı...

yasmin günaydın :))
evet, doğru söylüyorsun ya bu deveyi güdeceğiz, ya bu deveyi güdeceğiz..
bu diyardan çekip gitmek yokkkk

Kizlar bu arada dun ve bugun buyuk bir tehlike atlattik..Kayra artik her delige girdigi iicn yerde hic bir sey birakmiyorum ...Evi iyice actik rahat rahat dolaniyor..Sabah kahvaltidan sonara onu yere koydum .Bende sofrayi topluyorum .Bi geldim agzinda biseyler ceviriyor..Elimi bi sokjtum ,ne goreyim..Zeytin cekirdegi..Nasil olmussa yere dusmus,hali koyu bende farketmemiism..Sen onu nasil gormusse,atmis agzina...Dunde mercanla yatakta oynuyorlardi..Mercan altini sildigim islak mendili koparip koparip agzina sokmus kayranin ...Allahtan minnacik bi kisma agzindan sarkiyordu da hemen farkedip cikardim...IKiis bir arada coooookkkkkkkkkk tehlikeliler....Kayra kucagimdayken bugun snafdalyeye bi asildi kafasina duusyordu..ARtik herseye asliyor.Masanin ortuusnu falan kladirdim...Simdi yarin gidip bi park yatak lamayi dusunuiyorum..Aranizda kullanan vardi..Kim kullaniyordu?Memnun muusnuz???

elifçim ben ilk çocuğuma genç odasına dönüşen beşikleden almıştım 2 senede oraya taşı buraya taşı mahvoldu ikinciyede park yatak aldık içinin yatağını ayrı yaptırdık.çok fazla hareketli oldukları için hep aralara sıkışıyo abiside onun yanında tabi şuanda yatağını kaldırıp denemedim başka beşiğimiz olmadığı için ama biizm büyük çocuklarımız pek rahat bırakmaz bence ama dediğin gibi insanı ayakta uyuyuyolar bizimkide almıştı dün zeytin çekirdeği:))

kızlar günaydın. işler durgun yine ya... canım sıkıldı valla. siftah yapamadık... hakkımızda hayırlısı bakalım
Allah azına bereket versin inşallah

Hepinize günaydın arkadaşlar :))

Bi kaç gün yoktum coşmuş burası hepsini okumaya vakit bulamadım..

Hafta sonu İdari hakimlik sınavı vardı malum..Esasen iyi geçti 70 üstü alıyorum ama bu sınava 5000 kişi başvurdu heralde 3000 kişide girdi ve ilk 100 kişi mülakata çağrılacak ve 50 kişi alınacak ben o ilk yüzün içinde büyük ihtimalle olamıyorum..Çünkü muhtemelen sınırdaki puan 85 civarında kalacak..

Neyse bende Aralık 20 deki adli hakimliğe çalışmaya devam ediyorum..Adli hakimlikte branşımızın dışında ders sorulmayacağı için daha şanslı hissediyorum kendimi çünkü idari hakimlik için vergi çalışmaktan telef oldum..Aslında bize zor görünen şeyler ne kadar kolaymış..Ben çok korkuyordum vergiye başlarken notum falanda yoktu..Ama insan bişeyi çok isteyince Allah yardım ediyor..Netten çok güzel notlar buldum..Ve 20 soruluk vergi bölümünden sadece 2 yanlışım çıktı ama tabi hiç görmediğim ve çalışmaya vakit bulamadığım maliyedende sadece 2 doğru yapmışım sallayarak -tatlicadiarzu-

Bu arada çok şükür kendimi gerçekten iyi ve güçlü hissetmeye başladım..Moralimi herşey bozamıyor..Eşimle de aramız düzeldi gibi..Ama dün yine bana son dakika golü atmaya çalıştı. Annesiyle ilgili bi meseleden dolayı.Ama ben eskisi gibi değilim ona direk "bana laf sokup moralimi bozma ben artık tartışmak falan istemiyorum, sus ve otur" dedim kötükedihüso..O da tabi hatasını anladı hemen..Kendimi dünyama yeniden güneş doğmuş gibi hissediyorum :)) Ve geriye dönüp baktığımda üzüldüğüm şeylerin aslında pekde önemli olmadığını farkediyorum..Esasen tüm bu yaşadıklarımında inancımdaki eksikliklerden kaynaklandığını anladım..Çünkü içinde Allah inancı olan insan sabırlı oluyor, sakin oluyor, olaylara aşırı tepki vermiyor, "lütfünda hoş kahrında hoş" diyor..

Bu arada benim oğlanda çok yaramaz oldu iki kişi dönüşümlü olarak bakıyoruz annemle..Yunus emre canı sıkıldığı zaman avazı çıktığı kadar bağırıyor..ama öyle böyle değil..duyanda bebeğe işkence ediyoruz sanacak-tatlicadiarzu- daha apalamıyor ama herşeye saldırıyor.. tek başıma bakmaya başladığımda işim baya zor gibi..

ebrucum merhaba. iyi olduğuna sevindim. dahada iyi olman dileğimle...
kızlar sizler nasılsınız iyi misiniz. kuzularınızda iyidir inşallah
rida, meram, mercan, kardelenler, ayperin, canan, saadet, gökçen, yasemin , ebru, murgiz, gösbebeğim, herkese merhaba

deryacım canını sıkma canım yaaa bende gözlüğümü hala alamadım .))) keşke burda olsaydın hemen alırdım senden

ebrucum eşinle aranızın düzelmesine sevindim ALLAH huzur versin canım..şu sınavların bi bitseydi bıktın sende yaa zor iş

kızlar herkese günaydın... dün gece hiç uyumadık. kuzey uyumak istemedi.sabah 5.30 da ancak uyutabildim.eşim de telef oldu.1 saat uykuyla işe gitti.ben sinirlendim o sinirlenmedi. ne sıkıntısı olduğunu da anlayamadık.ağlaya ağlaya uyudu sonra.biraz da ben azarladım.sus artık uyu falan diye bağırdım.kıyamıyorum ama sinirlerime de hakim olamıyorum.gözümden uyku akarken o bas bas bağırıyor. bu çocuk böyle değildi.gece 1 defa uyanıp emer uyurdu.şimdi bi tuhaf. akşam herzamanki saatinde yatıyor 8.30 da.12 ye kadar uyuyor.emziriyorum tekrar uyuyor.gece 1-2 gibi uyanıp sabaha kadar uyumuyor sonra.ne yapcağımızı şaşırdık.gece çayı bile fayda etmiyor bu oğlana.

sizler neler yapıyorsunuz?umarım herkes iyidir. ayperin geçmiş olsun sana.

mayıs bebekler çok hareketli.bizimki de fena.anakucağından atlayıp bilgisayarın kablosunu almaya gidiyor.sonra dolanıyor kablolara ve beni kurtar diye bas bas bağırıyor. daha bin türlü yaramzlık.şimdiden böyle olurlarsa yandık bizzz...

X